Reyhanlıda patlama

Kodla Büyü
@tayinci42 hocam, ben de senin gibi ne kendi vatandaşımın ne de başka bir canlının (bak insan demiyorum) zarar görmesini isterim. Suriyede olanları tabi ki desteklemiyorum, kimse de desteklemiyordur. Bende isterim dünyada savaş denen şeyin olmamasını.

Hükümetin yaptığı hata ve eleştirdiğim nokta, savaşta bir tarafa destek olmasıdır. Hükümetin yapması gereken, savaştan kaçan masum ve sivil halka kapılarımızı açmak, onları sığınma kamplarında tutmaktı. Ama gelinen durum, (aramızda bir çok hataylı arkadaş vardır, yalansa yalan desinler. antakyaya senede 2-3 defa gider gelirim, durumu biliyorum) hatayda herkesin cirit attığıdır. Ösosundan tut da, silah tüccarlarına kadar, aklına hangi gizli servis geliyorsa. Yapılan hata budur.

Diyorsun ki başka parti olsaydı ne olurdu. Orası beni alakadar etmez, ben sonuca bakarım eğer sonuç yine böyleyse ben yine söyleyeceklerimi söylerim.

@tayinci42 demagoji yapıyorsun... Böyle bir sorun varsa kucak aç, elbette büyük Türk Devleti/devletleri hep mazlumun yanında oldu... İçeriye alırken ara-tara. Kamp çıkışı girişinde adam gibi denetim yap. Adam zırt pırt savaşa gidip gelemesin. İlgili bölgede denetimi sıklaştır, istihbarat servisini oraya iyice gönder, denetimi eline al. Kendi halkına, polisine, sınırına karşı yapılan eylem kimden geliyorsa anında indir! Bunu yap gel bana insanlıktan bahset!

Bu arada yukarıda benim ve arkadaşların sorduğu tüm sorular öylece duruyor. Lan 10 yıldır ülkeyi bu boka sokan babam partisi olursa ona soracağım. Kime sorayım dilerseniz TKP'ye sorayım, niye savaşı kışkırttın, niye kansız halk ayaklanmasını silahla destekleyip, ülkeyi bölünme noktasına getirdin! Niye adamları devletine düşman ettin. Niye 6 ay içinde seçime gidelim diyen adama olmaz dedin! Niye ülkeyi karıştıran adamlara silah yardımında bulundun! Kimyasal silah kullanan özgür suriye teröristine niye destek veriyorsun!

Niye müslümanların ölmesine öldürülmesine göz yumdun! Niye ülkenin sınırlarını yol geçen hanına çevirdin, CİA'yı niye malatya, hatay etrafına soktun! Niye 30 bin kişinin katilini ehil müslüman ettin, yanıbaşımızdaki müslüman insanların ölümüne nusayri-alevi gibi adlar altında ölümlerine sessiz kaldın! Niye Bahrey'deki silahsız halk ayaklanmasında öldürülen insanlar için sesini çıkarmadın!

Niye abd ve israil çıkarlarıyla senin çıkarların çakışır oldu! Niye IRAK'ta 2 milyon kadına tecavüz edilirken incirlikten uçak kaldırılmasına izin verdin!

Allah aşkına kime soracam ben bunları? Veya bu hükümet eleştirilemez mi? Bu bokun iyi şeylerini siz yüzünüze bulayıp onlarla bakarken hatalarını eleştirmek niye sürekli sonraya bırakılıyor. 2002de 15 olan ekonmi şimdi 17 sırada ama hergün şöyle güzel masallarına, imfye biten borca bire bin katıp anlatırken niye sonra denilmiyorda o kadar vatan evladı öldürüldüğünde "aaaa yerimi şimdi" deniliyor. Niye bir katilden "özgürlük savaşçısı" yaratılırken konuşana kandan besleniyor damgası vuruluyor. Soramayacak mıyız bunları biz?

volkankey' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
orebro' Alıntı:
patlayan bombanın sorumlusu, yürüttüğü kirli politikalardan dolayı akp'dir.. inadına bunu söylüyorum.. sen ileri zekalı ol, ben geri zekalı olmaya razıyım..

birlik olunacak şey akp'nin politikası değil.. bu pis, çirkin politikanın karşısında durma konusunda birleşmeliyiz.. akp, abd ve israil'in suriye politikalarının taşeronluğunu yapmaya devam ederken, kusura bakmayın ama böyle bir noktada birleşemeyiz..

suriye'de muhaliflerin elde edeceği zaferin, abd ve israil dışında hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını bilmek için ultra süper bir zekaya ihtiyaç yok.. buradan esad'ı desteklediğim gibi bir algıya da kapılmasın kimse.. halkların kendi kaderlerini tayin etme hakkını destekleyen biriyim.. fakat emperyalizmin de her türlüsüne karşıyım.. geçmiş açık bir şekilde göstermektedir ki; bu canavarlar adım attıkları coğrafyaya kan ve sömürüden başka hiç bir şey götürmemiştir..

kahrolsun abd ve israil emperyalizmi! kahrolsun işbirlikçi akp!

