Sadece Meslek öğretmenleri mağdur edilmiş

Kodla Büyü
Sadece twit atılmış fiilen bir girişim olmamış heralde anlayabildiğim kadarıyla.

Yalnızca meslek öğretmenlerini ilgilendirdiği için ne yazıkki oranımız dolayısıyla sendikalarında bize ilgisi az.
Unutun ekdersi...

Bakanlığın yayınladığı yazı tamamiye fiyaskodan öte değil gerek toplu sözleşmeyle gerekse Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nda alınmış kararlar doğrultusunda ödemek zorunda yazıyı hazırlayan kişinin iş bilmezliği veya umursamazlığı formatöre ödenirken bize ödenmemesi çok aşırı saçma

Rutin dersten dolayı ücret verecekler. Ama ders yapılmıyor. Btr ye ücret ödenecek btr görevi yapılmıyor. Işletme ve şeflik verilmeyecek. O da yapılmıyor. Hepsi de yapılmayan görevin bir kismina ücret ödenip diğerine ödenmemesi saçma bir olay.

Hocalarım sendikacılardan medet ummayınız. Menfaatleri varsa açıklamanın 1.dakikasında el atardılar. Zaten sendikanın görevi öğretmeni korumak değil mi? Öğretmen kendi hakkı peşinde koşuyorsa sendika niye var niye boşuna para devlet kasasında onlara ödeniyor.

Rutin dersten dolayı ücret verecekler. Ama ders yapılmıyor. Btr ye ücret ödenecek btr görevi yapılmıyor. Işletme ve şeflik verilmeyecek. O da yapılmıyor. Hepsi de yapılmayan görevin bir kismina ücret ödenip diğerine ödenmemesi saçma bir olay.
Hocam haklısınız ve sorununuzun bir an önce çözülmesini diliyorum. Ancak btr çalışmıyor demişsiniz, BTR olarak normalden daha uzun süreli çalıştığımı da belirtmek isterim. Gece 1'de bile sorun yaşayan yardım isteyen arkadaşlar oluyor. Akademik destek eğitimi ve uzaktan eğitim kursu alıyor arkadaşlar. Bulunduğum bölgede lise öğretmeni BTRlerin çoğu da aynı durunda. Bize de ekdersin ödenmeme söylentisi varken sorunu dile getirdiğimde paragözlülükle suçlayan oldu. İdare ederiz ne olacak diyen tuzu kuru arkadaşlar. Maalesef sorunu yaşayanlar bile fikir birliği yapamıyor. Başkalarının anlaması çok zor.

Hocam haklısınız ve sorununuzun bir an önce çözülmesini diliyorum. Ancak btr çalışmıyor demişsiniz, BTR olarak normalden daha uzun süreli çalıştığımı da belirtmek isterim. Gece 1'de bile sorun yaşayan yardım isteyen arkadaşlar oluyor. Akademik destek eğitimi ve uzaktan eğitim kursu alıyor arkadaşlar. Bulunduğum bölgede lise öğretmeni BTRlerin çoğu da aynı durunda. Bize de ekdersin ödenmeme söylentisi varken sorunu dile getirdiğimde paragözlülükle suçlayan oldu. İdare ederiz ne olacak diyen tuzu kuru arkadaşlar. Maalesef sorunu yaşayanlar bile fikir birliği yapamıyor. Başkalarının anlaması çok zor.
Hocam arkadaşın bahsettiği yapıyorsunuz veya yapmıyorsunuz değil şu an bizlerde hala işletmelerle uğraşıyoruz işletmeleri arıyoruz maaşlar yattı yatmadı önümüzdeki yılın planlamaları yapılacak vs btr ek dersi şu an hakkınız alacaksınız tabiki de ama şu an okulda faal olarak çalışmıyorsunuz bundan bahsediyor arkadaş bizlerin derdi kim ne alıyordan ziyade işletmelerde beceri eğitimini müfredat dersi olarak görmemesindeki yanlış işletmeler 24 saatlik ders olarak geçiyor şeflikle beraber norma etki ediyor burda sorun var.

