Sarayda bir ilk, 16 Türk devleti askeri törende

Kodla Büyü
Asker giysileri daha heybetli olabilirdi(ön sağ ve sol askerler)galactica savaş yıldızı vardı küçükken sylonluları çok severdim ona benzettim.Ama fikir olarak beğendim.

paradiso' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Hadi islamı kabul eden Türk devletleri zorunuza gidiyor da İslamı Resmi Din kabul etmeyen Türk devletleri niye canınızı sıkıyor. :tr:

:++: Bende bunu anlamıyorum :puhaha:

türklüğün tarihi islam tarihinden çok çok önce başlamaktadır.Bu yorumunuza gülsem mi ağlasam mı bilemedim.İslamiyet geldiğinde o türk devletlerinin birçoğu tarih sahnesinden silinmişti dolayısıyla bu devletlerin islamiyeti kabul etmesi de mümküm değildir

piluşum' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
Komedi. Hala su parasından elektrik parasından kar elde etmeyi hedefleyen bi ulkede yaşayarak guçluyuz diye övuniyoruz bide. Guçlu olmak uretebilmektir. Tank helikopter yapiyoruz demeyin montajini turkçesi profil kesme doğramasini yapiyoz. Yazilimini hala van munut dediklerimiz bize yazıyo

Siz Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak ne tür bir yazılım yaptınız, ürettiniz hocam. Üretim işi topyekün olmalı millet devlet el ele.
Nerden Biliyon yapmadığımı, devlet yazılım yapmamızı istiyormu ki, satın alıyor ya. Hem kafanı kumdan çıkarıpta çalıştığın okildaki ders sayısına bakarsan devleten bu noktadaki idealistliğini görebilirsin. Tayyip sevgin ayrı bişey seveblirsin sövse bile alkışlarsın ona bişey diyemem. Ama realite var bunu gormezden gelemezsin

Van munut van munut demişti ya çok gururlanmıştık. Sonra duyduk ki bilo gemiciklerin e van munut dememiş.israile gemiciklerle ihracata devam etmiş. Bu da ona benzeyo

Amannn hocalarım Avrupa yada israil de çok korktu bunlar Osmanlıyı geri getiriyor diye.

Dizlerinin Bağı çözüldü de Fransa da yürüyüşe geçtiler(Ölenler için miydi ne!!!!)

AAA şimdi hatırladım.
Fransa Devlet başkanı bile yapılan saldırının Müslümanlar tarafından değil Fransız Teröristler tarafından olduğunu açıklıyor.

Bizim Oğlan(David Soon) Bu Eylem İslamla bağdaştırılmamalı diyor. (Ne İçtiyse yine) Nasıl bir açıklama Allah aşkına.

Valla Onu bunu bilemem

Birisi Nerenizle izliyorsunuz Demiş ya (Bu forumda olmaması gerekir.)
Bizde aynı şeyi sormalıyız SİZE Nerenizle bakıyorsunuz?

Allah Affetsin.
Şuabtta 15.000 Atama yapılacakmış MAliye bakanı açıklamış.
Merak ediyorum
AK-rabalardan Kalan oldu mu Girmeyen (ATama Bekleyen AK-babalar)

ugurkorkmaz' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
Komedi. Hala su parasından elektrik parasından kar elde etmeyi hedefleyen bi ulkede yaşayarak guçluyuz diye övuniyoruz bide. Guçlu olmak uretebilmektir. Tank helikopter yapiyoruz demeyin montajini turkçesi profil kesme doğramasini yapiyoz. Yazilimini hala van munut dediklerimiz bize yazıyo

Siz Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak ne tür bir yazılım yaptınız, ürettiniz hocam. Üretim işi topyekün olmalı millet devlet el ele.

İdeal bir cevap vermişsiniz sayın hocam. Teşekkürler.

velevki yaptın aha işte pardus örneği. tübitakın yapmış yada uyarlamış olduğu PARDUS dövletimiz tarafından nerede kullanılıyor.hala Windowsa devam. adı FATİH olan projede bile.hani yerli proje falan meslesi yani.sadece alt ederim düşüncesi ile sen hangi programı yaptın gibisinden mevzu dışına çıkıp mort ederim ağzını kapatır düşüncesi ile mesaj yazmayın hocam.ben devletin yazılım biriminde çalışmıyorum.ben devletin yazılım öğretme biriminde çalışıyorum hani şu yazılım derslerinin kaldırıldığı MEB de yani.