MESAJINIZI KOPYALAYIP BİRAZ DEĞİŞTİRDİM.

patlayan bombanın sorumlusu, suriyedeki mazlum halka destek olduğundan dolayı akp'dir.. anlayabilesin diye bunu söylüyorum..

birlik olunacak şey CHP'nin politikası değil.. (zaten herhangi bir dış politika öngörüsü yok) bu pis, çirkin politikanın karşısında durma konusunda birleşmeliyiz.. CHP, Rusya, Çin ve İran'in suriye politikalarının taşeronluğunu yapmaya devam ederken, kusura bakmayın ama böyle bir noktada birleşemeyiz..

suriye'de esed'in elde edeceği zaferin, iran ve rusya dışında hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını bilmek için ultra süper bir zekaya ihtiyaç yok.. (aslında azıcıkta olsa zekaya ihtiyaç var!) buradan Özgür suriye ordusunu desteklediğim gibi bir algıya da kapılmasın kimse.. halkların kendi kaderlerini tayin etme hakkını destekleyen biriyim.. fakat emperyalizmin de her türlüsüne karşıyım.. geçmiş açık bir şekilde göstermektedir ki; bu canavarlar adım attıkları coğrafyaya kan ve sömürüden başka hiç bir şey götürmemiştir..

kahrolsun Rusya ve Çin emperyalizmi! kahrolsun işbirlikçi CHP!

bu durumda bile muhalefeti suclayabiliyorusunuz helal olsun
merak ediyorum ne kadar ücret aliyorsun acep hükümetten

bu kadar körü körüne baglilik olur mu?

ortada ölen 10 larca insan var ve sorumlusunu ortaya koymaya calisiyoruz.
sen nelerden bahsediyorsun?

ne iciyorsan aynisindan ben de istiyorum

Ayran çarpıntı yapmış sayın hocama :D Eee ne de olsa milli içeçeğimiz :puhaha:

vallahi @tayinci42 hocam bu hükümeti savunmak için boş yere argüman uydurmayın. emin ol, bu olayları başka bir hükümet yapsa ona karşıda aynı şekilde tepkim olur, ona karşıda aynı şekilde söyleyeceklerimi söylerdim.

Çok güzel bir tartışma ortamı oluşmuş tüm yazılanları takip ediyorum ve aklıma her zaman ki gibi aynı cümle geliyor.
Filler tepişir çimenler ezilir.
Halkımız ya koyun ya da yaradının verdiği akılı kullanmayı bilmiyor(ya da kendilerini "ileri zeka" sanıyorlar)
Ben bir Hatay'lı olarak yaşananlara üzülüyor ve bu işlerin olmasında kimin vebali varsa yaradan hakkını bir şekilde onlara sunacaktır.

tayinci42' Alıntı:
orebro' Alıntı:
patlayan bombanın sorumlusu, yürüttüğü kirli politikalardan dolayı akp'dir.. inadına bunu söylüyorum.. sen ileri zekalı ol, ben geri zekalı olmaya razıyım..

birlik olunacak şey akp'nin politikası değil.. bu pis, çirkin politikanın karşısında durma konusunda birleşmeliyiz.. akp, abd ve israil'in suriye politikalarının taşeronluğunu yapmaya devam ederken, kusura bakmayın ama böyle bir noktada birleşemeyiz..

suriye'de muhaliflerin elde edeceği zaferin, abd ve israil dışında hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını bilmek için ultra süper bir zekaya ihtiyaç yok.. buradan esad'ı desteklediğim gibi bir algıya da kapılmasın kimse.. halkların kendi kaderlerini tayin etme hakkını destekleyen biriyim.. fakat emperyalizmin de her türlüsüne karşıyım.. geçmiş açık bir şekilde göstermektedir ki; bu canavarlar adım attıkları coğrafyaya kan ve sömürüden başka hiç bir şey götürmemiştir..

kahrolsun abd ve israil emperyalizmi! kahrolsun işbirlikçi akp!

MESAJINIZI KOPYALAYIP BİRAZ DEĞİŞTİRDİM.

patlayan bombanın sorumlusu, suriyedeki mazlum halka destek olduğundan dolayı akp'dir.. anlayabilesin diye bunu söylüyorum..

birlik olunacak şey CHP'nin politikası değil.. (zaten herhangi bir dış politika öngörüsü yok) bu pis, çirkin politikanın karşısında durma konusunda birleşmeliyiz.. CHP, Rusya, Çin ve İran'in suriye politikalarının taşeronluğunu yapmaya devam ederken, kusura bakmayın ama böyle bir noktada birleşemeyiz..

suriye'de esed'in elde edeceği zaferin, iran ve rusya dışında hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını bilmek için ultra süper bir zekaya ihtiyaç yok.. (aslında azıcıkta olsa zekaya ihtiyaç var!) buradan Özgür suriye ordusunu desteklediğim gibi bir algıya da kapılmasın kimse.. halkların kendi kaderlerini tayin etme hakkını destekleyen biriyim.. fakat emperyalizmin de her türlüsüne karşıyım.. geçmiş açık bir şekilde göstermektedir ki; bu canavarlar adım attıkları coğrafyaya kan ve sömürüden başka hiç bir şey götürmemiştir..

kahrolsun Rusya ve Çin emperyalizmi! kahrolsun işbirlikçi CHP!

teşekkür ederim hocam, gerçeklerin manipüle edilmesine iyi bir örnek sunmuşsunuz..

evvela fikirleri kutuplaştırma alışkanlığımızdan vazgeçmemiz gerekiyor.. bu alışkanlık memleketimizde çok uzun zamandır var olup, bir çok konuda tek bir adım dahi ilerleyememize yol açmıştır.. bin farklı düşünce üretilebilir bu konuda.. önemli olan fikirlerin halka maksimum fayda, minimum zarar sunması..

- akp, mazlum halka destek kisvesi altında, suriye'deki iç savaşın uluslararası bir savaşa dönüşmesini körüklemekte.. akp, hem bundan dolayı, hem de halka sürekli yalan söylediği için çirkin bir politika yürütmektedir..

