Seçmeli dersler, not ile değerlendirilecek

Kodla Büyü
Ben de şu an ne yapacağımı bilmiyorum 6-7-8'lerde aslında yine sadece davranış not olması gerekmez mi? Çünkü onlar eski programa göre gidiyor. Ders en azından 5'lerden başlayarak daha ciddi olur düşüncesindeyim not olayı ile. 2 saat olduğu için 2 sınav olur sanırım. Yalnız bence birçok kişinin bu durumdan hala haberi yoktur. Hayırlısı bakalım. Artık sınav tarihleri, projeler, performanslar ile uğraşacaz galiba biraz da.. Dersimiz için gerçekten iyi olacak.

ARKADAŞLAR MENÜLERDEN 3 KISIMDANDA NOT GİRİŞİ YAPILABİLİYOR.
1.HIZLI DERS NOT GİRİŞİ
2.DERS NOTU GİRİŞİ
3.SEÇMELİ DERS NOTU GİRİŞİ

SEÇMELİ DERSLER NOTLARINA ULAŞILIYOR.ÖNCEKİ MESAJDADA BAHSETTİM,678.SINIFLARDA PROJE,PERFORMANS VE DERS İÇİ ETK.
5 SINIFLARDA İSE SINAV,PROJE,PERFORMANS VE DERS İÇİ ETK.
YAPILACAKTIR.

SANIRIM 678.SINIFLARDAKİ SEÇMELİ DERSLERİ BEDEN,RESİM MÜZİK GİBİ YAPTILAR.GEÇİŞ DÖNEMİ OLDUĞ İÇİN NOTSUZ BURAKMADILAR.

pureheart' Alıntı:
e okulda bir hata olabilir resmi yazı olsa yada bir yerlere sorup kesin cevap alsak daha iyi olur bence
Hocam özellikle Seçmeli Ders Not giriş ekranı var. Ama ben çok iyi hatırlıyorum resmi bir yazıda not ile değerlendirilmeyeceği yönünde bir ibare olduğunu..

arkadaşlar hayal mi görüyorsunuz ne notu, bununla ilgili bir genelge yayınlanmadı ki, hala eski genelge geçerli, yani seçmeli dersler notla değerlendirilmez...

seçmeli dersler notla değerlendililiyor gözüküyor sanırım yazısı gelir yakında.

Ekli dosyalar

• ders.jpg
    ders.jpg
    175.7 KB · Görüntüleme: 727
BAKINIZ RESMİ YAZI DEDİĞİNİZ İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNİN SANIRIM 86.MADDESİ.AMA SÜREKLİ DEĞİŞİR, O MADDELER.TAKILMAYINIZ.

bilisimci61' Alıntı:
arkadaşlar hayal mi görüyorsunuz ne notu, bununla ilgili bir genelge yayınlanmadı ki, hala eski genelge geçerli, yani seçmeli dersler notla değerlendirilmez...

ARKADAŞIM BEN İDARECİYİM.BRANŞIM BÖTE.HAYAL NE GÖRÜCEĞİZ.OKUL ŞİFRESİ VARSA GİR BAK.KİMSEYİ İNANDIRMAK ZORUNDA DEĞİLİZ.

SAYFA 2 DE BENDE ATTIM EKRAN GÖRÜNTÜLERİNE BAKARSINI.HEMDE 5678 SINIFLAR İÇİN.

mahmutkars' Alıntı:
bilisimci61' Alıntı:

ARKADAŞIM BEN İDARECİYİM.BRANŞIM BÖTE.HAYAL NE GÖRÜCEĞİZ.OKUL ŞİFRESİ VARSA GİR BAK.KİMSEYİ İNANDIRMAK ZORUNDA DEĞİLİZ.

hocam tekrar diyorum hayal görüyorsunuz, bende şimdi idare girişşiyle girdim baktım ve not girilecek dersler arasında bizim ders yok...

bilisimci61' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:
bilisimci61' Alıntı:

hocam tekrar diyorum hayal görüyorsunuz, bende şimdi idare girişşiyle girdim baktım ve not girilecek dersler arasında bizim ders yok...