cumhurbaşkanına sevginizi tutkunuzu anlarım seversinde ölürsün bile hatta.yaptıklarının hepsi de yanlış diyemem.ama şövanizminidi kör bağlılıkla kabul edemem. zamanında bizim beldede bi belediye başkanı vardı. adam ufak tefek işler yapmıştı hani belde belde olalı da öyle hizmet de görmemişti.köylü bu adamı taparcasına seviyordu.hatta yaşlı bi teyze evli barklı kadın vaktim geçmeseydi bu adamdan bi çocuk yapardım demişti.sizinki de biraz ona benziyo. fikrimden ya ben bu adam için ölürüm, yalan olsa yanlış olsada desteklerim tarzı var.benim de fikrimde ama ben bu adam için ölmem.iyi işler yaptı ama çaldı çırptı .şimdi de şovanizm yapiyo.hırsızlığın üsütünü kapatmak için şov yapiyo resmen.

Hasanhoca' Alıntı:
:alkis: avrupa kanalları hemen haber yapmışlar, titriyorlar, bakmayın siz. İçimizdeki bazıları da saray sirki diyor, belli ki çok şebeklik yapmış sirkte.
neyden titriyorlar sayın hocam. saraydan mı?

bi askere de bornoza benzer bişi giydirmişler.
hakkaten çok KOMİK.

fransa da başbakanımıza yapılan saygısızca davranışları gördük. fransada yapılan saldırı aslında arap baharına yapılmıştır ve arap baharı işbirlikçileri de orada toplanmıştır. toplantıda isaril ve türkiyenin aynı safta olduğuna dikkat edin. her ne kadar bu rahatsızlıktan dolayı israile kızsalar da bu realiteyi kimse değiştiremez.
https://www.youtube.com/watch?v=iaYjUx5eN28
https://www.youtube.com/watch?v=H4ET3y44nuI

kendi kendimize bizden korkuyorlar gibi komediyi anlamak mümkün değil. büyüyoruz güçleniyoruz gibi saçma sapan suni gündemlerle milletin gazını alıyorlar.
https://www.facebook.com/video.php?v=259750984226109

"Saray ı biz bisküvi markası sanmıştık... meğer bizim maaşımızın eksilen kısmı imiş" arkadaşlar.. ocak maaşına baktımda sadece %3 zam olan 50-55 tl bir zam almışız..herşeye zam gelmiş, toplu ulaşım %35 zamlanmış daha bir sürü ama maaş %3... söylencek bişey yok haberide okumadım.

faruk8542' Alıntı:
"Saray ı biz bisküvi markası sanmıştık... meğer bizim maaşımızın eksilen kısmı imiş" arkadaşlar.. ocak maaşına baktımda sadece %3 zam olan 50-55 tl bir zam almışız..herşeye zam gelmiş, toplu ulaşım %35 zamlanmış daha bir sürü ama maaş %3... söylencek bişey yok haberide okumadım.

bu millete müstehak demekten başka birşey demek bile gereksiz geliyor artık bana...

müstehak!

Geçmişimizle övünüp bunu başkalarına hissettirmek isteyebiliriz fakat bunu komik kostümlü askerlerle yaparsanız başkalarının gülmesine de kızmamanız gerekir.Bunu geçmişinize layık bir şekilde güçlü ahlaklı dürüst olmakla yaptığınızda kalıcı olur ve bu tür şeylere de gerek kalmaz.

Bana komik geldi kıyafetler... Bunun yerine sancaklar kullanılabilirdi... Ne bileyim garip bir pagan ayini gibi bişey bu... Yinede olumlu bir gelişme...

+ şu avrupa titredi muhabbeti çok komik yawf... Kim niye titresin... Bankacılığının %60-70'i dış kaynaklı sermaye ile ayakta iken, ekonomin sıcak parayla avuçlarının içindeyken, ve sen ABD'nin heryıl kamulaştırmasına bakmadan elindeki herşeyi satarken niye titresinler bizden... Komik olmayalım...

bak rusya korkmadı ne hale geldi. Güldürmeyin Allah aşkına... devir artık ekonomi..

ilyas33' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:

Nerden Biliyon yapmadığımı, devlet yazılım yapmamızı istiyormu ki, satın alıyor ya. Hem kafanı kumdan çıkarıpta çalıştığın okildaki ders sayısına bakarsan devleten bu noktadaki idealistliğini görebilirsin. Tayyip sevgin ayrı bişey seveblirsin sövse bile alkışlarsın ona bişey diyemem. Ama realite var bunu gormezden gelemezsin

Sevip sevmemem ayrı bir konu ama makamına saygı duyarım. Siz derken bütün bilişimcileri aynı zamanda kendimi de kattım işin içine. Maalesef öyle bir hale geldik ki, maksat üzüm yemekten ziyade bağcıyı dövme noktasına geldik. Yapıcı eleştiriyi tabiki yapacağız sırf eleştireyim demekte yanlış.

