Seçmeli dersler, not ile değerlendirilecek

Kodla Büyü
Not filan verilmicek nerden çıkarıyorsunuz bunları anlamıyorum. Bir de not verme meraklıları var. Bu kadar zamanı nerden buluyorsunuzda o angarya ve gereksiz iş yükü illa olsun istiyorsunuz.
"İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 36.madde: Seçmeli dersler ile rehberlik ve sosyal etkinlikler notla değerlendirilmez. Ancak, karnede ve diğer belgelerde gösterilir."

mahmutkars' Alıntı:
arkadaşlar not var artık.hayırlı olsun.
hocam yönetmelikte değişiklik yapılmadı. ancak e- okul da seçmelei dersler ile ilgili 2 gündür bir çalışma var. hatta seçmeli dersler için sınav tarihi belirleme ve not girişi var... ancak tüm bunların yönetmelikte öğrencilerin hangi seçmeli dersi aldıkları karne ve diğer kayıtlarda belirtilir. geçen bu cümleden e okulda düzenleme yapıldığını düşünüyorum..
fj9n0.png

ARKDAŞLAR YÖNETMELİK DEĞİŞYOR.TASLAK TALİM TERBİYEDEYMİŞ.KESNLİKLE NOT OLACAK.İST İL MEM'DEN SORDUM.HAYIRLI OLSUN.

mahmutkars' Alıntı:
ARKDAŞLAR YÖNETMELİK DEĞİŞYOR.TASLAK TALİM TERBİYEDEYMİŞ.KESNLİKLE NOT OLACAK.İST İL MEM'DEN SORDUM.HAYIRLI OLSUN.
dönem ortasında değiştireceklerini sanmıyorum. belki seneye....

mahmutkars' Alıntı:
hayırlı olsun tabi hocam. Ne gerekiyorsa o yapılır notsa not yoksa da yok olay bu.

e okulda seçmeli ders grup sayısını nasıl artırıyoruz.
kurum işlemleri /ders işlemleri /seçmeli dersler bölümüde hepsinde grup seviye 1 diye yazıyo. dolayısıyla herhengi bir seçmeli derste birden fazla grup olunca ve o gruplara farklı öğretmen girince not girişi için yetkiyi nasıl verecez. dilekçeleri girmedik ondan mı acaba böyle ???????

Valla, 7 yıllık öğretmenlik deneyimime göre bakanlık, 1 ocak da bile yönetmelik değiştirir... Yönetmelik çıktıktan 2 ay sonra, okulk başladıktan 1 hafta sonra seçmeli ders seçimi yaptırıp, ders programlarını alt üst eden , üstüne sınıf öğretmenlerini branşa geçirme işini 1 hafta sonra yapan bakanlığımız bunu yapar...
Şu an yönetmliğe göre hareket edeceğim. 1 Ocakta yönetemlik değişirse, biri 7 ocak, diğeri 14 ocak sınav tarihi ekler sınav yaparım...

iyi hoş diyorsunuzda dikkatinizi çekti mi haftada 2 saatlik bir ders için 4 sınav 2 proje 2 ders ve etkinliklere katılım 2 performans yeri açılmış boş yer kalmamış mübarek hepsi açılmış. geçen sen bir kaç saat teknoloji tasarım dersine giriyordum not kısmında hepsi açılmıyordu mesela. ha sonradan değişirse onu bilemem. tahminim not verilmesine karar vermişlerde kaç sınav olsun proje mi performansmı ders ve etkinliklere katılım mı ona karar verememişler. :)

bende sınav tarihi giriliyor.fakat kaç sınav olacak kaç proje onu bilmiyorum. bu konuda bilgisi olan bizi aydınlatırsa seviniriz.

mudamet' Alıntı:
kurum işlemleri /ders işlemleri /seçmeli dersler bölümüde hepsinde grup seviye 1 diye yazıyo. dolayısıyla herhengi bir seçmeli derste birden fazla grup olunca ve o gruplara farklı öğretmen girince not girişi için yetkiyi nasıl verecez. dilekçeleri girmedik ondan mı acaba böyle ???????

şu konuyu dağıtmayın lütfen başka şeylerle(not da nerden çıktı, rehberci olacam, olmaz öyle şey v.b. gibi şeylerle). sorularımıza cevap arayalım tecrübe eden arkadaşların yardımıyla. yapanlar bi zahmet tecrübelerini paylaşsınlar

mudamet' Alıntı:
mudamet' Alıntı:

şu konuyu dağıtmayın lütfen başka şeylerle(not da nerden çıktı, rehberci olacam, olmaz öyle şey v.b. gibi şeylerle). sorularımıza cevap arayalım tecrübe eden arkadaşların yardımıyla. yapanlar bi zahmet tecrübelerini paylaşsınlar

İyi de konu zaten "nasıl not veya sınav tarihi gireceğimizle" ilgili bir konu değil ki.

Daha not verip vermeyeceğimiz belli değil. Hatta belli olan birşey varsa o, not verMEyeceğimizdir. Eğer "nasıl not gireceğiz, nasıl sınav tarihi gireceğiz" diye bir konu açılırsa o şekilde mesajlar yazmamaya dikkat ederiz.

