Sarayda bir ilk, 16 Türk devleti askeri törende

Kodla Büyü
16 asker hoşuma gitti benim. Ancak asker arkadaşlar hiç mi hiç olmamış hatta bazıları yaptıkları işi pek anlamamışlar sanki. Şöyle heybetli arkadaşlardan 16 tane bulamadık mı memlekette?

0b1f2bbad2c8420404f86a438f6e050b_k.jpg

murat-bardakcidan-askeri-torenle-ilgili-muhtesem-yorum-h1421224309.jpg

3 numara sırıtıp sırıtıp duruyordu.

togius' Alıntı:
16 asker hoşuma gitti benim. Ancak asker arkadaşlar hiç mi hiç olmamış hatta bazıları yaptıkları işi pek anlamamışlar sanki. Şöyle heybetli arkadaşlardan 16 tane bulamadık mı memlekette?

0b1f2bbad2c8420404f86a438f6e050b_k.jpg

murat-bardakcidan-askeri-torenle-ilgili-muhtesem-yorum-h1421224309.jpg

3 numara sırıtıp sırıtıp duruyordu.

Evet sayın hocam. Benim de böyle birşey yapılması hoşuma gitti. Dediğin gibi birkaç asker tam hakkını verememiş. Daha uygun kişiler seçilebilirdi. Genel anlamda düşünce anlamında geçmişe bir latif anlamında hoş. Saygılar.

ugurkorkmaz' Alıntı:
Zerre kadar kul hakkına girdiğimi düşünmüyorum. İnan. Sen bana kendinizi aşağılıyorsunuz diyerek girmiyor musubuz. Kaldı ki yukarı sizin kişiliğinize yönelik en ufak bir saldırı göremezsiniz. Ayrıca sen kendini burada ispat edeceksin diye,uzun uzadıya secerenden bahsetmene luzüm yok sayın hocam. Ne diye arayacağım. Eğer bunları buraya yazdıysan yapmışsındır. Öğretmenlik vicdan işidir. Ben sana bunları yaptın dedim mi. ? Böyle bir zihniyet bunları da yapabilir dedim. Mesajımın gerçeği yansıtması ola ki sizi sinirlendirmiş,fevri bir hale sokmuş ve mesajımı anlamadan cevap yazma girişiminde bulunmuşsunuz. Kimse yazdığıma ses çıkarmasın,uslu olsun istiyorsunuz. Kusura bakmayın. Forumda zaten siyasi,sosyal ve eğitim konularında yeteri kadar birbirini bastıran, ezmeye çalışan üyelerimiz var. Varsın olsun. İşletim sistemimizin arkasında durmayı tavsiye ediyorum sayın hocam. Türkçe dersine girmenizi tavsiye ederim. Diyebilirsin. Yapabilirsin. Ne demek onlar daha iyi biliyorlar. Ama siz yine kul hakkıma girdiğimi söyleyebilirsiniz. Ama ben bu cevabı yazmaktan inanın rahatsızlık duymuyorum. Hakkıma da girdiyseniz de ben hakkımı sonuna kadar helal ediyorum. Birbirimizi de kırıp konuyu farklı bir yere taşımayalım. İki hocaya böylesi yakısık almaz. Saygılar.
Efkan Ala gibi konuşmuşsun yazdıklarından hiç bişey anlamadım. Ben pardusa taraftarım sen beni karşı göstermişsin. Şeceremden bahsetmem seni nedan rahatsız edeyo. Istemessen okumassın. Sitenin sahibi zanneder seni görende. Türkçe falan karıştırmıssın iyice türkçenin konu ile alakası ne. Bide şov yapıp pm e davet ettim demiş caka satmışsın. Tartışma ili ilgili ilk pm atan benim. Bırak mayk bunları

