Serbest Kıyafet Eylemi

Kodla Büyü

mehday33

Site Gezgini
2 Ocakta böyle bir eylem varmış. Bu eylem ile ilgili bir başlık belkiyordum aslında. Belki de ben görmemişimdir yada bek yorum yazılmadığı için gerilerde kalmıştır.( Şunu da belirtmem gerekiyor herhangi bir sendikaya mensup değilim)

Milletin haberi mi yok ?

hocam çaktırmadan yapıyorlar galiba. Bakalım bizim okuldakiler katılacakmı?

O zaman da bir anlamı olmaz ki hocam. Belki de eylemden bile haberleri yok sendikalıların. :eek:

bende üye değilim, öğretmenler için serbest kıyafet eylemiymiş. nasıl olsa sistem değişti bari bizimde kıyafetimiz serbest olsun.
Bayan öğretmenler için kıyafet konusunda bir sıkıntı yok, istedikleri türde ayakkabı pantolon etek giyip gelebiliyorlar ama erkekler için durum tam anlamıyla eziyet şahsen ben kıravat tan bıkmış durumdayım.
kıyafet yüzünden motorumla okula gidemiyorum :mrgreen: üzerimde takım elbise altımda race motor olmuyor yahu :D

Öğretmenlerde öğrenciler gibi pijamayla okula gelecekse serbest falan olmasın...

eylemin asıl amaçlarından biri sanırım baş örtüsü ile derse girebilmek.
bence de girilsin
isteyen çıplak girsin isteyen kapalı...

insanlar leopar desenli taytla, kolsuz badi ile diz üstü etek veya elbise ile okullara gelebiliyorlarsa eğer benim arkadaşım(sadece inancından dolayı siyasetle alakasız bir şekilde ötü takıyorsa) da türbanıyl girsin derslere....(ben başörtülü değilim onu baştan söyliyim de)

bayanlar başörtüsü hariç istedikleri gibi gelebiliyorlar.
erkekler de bayanlarda serbest gelebilsin bence

öğrencilere serbest olup ta öğretmenlere serbest olmaması çok saçma zaten.

bu arada bizim okulda eylem yapanı göremedim bugün :lol:

Sanırım bir sonraki adım kara çarşaf için olacaktır... :?

bizim okulda 1-2 aydır 5 bayan türbanlı arkadaş türbanlı giriyorlar derslere.. bence de girsinler.. mini etekle gelen de var.. o da gelsin.. artık aşmak lazım bazı şeyleri.. serbest olsa zamanla hiçkimsenin giydiği taktığı kimseyi rahatsız etmeyecek, fark edilmeyecek bile..

Sendikadan gelen mesaj:
Genel merkez kararıyla tüm Türkiye'de yeni yılın ilk iş günü serbest kıyafetle göreve gidiyoruz. Sendikal eylem olduğu için sorumluluk yoktur.

Ben kot pantolonla gelmeyi düşünüyordum ama eylem yolda geldi aklıma. Kravatı çıkardım sadece.

bazı abartılı yorumlar var.bence de serbest kıyafet uygulaması öğretmenler için de olsun.tabi belirli ölçülerde...ama yinede bazı abartılı yorumları kınamadan yapamayacağım.....

zaten bir tek türbanlı kadınlar özgür değil bu ülkede,bu kıyafet uygulamalarından sonra onlar da özgür olurlar artık hep beraber özgür özgür yaşarız kimsenin sesi de çıkmaz.

hep söylerim, ders anında önlük vb. giyilebilir. diğer zamanlarda yaka kartı yeterlidir. serbest kıyafetle gelebilmeliyiz artık okula.

Gereksiz bir eylem. Bize bakmayan bakana bunları anlatmayla bile olmazken 3-5 kişinin yapacağı hele ki okula serbest gelelim de görsünler mi diyeceksiniz? Adam çok da umurumdasınız diyor daha anlamıyor musunuz? ( Bu son cümlem özellikle EVETçilere ve durmak yok diyenlere)

DİL DİN IRK AYRIMI GÖZETMEK İSLAMA DA TERS YAŞADIĞIMIZ ÇAĞA DA.HER SEFERİNDE EŞİTLİK DİYİP TELLALLIK YAPMAYI BİLİYORUZ. PANTOLONUYLA MİNİSİYLE GEZEN KADAR BU MÜSLÜMAN ÜLKEDE İNANCI NE OLURSA OLSUN HERKES YAŞAMA HAKKINA SAHİPTİR.ARTIK UĞRAŞILMASIN KIYAFETLERLE...

mamoste_02' Alıntı:
DİL DİN IRK AYRIMI GÖZETMEK İSLAMA DA TERS YAŞADIĞIMIZ ÇAĞA DA.HER SEFERİNDE EŞİTLİK DİYİP TELLALLIK YAPMAYI BİLİYORUZ. PANTOLONUYLA MİNİSİYLE GEZEN KADAR BU MÜSLÜMAN ÜLKEDE İNANCI NE OLURSA OLSUN HERKES YAŞAMA HAKKINA SAHİPTİR.ARTIK UĞRAŞILMASIN KIYAFETLERLE...

Söylediklerinize bu kadar da katılmıyorum. O zaman benim uzatacağım sçıma sakalıma da karışmasınlar. Yok bu kadar da değil yaa. Bunun da belirleyici bir sınırı olmalı. ama yasaklayıcı değil.

amip33' Alıntı:
Komünist hareketler bunlar...
eğitim bir-sen üyesi değilim eğitim-sen üyesiyim yapılan eylemi desteklemiyorum ve olumluda bulmuyorum bize ait olan özlük sosyal kültürel gibi hakların daha öncelikli olduğunu düşünüyorum eğer yapılacaksa bunlara yönelik eylem yapılmasının daha öncelikli olduğunu düşünüyorum kılık kıyafetik bir problemimizin olmadığını düşünüyorum bu yüzden desteklemiyorum.
senin yapmış olduğun açıklamayıda çok saçma buluyorum yazmış olduğun kelimelerin anlamlarını öğren öyle yaz bence desteklemeyebilirsin ama bu tarz saldırgan bir tutum belirlemen saçmalık başka bir şey değil..

abtani' Alıntı:
Sanırım bir sonraki adım kara çarşaf için olacaktır... :?

EVET! SENİN HABERİN YOK HERALDE KÜÇÜĞÜM.

YETER DEDİLER ARTIK ŞİMDİYE KADAR HERKES ZORUNLU AÇIK GİRDİ BUNDAN SONRA HERKES ZORUNLU ŞEKİLDE KAPALI GİYECEK

HA AYRICA BUNDAN SONRA KIRMIZI DA YASAK! KIRMIZI RENK YENİ ÖRGÜTÜN SEMBOLÜYMÜŞ BU YÜZDEN KIRMIZI YASAK!

zafer_can' Alıntı:
mamoste_02' Alıntı:

Söylediklerinize bu kadar da katılmıyorum. O zaman benim uzatacağım sçıma sakalıma da karışmasınlar. Yok bu kadar da değil yaa. Bunun da belirleyici bir sınırı olmalı. ama yasaklayıcı değil.

belirleyici sınır temizlik olmalı.

Geri