Reyhanlıda patlama

Kodla Büyü
mustafatoker' Alıntı:
reyhanlıda ölen sözde 52 vatandaşlarımızın isimleri neden medyayay yansımıyor. bu 52 kişi kimler?

1. ahmet
2.mehmet
3.fatma.

.
.
.
.
ne olacak amacınız ne.

mustafatoker' Alıntı:
BUgün başbakanın gurup konuşmasına dikkat edelim;

Başbakan Erdoğan 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları eşliğinde kürsüdeki konuşmasına başladı

(bugün başbakanın gurur duyacağı bir gün mü? bu millet neden böyle bağırıyor. reyhanlıdaki sanldırıdan sonra başbakanında guru duyan millet nasıl oluyor? )

konuşmasına başlayan başbakan

Saldırganlar o aracı patlattıklarında 50 cana kıydıkları için değil Suriyeli mültecilere saldırılar olduğunda o zaman sevindiler. Bunu görmek için terör uzmanı olmaya gerek yok. Siyasetçisi de medyası da bunu görebilmeli.

(evet burda dikkat ederseniz ölenlerin sayısını tam bilmiyor yada biliyorda tam söyleyemiyor. yuvarlak 50 kişi demiş)

Dünyanın bebekleri için sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Burada ülkemiz adına çok önemli bir hususu dikkatlerinize sunmak istiyorum, çok partili döneme geçtiğimiz andan itibaren CHP egemenliğin kaynağını başka yerlerden aramıştır. CHP hep fırsatı kriz durumlarında aramıştır. Seçim sandığında başarı gösteremeyen CHP kaostan medet umarak fırsat devşirmenin gayretinde olduğunu gördük.

(başbakan ırakta düşünmediği bebkleri suriyede düşünür olmuş ve daha acısı hala sandık ve oy derdinde. CHP fırsat arayıp akp den oy çalacağından bahsediyor sanki yarın seçim var. bir başkanaı her olaydan sonra sandık demesi artık çok ayıp. her olaydan sonra anket yaptırıp millete gaz vermeside...)

Amerika ziyaretimizde Başkan Obama ve beraberindeki iki isimle ve benim de yanımdaki iki isimle bir akşam yemeği yiyeceğiz.

Suriye başta olmak üzere Suriye Irak Filistin Libya meselelerini görüşeceğimiz bir toplantı gerçekleştireceğiz. Kaliforniya'daki silikon vadisini ziyaret edeceğiz. Orada Türk STK'larıyla toplu görüşme imkanımız olacak. Bu temasların bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum
(başbakan konuşmasının sonunda obamayla yiyeceği yemeğe kadar söylüyor bence menüde ne var onuda söylese tam olurdu. obamayla yemek yiyen tek türk başbakan tayyip erdoğandır. ben helal olsun diyorum. o silikon vadisindeki sivil toplum örgütünüde siz tahmin edin. )

ülkemin insanı sakın durma mola bile verme beraber yürümeye devam.

ben başbakanla gurur duyuyorum. reyhanlıdaki ölenlerin suçluusu saldırıyı yapanlardır. bu bir terör eylemidir. eset tarafından yapıldı.. onun sonuda diğerleri gibi olacak. türk hükümeti diktatör esede karşı çıkmıştır. esedin kaddafi gibi hemen yıkılacağını düşünmüştür. ama olmadı ve suriyede durum karma karışık. çünkü eset rusya gibi ülkeler destekliyorlar. hatta başbakan suriye benim iç meselem deyince muhalefetimiz bile esetle birlik oldu. benim düşüncem bunlar. halkın çok büyük bir bölümüde benim gibi düşünüyor. Türkiyedeki muhalefet ne yazıkki sırf erdoğana muhalefet etmek için esede arka çıkmıştır. sırf erdoğa karşı olmak için kardeşlik projesinide bolca karaladılar.. Allaha şükür başarılı olamadılar. bugün ise bir alevi sünni tartışması başlatmaya çalışıyorlar.. inşallah başarılı olamayacaklar.. ayrıca ben şahsen oyumu Ak Partiye vereceğim.. Ayrıca çevremde siyasi görüşünü bildiğim 500-1000 kadar kişiden Ak parti dışında herhangi bir partiye oy verecek insan sayısı 10-15 kadar.. saçma sapan karalama ve yalanlarınızla bir yere ulaşılamaz. reyhanlıdaki ölü sayısı belli. asılsız haberlerle ölü sayısını arttırmaya çalışıyorlar.. çünkü kanla beslenen vampirler var!.. başka sözün var mı..

tayinci42' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

Başbakan Erdoğan 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları eşliğinde kürsüdeki konuşmasına başladı

(bugün başbakanın gurur duyacağı bir gün mü? bu millet neden böyle bağırıyor. reyhanlıdaki sanldırıdan sonra başbakanında guru duyan millet nasıl oluyor? )

Saldırganlar o aracı patlattıklarında 50 cana kıydıkları için değil Suriyeli mültecilere saldırılar olduğunda o zaman sevindiler. Bunu görmek için terör uzmanı olmaya gerek yok. Siyasetçisi de medyası da bunu görebilmeli.