- chp'nin hiç bir konuda, hiç bir politikası yok.. boşuna sandalye işgal ediyor mecliste.. akp'nin de, chp'nin de, hepsinin de canı cehenneme..

- rusya, çin ve iran'ı desteklemeyelim diye abd ve israil'e mi sarılalım?? bu israil'le filistin'i kan gölüne çeviren, kudüs'ü yıllardır işgal altında tutan israil farklı ülkeler mi?? bu abd ile afganistan ve ırak'ı işgal eden, mazlum halka türlü işkenceler uygulayan abd farklı ülkeler mi?? tarih biz ezberleyelim, sınavlarda soruları çözüp puan alalım diye yazılmaz.. tarih ders alınsın diye yazılır ve maalesef bu ülkelerin geçmişinde iyi şeyler yazmıyor..

- rusya ve çin'in emperyalizmine ben kahrolsun diyebiliyorum.. peki siz abd ve israil'in emperyalizmine kahrolsun diyebiliyor musunuz?? yoksa yanlarında durmaya devam edeceğim mi diyorsunuz??

şunu unutmayın: yarın olası bir savaş ortamında, hep beraber meydana sürüleceğiz.. sen bize oy vermiş, bizi desteklemiştin ailenle çocuklarınla kal; sen chp'ye, mhp'ye oy vermiştin yürü savaş alanına demeyecek kimse.. hep beraber çekeceğiz bu çileyi.. savaşı körükleyenler sırça köşklerinden ayrılmayacaklar..

"Savaşları kapitalistler planlar, silah tüccarları organize eder, aptallar başlatır ve masumlar ölür."

refleto' Alıntı:
şu ölenlerde Hukümetin sorumluluğu var mı diye soran olursa... Evet var... o sınırı öyle açık bırakırsan sırf ÖSO'ya yardım olsun diye... herşey girer bomba, silah ve uyuşturucu... TRT'de kendi gözümle gördüm Adam ile röpörtaj yaptılar adam sonra silahı ile suriye tarafına geçti koşa koşa... ÖSO'yu destekle ama bizi bu çamurun içine niye boğazımıza kadar soktun be adam...

bencede katılıyorum... el altından gizlice desteklemeliydi.. destekleniyorduda ama..

ancak CHP li vekillerde gitti el altından destek verilen, eğitim verilen suriyeleri ortaya çıkarmak için çok büyük çaba sarfettiler..

gittiler ve kamplara zorla girmeye çalıştılar..

kim gitti sanırım muharrem ince..

ben millet vekiliyim bana dokunamazsın diyerek kampa girmek istediler..

AKP gizli kapaklı bu kamplarda neler yapıyor diye bolca bahsettiler..

Türkiyenin ÖSO'nu desteklediğini tüm dünyaya nihayet ilan ettiler..

Başbakanda kapların kapılarını açtı..

tayinci42' Alıntı:
refleto' Alıntı:
şu ölenlerde Hukümetin sorumluluğu var mı diye soran olursa... Evet var... o sınırı öyle açık bırakırsan sırf ÖSO'ya yardım olsun diye... herşey girer bomba, silah ve uyuşturucu... TRT'de kendi gözümle gördüm Adam ile röpörtaj yaptılar adam sonra silahı ile suriye tarafına geçti koşa koşa... ÖSO'yu destekle ama bizi bu çamurun içine niye boğazımıza kadar soktun be adam...

bencede katılıyorum... el altından gizlice desteklemeliydi.. destekleniyorduda ama..

ancak CHP li vekillerde gitti el altından destek verilen, eğitim verilen suriyeleri ortaya çıkarmak için çok büyük çaba sarfettiler..

Dediğine katılmıyorum nedeni bir zamanlar ÖSO'nun internet sitesinde bile karargah hatay yazıyordu... Ama dediğin gibi bile olsa CHP'nin sorumluluğu 1000 de 1 dir... Suriye yıllarca apo'yu sakladı hep inkar etti pkk'yı besledi hep el altından... bizim hukümet ise sürekli kamera karşısında cengaverlik yapma peşinde...

s_kajmeran' Alıntı:
@tayinci42 demagoji yapıyorsun... Böyle bir sorun varsa kucak aç, elbette büyük Türk Devleti/devletleri hep mazlumun yanında oldu... İçeriye alırken ara-tara. Kamp çıkışı girişinde adam gibi denetim yap. Adam zırt pırt savaşa gidip gelemesin. İlgili bölgede denetimi sıklaştır, istihbarat servisini oraya iyice gönder, denetimi eline al. Kendi halkına, polisine, sınırına karşı yapılan eylem kimden geliyorsa anında indir! Bunu yap gel bana insanlıktan bahset!

Bu arada yukarıda benim ve arkadaşların sorduğu tüm sorular öylece duruyor. Lan 10 yıldır ülkeyi bu boka sokan babam partisi olursa ona soracağım. Kime sorayım dilerseniz TKP'ye sorayım, niye savaşı kışkırttın, niye kansız halk ayaklanmasını silahla destekleyip, ülkeyi bölünme noktasına getirdin! Niye adamları devletine düşman ettin. Niye 6 ay içinde seçime gidelim diyen adama olmaz dedin! Niye ülkeyi karıştıran adamlara silah yardımında bulundun! Kimyasal silah kullanan özgür suriye teröristine niye destek veriyorsun!

