Serbest Kıyafet Eylemi

Kodla Büyü
Kravatımı çıkardım. Gönlümden geçen kazağımla kot pantolonumla okula geleceğim günler.
Bir arkadaş da diz altı etek giymiş. Saygımız var. Yanlışlıkla o da eyleme katıldı zahir :D

Kara Kule 61' Alıntı:
Sayın hocam küpe ile nasıl bağlantı kurdunuz.bizim toplumumuzda erkeğin küpe takması yada piırsing takması normalmi.Nerde yaşıyoruz.Halkın yüzde kaçı başörtülü .Siyasi simge ne demek ,ne alaka.Beyin fırtınası,,,
Toplumun kaçının taktığı ile ilgilenilmez, takıp takmaması ile ilgilenilir eğer özgürlüklerden bahsedeceksek. Bu arada sakın türbana karşı muamelesi yapmayın. Öğretmen yerin dibine girdi bunların sayesinde yaptıkları hiçbirşey samimi değil, inanmıyorum inanmayacağımda. Hocam eğer problemden bahsedeceksen benim görevlendirme gittim liseyi gel gör mankenlik ajansı gibi, tacizlerin haddi hesabı yok. Hocam 4+4+4 ile ilgli açıklama yapmayı yasaklayan bir zihniyetten bahsediyoruz. Olmadı hocam olmuyor beceremiyorlar ne kendilerii ne sendikaları. 30 Yaşında reflü oldum bu meslek sayesinde hakkımda helal değil ayrıca.

Kara Kule 61' Alıntı:
Sayın hocam küpe ile nasıl bağlantı kurdunuz.bizim toplumumuzda erkeğin küpe takması yada piırsing takması normalmi.Nerde yaşıyoruz.Halkın yüzde kaçı başörtülü .Siyasi simge ne demek ,ne alaka.Beyin fırtınası,,,

Benim dedemin kulağı delik idi. Onun babası da küpe takarmış orta Asya'dan gelmişler ve erkeklerin sacları da uzunmuş. Bana gore erkeğin küpe takması normal. Hadi onu geçtim bir öğretmen kafasını kazıtıp üstüne de dövme yaptırırsa soranlara da benim dini inancım bu derse ne diyeceğiz bende onu merak ediyorum.

Bence sendika kıyafet özgürlüğü eylemi yapıyoruz demek yerine başörtüsü kamu da serbest olsun diye eylem yapıyoruz dese daha samimi olur.

skipper_forum' Alıntı:
Kravatımı çıkardım. Gönlümden geçen kazağımla kot pantolonumla okula geleceğim günler.
Bir arkadaş da diz altı etek giymiş. Saygımız var. Yanlışlıkla o da eyleme katıldı zahir :D

dizalti etekle ne alakasi var

eğitim bir sen eylem yaparmıydı çok şaşırdım:) bizde bayan hocamızın biri başörtüsüyle gelmiş. demekki hocalarımızın diğer konularda sorunu yokmuşki eyleme uymamışlar bugün uymaları beni şaşırttı. ama tebrik ederim düşüncesini yasal hakkını arasın.

acınacak yorumlar da var alkışlanacak yorumlarda ama yapan yapacağını yaptı bugün serbesttik serbest günleri görebilmek için...Allah o günleri hanımlarımızın kapalı derslere girebildiği günleri de görmeyi nasip etsin...

serbest kıyafetten kasıt nedir?
serbestliğin sınırı yok mudur?
serbest kıyafette anlaşamıyorsak acaba serbestliği istemek doğru mudur?
başörtüsü ile derse girmek isteyenlerin dışındaki diğer arkadaşların istediği özgürlük örneklerini -kızmayın ama- çok çocuksu buldum.

volkankey' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:

dizalti etekle ne alakasi var
dizaltı etekte yönetmeliğe aykırı.Onu belirtmiş arkadaş . Eğitim bir diğer sendikalara da bu konuda işbirliği çağrısı yaptı mı acaba? Mesela eğitim senden belki karşıdır serbest kıyafete de türk eğitim sen ne demiştir ya da derdi yada 30a yakın diğer sendikalara soruldu mu?