(evet burda dikkat ederseniz ölenlerin sayısını tam bilmiyor yada biliyorda tam söyleyemiyor. yuvarlak 50 kişi demiş)

Dünyanın bebekleri için sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Burada ülkemiz adına çok önemli bir hususu dikkatlerinize sunmak istiyorum, çok partili döneme geçtiğimiz andan itibaren CHP egemenliğin kaynağını başka yerlerden aramıştır. CHP hep fırsatı kriz durumlarında aramıştır. Seçim sandığında başarı gösteremeyen CHP kaostan medet umarak fırsat devşirmenin gayretinde olduğunu gördük.

(başbakan ırakta düşünmediği bebkleri suriyede düşünür olmuş ve daha acısı hala sandık ve oy derdinde. CHP fırsat arayıp akp den oy çalacağından bahsediyor sanki yarın seçim var. bir başkanaı her olaydan sonra sandık demesi artık çok ayıp. her olaydan sonra anket yaptırıp millete gaz vermeside...)

Amerika ziyaretimizde Başkan Obama ve beraberindeki iki isimle ve benim de yanımdaki iki isimle bir akşam yemeği yiyeceğiz.

Suriye başta olmak üzere Suriye Irak Filistin Libya meselelerini görüşeceğimiz bir toplantı gerçekleştireceğiz. Kaliforniya'daki silikon vadisini ziyaret edeceğiz. Orada Türk STK'larıyla toplu görüşme imkanımız olacak. Bu temasların bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum
(başbakan konuşmasının sonunda obamayla yiyeceği yemeğe kadar söylüyor bence menüde ne var onuda söylese tam olurdu. obamayla yemek yiyen tek türk başbakan tayyip erdoğandır. ben helal olsun diyorum. o silikon vadisindeki sivil toplum örgütünüde siz tahmin edin. )

ben başbakanla gurur duyuyorum. reyhanlıdaki ölenlerin suçluusu saldırıyı yapanlardır. bu bir terör eylemidir. eset tarafından yapıldı.. onun sonuda diğerleri gibi olacak. türk hükümeti diktatör esede karşı çıkmıştır. esedin kaddafi gibi hemen yıkılacağını düşünmüştür. ama olmadı ve suriyede durum karma karışık. çünkü eset rusya gibi ülkeler destekliyorlar. hatta başbakan suriye benim iç meselem deyince muhalefetimiz bile esetle birlik oldu. benim düşüncem bunlar. halkın çok büyük bir bölümüde benim gibi düşünüyor. Türkiyedeki muhalefet ne yazıkki sırf erdoğana muhalefet etmek için esede arka çıkmıştır. sırf erdoğa karşı olmak için kardeşlik projesinide bolca karaladılar.. Allaha şükür başarılı olamadılar. bugün ise bir alevi sünni tartışması başlatmaya çalışıyorlar.. inşallah başarılı olamayacaklar.. ayrıca ben şahsen oyumu Ak Partiye vereceğim.. Ayrıca çevremde siyasi görüşünü bildiğim 500-1000 kadar kişiden Ak parti dışında herhangi bir partiye oy verecek insan sayısı 10-15 kadar.. saçma sapan karalama ve yalanlarınızla bir yere ulaşılamaz. reyhanlıdaki ölü sayısı belli. asılsız haberlerle ölü sayısını arttırmaya çalışıyorlar.. çünkü kanla beslenen vampirler var!.. başka sözün var mı..
2
Hocam seninki dondurmayı yalamaktaki son nokta olmuş. Sadece şuna bak: Esad mal, Türkiye'nin savaş açacağını bile bile bomba patlatacak Reyhanlı'da. Kimin işine yarıyor patlama onu gör. Muhalefeti suçlayacağına Abd nin, İsrail'in yanında yer alan başbakanına bak. Allah sana ve senin gibi körlere yardım etsin, akıl fikir ihsan etsin. Sonunun ne olacağını görmek için Afganistana, Iraka, Libyaya bak...