Niye müslümanların ölmesine öldürülmesine göz yumdun! Niye ülkenin sınırlarını yol geçen hanına çevirdin, CİA'yı niye malatya, hatay etrafına soktun! Niye 30 bin kişinin katilini ehil müslüman ettin, yanıbaşımızdaki müslüman insanların ölümüne nusayri-alevi gibi adlar altında ölümlerine sessiz kaldın! Niye Bahrey'deki silahsız halk ayaklanmasında öldürülen insanlar için sesini çıkarmadın!

Niye abd ve israil çıkarlarıyla senin çıkarların çakışır oldu! Niye IRAK'ta 2 milyon kadına tecavüz edilirken incirlikten uçak kaldırılmasına izin verdin!

Allah aşkına kime soracam ben bunları? Veya bu hükümet eleştirilemez mi? Bu bokun iyi şeylerini siz yüzünüze bulayıp onlarla bakarken hatalarını eleştirmek niye sürekli sonraya bırakılıyor. 2002de 15 olan ekonmi şimdi 17 sırada ama hergün şöyle güzel masallarına, imfye biten borca bire bin katıp anlatırken niye sonra denilmiyorda o kadar vatan evladı öldürüldüğünde "aaaa yerimi şimdi" deniliyor. Niye bir katilden "özgürlük savaşçısı" yaratılırken konuşana kandan besleniyor damgası vuruluyor. Soramayacak mıyız bunları biz?

:alkis:

tayinci42' Alıntı:

Bu ülkeyi CHP yönettiğine göre tabi ki sorumluda onlar olacak! Suriye'ye savaş ilan eden hükumet her zamanki gibi masum. Sınırları yol geçen hanına çeviren hükumet masum. Basına yasak koyan hükumet masum. Yaklaşık pasaportlarıyla birlikte Türkiye de 800 bin Suriyeli var bunları ülkeye sokan hükumet masum. Vergilerimizi Suriyelilerin harcamalarına ayıran hükumet masum. Şimdi Obama'ya dilenmeye giden hükumet masum. Milleti uyutmaya devam edin çünkü ne diyorsanız ona inanıyorlar. Sizde haklısınız bu millet bunu hakkediyor. :sleep:

20-30 yıl önceki olayların arka planlarındaki gerçekler şimdi nasıl kabak gibi gün yüzüne çıkıyorsa, 20-30 yıl sonra da şimdiki olayların arkasındaki gerçekler kabak gibi gün yüzüne çıkar biz de ihtiyar suçluları yargılayacaz diye uğraşırız. Bizim milletin aklı geç başına gelir.

Maç olur taraftarlar birbirine saldırır, öldürür yıkar dağıtır. Saldırı olur partizanlar birbirine saldırır, hakaret eder, yeri gelir öldürür. Millet ne halde. Bu millet bencil bir millet oldu bu yüzden birlik olmayı unuttu. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek...

s_kajmeran' Alıntı:

Türkiye Suriye'de rejimi devirmeye çalışan muhalefeti destekliyor ancak 3 ayda bitirilmesi planlanan iş uzadı. Şimdi gelinen noktada Suriye'deki muhalifler Türkiye'ye 'hani neredesiniz' diye sesleniyorlar. Türkiye'de aynı şekilde ABD'ye sesleniyor.

Tayyip ABD'ye giderken de elinde kozu olması gerekirdi. O koz söylenen 50 cana(gerçekte 170 civarı) maloldu.

tayinci42' Alıntı:
cumhurtorun' Alıntı:
HAYIR-Esed'in katliamına duyarsız olsaydık Reyhanlıda patlama olur muydu?

Eğer sadece masum, iç savaştan kaçan halkı sınırlarına alıp onlara baksaydın patlama olmazdı. Ama ne yapıldı, özgür suriye ordusu olsun, acilciler olsun hepsini içeri aldın. Teröristler burada bombasını yapıp, silahını yüklenip savaşmaya gitti. Yapılan hata budur. Tayyip orada ölen, sakat, kalan, kömürleşen insanların, kardeşlerimizin kanı ellerindedir. Şu an toplumda sana ve hükumetine karşı kin ve nefret var. Bunu particilikten vs dolayı söylemiyorum. O koltukta oturup da, olayı bu duruma getiren kim olsa tepkiyi alır.

Akp kendisine karşı oluşan büyük ve gittikçe büyüyen tepkiyi hissediyor. Bu yüzden yayın yasaklarını koyuyor. Eğer yayın yasağı olmasa emin olun görüntüler tam anlamı ile televizyonlarda verilsin değil akp sokağı çıkmayı, ülkede duramaz.

Şu an içimde o kadar büyük bir kin var ki anlatamam. Aklıma orada anasını, babasını, kardeşini, eşini, çocuğunu kaybedenler geliyor. Fotoğraflara vs bakmak istemiyorum, kopan bacaklar, kömürleşen vücutları gördükçe de içimdeki nefret artıyor.

Hocam ikimizin arasındaki fark ne biliyor musun!

sen sadece reyhanlıdaki patlamaya üzülüyorsun
ben ise 2 yıldır suriyede yaşananlar karşısında aynı hislere sahibim.

geçen hafta el beyda veya banyas adıyla bilinen suriyede bir yerde yapılan katliamdan görüntüleri izledim. ancak youtubedeki videolar siliniyor.

katliam yapılırken videoya çekmişler..

birçok çocuğu ve kadını silahla vuruyorlar.

bir adamı sanırım askerdi.. canlıydı.. kesiyorlar ve iç organlarını çıkartıyorlar.. sanırım kalbiydi.. kesen kişi küçük bir parça koparıp ısırıyor ve çiğniyor.. daha sonradan katliam sonrası videoları izledim.. katliam sırasında çekilen video kalkmıştı..

bende yanı başımızda böyle bir vahşet sürerken sessiz kalınmasını istemiyorum.