HOCAM BAK SİSTEMİN NASIL İŞLEDİĞİNİ ANLADIĞIM KADAR BİLMİYORSUN.ANLATAYIM DENE GÖRECEKSİN VE HAKLI OLDUĞUMUZ GÖRECEKSİN VE UTANACAKSIN.ÖNCE ÖĞRENCİ SEÇECEKSİN DERS İŞLEMLERİ BÖLÜMÜNDEN.KURUM İŞLEMLERİ/DERS İŞLMELERİ/ ÖĞRENCİ SEÇMELİ DERS BELİRLEM EKRANINDAN.SONRA ÖĞRETMEN ATAYACAKSIN DERSE. DERS ÖĞRETMENLERİ KISMINDAN.SONRA GÖRÜRSÜN NOT KISMINDAN DERSİN ADINI.ÖZÜRÜNÜ BEKLİYORUM.

bilisimci61' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:
bilisimci61' Alıntı:

Hocam aşağıdaki resme bakınız!

düzeltme yapayım hocam bizim okul seçmeli ders öğretmenlerini atamamış meğer o yüzden görünmüyordu, kusura bakma gördüm şimdi ama ben yinede bu sisteme güvenmiyorum, yanlışlıkla açmış olabilirlerde önce yönergeyi görelim... eğerki gerçekten notla değerlendirme geldiyse çok kötü dönemi yarıladık nerdeyse ve kimsenin bundan haberi yok, çoğu öğretmen seçmeli dersleri kendi derslerinin devamı şeklinde işliyor ya da sadece test çözmekle geçiriyor...

mahmutkars' Alıntı:
SAYFALARI GEZİN BEN VE MK__2007 ATTI.BAKARSIN.HADDİNİ AŞMA BENCE.BİLİŞİMCİ61

haddimi aştığımı düşünmüyorum sadece bu sisteme güvenmiyorum, orada bu durumun görünmesi böyle olacağını göstermez bence yanlışlık bile yapmış olabilirler neler gördük biz... yönerge çıkarsınlar yoksa kimse not veremez bence...

bilisimci61' Alıntı:
düzeltme yapayım hocam bizim okul seçmeli ders öğretmenlerini atamamış meğer o yüzden görünmüyordu, kusura bakma gördüm şimdi ama ben yinede bu sisteme güvenmiyorum, yanlışlıkla açmış olabilirlerde önce yönergeyi görelim... eğerki gerçekten notla değerlendirme geldiyse çok kötü dönemi yarıladık nerdeyse ve kimsenin bundan haberi yok, çoğu öğretmen seçmeli dersleri kendi derslerinin devamı şeklinde işliyor ya da sadece test çözmekle geçiriyor...

HOCAM İŞTE KELİMELERİMİZİ SEÇEREK YAZARSAK DAHA İYİ OLUR.SONRA ÖZRÜ DİLEMEK ZORUNDA KALMAYALIM.

bende sadece 5. sınıflara sınav tarihi girebiliyorum ama ırmak geçilirken at değiştirilmez bizimkiler dönem ortasında kendi kafalarına öre birşeyler yapıyor ya hadi hayırlısı

bilisimci61' Alıntı:

Evet bu konuda kesinlikle bir açıklama şart dönem ortası geldi neredeyse kimsenin bundan haberi yok.

acaba bu dersler diğer seçmeliler için mi? seçmeli din,resim,müzik vs.. gerçi saçma olur onların seçmeli derslerinde not olacak bilişimde olmayacak, en iyisi bu sıralar müfettiş geldiğinde herkes bir sorsun bakalım müfettişlere :)

mahmutkars' Alıntı:
BEN NOT GİRİŞİDE DENEDEİM.ORATALAMASINI VS. HESAPLAMA YAPIYOR.
Hocam e-okul üzerinde not girişi komple tüm derslerde ortadan kalksa herhengi bir genelge olmamasına rağmen tamam bundan sonra derslerde not olmayacak diye bir çıkarım yaparmısınız onu merak ettim,
zira evet öyle genelge yok ama onlar değişir ben karşımdakine bakarım öyle yorum çıkarırım diyorsanız sizin müdür yardımcılığınız geçmiş müdürlüğünüz gelmiş demektir.