mesirim' Alıntı:
hocam anket mi yaptın ya 500 1000 sayıları abartılı değil mi

yok yapmadım. ama çevremdekileri tanıyorum.. herkesin çevresi değişiktir. tam tersi çevrede olanlarda vardır elbette.

usare' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

herkes senin gözünden dünyaya bakmaz. sana göre ben körüm bana göre sen. fikir ayrılıkları çok olabilir. ben sadece elinden gelse hükümeti bir kaşık suda boğacak ve evrendeki her kötü olayın sebebini hükümete çıkaranla bir çüşşş diyorum.. çüş demezsem bunlar herkesi kendileri gibi düşünüyor diye zannediyorlar..

tayinci42' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

ben ne anlatırsam anlatayım, biliyorum ki siz yine bildiğinizi okuyacaksınız.. kısaca;

- saldırının suçlusu, saldırıyı yapanlardır.. saldırının SORUMLUSU İSE HÜKÜMETTİR.. bu saldırı, akp'nin taşeronluğunu yaptığı abd'nin kirli politikasının sonucunda gerçekleşmiştir.. saldırıyı çok çok büyük ihtimalle esad yapmamıştır çünkü güneyde israille fiili mücadele içerisindeyken, kuzeyde kendisine yeni bir cephe açmayı göze alamaz.. ayrıca mazlum halk diyerek arkasında durduğunuz el nusra örgütü saldırıyı üstlenmişken suçlu arama çabası içerisinde olmak hükümetin güvenirliğini ciddi anlamda düşürmekte..

tayinci42' Alıntı:
türk hükümeti diktatör esede karşı çıkmıştır.

- esadın diktatörlüğünden türk hükümetine ne?? yine mazlum halka destek vs. gibi edebiyat yapmayın.. zira bir kaç yıl öncesine kadar esad'ın kimseye zulüm uyguladığı yoktu.. planın parçası olarak ayaklanmalar başlatıldı ve esad da bunun sonucunda ülkesinde şiddet rüzgarları estirmeye başladı.. ayrıca erdoğan önce kendi diktatörlüğüne baksın.. kimseye sormadan kafasına göre devlet kurumlarını satıyor, yasaklamalar koyuyor vs. .. ve ayrıca esad bu dünyadaki tek diktatör müdür de abd, israil, ingiltere, fransa gibi demokrasi havarileri esad'ın başına üşüştüler?? bu ülkeler tarih boyunca girdikleri her coğrafyaya zulümden başka bir şey götürmemişken, neden hala bunların kucağında oturuyoruz??

- hiç kimse oy vereceğiniz partiye karışamaz.. ancak önce gerçeklerle yüzleşin.. karma karışık olan bu bilgi yığını içerisinde kendi analizinizi yapın ve sonucun bizi savaşa doğru götürdüğü gerçeğine ulaşacaksınız.. sonrasında istediğiniz partiye oyunuzu verebilirsiniz.. unutmayın ki olası bir savaşta, savunduğunuz adamlar ve çocukları yer almayacak.. siz, biz, bu halk savaştırılacak! hatırlatayım dedim..

akp suçluyu yakaladı konuyu kapattı samandağlı bir aleviymiş meğer yapan eh sünni olacak değildi ya
bu arada dünya el nusra diyor ama onlar yalancı akp ye inanın siz
bide şu bombayı denizden getirme olayına hastayım ulan sanki sınır var kapı var denetim varda adamlar yakalanmamak için denizden getirecekler
bu arada bu tayyipde çok vefasız çıktı insan bi giderde başsağlığı diler bak abdullahgül gitti hemde tam 2700 tane polisle tüm hatayı bizi bukadar polis korumuyor tabikide bi abdullah gül bütün hataydan daha önemli

dndd' Alıntı:
akp suçluyu yakaladı konuyu kapattı samandağlı bir aleviymiş meğer yapan eh sünni olacak değildi ya
bu arada dünya el nusra diyor ama onlar yalancı akp ye inanın siz
bide şu bombayı denizden getirme olayına hastayım ulan sanki sınır var kapı var denetim varda adamlar yakalanmamak için denizden getirecekler
bu arada bu tayyipde çok vefasız çıktı insan bi giderde başsağlığı diler bak abdullahgül gitti hemde tam 2700 tane polisle tüm hatayı bizi bukadar polis korumuyor tabikide bi abdullah gül bütün hataydan daha önemli
Minareye göre kılıf dikiliyor işte. Milletin hiç bir şeyden haberi olmadı. Kanallar laylaylom.