BAZI ARKADAŞLAR SİYASET YAPIYORLAR ÇAPLARINCA

suçu A partisine veya B partisine atmak işin en kolayı..

Gerçektende merak ediyorum.. Diğer bir parti hükümet olsaydı bu katliam karşısında ne yapacaktı.. Dış politikası nasıl olacaktı..

O kalp yiyen yaratık MUHALİFTİ , Esad ve Alievilere saydırıyordu..Bilginiz olsun.

yazılan, çizilen, sağda solda konuşulanlara bakıyorumda bu duruma kayıtsız kalmanın ya da atgözlüklerini çıkaramamanın 2 nedeni olabilir. ilki fen halde riyakarlık, ikincisi ameyat ile beyinlerini aldırmaları.

körü körün inanmak teslim olmak bizim halka mahsus herhalde. birileri iktidarda akp olduğu için eleştiriyor (ki haklı). çıkıp da hala parti savunuculuğu yapan var. yok chp olsa farklı mı olacakmış. önemli olan şu an iktidarda kimin olduğu ve izlediği dış politika. çok şey var söylemek istediğim ama söyleyemiyorum. yazıklar olsun bu olaylara neden olanlara. hesabını soramayanlara gündem saptırıp savaşa zemin hazırlamak için hedep şaşırtanlara. lanet olsun kirli siyaset yapanlara..............................................................................................

branta' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
cumhurtorun' Alıntı:
HAYIR-Esed'in katliamına duyarsız olsaydık Reyhanlıda patlama olur muydu?

Eğer sadece masum, iç savaştan kaçan halkı sınırlarına alıp onlara baksaydın patlama olmazdı. Ama ne yapıldı, özgür suriye ordusu olsun, acilciler olsun hepsini içeri aldın. Teröristler burada bombasını yapıp, silahını yüklenip savaşmaya gitti. Yapılan hata budur. Tayyip orada ölen, sakat, kalan, kömürleşen insanların, kardeşlerimizin kanı ellerindedir. Şu an toplumda sana ve hükumetine karşı kin ve nefret var. Bunu particilikten vs dolayı söylemiyorum. O koltukta oturup da, olayı bu duruma getiren kim olsa tepkiyi alır.

Akp kendisine karşı oluşan büyük ve gittikçe büyüyen tepkiyi hissediyor. Bu yüzden yayın yasaklarını koyuyor. Eğer yayın yasağı olmasa emin olun görüntüler tam anlamı ile televizyonlarda verilsin değil akp sokağı çıkmayı, ülkede duramaz.

Şu an içimde o kadar büyük bir kin var ki anlatamam. Aklıma orada anasını, babasını, kardeşini, eşini, çocuğunu kaybedenler geliyor. Fotoğraflara vs bakmak istemiyorum, kopan bacaklar, kömürleşen vücutları gördükçe de içimdeki nefret artıyor.

Hocam ikimizin arasındaki fark ne biliyor musun!

sen sadece reyhanlıdaki patlamaya üzülüyorsun
ben ise 2 yıldır suriyede yaşananlar karşısında aynı hislere sahibim.

geçen hafta el beyda veya banyas adıyla bilinen suriyede bir yerde yapılan katliamdan görüntüleri izledim. ancak youtubedeki videolar siliniyor.

katliam yapılırken videoya çekmişler..

birçok çocuğu ve kadını silahla vuruyorlar.

bir adamı sanırım askerdi.. canlıydı.. kesiyorlar ve iç organlarını çıkartıyorlar.. sanırım kalbiydi.. kesen kişi küçük bir parça koparıp ısırıyor ve çiğniyor.. daha sonradan katliam sonrası videoları izledim.. katliam sırasında çekilen video kalkmıştı..

bende yanı başımızda böyle bir vahşet sürerken sessiz kalınmasını istemiyorum.

BAZI ARKADAŞLAR SİYASET YAPIYORLAR ÇAPLARINCA

suçu A partisine veya B partisine atmak işin en kolayı..

Gerçektende merak ediyorum.. Diğer bir parti hükümet olsaydı bu katliam karşısında ne yapacaktı.. Dış politikası nasıl olacaktı..

O kalp yiyen yaratık MUHALİFTİ , Esad ve Alievilere saydırıyordu..Bilginiz olsun.

Muhalifleri masum göstermeyi bırakın artık. hükümet size bunu empoze etmeye çalışıyor, ama gerçekler ortada, o kalp yiğen MUHALİFti. ve adamlar resmen hedef gösteriyor, başları onlara alevilerin ciğerlerini, kalplerini sökün diyor, hepsi aşırı şeriatçı, kendi içlerinde şeriat mahkemeleri kurmuşlar, kafalarına göre asıyorlar, kesiyorlar, buraya geldiler, burayı karıştırdılar, berbat ötesi bir grup. haa şunuda belirtmeden geçmeyim; Esad'ın canı cehenneme, oda iyi bir mahlukat değil ama muhaliflerde sütten çıkmış ak kaşık değil. sonuç olarak; dış politikamız o kadar yanlış ki, kendi ülkemizde barış olsun diye uğraşırken gidip başka bir ülkeyi bile bile karıştırıyorsun ki bunu da bilinçli değil, seni kumanda eden emperyalist grupların emriyle yapıyorsun:) başından sonuna hep yanlış, hep yalan, bizlerde salağız, aptalız ya anlamıyoruz... şuan herkes 3 maymunu oynuyor...