Re: Ynt: Sarayda bir ilk, 16 Türk devleti askeri törende

barikat' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
cumhurbaşkanına sevginizi tutkunuzu anlarım seversinde ölürsün bile hatta.yaptıklarının hepsi de yanlış diyemem.ama şövanizminidi kör bağlılıkla kabul edemem. zamanında bizim beldede bi belediye başkanı vardı. adam ufak tefek işler yapmıştı hani belde belde olalı da öyle hizmet de görmemişti.köylü bu adamı taparcasına seviyordu.hatta yaşlı bi teyze evli barklı kadın vaktim geçmeseydi bu adamdan bi çocuk yapardım demişti.sizinki de biraz ona benziyo. fikrimden ya ben bu adam için ölürüm, yalan olsa yanlış olsada desteklerim tarzı var.benim de fikrimde ama ben bu adam için ölmem.iyi işler yaptı ama çaldı çırptı .şimdi de şovanizm yapiyo.hırsızlığın üsütünü kapatmak için şov yapiyo resmen.
Hocam çaldığını gördünüz mü, çalarken yanindamiydiniz nerden biliyonuz(hani yazılım uretmissiniz ya biz nereden bilelim) kesin konuşuyorsunuz.
" Kanaat getirdim " sanırım tırnak içini anlamışsınızdır.

ilyas33' Alıntı:
ugurkorkmaz' Alıntı:
Zerre kadar kul hakkına girdiğimi düşünmüyorum. İnan. Sen bana kendinizi aşağılıyorsunuz diyerek girmiyor musubuz. Kaldı ki yukarı sizin kişiliğinize yönelik en ufak bir saldırı göremezsiniz. Ayrıca sen kendini burada ispat edeceksin diye,uzun uzadıya secerenden bahsetmene luzüm yok sayın hocam. Ne diye arayacağım. Eğer bunları buraya yazdıysan yapmışsındır. Öğretmenlik vicdan işidir. Ben sana bunları yaptın dedim mi. ? Böyle bir zihniyet bunları da yapabilir dedim. Mesajımın gerçeği yansıtması ola ki sizi sinirlendirmiş,fevri bir hale sokmuş ve mesajımı anlamadan cevap yazma girişiminde bulunmuşsunuz. Kimse yazdığıma ses çıkarmasın,uslu olsun istiyorsunuz. Kusura bakmayın. Forumda zaten siyasi,sosyal ve eğitim konularında yeteri kadar birbirini bastıran, ezmeye çalışan üyelerimiz var. Varsın olsun. İşletim sistemimizin arkasında durmayı tavsiye ediyorum sayın hocam. Türkçe dersine girmenizi tavsiye ederim. Diyebilirsin. Yapabilirsin. Ne demek onlar daha iyi biliyorlar. Ama siz yine kul hakkıma girdiğimi söyleyebilirsiniz. Ama ben bu cevabı yazmaktan inanın rahatsızlık duymuyorum. Hakkıma da girdiyseniz de ben hakkımı sonuna kadar helal ediyorum. Birbirimizi de kırıp konuyu farklı bir yere taşımayalım. İki hocaya böylesi yakısık almaz. Saygılar.
Efkan Ala gibi konuşmuşsun yazdıklarından hiç bişey anlamadım. Ben pardusa taraftarım sen beni karşı göstermişsin. Şeceremden bahsetmem seni nedan rahatsız edeyo. Istemessen okumassın. Sitenin sahibi zanneder seni görende. Türkçe falan karıştırmıssın iyice türkçenin konu ile alakası ne. Bide şov yapıp pm e davet ettim demiş caka satmışsın. Tartışma ili ilgili ilk pm atan benim. Bırak mayk bunları

Sayın Hocam;

Seni pm'e davet eden benim. Pm e mesaj atıp aynısını da buraya koyan da sizsiniz hocam. Sanırım konuyu okumuyacağımı düşündünüz. Sayın Efkan Ala'ya buradan saygılarımızı yollayalım. Sayın hocam, senin forumda yaptıklarına bakılınca benimkiler az kalır. Forumda kırıp geçiriyorsun insanları. Rencide ediyorsun. Asıl şovu ben bilirim ayaklarından kim yapıyor acaba diye düşünüyorum. Forumda iste diğer mesajlarımı ve bunları yöneticiden benim ile ilgili mesajları caka mı satıyorum şov mu yapıyorum anlarsınız. İnsan gibi insanım. Kelimelerin ise suçlu bir insanın kullanacağı kelimeler türünden saygı diyorum sayın hocam. Mayk,Efkan Ala,yok caka.