orebro' Alıntı:
erdoğan önce kendi diktatörlüğüne baksın.. kimseye sormadan kafasına göre devlet kurumlarını satıyor, yasaklamalar koyuyor vs.

erdoğan diktatörmü! :puhaha:

tamam olur hocam, söyleyelim satmadan önce size sorsun..

tayinci42' Alıntı:
:) arkadaşa göre herşey kesin yanlız, olabilir, yapılabilir filan yok, oldu, yapıldı :) insanları yalancılıkla suçlayacak kadar da kendisinden emin :) öğlen yemeğinden sonra uyku basmıştı, yazıyı okuyup bol bol gülünce kendime geldim, devamını bekleriz

-gece saat 01:00'de sokaklarda serbestçe dolaşan kızlı erkekli gurupların olduğu bir kentte, saat 22:00'den sokaklarda in cin top oynarken orada değildiniz.
-antakya emek mahallesinde kamuflaj ve silahla dolaşan yirmi santim sakallı adamlar öküzün trene baktığı gibi mahallenin kızlarına ağzından salyalar aka aka baktığında orada değildiniz.
-saray caddesinde lokantaya giren 8-10 kişilik gurup hesap gelince “biz erdoğanın misafiriyiz sen git parayı ondan al” derken orada değildiniz.
-mülteci kampında o sakallı adamın kendisini tedavi etmeye çalışan hemşireyi tokatladığında orada değildiniz.
-mülteci kampında yangın çıktığında halk koşa koşa yangını söndürmeye gittiğinde orada değildiniz.
-mülteci kampında polisin belinden çalınan tabanca ile bacağından yaralandığında orada değildiniz.
-15-20 kişilik guruplar köprü başında etrafa mahalle çetesi gibi pozlar attığında orada değildiniz.
-yıllarca dükkanını kapatırken sadece dışarıdaki mallarının üzerine çiğ yağar diye yalandan bir örtü örtüp evine gitmeye alışık olan manavın dükkanı yağmalandığında orada değildiniz.
-yıllarca kapısının önünde mahalle teyzeleriyle muhabbet etmeye alışan teyze sokağında çatışmadan gelip dinlenen suriyeliyi görüp tedirginlikle kapıyı kapattığında orada değildiniz.
-yüz yıllık çam ormanları teker teker ateşe verildiğinde orada değildiniz.
-antakya devlet hastanesinde köylü vatandaşın sıra beklerken sıra beklemeyen mülteciye bakıp iç çektiğinde, o sıra beklemeyen mültecinin yıllarca ayrım nedir bilmeyen halkın gözünün içine baka baka bana alevi doktor bakamaz dediğinde orada değildiniz.
-evinizin balkonundan dışarıya baktığınız sırada devletin ambulanslarıyla suriye sınırına doğru silahlı mülteciler taşınırken orada değildiniz.
-savaş gençlerle yapılır, ama sokaklarda dolaşan suriyeliler neden 20-25 yaşında madem memleket kurtaracaklar burada ne işleri var diyen amcanın bahçesi talan edildiğinde orada değildiniz.
-antakya oteli, otoman, savon gibi otellerde haftalarca devlet tarafından beslenen, neredeyse yabancı ülke başkanı muamelesi gören insanların kendi verdiği vergilerle krallar gibi yaşatıldığını gören adamın "lanet olsun böyle devlete" serzenişi yaptığı zaman orada değildiniz.
-iskenderun sahilinde canı istediği gibi dolaşmaya alışan genç kız taciz edilirken orada değildiniz.
-arife günü alışveriş bahanesiyle girdikleri dükkanda gene suriye mültecisi olan genç kız taciz edilince halk tepki verdi diye olay çıktığında orada değildiniz.
-bundan önce iki keçi geçirilemeyen sınırlarda bomba patlatıldığında orada değildiniz.
-reyhanlı gibi yıllarca kız kavgasından başka bir kavga görmemiş bir ilçede her gün birileri kavga çıkarttığında orada değildiniz.
-neredeyse sokak tezgâhlarında silah satılacak kadar serbest hareket edildiğinde orada değildiniz.
-sokaklarda kışkırtma amaçlı türk bayrağı yakıldığında müdahale eden gençler dayak yediğinde orada değildiniz.
-sokakta suriye plakalı araç şehir merkezinde şımarık şımarık sürat yaparken, zibidiliği sonucu çarptığı çocuk can verdiğinde arkasına bakmadan kaçıp gittiğinde orada değildiniz.
-evine ekmek götüremeyen insanların yaşadığı şehirde suriyeli mülteciler utanmadan klima,güneş kremi isterken orada değildiniz.
-reyhanlı da postane önünde patlayan bombadan sonra etrafa yayılan ceset kokusunu içine çeke çeke yakınını arayan adamlar hüngür hüngür ağladığında orada değildiniz.
-samandağ sahilinde silahsız gönderilen f-4 pilotlarının cesetleri çıkartılırken orada değildiniz.
-amanoslarda iki gün önce şehit olan gencecik pilotun ailesi kan ağlarken orada değildiniz.