Hedefteki Ülke Biziz! / Banu AVAR
Cumartesi, 11 Mayıs 2013 14:42

Hedef 'Türkiye'dir...

Kaalu Belâ'dan beri bu böyledir! ABD yönetimi, kendi girmek istemediği savaşa Erdoğan hükümetini maşa etmiştir! İşte Güneydoğu yanıyor! Bir gün Akçakale bir gün Reyhanlı patlatılıyor...

Onlarca masum insan ölüyor!

Suriye’ye bağırıp çağıran, ‘Muhaliflere silah da lojistik de vermekle öğünen’ Türkiye’nin yönetimi, kendi topraklarını terör örgütlerine peşkeş çekmiştir! Kuzey Afrika’da başlayan kanlı bahar sınırlarımızın içindedir!

Şu iyi bilinsin: ABD istihbaratı emrindeki tüm terör örgütleri; PKK başta olmak üzere, El Kaide, Taliban, ÖSO, El Nusra ve diğerleri Afganistan’ı, Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi ve son aşamada İran ve Türkiye’yi kana boğmak için hareketlendirilmişlerdir. Yeni ‘düzen’ kurulurken yani PKK tüm bölgedeki diğer terör gruplarıyla güçbirliği yapmakta büyümektedir. Artık PKK siyasi kadroları ve Öcalan, Türkiye’nin atacağı adımlarda Erdoğan ile eşbaşkandır!

Emperyalizm, tüm bölgeyi uzun vadeli kana bulamak istemektedir. Planı 1. Dünya Savaşı sırasındaki planla aynıdır, değişmemiştir.

Bu terör dalgası tek merkezli değildir! Tüm paylaşım savaşlarında olduğu gibi, farklı emperyalist güçler bölge üzerinde hesaplaşmakta, birbirleriyle gırtlaklaşmaktadırlar.

ABD Rusya ile görüşmek zorunda kalmıştır. İngiltere Rusya görüşmesi Soçi’de yapılmıştır. İsrail denetimindeki terör mangaları zaman zaman bunlarla beraber zaman zaman denetimsiz hareketler yapmaktadır.

Erdoğan ve şürekasının , ABD emriyle, Suriye’de, Libya’da desteklediği terör mangaları Türkiye topraklarında cirit atmaktadır.

Gidin Kilis’e Hatay’a Urfa’ya bakın. Sokaklarda yerli halktan çok beli silahlı terör mangalarını göreceksiniz! Son aylarda Valilik izniyle bölgede Sınır Tanımayan Doktorlar, Save the Children, BM’ye CIA’ye, Soros’a bağlı STK büroları birbiri ardına açılıyor. Bunlar daha önce Afganistan ve Irak’da olduğu gibi tabelaları arkasında silah, lojistik istihbarat ağlarını kurmakla görevli birimlerdir.

Bölgede onlarca arazi arabası, zırhlı taşıt, jeep peydahlanmıştır. Mayınlı araziden istedikleri gibi girip çıkmaktadırlar ve Türkiye Suriye sınırı fiilen erimiştir. Tampon bölge Türkiye topraklarında oluşmuş gibidir!

Mülki makamların hiçbir bilgisi olmadan, ABD konsolosluk mensupları, Alman ve İngiliz istihbaratına ait birimler Mersin’den Hatay’a fink atmaktadırlar!

Suriye’den gelmeye devam edenler, Kilis’de Hatay’da, kamplarda ve dışarda örgütlenmeye başlamışlardır. Yeni kamplar kurulmaktadır. Gelenler silahlıdırlar ve yerel halkı tehdit etmektedirler!

Sıcak hava ve sınırın hemen 10-15 km ilersindeki katliam da ölenler açıkta kalmakta ve salgın hastalık tehdidi başgöstermektedir!

Mülki amirlere yapılan başvurular sonuçsuzdur. Onlar sessiz kalma emri almışlardır.

Ve bugün Reyhanlı kan gölüne dönmüştür. Sadece analar değil sayın başbakan, halk feryad etmektedir! Kadınlar, Çocuklar yaşlılar Reyhanlı’nın ortasında ölüvermişlerdir. Onlar ölürken, sınırın öbür tarafında Özgür Katiller Ordusu ‘Allahu Ekber’ diyerek patlamaları kayda çekmişlerdir!

Mübarek Olsun Erdoğan! Komşu toprakların kanı yetmedi, bak sıra Türkiye’ye geldi. NBC’ye ‘ Birleşmiş Milletler Barış Gücü gelsin’ demişsin.

Zaten başından beri plan bu değil miydi!? Birçok ülkede bu plan işlemedi mi?

Sınırlar arasında belgesellerinde hep bu konuyu işlemiştik. Şablonu vermiştik! Hedef coğrafyada, etnik ve mezhep temelinde bölgesel ve yerel çatışmalar çıkarılır. Derken BM barış gücü, silahlarıyla gelir topraklarınıza oturur! Çatışmalar zamana yayılır. Analar hiç ağlamadığı kadar ağlatılır!

Tüm bunlar BARIŞ ve SÜREÇ diyerek yapılır!

Tek çözüm emperyalizme karşı komşu ülkelerle elele vermek, içerde sağlam mevziler oluşturmaktır!

Gazi Paşa 100 yıl önce bu yolla vatan topraklarını ve milleti korumayı başarmış diğer mazlum ulusları da kurtuluşa taşımıştır.