Son düzenleme:
Hocam arkadaşın bahsettiği yapıyorsunuz veya yapmıyorsunuz değil şu an bizlerde hala işletmelerle uğraşıyoruz işletmeleri arıyoruz maaşlar yattı yatmadı önümüzdeki yılın planlamaları yapılacak vs btr ek dersi şu an hakkınız alacaksınız tabiki de ama şu an okulda faal olarak çalışmıyorsunuz bundan bahsediyor arkadaş bizlerin derdi kim ne alıyordan ziyade işletmelerde beceri eğitimini müfredat dersi olarak görmemesindeki yanlış işletmeler 24 saatlik ders olarak geçiyor şeflikle beraber norma etki ediyor burda sorun var.
Hocam yazımın tümüne bakarsanız ortada bir haksızlık olduğunu ve düzeltilmesini istediğimi ayrıca ekders hususunda serzenişte bulunmanın bile bazı tuzu kuru arkadaşlarca suç görüldüğünü yazmaya çalıştığımı görürsünüz. Eğer görüş yazısı gelmemiş olsaydı şu an kendi sınıfımızdaki okul türü içinde en çok çalışan öğretmenler olduğumuz halde ders saatimiz az olduğu için kursumu sen tamamlar mısın ben bilgisayar bilmem diyen beden eğitimi öğretmeni arkadaştan çok az ekders alacaktım. Aktif olarak çalışan meslek lisesi öğretmeni arkadaşların ekderslerini daha da artırımlı alması gerektiği görüşündeyim. Evden çalışmaya göre daha zor ve şu ortamda çok da riskli olduğunu biliyorum. Diliyorum bir an önce sıkıntınız giderilsin.

Arkadaşlar bir hak ararken diğerlerinin( BTR vb) hakları ile kıyaslama yapmayalım lütfen...

Eğer o pencereden bakacak olursa haftada 40 saat okulda bulunup derse de girip karşılığında 18 saat ücret almakta olan BTR meslekçilerin bir çoğu ise, koordinatörlük ile en az 12 saat ücret almakta sizce Buda haksızlık değil mi

Şu an hiç ekders alamıyorum diyen meslekçilerimiz her ay maaşlarda aldıkları tazminatlarla haftada en az 5 saat ücret karşılığını almaktalar.

şu dönemde halimize şükredip kimsenin çöplüğüyle uğraşmayalım arkadaşlar.
Tef ve meslekçi olarak yazıyorum bunları

yav bi adaletsizlik var ortada da su ortamda kimse devletin bunu giderecek adim atmasini beklemesin o kadar yardim kampanyasi varken bizim istegimizi ne kadar dikkate alirlar hec sanmiyorum

Arkadaşlar bir hak ararken diğerlerinin( BTR vb) hakları ile kıyaslama yapmayalım lütfen...

Eğer o pencereden bakacak olursa haftada 40 saat okulda bulunup derse de girip karşılığında 18 saat ücret almakta olan BTR meslekçilerin bir çoğu ise, koordinatörlük ile en az 12 saat ücret almakta sizce Buda haksızlık değil mi

Şu an hiç ekders alamıyorum diyen meslekçilerimiz her ay maaşlarda aldıkları tazminatlarla haftada en az 5 saat ücret karşılığını almaktalar.

hocam ona bakarsan bacak bacak ustune atip maas ekders alan ogretmen de var bence herkese esit seminer donemi gibi ucret odenmeli idi

Şu an kimin ne ek ders aldığı bizi ilgilendirmez biz kendimize bakmalıyız.
Bir şey soracağım bizim ek dersleri ek ders yönetmeliğinin 8.maddesine göre kestik demişler ben o maddeyi okudum
Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları ile alakalı yazıyor bizimle hiç alakası yok gibi ya da ben mi yanlış anladım ibe veya şeflikle alakası var mı?
Bir de dilekçe vs hazırlayan varsa cimer üzerinden başvuru yapmayı düşünüyorum ama ondan önce biraz daha (hiç beklemek istemiyorum) bekleyelim mi sendikalar bir şey yapacak mı?

Şu an kimin ne ek ders aldığı bizi ilgilendirmez biz kendimize bakmalıyız.
Bir şey soracağım bizim ek dersleri ek ders yönetmeliğinin 8.maddesine göre kestik demişler ben o maddeyi okudum
Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları ile alakalı yazıyor bizimle hiç alakası yok gibi ya da ben mi yanlış anladım ibe veya şeflikle alakası var mı?
Bir de dilekçe vs hazırlayan varsa cimer üzerinden başvuru yapmayı düşünüyorum ama ondan önce biraz daha (hiç beklemek istemiyorum) bekleyelim mi sendikalar bir şey yapacak mı?

