Sadece Meslek öğretmenleri mağdur edilmiş

Kodla Büyü
Arkadaşım vicdan muhasebeni lütfen başka yerde yap nolursun. Şu an konu onu alalım bunu verelim değil şu an okula gidip gitmeme ders yapıp yapmama da değil kim ne yaparsa yapsın isteyen yatsın isteyen uzaktan eğitim versin herkes kendi vicdan muhasebesini yapar bunu yapmak başkalarına düşmez. Bizim kanunlarla yönetmelikte toplu sözleşme vs alakalı olan hakkımızı haksız yere elimizden almış olmaları. Varsa haksız yere kesilen ek derslerimizle alakalı yapacağın söyleyeceğin olumlu bir şey ya da şu yolu izleyelim şöyle yapalım söyle yoksa kimsenin hakkı değil de şöyle de böyle de deme burda. Başka sayfalarda yap lütfen. Bugün bize yapılan yanlış yarın btr olan arkadaşa öbür gün rehberlikçiye sırayla herkese yapılır.

Biz daha burada 10-15 kişi anlaşıp hemfikir olamıyoruz ki bizi yönetenlere derdimizi anlatalım...
KAR TATİLİNDE NE OLUYORSA SALGIN HASTALIK TATİLİNDE DE BU OLMALI diyeceksiniz olacak bitecek.
Ama bir önceki mesajımda söylediğim gibi EKDERSİ UNUTUN.
Çok az sayıda teknik/meslek öğretmeni var sendikaların falan da umrunda değiliz...

BİLİŞİMMESLEK sen beni duzeltmeye çalışıyorsun her seyi bilmek iş değil hakkaniyetle herkese esit ücret verilmeliydi benim kastım bu ve sen bunu cok da iyi anlıyorsun işine gelmiyormu geliyormu beni alakadar da etmez ancak seminer donemi gibi neden ödeme yapılmıyor ben bunun üzerinde duruyorum...
Hocam senin dediğini bak üstte cumartesi günü bu yazı ilk çıktığı gün bu basligin ilk sayfasinin sonundaki mesajimda söylemişim. Bana bu şekilde tepki göstermen çok yanlış. Çünkü benim cumartesi günü söylediğim orada duruyor. Sen de bugün bunu söylüyorsun anladığım kadarıyla. Söyleyeceklerim bunlar.

Son düzenleme:
Mesajım burada hocam.
Bu durum çok mantıklı gelmedi. Dersten dolayı ücret verecekler. Ama ders yapılmıyor. Işletme ve şeflik verilmeyecek. O da yapılmıyor. Ikisi de yapılmayan görevin birine ücret ödenip diğerine ödenmemesi saçma olmuş.
Arkadaşların dediği gibi özel durum var hiç kimse ücret almayacak deseler sonuna kadar destek olurum. Başım gözüm üstüne. Yada herkese sabit seminer dönemi gibi 15 saat vereceğiz deseler o da ayni sekilde. Ama su yazidaki durum hic olmamış.

Hocam benim cevabım size değildi. Herkes aynı ücreti alsın diyen arkadaştan alıntı yaptım. Ücretinizi fazlasıyla almanız gerektiğini düşündüğümü de yazdım. Çalışan herkes ücretini alsın diyorum zaten. Artık bu başlıktan birşey paylaşmayacağım. Hepinize sağlık diliyorum.
Hocam ben de sana tepkisel olarak yazmadım zaten. Senin ne demek istediğini çok iyi anladım. Bu başlık maksadını aştı zaten. Ben de sana katılıyorum bu başlıkta yazmayacağım.

Usta öğretmenler ve ücretli öğretmenlik yapanlar da ek ders alacakmış Hamza aydoğdu twit attı Ziya Selçuk demiş şu an sadece biz kaldık mağdur olan

Usta öğretmenler ve ücretli öğretmenlik yapanlar da ek ders alacakmış Hamza aydoğdu twit attı Ziya Selçuk demiş şu an sadece biz kaldık mağdur olan
Evet hocam onlarda alacaklar okul kapandığı günden bu yana bizimle ilgili herhangi bir gelişme yok. Adamlar sürekli mücadele etti ve haklarını aldılar

Onlar mevzuat dışı aldılar biz hakkımız olanı alamıyoruz. O arkadaşların ek ders almasıda iyi bir gelişme. Kimse ekonomik olarak zorlanmasın.

Bu kararı yazan adam hukuktan bihaber.Vermezlerse vermesinler.Vermedikleri takdirde bu konu dava konusu olacaktır.Öyle ya da böyle ibe ücretlerini ödeyecekler.
Sendikalar bu parayı alamazsa da sendika üyeliğini iptal etmeyenlere de yazıklar olsun.Sendika niye var?

hocam dediğim gibi bu tarz söylemleri yapan öğretmenlerin yada kenarda parası var,ya ana babadan mal mülk kalmış ihtiyacı yok, yada onunda ekdersi ztn yok alanı çekemiyor vs yoksa devlet,fedakarlık gibi lafları kimse anlatmasın bana..
Değerli Hocam, ne bir kenarda param var, ne aileden kalma servetim malım var. İşletmelerde beceri eğitiminden ve şeflikten dolayı yığınla ekdersim gidiyor. Kimseyi de kıskanacak halim yok, Allah o duruma düşürmesin. Ben sadece fikrimi söyledim. Bu uzaktan eğitim sürecinde tüm okula resmen danışmanlık yapıyorum, aynı zamanda da eba üzerinden çalışmalarım vs bir yığın işle uğraşıyorum. Tüm samimiyetimle söylüyorum okuldayken ben daha az yoruluyordum. Şimdi daha çok sıkıntı çekiyorum. Sizin düşüncelerinize eyvallah ama üslubunuzun hiç hoş olmadığını ve bir gönlü kırdığınızı hatırlatıyor, bir daha bu başlığa yazmayacağımı da belirtiyorum. selametle.

Evet resmen teknik öğretmenler mağdur edilmiş.
Kimsenin ekdersinde gözümüz yok evet. Ama bir haksızlık var. 15 saate sabitle herkese. yada kimseye ek ders verme. Hepimizin kredi borcu harcı var. Nasıl çıkacağız bu hesaptan. tabiki ülke olarak bir sınav veriyoruz. tabiki hepimiz fedakarlık yapacağız. Ama ilk iş teknik öğretmenleri biçmek olmuş

Bu şekilde bir yazı geldi ilimizdeki şefler grubuna. İBE ve PBO ücretleri ödenecekmiş.

ucret.jpeg

Bize de geldi

Ekli dosyalar

• ResmiEvrak15857521106733514276280921971770.pdf.pdf.pdf.pdf
    176.3 KB · Görüntüleme: 44
Diyarbakır’a da geldi yazı.
Bu yanlıştan dönülmesi sevindirici. Umarım böyle ayrımlar tekrar yapılmaz.

Ekli dosyalar

• ResmiEvrak15857521106733514276280921971770.pdf
    176.3 KB · Görüntüleme: 38
Talip Geylan paylaşmış

Ekli dosyalar

• 9D9A0669-7A1A-4CEB-A277-E234F1D4B9ED.jpeg
    9D9A0669-7A1A-4CEB-A277-E234F1D4B9ED.jpeg
    149.3 KB · Görüntüleme: 53
Geri