Emperyalizmle işbirliği yapanlar, işleri bittiğinde çöpe atılırlar!

Emperyalizmle savaşanlar 100 yıl önce olduğu gibi MUZAFFER olacaklar!

Bugün partilerin açıklamaları var. Açıklamaları dinliyorum, o kadar çok söylenecek şey var ki. AKP demagoji işini çok iyi beceriyor. Diğerleri zaten allahlık.

Zamanınızı aldığım için özür dileyerek uzun bir yazı daha paylaşıyorum.

Arslan BULUT
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Günün sorusu!

Asiye Kocatürk soruyor: “Kendi ordusunun generallerini tutuklayacak kadar güçlü bir hükümet; komşu ülkedeki rejimi ve başkanını devirecek kadar kendini güçlü hisseden bir hükümet, kendi cezaevinde hapiste bulunan terör örgütünün lideriyle neden pazarlık eder?”

“Generalleri hükümet tutuklamadı, yargı tutukladı” diyenler olabilir ama gerçek bu değil. Hükümet yıllar içinde yargıyı şekillendirdi ve yargı gücünü de muhaliflere karşı kullanmaya başladı.
İbni Haldun diyor ki, “Bil ki devlet, olmazsa olmaz iki temel üzerinde kuruludur. Birincisi asker (ordu) olarak ifade edilen güç, kuvvet ve asabiyettir. İkincisi ise askeri ayakta tutan ve devletin ihtiyaçlarını gideren mal ve paradır. İşte devlette görülecek bozulma bu iki temelden başlar. Hükümdar, iktidarda kendisine ortak olanları yönetimden uzaklaştırıp iktidarı kendi tekeline alır. Sonra da onları alçaltarak yerlerine, kendisine bağlı bir asabiyet oluşturur. Ancak bu yeni asabiyet içine gömüldüğü lüks ve safahat sebebiyle yok olmanın eşiğine gelir, yiğitlik ve cesareti unutup başkaları tarafından korunan kimseler haline gelir. Bu yüzden ülkenin sınırlarının korunması da zorlaşır. Bu durum onlara karşı halkı cesaretlendirir ve uzak bölgelerde devlete isyanlar başlar. Sonuçta devlet ikiye veya üçe bölünür. Yönetim, kurucu asabiyete boyun eğdirenlerin eline geçer...”
Türkiye’de de olan biten budur. Kurucu iktidar odakları, zaman içinde Türk Milleti’nin çocuklarını yönetimden uzaklaştırdı. Öyle ki üniversitelerde öğretim üyesi olabilmek bile kendilerini seçkin zannedenlerin tekeline bırakıldı. Üstelik, kurucu iktidarı temsil eden ordunun içine giren bir virüs, ordu ile halkı karşı karşıya getirdi. Bu rahatsızlık, ülkenin sınırlarını korumayı bile zorlaştırdı, eski isyanlar diriltildi. Sonuçta, gücünü dışarıdan alan ve dini siyaset aracı olarak kullanan bir çıkarcı grubu iktidarı ele geçirdi.. Onlar da kendilerini iktidar yapan gücün emirlerini yerine getirmeye başladı. Subaylar hapsedilirken, teröristlere yol verildi. İsyancılar baş tacı yapıldı, Ermenilerden özür dileyenler akil adam oldu!

Bu durum, aslında bir plan dahilinde uygulanmıştır.
Hulki Cevizoğlu’nun “İşgal ve Direniş; 1919 ve Bugün” eserinde verilen bilgi, tam da bugünü izah ediyor.
25 Aralık 1919’da İngiliz Ryan, hükümetine sunduğu raporda şöyle demişti:
Biz gerçek ideali din imiş gibi davranacak menfaatçi bir grubu idareci olarak takdime çalışacağız. Panislamizmi ezemeyiz. Bu, tıpkı Batı’daki milliyetçilik gibidir. Bizim şimdiki gayemiz, arkadaş gibi davranıp kazanmak ve sonra hükmetmek olmalıdır.”
Gerçek ideali din imiş gibi davranan, fakat ABD ve AB desteğiyle iktidarı ele geçiren çıkarcılar grubu, bir etnik isyandan da faydalanarak Türkiye’de Türklere boyun eğdirmeye çalışıyor.

Hani Bekri Mustafa, Ayasofya camisinin önünden geçerken dışarıda musallâ taşındaki cenazenin önünde bekleşen bir kalabalık görmüş.. Bekri Mustafa “Neden cenaze namazını kılmıyorsunuz?” diyecek olmuş, cemaatten “İmam efendi yok” diye cevap vermişler. İçlerinden biri “siz kıldırın” deyince Bekri Mustafa da çaresiz kabul etmiş. Cenaze namazını kıldırdıktan sonraki helâlleşme sırasında mevtaya dönmüş ve şöyle fısıldamış: “Öbür taraftan dünyanın halini soracak olurlarsa, dersin ki, ’Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam oldu’, onlar dünyanın nereye doğru gittiğini anlar..”
Türkiye’nin kuruluş felsefesine düşmanlıkları bilinen hatta devletin temel ilkelerinden birine karşı faaliyetlerin odağı haline gelmekten mahkum edilmiş bir partinin liderleri, Türkiye’de Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı oldu.. Genelkurmay Başkanı’nı hapsetmişler, terör örgütünün lideri ile de pazarlık etmişler çok mu?

sağlam analizlerle dolu farklı bir yaklaşım..

http://michaelsikkofield.blogspot.jp/2013/05/hataydaki-patlamalar-uzerine.html

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VZZvPlGCt_8#t=440s

kaddafi'nin zamanında yaptığı bu konuşmada "neden saddam'ın adil yargılanması için bir şey yapmadınız? sırada sizlerden biri olabilir." dediğinde, sıranın kendisinde olduğunu bilmeyen esad'ın ortaya koyduğu tavır, şimdi ne kadar da acı.. şimdi sırada biz de olabiliriz..

z1.png

computing' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

:+1:

biltek99' Alıntı:
Zamanınızı aldığım için özür dileyerek uzun bir yazı daha paylaşıyorum.