Pardus konusunda ise; madem devletimiz bu işi yapamadı siz de farklı bir dağıtım kullanabilirsiniz. Kimse sizi pardus kullanın diye zorlamıyor.

Sizden ricam gözünüzle gördüğünüz,şahit olduğunuz olaylar var ise bunlar üzerinden eleştiri yapınız. Çalınıyor. Çırpılıyor. İster A kişisi, ister B kişisi için. Tabii sizin de dediğiniz gibi hak duygunuz,adelet kavramınız var(sa). Lütfen. Beni de diğer forumdaki arkadaşlara benzetmeyin. Her dediğinize eyvallah diyemeyiz. Saygımızı mesafemizi de biliriz.

Güneydoğuda ne olduğunu bilmiyoruz şu an.Havuz medyası tek satır haber yapmıyor.TV'de de göremiyoruz.
İçeriğinin ne olduğundan haberimizin olmadığı bir Çözüm mü/Çözülme mi Süreci var. Kapalı kapılar ardında gerçek Kürtlerle değilde bir terör örgütü ile masaya oturuluyor.
Yollar kapatılıyor, barikatlar kuruluyor,hendekler kazılıyor,vergi adı altında haraç toplanıyor,mahkemeler kurulmuş(temyiz bile var),hükümetin valisini kimse tınmıyor,polise "karışmayın,dokunmayın" deniyor,Diyarbakır Asayiş Ekipler Amirliği dağıtılıyor,Vali TSK operasyon izni vermiyor.Beyler ne oluyor,biri bana açıklasın.Eliniz vicdanınıza koyun.Neler oluyor.

Ülke bölünmenin eşiğinde Majesteleri(pardon, Ulu Hakan demeliydim) ise bir yerlere mesaj verip seçim için oy devşirme peşinde.
Aynı zamanda yolsuzluk ve hırsızlıkları da gösterilerle unutturmaya çalışıyor. Bir taşla kuş katliamı yani.
Hakkını vermek lazım.Gündem değiştirme ve birşeyleri unutturma konusunda uzman kendileri.

@ilyas33

Sayın hocam,isterseniz forumda görüntü kirliğini beraberce oluşturduk . Ricam devam ettirmeyelim. Saygılar

kendinle okadar çelişen birisin ki hem efgan alaya saygı gönderiyon oni savunuyon hem de efgan alaya benzettiğime kızıyon uğur hoca. Neyse senn her şart altında hukumeti savunacağın " kanaatına vardım " . "Bakara makara sallayayım mı" kanaatımı desteklemek için. Yoksa "cuma gunu hutbede okunan ayeti " okuyayım mı. Ama "allahın butun vasıflarını ustunde toplayan bir şahsın" arkasından gidiyorsunuz "rahmetiniz gazabınızı gececek korkiyorum" sizden en eyisi uzak durayım

Sayın hocam. Ben size bir kanaat notu vereceğim. Kanaatiniz çok iyi. :alkis: .Çok şükür önce insana saygı göstermenin meziyetini yaşayan bizler,karşımızdaki insana da saygı göstermesini biliyoruz. Kimseyi savunmuyorum. İnsanları bir tarafa,bir kulpa,bir kalıba sokma kanaatiniz var. Yanılıyorsunuz. İlgili ilgisiz kişiyi konuya dahil ediyorsunuz. Sadece eleştirilerinizin dozunu ayarlamalısınız. Sırf insanlar senin düşüncenden değil diye rencide edilmez,hırpalanmaz. Heybendekileri bizimle paylaş tabii. Bununda bir sınırı olmalı değil mi. ? Başkasına benzetilerek beni tanımlaman beni üzdü. Yoksa çelişen bir tarafımız yok. Hamdolsun. Şimdi hamdolsun dedim yaa. Neler derler neler. :? Saygılar.