Değerli öğretmenim bende baştan bu yana aynı şeyi söylüyorum. 28 Mart'ta gelen yazının 1. maddesine göre şeflik, koordinatörlük ücretleri ödenir sonucu çıkıyor. Alttaki paragrafta belirtilenler normal ders yükü dışında kalan ek dersler. Ancak yazıyı yazan kişi oraya tutmuş 1. madde ile çelişen ek ders kalemlerinide eklemiş. Yazı kendi içinde çelişkili da zaten.

hocam neden uğraşmayalım Allah aşkına bir söyler misiniz neden mağdur olalım benim aylık ortalama 4000 küsür ödemem kim ödeyecek bunu ben ek derse güvenerek bir şeyler yaptım ve çevremdeki öğretmenlerin çoğu bu şekilde ek dersle geçiniyor yapmayın Allah aşkına. Kimse kusura bakmasın da kafalarına göre iş yapmasınlar hak hukuk kanun yönetmelik neden var niye çıkartıyorlar muz cumhuriyeti mi burası? Parasında pulunda da değiliz ama işlerine gelince mevzuat gelmeyince kestik oldu bitti demesin kimse. Çok özür diliyorum hocam biraz fevri yazmış olabilirim ama gerçekten bu konuda çok doldum binlerce insanın etkileneceği bir şey sonuçta bu hata olabilir ama telafisi hemen yapılır onu bile hala bekletiyorlar nasıl 26 martta yazı gönderip hemen 2 arkasından yenisini yazabiliyorlarsa bunu da hemen düzeltmeliler

hocam ona bakarsan bacak bacak ustune atip maas ekders alan ogretmen de var bence herkese esit seminer donemi gibi ucret odenmeli idi
Hocam bu düşünceniz de yanlış. Şu an bir idari izin söz konusu ise ona göre davranmak gerekir. İdari izinlerde de ders programında yazan ücretler ödenir. Nöbet ödenmez egzersiz ödenmez diğer ilave ekdersler ödenmez bu kadar

dogrusu ne alkış tutmak mı?ben yapılan işe bakarım ister btr olsun ister teknik öğretmen ister kultur ogretmeni....fiili yapılan bir şey var mı?idari izin sozkonusu belirttiğiniz gibi....idareciler fiili yapmaktalar hakları diğerleri?hangi vicdan akılla diğerleri oturduğu yerden alıyor bunu kurumlar açıkken de?bence herkese EŞİT seminer doneminde olduğu gibi verilmeli...

Hocam ben kimseyi kıyaslamadım. Fiili olarak okul kapalı iken kimse işe gitmiyor. Dolayısı ile btr ücreti alınmalıdır. Ben zaten bunu söylüyorum. Benim dile getirmek istediğim nokta doğrudan norma tabi ve ders çizelgesinde 24 saatlik bir ders olan işletmelerin ve yine norma direk katılan şeflik ücretlerinin odenmemesinin yanlış olduğu.
Bu arada
Hocam size teşekkür ederim. Beni tam olarak anlamışsınız.

dogrusu ne alkış tutmak mı?ben yapılan işe bakarım ister btr olsun ister teknik öğretmen ister kultur ogretmeni....fiili yapılan bir şey var mı?idari izin sozkonusu belirttiğiniz gibi....idareciler fiili yapmaktalar hakları diğerleri?hangi vicdan akılla diğerleri oturduğu yerden alıyor bunu kurumlar açıkken de?bence herkese EŞİT seminer doneminde olduğu gibi verilmeli...
Evde oturanla evde çalışan da mı aynı ekdersi alacak? Alması gereken kursu her duyuruma, çabama rağmen almaya yanaşmayan öğretmenler var. Aynı zamanda zoomla benden hiç yardım almadan öğrencileriyle ders işleyen de var. Burda zorunlu bir uzaktan eğitim çalışması yapılmadığı sürece bazıları bedavadan ekders alacak. Öğrencilerin de uzaktan eğitime mecburi dahil edilmesi gerekir. Çünkü yaptığımız çalışmalara üç beş tanesinden fazlası bakmıyor maalesef. Kazanılmış hak var. Doğru bulmuyorum emek vermeden ekders almayı. Ama bu herkesin kendi vicdanına kalmış vaziyette şu durumda. Sahada çalışmaya devam eden öğretmen arkadaşlarımızın da haklarını mutlaka alması gerekir.