reyhanlı vurulduğunda izlediniz ve bol keseden dünya siyaseti yaptınız. sırf birileri istiyor diye şimdi vurulmuş bir halk "gidin kardeşim huzurumuz kalmadı yeter artık misafirliğinde bir adabı var" dedi diye faşist ilan ediliyor, sistemli olarak ırkçı ilan ediliyor (o topraklarda ırkçılık nifakı bir karşılık bulursa kan gövdeyi götürür haberiniz yok) ve siz tam olarak o anda olayın başındasınız.

evet orada bir ırkçılık yapılıyor diyorsunuz ya haklısınız. biz hataylılar ırkçıyız kardeşim hem de sapına kadar ırkçıyız , orada objektif olmayanlara, parayla satılan kalemlere, "yurtta sulh cihanda sulh" diye kurulan bir ülkeyi zorla batağa çekmek isteyenlere karşı bir ırkçılık yapılıyor. çünkü o topraklar satılmışların değil insan ırkçılığının peşinde olan güzel adamların toprakları. o topraklarda sadece insan ırkı seviliyor.

ama yine de mazlum muhalifler. yazık. askerlerin kalbini söküp ısırırlar ama mazlumdurlar. elleri gözleri bağlı adamların arkalarından kafalarına ateş ederler ama yine de mazlumdurlar. kim bilir o kalbi söken bıçak, elleri gözleri bağlı insanların başlarına giren mermiler bizim cebimizden çıkan vergilerden gitmiştir.

sosyal medyaya düşen görüntüleri izledim. bir baba gördüm. tek oğlunun yanmış, simsiyah olmuş, paramparça olmuş cesedinin önünde ağlıyor yıkılmış bir binanın içerisinde. acıyı düşünebiliyor musunuz? bu acıyı tahmin edebiliyor musunuz? hayatını kaybeden vatandaş sayısı kimi kaynaklarda 170, kimisinde 210. bunun gibi kaç acı olduğunu düşünebiliyor musunuz? bir olsa ne olur? bu acıya sebep olanların hiç mi vicdanı yok ulan, biz kaçıncı yüzyılın yaratıklarıyız oğlum. paramparça insan vücutları, masum çocuklar, analar.. ulan nasıl bir tepkisizliktir bu ya? bu nasıl aymazlıktır. nasıl yasak gelir basına? nasıl üstünü örtersiniz ya.

allahaşkına hatırlayın 90'lı yılları. benim yaşım 26, az kaldı 27 olacağım. hatırladıklarım 90'lardan ibaret. hatırlayın o zaman bu olaylarda insanlarımızın nasıl sokağa döküldüğünü? bir gazetecimizi kaybettiğimizde toplanan milyonları hatırlayın. bir mehmetçik şehit olsa toplanan kalabalıkları hatırlayın. hükümet protestolarını, meydanlardaki kalabalıkları hatırlayın. internetin olmadığı zamanlardı bunlar, kimse olayları bu kadar yakından göremiyordu. ona rağmen olanları hatırlayın. susurluk sonrasında türkiye'de aydınlık için bir dakika karanlık eylemlerinde hepimiz aynı saatte ışıklarımızı kapatmadık mı? tek yürek olmadık mı? biz nasıl bu hale geldik? ne zaman bıraktık insanlığımızı? ne zaman sindik bu kadar. ben de dahil, nasıl pıstık bu kadar? bir entry bile girmeye korkar oluyorum oğlum başıma bir şey gelir diye! bu nasıl bir baskıdır? bu nasıl bir cumhuriyettir allahaşkına?

orada olan bir katliamdır. katliam ulan! sana bana bize lan bu katliam! sorumlularından hesap soramayacak mıyız? durumdan haberdar olamayacak mıyız? bu bizim hakkımız değil mi?