Birde tam tersinden düşüneyim

genelge ile seçmeli dersler not ile değerlendirilir yazıyor olsaydı ve e-okul'da seçmeli ders not ekranı kaybolsaydı bu genelgeye rağmen artık seçmeli derslere not verilmeyecek demekti,
çok merak ediyorum böyle bir çıkarım yapsaydınız her idareci kafasına göre neler çıkarıyor diye bu forumda bile sayıları onları aşan BT öğretmeni hakkınızda neler atar tutardı,
benzer şekilde bir çıkarımınızı üstelikte aday öğretmen kıvamında ben yaptım oluyor demekki böyleymiş diye yorumlamışsnız kimsede arkadaşl nedir bu idarecilerin yorumlarından çektiğimiz dememiş,
sanırım bu subjektif bakış açısının elim bir örneği.

nasıl bir bölüm arkadaş ya ne notu belli ne görevi yok formator yok btr yok bt rehber yok tekno rehber ayıptır yahu

ist_koord' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:
BEN NOT GİRİŞİDE DENEDEİM.ORATALAMASINI VS. HESAPLAMA YAPIYOR.
Hocam e-okul üzerinde not girişi komple tüm derslerde ortadan kalksa herhengi bir genelge olmamasına rağmen tamam bundan sonra derslerde not olmayacak diye bir çıkarım yaparmısınız onu merak ettim,
zira evet öyle genelge yok ama onlar değişir ben karşımdakine bakarım öyle yorum çıkarırım diyorsanız sizin müdür yardımcılığınız geçmiş müdürlüğünüz gelmiş demektir.

Birde tam tersinden düşüneyim

genelge ile seçmeli dersler not ile değerlendirilir yazıyor olsaydı ve e-okul'da seçmeli ders not ekranı kaybolsaydı bu genelgeye rağmen artık seçmeli derslere not verilmeyecek demekti,
çok merak ediyorum böyle bir çıkarım yapsaydınız her idareci kafasına göre neler çıkarıyor diye bu forumda bile sayıları onları aşan BT öğretmeni hakkınızda neler atar tutardı,
benzer şekilde bir çıkarımınızı üstelikte aday öğretmen kıvamında ben yaptım oluyor demekki böyleymiş diye yorumlamışsnız kimsede arkadaşl nedir bu idarecilerin yorumlarından çektiğimiz dememiş,
sanırım bu subjektif bakış açısının elim bir örneği.

hocam anlaşılan o ki siz artık öğretmenlenlikten uzaklaşmış,teknik servis(usta) moduna girmişsiniz.ben e-okuldaki olan duruma göre yorum yapıyorum ve yazının geleceğini tahmin ettiğimi söylüyorum.bilgi sahibi olsun arkadaşlarımız diye düşünüyorum.ve olumlu düşündüğüm için branşımın düzeleceğinden umutluyum.
ustam sana kolay gelsin.sök parçala.

ewet notla değerlendirilecekmiş.... bize dün idareciler açıklama yaptı ve yazıyı imzalattılar..bilginize....

arkadaşlar bununla ilgili yazı gelen arkadaşlar var mı. bize notla değerlendirilmeyeceği söylenmşiti. yaklaşık 1 ay önce

ŞUAN İÇİN YAZI GELMEDİ AMA E-OKULA GİRİN BAKIN.BEN E-OKUL GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTIM 2.SAYFADA.

bizim okul ilkokul ancak 6,7,8.sınıflarda seçmeli bilişim teknolojileri dersi var.Biz de sorun şu ki sınıflara ait ders programında ders adı "seçmeli ders" yazıyor;buna karşılık ders öğretmeni atama bölümünde "seçmeli bilişim teknolojileri".Dolayısıyla ders programında adım ders öğretmeni olarak görünmüyor.Bu sorunu nasıl aşacaz bilgisi olan var mı?

Geri