ilyas33' Alıntı:
ugurkorkmaz' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:

velevki yaptın aha işte pardus örneği. tübitakın yapmış yada uyarlamış olduğu PARDUS dövletimiz tarafından nerede kullanılıyor.hala Windowsa devam. adı FATİH olan projede bile.hani yerli proje falan meslesi yani.sadece alt ederim düşüncesi ile sen hangi programı yaptın gibisinden mevzu dışına çıkıp mort ederim ağzını kapatır düşüncesi ile mesaj yazmayın hocam.ben devletin yazılım biriminde çalışmıyorum.ben devletin yazılım öğretme biriminde çalışıyorum hani şu yazılım derslerinin kaldırıldığı MEB de yani.

Sen bu düşünceyle hocam öyle bir kurumda çalışabilir misin. ? Hadi diyelim kurumda çalışmıyorsun. Şimdi sen ben lise ya da ortaokulda görevliyim der dersini anlatır gidersin de. Plana sadık kalırım olay biter de diyedebilirsin. O eğittiğin çoçuklara da pardusumuz vardı der,çoçukların hevesini de kırabilirsin. Yazılımcı olma kapasitesine sahip öğrenciyi de kaybedebiliriz. Pardusa gönül vermiş emek etmiş o kadar insanı da yok sayabilirsin. Ama devamlı kendini haklı çıkarmak adına pardusu da kötüleyebilirsin. Şunu da demeyebilirsin. Helal olsun. Adamlar yaptı. Bizim için bir milat oldu. Devamı gelir diye bekliyoruz. Ama sen bunları mesajımdan sonra diyebilirsin. Kimseyi rencide etmek gibi düşüncemiz yok lakin öyle soruya da böyle cevap. Hemen bağcıyı dövme derdine giriyorsunuz. Saygılar.

Tayyipten pek haz etmem ama bu güzel bir hareket. Altında ne yatıyosa yatıyo benim hoşuma gitti

Kim yaparsa yapsın bu güzel bir davranış.Bundan rahatsız olmak tarihten duyulan rahtasızlık.

Ekli dosyalar

• 7854_memurlar-yeniceriler-esliginde-bordro-yakti.jpg
    7854_memurlar-yeniceriler-esliginde-bordro-yakti.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 345
ugurkorkmaz' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
ugurkorkmaz' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:

Sen bu düşünceyle hocam öyle bir kurumda çalışabilir misin. ? Hadi diyelim kurumda çalışmıyorsun. Şimdi sen ben lise ya da ortaokulda görevliyim der dersini anlatır gidersin de. Plana sadık kalırım olay biter de diyedebilirsin. O eğittiğin çoçuklara da pardusumuz vardı der,çoçukların hevesini de kırabilirsin. Yazılımcı olma kapasitesine sahip öğrenciyi de kaybedebiliriz. Pardusa gönül vermiş emek etmiş o kadar insanı da yok sayabilirsin. Ama devamlı kendini haklı çıkarmak adına pardusu da kötüleyebilirsin. Şunu da demeyebilirsin. Helal olsun. Adamlar yaptı. Bizim için bir milat oldu. Devamı gelir diye bekliyoruz. Ama sen bunları mesajımdan sonra diyebilirsin. Kimseyi rencide etmek gibi düşüncemiz yok lakin öyle soruya da böyle cevap. Hemen bağcıyı dövme derdine giriyorsunuz. Saygılar.

kardeş sen olaydan kopuk mesaj yazmışsın.baştan oku ondan sonra yaz.ben pardusu kötülemedim. tam aksine türk mühendisler tarafından geliştirilen bu yazılımn yabancı sermaye tercih edilerek görmezden gelindiğini kullanılmadığını yazdım. pardusu öğrencilere kötülediğimi ve heveslerini kırdığımı söyleyerek de hakkıma girmişsin hakkımı helal de etmiyorum. müfredatımda olmamasına rağmen çalıştığım lisede öğrencilere 2 hafta pardusu anlatıyorm.gösteriyorum kullanmalarına teşvik ediyorum. dvd lerini dağıtıyorum isteyene.öğretmenlre anlatıyorum. eğer söylediklerimi teyid etmek istersen PM den iletişime geç sana okul bilgilerimi verim öğrencilere ulaş sor.(istersen okuluma davet edeyim bizzat öğrenci ile temas kur).eee tabi insan onuru kul hakkı gibi kavramlara inanıyorsan.bu forumda başkalarını rencide etmek adına iftira varsayım yalan karalamaya başvuran sizin gibi kişilerin olması beni gerçekten rahatsız ediyor.ben üste çıkayımda karşımdaki rencide olsun düşüncesiyle kendinizi aşağılıyorsunuz ama haberiniz yok