koskocaman bi devlettik. şimdi komşu ülkenin bölünmesi için, başımızdakilerin istediği adamlar oranın başına geçsin diye halkı silahlandırıyoruz! düşünebiliyor musunuz? bu nasıl bir demokrasi? bu nasıl insanlık.

oyunlar, tiyatrolar, kapalı kapılar ardında kurulan planlar, ölen insanlar.. insanlarımız.. sayı yani bir yerde.. sadece sayı..

peki ya o babanın hayatı? o suçsuz, ptt'ye güç bela ayırdığı parasından elektrik faturası yatırmaya giderken parçalanan ölen çocuğun hayatı?

bir çocuk gördüm patlamadan hemen sonra olay yerinden koşarak uzaklaşıyor. gözlerindeki korkuyu düşünün. düşünün lan 7 yaşındaki halinizle orda olduğunuzu düşünün! bir daha kendine gelebilir miydin? kuzenini, babanı, komşunun çocuğunu orda kanlar içinde paramparça gördükten sonra o yaşta, söyle ne yapmak isterdin hayatında?

bu olayın sorumlularını herkes biliyor. ülkenize sahip çıkın lan, sahip çıkın. ses çıkarın. bir araya gelin.. yoksa çok pis geçecek iş işten. bugün 40, yarın 150, sonrasında 1000, 10.000..

gururumuza, onurumuza, insanlığımıza, insanlarımıza sahip çıkalım.

en azından, susmayalım.

tayinci42' Alıntı:
orebro' Alıntı:
erdoğan önce kendi diktatörlüğüne baksın.. kimseye sormadan kafasına göre devlet kurumlarını satıyor, yasaklamalar koyuyor vs.

erdoğan diktatörmü! :puhaha:

tamam olur hocam, söyleyelim satmadan önce size sorsun..

yukarıda yazdığım onca şeyden buna takıldınız öyle mi?? sabırlıyımdır, yazdığım her şeyi açıklarım..

yalnız bana değil hocam, halka soracak.. gerçek bir demokrasi için yönetime doğrudan katılım şart! yoksa demokrasicilik oynamaya devam ederiz..

tdk, diktatör kelimesini "Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse" olarak tanımlamakta..

ülkenin geleceğini belirleyecek politikalar tek bir kişinin ağzından çıkan lafa göre belirleniyorsa, medya bu kişinin söylediklerine göre şekilleniyorsa, bu kişinin istedikleri yargılanıp istemedikleri yargılanamıyorsa, kusura bakmayın ama o kişi diktatördür.. illa ki babadan oğula taht devr almasına gerek yok.. siz istediğiniz kadar yerlerde yuvarlanarak gülün.. siz gülüyorsunuz diye gerçek zeval olmaz..

reyhanlıda ki patlam başka ülkede olsaydı ne olurdu? bizde ihmal suçu olarak gariban emniyet müdürü olarak görmüşler. peki araç plakasına kadar bilen MİT in suçu yok mu? ya iç işleri bakanı ne alemde ya bu patlamadan sonra düğüne giden bakanlara ne demeli düğüne gitip 19 mayıs bayramında reyhalıyı bahane edenlere ne demeli.

tayinci42 denen arkadaş bence basit ve çocuksu fikirlerle yazı yazmaya çalışıyor. ben bu arkadaşa sadece gülerim. bu gibi insanlar dünya yansın ama akp nin oy oranı azalmasın diye bakanlarındır. ülkede can yanmış. birileri mal derdinde buyurun hayrını görün

hasari' Alıntı:
https://www.facebook.com/photo.php?v=512704815463109&set=vb.123521044324584&type=2&theater
Ellerinden, alnınan öperim ben bu sunucunun... Anlamak istemeyene bu kadar net anlatılabilirdi... Bende izleyip paylaşıp, paylaşmama arasında kalmıştım...

Arkadaşlar başta bu BOP'çu partiye oy verme gafletinde bulunduğum için sizlerden bütün İslam dünyasından özür diliyorum ve haklarını helal etmelerini istiyorum. ABD uşaklığında bu kadar ileri gideceklerini hiç tahmin etmezdim. Maalesef bütün partileri mumla aratır oldular. Bir müslüman hata yapabilir ama hatasından dönmesini ve özür dilemesini bilmelidir. Şu ana kadar ben şunu gördüm ki; hangi parti olursa olsun ABD'nin onayını almadan iktidara gelemiyor. Geldiği zaman da gördüğünüz gibi sizin değerlerinize ters olsa da sahiplerinin verdiği rolü oynamaya başlıyorlar. Bundan dolayı partilerin hiçbirinin diğerinden farkı olmadığını düşünüyorum.

