seçim yapmak zorunda kalsanız neyi seçerdiniz?

Kodla Büyü

simpleLife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
kız arkadaşınız sizin memleketinize gelmiyor sizin gelmenizi istiyor(KESİNLİKLE İLLA MEMLEKETİMDE YAŞAYALIM) çok bunaldım çok sıkıldım offf

memlekette bi arkadaş tanımıştım ayaküstü.ankaralı. benim memlekete köyümün yakınına b,i köye tek. tas öğretmeni olark gelmiş.kız arkadaşı bizim oralıymış.bi kaç yıldır bizim köyde çalışıyormuş sırf arkadaşı için gelmiş oraya.ama arkadaşla ayaküstü konuşmamızda artık ayrıldık bu dağın başına onun için geldim demişti.kıssadan hisse demiyorum ama hayat...

hangi tercihiniz sizi mutlu edecek önce ona karar verin hocam. hayatta insanıın başına neler geleceğini bilemezsiniz. hayatınızı birine endekslersiniz. bigün herşey tersine dönebilr. ilişkiniz 3.5 yıldır devam ettiğine göre geleceği de var. çok karışık bir durum. ama izmir tercihimdir :)

Bence önemli olan şu: ilişkiye başladığınızda size antepten başka bir yere gitmem dedi mi?
Dediyse bence yanına gitmelisiniz.
Ama demedi de şimdi karar değiştirdi ise taviz tavizi doğurur...

hocam madem sordunuz nacizane fikrim bitirin. neden derseniz tmm hadi kabul ettiniz iki gün sonra düğün olacak bayram olacak izmire gidelim dediğinizde gelmez ve bu kadar kendi memleketini istiyorsa eminim ailesinede çok bağımlıdır(bağlıdır demiyorum). buda ilişkinize ilerde çok zarar verecektir

rasim535' Alıntı:
Bence önemli olan şu: ilişkiye başladığınızda size antepten başka bir yere gitmem dedi mi?
Dediyse bence yanına gitmelisiniz.
Ama demedi de şimdi karar değiştirdi ise taviz tavizi doğurur...

dedi hocam :cry:

samimi gerçek ilişkilerde bu tür koşullar olmaz ancak ilişkiniz, hayatınız ikinize de mutluluk verecekse ortak karar alınır. Tek taraflı mutluluk istemek bazı şeylerin ters gittiğini gösterir. :wink:

İşin zor hocam, İzmir bırakılıp gidilmez ama öbür yanda da :D Neyse sana kolaylık diliyorum :D

nedir bu kızlardan çektigimiz.
herhalde deli gibi aşıksın hocam.ne yardan gecebiliyon nede serden.inşallah seçimin sonucunda mutlu olursun ne diyelim.zor iş.

tek taraflı hocamın da dediği gibi sıkıntı olur. heleki ailesine bağımlı biriyse ilerisi sizin için çok zor. pek çok arkadaşımda gördüm bunu. işin içine bi de aile girerse yandınız. yi düşünün 3.5 yıl çok uzun bir süre ama önününüzde de çok uzun yıllar var. ben ilişkilerde böyle dayatlamalara karşıyım. umarım kız arkadaşınız okumuyordur burayı :D

Eğer bir orta yolda anlaşılamıyorsa koca nereye hanımı oraya. Bu bir haktır. Bu hakkına saygı göstermiyor seni zorluyorsa büyük bir taviz vermiş olursun. Bu taviz ilerde başka tavizler ve sorunlarda doğurabilir. Sonuçta 1 yıllık bir anlaşma değil ömür boyu sürecek bir ilişki.
Bu konuyu yaşamış biri olarak söylüyorum. Arkadaşken anlaşamayıp bitmesi, evlendikten hatta çocuk olduktan sonra anlaşamayıp bitmesinden yeğdir. Ömrünün geri kalanını etkileyecek bir karar. Dikkatli ol. Böyle apaçık bir konuda senin hakkına saygı göstermesi gerekir. Bu senin hakkın, seven bir kadın zaten bu hakkına saygı gösterir. Eğer senin bu hakkına saygı göstermiyor kabul etmiyorsan bitirelim diyorsa seni ne kadar sevdiğini sen daha iyi bilirsin...