Bir de bize müstehak hocam. Ben kimsenin niye ücret aldığını sorgulamadım sadece okula kimse gitmiyorken niye farklılık olduğunu sorguladım. Buna rağmen benim aldığım veya alamadığım ücretle ilgili konuşabilirsiniz sorun yok. Bu forumda yapılmayan kurstan dolayı 2 katı ücret almayı hak kabul eden arkadaşlara yanlış olduğunu söylüyordum da bu tarz yorumlarla destek olan yoktu. Şimdi iş koordinatörlüğe gelince yorumlar mevcut.

Evde oturanla evde çalışan da mı aynı ekdersi alacak? Alması gereken kursu her duyuruma, çabama rağmen almaya yanaşmayan öğretmenler var. Aynı zamanda zoomla benden hiç yardım almadan öğrencileriyle ders işleyen de var. Burda zorunlu bir uzaktan eğitim çalışması yapılmadığı sürece bazıları bedavadan ekders alacak. Öğrencilerin de uzaktan eğitime mecburi dahil edilmesi gerekir. Çünkü yaptığımız çalışmalara üç beş tanesinden fazlası bakmıyor maalesef. Kazanılmış hak var. Doğru bulmuyorum emek vermeden ekders almayı. Ama bu herkesin kendi vicdanına kalmış vaziyette şu durumda. Sahada çalışmaya devam eden öğretmen arkadaşlarımızın da haklarını mutlaka alması gerekir.
Hocam ben şef olarak okul ilaclanacak gel bölümü aç, elektrik tesisat kontrolü var gel bölümü aç, öğrenci işletmeye gidecek gitmeyecek dilekçe al işleri ile uğraşıyorum.
Sizin sozunu ettiginiz tum işleri de yapıyoruz ayrıca eba da takilan teknolojiyi kullanamayan beni ariyor. Bunları söylemek zor geliyor bana ama mecbur kalıyorum anlatmaya
Daha da burdan paylaşmam olur biter hocam. Kendi başımızın çaresine bakarız

Hocam yanlışın var. Idareciler yapıyor demissin. Her gün sadece 1 idareci gelip okulu açık tutuyor. Digerleri okula gelmiyor. Tüm kurumlar aynı. Devlet dairelerine nöbetçi olarak 2-3 kişi geliyor diğerleri evde. Ama hiç birinin ek ödemelerinden bir kesinti yok.

BİLİŞİMMESLEK sen beni duzeltmeye çalışıyorsun her seyi bilmek iş değil hakkaniyetle herkese esit ücret verilmeliydi benim kastım bu ve sen bunu cok da iyi anlıyorsun işine gelmiyormu geliyormu beni alakadar da etmez ancak seminer donemi gibi neden ödeme yapılmıyor ben bunun üzerinde duruyorum...

ha bu arada hepsi donusumlu gelen de var idarecilerden bildiğim ama konu bu değil konu eşit ucret esit iş...

Hocam ben şef olarak okul ilaclanacak gel bölümü aç, elektrik tesisat kontrolü var gel bölümü aç, öğrenci işletmeye gidecek gitmeyecek dilekçe al işleri ile uğraşıyorum.
Sizin sozunu ettiginiz tum işleri de yapıyoruz ayrıca eba da takilan teknolojiyi kullanamayan beni ariyor. Bunları söylemek zor geliyor bana ama mecbur kalıyorum anlatmaya
Daha da burdan paylaşmam olur biter hocam. Kendi başımızın çaresine bakarız
Hocam benim cevabım size değildi. Herkes aynı ücreti alsın diyen arkadaştan alıntı yaptım. Ücretinizi fazlasıyla almanız gerektiğini düşündüğümü de yazdım. Çalışan herkes ücretini alsın diyorum zaten. Artık bu başlıktan birşey paylaşmayacağım. Hepinize sağlık diliyorum.

evde çalışma faso fiso kimse kendini kandırmasın...Eşit şartlarda olsak yaptıklarınızla aynı fikirdeyim ama değil?internetim yok altyapıdan dolayı, bu benim suçum mu?telefon hattını kullanıyorum.bana bir de uzaktan eğitim yapın diyorsunuz?bakanlık bile eba da bize yol yordam bulamamısken nasıl bir uzaktan eğitim öneriyorsunuz meslek lisesi öğrencilerine?ben pes diyor bi dahada yorum yazmıyorum...

Geri