Redhack yeni belgeleri yayınladı. Saldırıyı yapan Esad karşıtı muhalifler(imiz)..

bu olay şimdiden unutuldu kimse gerçek anlamda kaç kişinin öldüğünü bilemeyecek ve toplumada bunu esedin yaptığı gibi bir izlemim zaten sokuldu. daha acısı bu olayı bilen MİT hiç bir önlem almaması ve asıl faillerin CIA ve MOSSAD olduğu halde bölgede cirit atmaya devam edecek. bu ülkede bir oyun oynanıyor başrolde oynayan esed kötü rolde apo ise iyi rolde

Eğitim alanında uzman Japon heyeti, davet ile geldikleri Türkiye'deki araştırmalarını tamamladıktan sonra zamanın Başbakanı Turgut Özal'ın huzuruna çıkar ve gençlerimiz üzerindeki eğitimin yetersizliğini şu soğuk cümle ile ifade ederler:

- Bu eğitimle gençlerinize millî şuur vermeniz mümkün değildir!

Şok etkisi yapan bu tespitten sonra sorular arka arkaya gelir.

- Siz Japonlar gençlerinize millî şuuru nasıl veriyorsunuz, nasıl bir eğitim programı uyguluyorsunuz ki; bizimkini yetersiz buluyorsunuz?

Japon heyetinin sözcüsü şu bilgiyi verir:

- Biz eğitime şok testler uygulayarak başlarız. Önce çocukları uçak kadar hızlı giden trenlere bindirir ve çok katlı yollardan geçiririz. En üstün teknolojiyi gösterir, robotlarla çalışan dev fabrikalarımızı gezdiririz. Bu baş döndürücü teknoloji karşısında sarsılan ve şoke olan çocuklarımıza deriz ki:

- İşte gördüğünüz bu hızlı trenleri ve üstün teknolojiyi sizin atalarınız yaptı. Eğer siz daha çok çalışırsanız daha hızlı giden ulaşım araçları yapar, daha üstün teknoloji meydana getirir, daha modern fabrikalar kurarsınız. Sonra çocuklarımızı Hiroşima ve Nagazaki'ye götürüp düşmanın harap ettiği bölgelerimizi gezdirir ve bu defa da onlara deriz ki: Bakın, eğer siz birlik beraberlik içinde çalışmazsanız, işte düşmanlar sizin ülkenizi böyle yakar yıkar, bu hale getirirler. Ama birlik beraberlik içinde çalışırsanız, güçlü olursunuz, düşmanlarınız size saldırmaya cesaret edemezler. Dünyadaki devletler size saygı duymaya mecbur kalırlar. Artık birlik beraberlik içinde çalışmak ve çalışmamak konusunda kararınızı siz verin!.. Bu örneklerle çocuklarımız kendilerine gelerek iyi ve çalışan birer Japon genci olma yolunda millî bir şuur ve heyecanla okumaya yönelirler."

Japonların bu tespitlerini sundukları sırada geriden bir ses duyulur:

- İyi de bizim sizin gibi Hiroşima ve Nagazaki'miz yoktur ki... demek ister..

Heyecanlanan Japon eğitimci hemen cevap verir:

- Sizin Hiroşima ve Nagazaki gibi yerleriniz bizimkilerden çok daha etkilidir, der ve şu örnekleri sayar:

- Bir metrekareye bin merminin düştüğü Çanakkale Zaferi'nin kazanıldığı tarihî savaş alanları sizde. Çocuklarınızın ve gençlerinizin şok olması için yeter de artar bile Çanakkale. Dünyanın en gelişmiş ve güçlü ordularına karşı Türkler olmazları olduruyor ve bütün dünyayı hayretler içerisinde bırakan bir zafer kazanıyorlar. İmanın, azmin, birlik beraberliğin neleri yendiğini ispatlıyorlar burada. İşte sadece bu olay, bu bölge ve bu zafer dahi gençlerinizin millî şuur kazanmalarına yetecek örneklerle doludur. Bu sebeple gençlerinizi gruplar halinde Çanakkale'ye götürüp gezdirmelisiniz. Her Türk genci Çanakkale savaşlarının yapıldığı bölgeyi bilerek gezmeli, atalarının ne olmazları başardığını gururla görmeli, iftiharla öğrenmelidirler. Daha sonra onlara demelisiniz ki: Sizler de birlik beraberlik içinde çalışmazsanız düşmanlarınız yine gelirler, Çanakkale'yi işgal etmeye kalkışırlar, yurdunuzda özgür yaşamayı size layık görmezler, tutsakları durumuna düşürmek isterler... Ama çalışır, teknolojiyi yakalarsanız ülkenizi kalkındırır, ilerleyen ülke haline getirirsiniz. Başınız dimdik durursunuz yabancıların karşısında!.."