Ayrılırsak sözümden dönmüş olurum...başta benim için farketmez heryerde yaşarım ben demiştim...

ama ipotekli bir yaşam vede arada kalmış olacağım mutsuzluk gibi ilersi

zech' Alıntı:
Eğer bir orta yolda anlaşılamıyorsa koca nereye hanımı oraya. Bu bir haktır. Bu hakkına saygı göstermiyor seni zorluyorsa büyük bir taviz vermiş olursun. Bu taviz ilerde başka tavizler ve sorunlarda doğurabilir. Sonuçta 1 yıllık bir anlaşma değil ömür boyu sürecek bir ilişki.
Bu konuyu yaşamış biri olarak söylüyorum. Arkadaşken anlaşamayıp bitmesi, evlendikten hatta çocuk olduktan sonra anlaşamayıp bitmesinden yeğdir. Ömrünün geri kalanını etkileyecek bir karar. Dikkatli ol. Böyle apaçık bir konuda senin hakkına saygı göstermesi gerekir. Bu senin hakkın, seven bir kadın zaten bu hakkına saygı gösterir. Eğer senin bu hakkına saygı göstermiyor kabul etmiyorsan bitirelim diyorsa seni ne kadar sevdiğini sen daha iyi bilirsin...
:+1:
Hocam arkadaşı dinle yoksa ilerde mutsuz olacaksın. Çok iyi düşün.

kız arkadaşınızın ailesinde özel bir durum mu var onu bağlayan? yakında olmasını gerektirecek. eğer oyle bir durum varsa saygı duymalısınız zira ilişkinin başında soylemiş zaten aynı şehirde yaşamayı. ama özel bir durum yoksa sadece duygusal bir bağlılık varsa bu istek biraz aşırı gibi geldi.

benim fikrim; iki tarafında ailesinden ayrı bir şehirde yaşamanız evlilikteki huzuru ancak bu şekilde yakalayabilirsiniz.

bence sözünün eri ol.antebe git.ben konyalıım.eşim izmirli.ilişkinin başında izmirde yaşarsak olur demişti, ben de kabul etmiştim.şimdi izmire tayinciyiz. pişmanmıyım asla. sen de antebe git. hem izmiri falan istersin şimdi bizim önümüze falan geçersin. :mrgreen:

antep güzel bir şehir gittim gördüm yaşarım 5 10 sene ama annem babam onlarda bekliyecektir benim memlekete dönmemi yaşlanacaklar vs...

Kızları anlamak çok zor gerçekten. Ne yaparsan yap sen yine haksız olacaksın hocam nasılsa. :puhaha:

Belli ki ikna edemiyorsun, anlaşma yap hocam. "Gel İzmir'e 2 yıl kalalım burada, sonra tamamen sana bırakıyorum, eğer hala Antep'e gidelim dersen 1 gün bile beklemeyiz" diye anlaşma yoluna git bence.Nasılsa 2 yıl boyunca hem sen hem İzmir kandırır kız arkadaşını. :++:

annemi babamı düşünüp sözünden dönen bir adam olarak yaşamak sözünün arkasında durup gidip mutsuz olmak ve mutsuz etmekten daha mı iyidir...

bi kızın ayağına gitmek pehhh bin sene kalsa sevgimden ölsemde gitmem ortada bi yerde belki buluşulur ama ailesinin yanına hele onun istediği bi yerde yani memleketinde ,bide güneydoğuda yaşamak mümkün değil (o kadarrrrrrrrrrrrrrr büyük konuşuyom :D )

Geri