Zerre kadar kul hakkına girdiğimi düşünmüyorum. İnan. Sen bana kendinizi aşağılıyorsunuz diyerek girmiyor musubuz. Kaldı ki yukarı sizin kişiliğinize yönelik en ufak bir saldırı göremezsiniz. Ayrıca sen kendini burada ispat edeceksin diye,uzun uzadıya secerenden bahsetmene luzüm yok sayın hocam. Ne diye arayacağım. Eğer bunları buraya yazdıysan yapmışsındır. Öğretmenlik vicdan işidir. Ben sana bunları yaptın dedim mi. ? Böyle bir zihniyet bunları da yapabilir dedim. Mesajımın gerçeği yansıtması ola ki sizi sinirlendirmiş,fevri bir hale sokmuş ve mesajımı anlamadan cevap yazma girişiminde bulunmuşsunuz. Kimse yazdığıma ses çıkarmasın,uslu olsun istiyorsunuz. Kusura bakmayın. Forumda zaten siyasi,sosyal ve eğitim konularında yeteri kadar birbirini bastıran, ezmeye çalışan üyelerimiz var. Varsın olsun. İşletim sistemimizin arkasında durmayı tavsiye ediyorum sayın hocam. Türkçe dersine girmenizi tavsiye ederim. Diyebilirsin. Yapabilirsin. Ne demek onlar daha iyi biliyorlar. Ama siz yine kul hakkıma girdiğimi söyleyebilirsiniz. Ama ben bu cevabı yazmaktan inanın rahatsızlık duymuyorum. Hakkıma da girdiyseniz de ben hakkımı sonuna kadar helal ediyorum. Birbirimizi de kırıp konuyu farklı bir yere taşımayalım. İki hocaya böylesi yakısık almaz. Saygılar.

Re: Ynt: Sarayda bir ilk, 16 Türk devleti askeri törende

ilyas33' Alıntı:
cumhurbaşkanına sevginizi tutkunuzu anlarım seversinde ölürsün bile hatta.yaptıklarının hepsi de yanlış diyemem.ama şövanizminidi kör bağlılıkla kabul edemem. zamanında bizim beldede bi belediye başkanı vardı. adam ufak tefek işler yapmıştı hani belde belde olalı da öyle hizmet de görmemişti.köylü bu adamı taparcasına seviyordu.hatta yaşlı bi teyze evli barklı kadın vaktim geçmeseydi bu adamdan bi çocuk yapardım demişti.sizinki de biraz ona benziyo. fikrimden ya ben bu adam için ölürüm, yalan olsa yanlış olsada desteklerim tarzı var.benim de fikrimde ama ben bu adam için ölmem.iyi işler yaptı ama çaldı çırptı .şimdi de şovanizm yapiyo.hırsızlığın üsütünü kapatmak için şov yapiyo resmen.
Hocam çaldığını gördünüz mü, çalarken yanindamiydiniz nerden biliyonuz(hani yazılım uretmissiniz ya biz nereden bilelim) kesin konuşuyorsunuz.

Re: Ynt: Sarayda bir ilk, 16 Türk devleti askeri törende

barikat' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
Hocam çaldığını gördünüz mü, çalarken yanindamiydiniz nerden biliyonuz(hani yazılım uretmissiniz ya biz nereden bilelim) kesin konuşuyorsunuz.

Aşağıdaki sözleri şahsıma söyleyen hocam; ilyas33 hocam. Resmen kendisi ile çelişiyor. Kendisini pm den tartışmaya davet ettim. Bizlere taraf yapmasına, diğer üyeler gibi tarafçı zihniyetçi bir şekilde bize davranmasına,seversin sevmezsin bir tarafı böyle kötülemesine göz yumup, izin veremeyiz. Kendisi gibi onu İlyas33 hocam genelinde bu şekilde davranan tüm üyelere sesleniyorum. Yapmayın. Herbiriniz öğretmen, sağduyulu insanlarsınız. Onur kırıcı olmayacağım, uslubumu bozmayacağım. Bu da kendisinden alıntıdır. Pm' e bekliyorum.

eee tabi insan onuru kul hakkı gibi kavramlara inanıyorsan.bu forumda başkalarını rencide etmek adına iftira varsayım yalan karalamaya başvuran sizin gibi kişilerin olması beni gerçekten rahatsız ediyor.ben üste çıkayımda karşımdaki rencide olsun düşüncesiyle kendinizi aşağılıyorsunuz ama haberiniz yok

Geri