Seçmeli dersler, not ile değerlendirilecek

Kodla Büyü
mahmutkars' Alıntı:
ŞUAN İÇİN YAZI GELMEDİ AMA E-OKULA GİRİN BAKIN.BEN E-OKUL GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTIM 2.SAYFADA.

hocam gönderdiğin görüntü sanırım okul şifreleriyle girilmiş bir görüntü o şekilde girdiğimde bende de açılıyor fakat kendi kişisel bilgilerimle giriş yapınca derse girdiğim sınıflar ve dersler görüntülenmiyor. Neden olabilir?

Arkadaşlar bende kontrol ettim 5. sınıflar için not girişi var. Ama 6,7 ve 8. sınıflar ders olarak görünmüyor. hatta davranış notunda bile 6,7 ve 8 sınıflar bende görünmüyor.

elinde bu konuyla ilgili resmi yazsı olan arkadaşlar paylaşabilirler mi. :(

Eveeet e-okula göre not verebiliyormuşuz. 5. sınıflarda sınav, diğerlerinde proje olarak görünüyor. Ama tabi resmi yazı isteriz.

format_01' Alıntı:
Arkadaşlar bende kontrol ettim 5. sınıflar için not girişi var. Ama 6,7 ve 8. sınıflar ders olarak görünmüyor. hatta davranış notunda bile 6,7 ve 8 sınıflar bende görünmüyor.

678.SINIFLARDA SEÇMELİ DERSİ ÖĞRENCİYE ATAMASI YAPILDIKTAN SONRA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPIN.NOT İŞLEMLERİNDE GÖZÜKECEKTİR.

dibler' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:
ŞUAN İÇİN YAZI GELMEDİ AMA E-OKULA GİRİN BAKIN.BEN E-OKUL GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTIM 2.SAYFADA.

hocam gönderdiğin görüntü sanırım okul şifreleriyle girilmiş bir görüntü o şekilde girdiğimde bende de açılıyor fakat kendi kişisel bilgilerimle giriş yapınca derse girdiğim sınıflar ve dersler görüntülenmiyor. Neden olabilir?

ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMADIĞINDAN.

Hocalarım bizim müdür bey bu sene not un olduğunu ancak verdiğimiz notun geçmeye veya kalmaya etkisinin olmadığını söyledi :-1:
Not:Müdürlerin seminerinde söylenmiş

idareye söyledim. dediğiniz gibi hocam 6,7 ve 8 lerde öğrenci atamamışlar şimdi düzeldi. bendede görünüyor

şu an bende baktım ve not giriş penceresi açılıyor. hatta sınav tarihi girmediğim için Seçilen SEÇMELİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ dersine ait I. dönem sınav ve proje tarihleri girilmemiş.
Not giriş işlemlerinin tamamlanabilmesi için okul idaresine başvurunuz! yazıyor. tarih girersek bu giriş alanları da açılacaktır.

bu arada kendi şifremle girdim ve kendi şifresiyle girince not girişi açılmayanlar da mutlaka öğretmen tanımlaması yapılmamıştır.

İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 36.madde: Seçmeli dersler ile rehberlik ve sosyal etkinlikler notla değerlendirilmez. Ancak, karnede ve diğer belgelerde gösterilir.

Bu yönetmelik maddesi değişmediği sürece not olamaz. şimdi ilköğretim mi kaldı diyenler olacak. yok ama yönetmelik hala yürürlükte.

seçmeli ders not girişi diye bir bölüm var 5678 not girişim gözüküyor öncelikle sınav tarihi belirlemek lazım tabii.resmi yazı da arkasından gelir bence ama çogu zümrem bilmiyor bunu

Ne yani arkadaşlar notla mı değerlendireceğiz şimdi tüm derslerde not olacak mı?Bunula ilgili herhngi bir resmi yazı var mı?

bende yeni gördüm ya 6-7-8 lere giriyorum sınav mı yapacağız proje mi nasıl notla değerlendirme olacak bilen birisi açıklayabilir mi?

diğer seçmelı derslerın hocalarına ve bana secmelı derslerde not yok dendi sadece davranıs notu gırecegımız belırtıldı

BENDE FARKETTİM SINAV TARİHİ GİRİŞİNDE PROBLEM VAR GİBİ.NOT GİRDİM OKUL ŞİFRESİNDEN HERŞEY DÜZENLİ ÇALIŞIYOR.TEK SORUN ŞUAN TARİH.NOT GİRİP KAYDETTİĞİNDE YANSIYOR NOT GÖRÜNTÜLEMEYE.

E-Okul bu bölüm aktif oldu, ekrana girilebiliyor diye not girişimi olur arkadaşlar Allah aşkına.
Yönetmelik ne diyorsa o yapılacak,
yönetmelik değiştiyse onun resmi yazısını göndersin öğretmen arkadaşlarım ona göre sınav tarihi girin bence.
E-okul sistemi yönetmeliğin üzerinde gibi bir anlam çıkıyor buradan.

benim gördüğüm de not sistemi gelmiş bize de ama sınav tarihi girip kaydete tıklıyorum ekranda çıkmıyor tekrar aynı tarihi giriyorum sistemde var diye uyarı çıkıyor. şimdi ben çocuklara yazılı yapacağım not var diye söyleyeceğim bugün.. doğru mu yapacağım onu da bilmiyorum..

arkadaşın seçmeli dersinde de not giriş ve sınav tarihi giriş yeri var, müdür beye sordum açmış olabilirler ama girmiyorsunuz dedi...

TTKB başkanı daha önceden not olacağını söylemiş ancak onun açıklamalarına rağmen yönetmelik değişikliğinde seçmeli derslerin notla değerlendirilmeyeceğine ilişkin madde olduğu gibi bırakılmıştı. Bakan TTKB başkanından daha önce tv de yaptığı bir açıklamada seçmeli derslerin notla değerlendirilmesine karşı olduğunu söylemişti. Yönetmelik değişikliğinde seçmeli derslerin notla değerlendirilmeyeceği maddesi değiştirilmedi? Dönemin ortasına doğru ilerlerken ne olacağını bilmiyoruz ama şu durumda yönetmeliğe aykırı olduğundan not veremeyiz.

Geri