Yani konuyu abestle iştigal eden mesajlar varsa bunlar bizim mesajlarımız değil,

daha not vereceğimiz kesinleşmeden, bununla ilgili bir değişiklik yapılmadan, "NASIL not gireceğiz, sınav tarihi gireceğiz" diye soran mesajlardır, bizimkiler değil.

Not vereceğimizi nereden çıkardınız da sizin nasıllı sorularınız bizim mesajlarımızdan daha alakalı olabiliyor?

arkadaşlar bugün okula müfettişler geldi bende ona bu soruyu sordum. mevcut yönetmelik değişmedikçe not girmeyeceksiniz dedi eğer yönetmelik değişirse o zaman bilemem dedi. e-okul da not girişi açık dedim olsun dedi.peki yönetmelik değişecekmi dedim onun için bişey söyleyemen ama şuanda girmeyeceksiniz dedi

sen ne yazığını bilmiyorum arkadaşım. eğer daha önce benim parantez içinde yazdıklarımı yazdıysan (not da nerden çıktı, rehberci olacam, olmaz öyle şey v.b.) bence konuya katkısı olan mesajlar değil bunlar. onun dışında seçmeli dersin notu yok . şöyle şöyle kanıtlarım var dersen ona bişey demem tabiki.
ayrıca bu başlığın ilk sayfalarında bi arkadaş paylaşmıştı resimlerini. seçmeli ders notu girişi diye bölüm acıldı e okulda.

benim sorunum öncelikle seçmeli dersin notu değil. 5.sınıflarda bir seçmeli ders için birden fazla grup oluşturup öğrencileri o grulara dağıtamıyorum ve farklı öğretmen atayamıyorum. bunu yapamayınca da zorunlu derslerin not girişini yapamıyoruz. önce seçmeli dersini ata diye hata veriyor.
bir seçmeli ders için birden fazla grup nasıl oluşturdunuz ?

e okulda bugün secmeli ders not girisi diye bir bölüm girdim
not girisi kisminda
sube yok burada
6. siniflar var mesela
tüm 6 lar görünüyor ve hepsine tek bir sayfada not girisi yapabiliyorsunuz ama uygulama nasil olacak bakalim

madem yok seçmeli derslerde not, bakanlık niye seçmeli ders notu girişi diye bölüm açtı ve aktif ?.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    72.5 KB · Görüntüleme: 1,714
Burada soru şu seçmeli dersler notla değerlendiriliyor olsaydı ve herhangi bir yönetmelik,genelge vb. değişmeden e-okuldan not alanı kaybolsaydı hah evet demek seçmeli derslere not verilmeyecek yakında genelgeside çıkar diyerek kendi yorumunu yapan okul müdürünüz hakkında ne derdiniz.

Mevzuat değişmeden program üzerinden yorum yapan arkdaşlara bende aynısını diyeceğim.

Arkadaşlar daha öncede yazdım.İstanbul İl Memden görüştüm.Bana yönetmelik değişiyor.Talim Terbiyede şuanda yazı.Kesinlikle not olacağını söylediler.ALO 147 den sordum artık not verileceğini söylediler.sonuç olarak sistem hazır.yönetmelik değişmesi kolay.Not olacak hayırlı olsun.

mudamet' Alıntı:
sen ne yazığını bilmiyorum arkadaşım. eğer daha önce benim parantez içinde yazdıklarımı yazdıysan (not da nerden çıktı, rehberci olacam, olmaz öyle şey v.b.) bence konuya katkısı olan mesajlar değil bunlar. onun dışında seçmeli dersin notu yok . şöyle şöyle kanıtlarım var dersen ona bişey demem tabiki.
ayrıca bu başlığın ilk sayfalarında bi arkadaş paylaşmıştı resimlerini. seçmeli ders notu girişi diye bölüm acıldı e okulda.

benim sorunum öncelikle seçmeli dersin notu değil. 5.sınıflarda bir seçmeli ders için birden fazla grup oluşturup öğrencileri o grulara dağıtamıyorum ve farklı öğretmen atayamıyorum. bunu yapamayınca da zorunlu derslerin not girişini yapamıyoruz. önce seçmeli dersini ata diye hata veriyor.

şuan için tek grup oluşturuluyor ve tek öğretmene atama yapabiliyorsun.sadece 5.sınıflar için.6.7.8 sınıflar sınıf bazında not girişi yapıyorsun.

mahmutkars' Alıntı:
mudamet' Alıntı:

şuan için tek grup oluşturuluyor ve tek öğretmene atama yapabiliyorsun.sadece 5.sınıflar için.6.7.8 sınıflar sınıf bazında not girişi yapıyorsun.

işte bu aradığım cevap. eminim onla ilgili çalışma da yapıyodurlar. teşekkür ederim hocam.

Şuan e okuldaki not girişi kısmını da kapatmışlar. Yönetmelik çıkacaksa çıksın artık, ben bugün sınav yapıcam. :x

mahmutkars' Alıntı:
Arkadaşlar daha öncede yazdım.İstanbul İl Memden görüştüm.Bana yönetmelik değişiyor.Talim Terbiyede şuanda yazı.Kesinlikle not olacağını söylediler.ALO 147 den sordum artık not verileceğini söylediler.sonuç olarak sistem hazır.yönetmelik değişmesi kolay.Not olacak hayırlı olsun.

hiç hayırlı değil bu 1 saatin neyinin sınavını yapıp not vericem hem de seçmeli iken :sleep:

Geri