Duyun efendiler gurur duyun.Eğer ki yeniçeri kostümü giymiş bu 16 adam değilde yeniçeri kıyafeti giymiş güçlü bir ordum olsa bende duyardım.siz genede gurur duyun ama diyeceklerim var. t.c vatandaşının bir kısmı "ÇAPULCU" oldu bir kısmı "PARALEL" oldu. şehit "KELLE" oldu.Askerlik " YAN GELİP YATMA YERİ" oldu."CESUR AMERİKAN ASKERLİERİ İÇİN DUA" edildi.garip çiftçi "ANASINI DA ALDI GİTTİ". "ÖCALAN SAYIN" oldu.bilalin "GEMİCİKLERİ" oldu. "VIP TORPİL" dinin emri oldu.ölmek " MADENCİNİN KADERİ" oldu. erdoğan "PEYGAMBER" oldu. bakara " MAKARA" oldu. "RERA ZARRAF EKOOMİYİ KURTARAN ADAM " oldu.güneydoğuda " YENİ BİR DEVLET" oldu.zammın adı "GÜNCELLEME" oldu............. eğer bunlara üzüldü iseniz 16 kostümlü yeniçeri için, gurur duyun.

bu vatanı hep beraber kurtardık çanakkalede türk erkek nufusunun çoğu şehit olduğuna göre ya dedemiz yada dedemizin kardeşi herkesin yakn akrabası şehit oldu. ama bugün bazıları çapulcu bazıları kominist bazıları paralel bazıları faşist oldu vatandaşın. Ak partiye oy verenler vaftiz oldu temizlendi memleketin sahibi oldu.

not: 2011 seçimlerinde AKP ye oy vermiş bulunmaktayım ve 2015 haziran seçimlerine kadar AKP ye verdiğim oy hala geçerli olduğundan eleştiri hakkım var.

ugurkorkmaz' Alıntı:
Sayın hocam. Ben size bir kanaat notu vereceğim. Kanaatiniz çok iyi. :alkis: .Çok şükür önce insana saygı göstermenin meziyetini yaşayan bizler,karşımızdaki insana da saygı göstermesini biliyoruz. Kimseyi savunmuyorum. İnsanları bir tarafa,bir kulpa,bir kalıba sokma kanaatiniz var. Yanılıyorsunuz. İlgili ilgisiz kişiyi konuya dahil ediyorsunuz. Sadece eleştirilerinizin dozunu ayarlamalısınız. Sırf insanlar senin düşüncenden değil diye rencide edilmez,hırpalanmaz. Heybendekileri bizimle paylaş tabii. Bununda bir sınırı olmalı değil mi. ? Başkasına benzetilerek beni tanımlaman beni üzdü. Yoksa çelişen bir tarafımız yok. Hamdolsun. Şimdi hamdolsun dedim yaa. Neler derler neler. :? Saygılar.

"KANAAT" ince bir espriydi anlayamamışsınız ben anlatayım. davutoğlu "kanaat" getirince oluyo da ben getirince neden olmuyo. davutoğlunun benden tek farkı ona verdiğim yetkidir.

Sayın hocam. Devam ettirmenin ve birbirimize birşeyler anlatmanın manası olmayacak. Ben anlayamadım. Anlayan olur. Ricam daha fazla konuyu kirletmeyelim. Sizi pm'e davet ettim. Burada devam etmeyelim dedim. Ricam burada bırakmamız. Teşekkürler. Hayırlı akşamlar dilerim.

'Gayet derin bir Çukur...'

Güzel Üstadım, şu satırları, sanki bugünleri ve birilerini görmüş gibi yazmış İhlas risalesi'nde:
"samimî ihlâsı kıran adam, bu hılletin gayet yüksek kulesinin başından sukut eder. gayet derin bir çukura düşmek ihtimali var; ortada tutunacak yer bulamaz."