Arslan BULUT
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Günün sorusu!

Asiye Kocatürk soruyor: “Kendi ordusunun generallerini tutuklayacak kadar güçlü bir hükümet; komşu ülkedeki rejimi ve başkanını devirecek kadar kendini güçlü hisseden bir hükümet, kendi cezaevinde hapiste bulunan terör örgütünün lideriyle neden pazarlık eder?”

“Generalleri hükümet tutuklamadı, yargı tutukladı” diyenler olabilir ama gerçek bu değil. Hükümet yıllar içinde yargıyı şekillendirdi ve yargı gücünü de muhaliflere karşı kullanmaya başladı.
İbni Haldun diyor ki, “Bil ki devlet, olmazsa olmaz iki temel üzerinde kuruludur. Birincisi asker (ordu) olarak ifade edilen güç, kuvvet ve asabiyettir. İkincisi ise askeri ayakta tutan ve devletin ihtiyaçlarını gideren mal ve paradır. İşte devlette görülecek bozulma bu iki temelden başlar. Hükümdar, iktidarda kendisine ortak olanları yönetimden uzaklaştırıp iktidarı kendi tekeline alır. Sonra da onları alçaltarak yerlerine, kendisine bağlı bir asabiyet oluşturur. Ancak bu yeni asabiyet içine gömüldüğü lüks ve safahat sebebiyle yok olmanın eşiğine gelir, yiğitlik ve cesareti unutup başkaları tarafından korunan kimseler haline gelir. Bu yüzden ülkenin sınırlarının korunması da zorlaşır. Bu durum onlara karşı halkı cesaretlendirir ve uzak bölgelerde devlete isyanlar başlar. Sonuçta devlet ikiye veya üçe bölünür. Yönetim, kurucu asabiyete boyun eğdirenlerin eline geçer...”
Türkiye’de de olan biten budur. Kurucu iktidar odakları, zaman içinde Türk Milleti’nin çocuklarını yönetimden uzaklaştırdı. Öyle ki üniversitelerde öğretim üyesi olabilmek bile kendilerini seçkin zannedenlerin tekeline bırakıldı. Üstelik, kurucu iktidarı temsil eden ordunun içine giren bir virüs, ordu ile halkı karşı karşıya getirdi. Bu rahatsızlık, ülkenin sınırlarını korumayı bile zorlaştırdı, eski isyanlar diriltildi. Sonuçta, gücünü dışarıdan alan ve dini siyaset aracı olarak kullanan bir çıkarcı grubu iktidarı ele geçirdi.. Onlar da kendilerini iktidar yapan gücün emirlerini yerine getirmeye başladı. Subaylar hapsedilirken, teröristlere yol verildi. İsyancılar baş tacı yapıldı, Ermenilerden özür dileyenler akil adam oldu!

Bu durum, aslında bir plan dahilinde uygulanmıştır.
Hulki Cevizoğlu’nun “İşgal ve Direniş; 1919 ve Bugün” eserinde verilen bilgi, tam da bugünü izah ediyor.
25 Aralık 1919’da İngiliz Ryan, hükümetine sunduğu raporda şöyle demişti:
Biz gerçek ideali din imiş gibi davranacak menfaatçi bir grubu idareci olarak takdime çalışacağız. Panislamizmi ezemeyiz. Bu, tıpkı Batı’daki milliyetçilik gibidir. Bizim şimdiki gayemiz, arkadaş gibi davranıp kazanmak ve sonra hükmetmek olmalıdır.”
Gerçek ideali din imiş gibi davranan, fakat ABD ve AB desteğiyle iktidarı ele geçiren çıkarcılar grubu, bir etnik isyandan da faydalanarak Türkiye’de Türklere boyun eğdirmeye çalışıyor.

Hani Bekri Mustafa, Ayasofya camisinin önünden geçerken dışarıda musallâ taşındaki cenazenin önünde bekleşen bir kalabalık görmüş.. Bekri Mustafa “Neden cenaze namazını kılmıyorsunuz?” diyecek olmuş, cemaatten “İmam efendi yok” diye cevap vermişler. İçlerinden biri “siz kıldırın” deyince Bekri Mustafa da çaresiz kabul etmiş. Cenaze namazını kıldırdıktan sonraki helâlleşme sırasında mevtaya dönmüş ve şöyle fısıldamış: “Öbür taraftan dünyanın halini soracak olurlarsa, dersin ki, ’Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam oldu’, onlar dünyanın nereye doğru gittiğini anlar..”
Türkiye’nin kuruluş felsefesine düşmanlıkları bilinen hatta devletin temel ilkelerinden birine karşı faaliyetlerin odağı haline gelmekten mahkum edilmiş bir partinin liderleri, Türkiye’de Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı oldu.. Genelkurmay Başkanı’nı hapsetmişler, terör örgütünün lideri ile de pazarlık etmişler çok mu?
:+1:

Amerika’nın müttefiki olmak, Amerika’nın düşmanı olmaktan daha tehlikelidir.
Henry Kissinger

Geri