fft16_mf1467830.Jpeg

daha konusun daha milleti kandırın

PROF. ÜSTÜN DÖKMENiN ÇOK GÜZEL BiR YORUMU :
"...Çocuğumuz düşüp kafas ını masaya çarpınca biz hemen masayı
döveriz,
"he masa ehhhh sen niye orada duruyorsun" diye. Çocuk masa orada
durmasa kafasını çarpmayacağını sanır ve büyüdükçe yaptığı her
hatayı yükleyecek birini veya bir şeyi mutlaka bulur."
Malum...

Mesela, bizim Balkan harbinden kalma, dandik vagonlara 160
Kilometre hız yaptırdılar. İlk virajda sizlere ömür...
Kimin üstüne kaldı?
Makinistin...

Mersin'de bayrağımız yakıldı, yırtıldı. Askere taş attılar, panzere
molotof... Memleket ayağa kalktı. Kimin yüzündenmiş?..
İki veled...

Gelene geçene ayran, tost falan satan, kendi halinde sakin bir kasabaydı,
Susurluk... İçişleri Bakanlığı, MİT, Jitem, generaller, özel tim polisleri,
kumarhaneciler, bakanlar, milletvekilleri, işadamları... 1000 kişi falan
yargılandı. Her şey kimin başının altından çıkmış?
Yeşil'in...

Deprem oldu... 7 vilayette 50 bin kişi öldü. Binlerce bina yıkıldı, on
binleri ağır hasarlı. Hepsinin sorumlusu olarak kimi kulağından tutup
hapse tıktık?
Veli Göçer'i...

Edirne'de b ebeler şakır şakır öldü... Hiç utanmadan biskuvi kolilerine
koyup, gömdüler. "Araştırdık, ihmal yok" dediler. Peki neden öldü bu
yavrular? Klima'dan...
Dikkat isterim, klimacı bile değil, klima.

Rakıdan öldük. O gün ile bu gün arasında ne değişti?..
Kapağın rengi...

Sanal "sorumlumuz" bile var... Yollarda her gün 20 insanımız heba oluyor.
Trafik Canavarı'ndan...

Dolar patlarsa?
Enflasyon Canavarı'ndan...

Hatta "sorumlu olmayan sorumlumuz" da var... Milli takım oynayıp
yeniliyor. Suçlusu kim?
Takıma alınmayan Hakan...

Domatesleri Ruslara kakalayamıyoruz...
Sinekten...

Deli dana geliyor.
inekten...

Millet hormonlu diye tavuk yemiyor.
Erman Toroğlu'ndan...

Evleri su basıyor.
Yağmurdan...

Ormanlar yanıy or.
Sigaradan...

Gemi batıyor.
Dalgadan...

İyi de kardeşim, uçak neden düşüyor?
Rahmetli pilottan...

Peki bu şartlarda hayatta kalmayı nasıl başarıyoruz?
Allah'tan...

belgeler karşısında hükümet aklamaca:

- 2-3 kağıt parçasını belge diye sunmuşlar..

- bu belgelerin gerçek olduğu ne malum.. 3-5 dk'da hazırlanabilir bunlar..

- 2-3 kağıt parçasına mı inanalım, koskoca türkiye cumhuriyeti başbakanına mı??

- bu belgeler ergenekon'un varlığını sürdürdüğünün ispatı.. belgelerde ergenekon parmağı var..

- bu belgeler, zalim esed yanlılarının istihbaratımıza kadar sızdığını gösteriyor.. (çok zorlama oldu)

- istihbarat teşkilatımızda mazlum suriye halkına karşı duran, zalim esedin vahşetini göremeyen çalışanlar var..

- istihbarat teşkilatımızın içerisindeki bir grup ergenekoncu karanlık güç, hazırladığı çelişkili istihbarat raporlarıyla tüm emniyet güçlerimizi yanıltmış ve reyhanlı'da bir emniyet zaafiyetinin oluşmasına sebep olmuştur.. (bunu sevdim, güzel oldu.. yarın bilumum hükümet medyasında buna rastlayabilirsiniz..)

bunların devamını türetmek mümkün..

Geri