'şaşıranlar'ın şaşırmakla kalmadığını; düşüşün bir basamaktan ibaret kalmadığını görünce, Bediüzzaman'ın şu duasının önemi daha bir ayan oluyor insanın gözüne:
"allah kimseyi şaşırtmasın,
şaşırtırsa süründürmesin,
süründürürse çektirmesin,
çektirirse rezil etmesin,
rezil ederse perişan etmesin,
perişan ederse sersem âvâre etmesin."

adamı istifa ettirmişler.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    62.4 KB · Görüntüleme: 514
  • image.jpg
    image.jpg
    68.5 KB · Görüntüleme: 514
bir dekan bu 16 tane askerden oluşan karşılama töreninde bir askerin kıyafetine eleştiri yaptı diye görevinden istifa etmek zorunda kalıyor.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu bölgede yeni açılan yollardan birine 'Alparslan Türkeş Caddesi' ismi verildi.
http://www.haber7.com/guncel/haber/1275 ... urkes-ismi
seçimler yaklaştıkça akp de biranda milliyetçilik damarı kabarır hatta geçmişte bunun örneklerini çok gördük meydanlarda mustafa pehlivanoğlunun şiirlerini okuyanlar nedense seçimden sonra hiç ağızlarına bile almadı.
bir tarafta eleştirenin kellesini alma yöntemi bir tarafta şirin görünme çabaları keşke biraz samimi olabilseydiniz. katrilyonluk sarayda oturanları savunmak öyle arası 2 liralık döner yiyen adamlara düştüyse aslında söyleyecek pekte fazla söz yok. %3 lük zammınız hayırlı olsun. daha çok aldatalar görürsünüz aldandık ayaklarına yatarak..

bakara-makaracılar: türklüğü savunmak size mi düştü lan :!:

Kürşat_58' Alıntı:
...katrilyonluk sarayda oturanları savunmak öyle arası 2 liralık döner yiyen adamlara düştüyse aslında söyleyecek pekte fazla söz yok.

Bu aralarda bu moda oldu. Sanane benim öğle arası yediğim dönerden ? ister 2 liralık yerim ister 22 liralık karşınızdakini küçümseye daha ne kadar edeceksiniz ? Bir davaya inanıyorsam, onu savunmam gerekirse her Her hâlükârda onu savunurum. Hakkı savunmanın, inandığını söylemenin bedeli yemek parası ile ölçülmez. Ucuz hamaset yapmayın!

hakanotuken' Alıntı:
Sorun senin 2 liralık döner yemen değil git istersen 22 liralık ye, sorun seni 2 liralık dönere mahkum edip 700 bin liralık saat takanları savunman
tamam yine oyunu ver ama bu kadar tepkisiz kalarak çalanların daha fazla çalmasına sebep oluyorsunuz
:+1:

bırakın milleti kandırmayı akp nin millet vekillerinden 50 tanesi bile bu yolsuzluğun soruşturulmasını için oy vermiş. siz önce kendi vekillerinizi ikna edin. öğretmen olmuş kendi hakkını aramaktan aciz adamlar bakanların yolsuzluğu konusunda savunma yapıyor. istediğiniz kadar çırpının gün gelir bu defter tekrar açılır o gün bu yazdıklarını hatırlarmısınız ve utanma duygunuz olur mu bilmeme tabi varsa

paradiso' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
...katrilyonluk sarayda oturanları savunmak öyle arası 2 liralık döner yiyen adamlara düştüyse aslında söyleyecek pekte fazla söz yok.

Bu aralarda bu moda oldu. Sanane benim öğle arası yediğim dönerden ? ister 2 liralık yerim ister 22 liralık karşınızdakini küçümseye daha ne kadar edeceksiniz ? Bir davaya inanıyorsam, onu savunmam gerekirse her Her hâlükârda onu savunurum. Hakkı savunmanın, inandığını söylemenin bedeli yemek parası ile ölçülmez. Ucuz hamaset yapmayın!

birde hakkı savunuyormuş hangi hakkı savunuyorsun merak ettim. katrilyonluk saraylar sadece senin vergilerinle yapılmadı. sende bu pahalı hamaset gözlerimi yaşarttı. sen zaten döneri çoktan yemişsin

Geri