Evet malesef karşı olanların tamamı aslında baş örtüsü ne karşı.Mini etek,tayt,erkek küpe,piersing olur ama başörtüsü kesinlikle olmaz.Bu düşünce nasıl bir düşünce.Çalışan Bir insanı başörtülü görmeye dahi tahammül yok malesef,,,

Kıyafet te sınır toplum ahlakıdır.
Gerçi kendisini toplumdan ileri aydın görenlere bunu anlatmak biraz sıkıntılı,,,
Demokrasi :tartışmalı konularda çoğunluğun dediğinin olması demektir,,, :tr:

Kara Kule 61' Alıntı:
Evet malesef karşı olanların tamamı aslında baş örtüsü ne karşı.Mini etek,tayt,erkek küpe,piersing olur ama başörtüsü kesinlikle olmaz.Bu düşünce nasıl bir düşünce.Çalışan Bir insanı başörtülü görmeye dahi tahammül yok malesef,,,

Gerçi kendisini toplumdan ileri aydın görenlere bunu anlatmak biraz sıkıntılı,,,

Demokrasi senin gibilerin amaçlarına uğraşırken kullandıkları ve sonra bir kenara attıkları düzendir.

kravat elinde cebinde kısacası yanında eylem bana samimi gelmedi...giyebiliyor musun kot pantolon,eşofman o zaman gelir tebrik ederim.

isbb80' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:

Demokrasi senin gibilerin amaçlarına uğraşırken kullandıkları ve sonra bir kenara attıkları düzendir.
Sayın hocam "senin gibilerin" bu nasıl bir tavır.Saygı çerçevesinde cevap yazarsanız,Saygıyı hakeden birisi olursunuz,bu seviyeden konuşalım lütfen,,, :verymad:

barthez' Alıntı:
Zerre kadar samimi bulmuyorum 4+4+4'ün zırvalıklarına göz yuman bu sendika serbest kıyafet eylemi yapıyormuş. Yine mış gibi yapıyorlar. Aynı zihniyet değil mi Öğretmen küpe taktı diye onlarca soruşturma açan. Tek özgürlük isteği var oda türbana özgürlük. Bu serbest kıyafet eylemi yapan zihniyetin büyük kısmının jean giymeye bile karşı olduğunu da söylemem gerekiyor. :verymad:
:alkis: :+1:

Arkadaşlar ben bu eylemi kesinlikle samimi bulmuyorum. bu sendika kıyafete gelince eylem yapıyordu da memur zammı belirlenince neden susuyor? memur zamları sırasında sesini çıkarmıyordu? bana göre bu eylem birilerinden izin alınıp yapılmış bir eylem. kesinlikle samimi değil.

bu eğitim bir sen öğlen arası derse girmeme eylemi yapmamış mıydı?

bu serbest kıyafet eylemini hafta sonu yapar sanıyordum. Günü şaşırdılar herhal :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Yasaklara karşıyım. Ama hertürlü toplumu ikiliğe iten siyasi görüş bildiren kıyafetlere de karşıyım. İsteyen sarı kırmızı kıyafetlede gelsin. Konu özgürlük ise.

Şimdi öncelikle herkes samimi olsun çok şükür ki müslümanım ecdadımla gurur duyuyorum. Ama en büyük günahın da takiye olduğunu kıvırmak olduğunu içi başka dışı başka renkte yanmak olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlar şimdi bayan öğretmenlerimizin başörtüsü ile derslere girmek istemelerini savunuyorsanız, olayı başka boyuta çekmeyin yok kıyafet serbestisi yok mini etek yok kot falan bırakın bunları ben bu özgürlüğü savunuyorum deyin olsun bitsin aklınızın dibini gösterin. Demokrasi çoğunluğun dediği değil azınlığın da sesi oldukça demokrasidir.

:+1:
isbb80' Alıntı:
Şimdi öncelikle herkes samimi olsun çok şükür ki müslümanım ecdadımla gurur duyuyorum. Ama en büyük günahın da takiye olduğunu kıvırmak olduğunu içi başka dışı başka renkte yanmak olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlar şimdi bayan öğretmenlerimizin başörtüsü ile derslere girmek istemelerini savunuyorsanız, olayı başka boyuta çekmeyin yok kıyafet serbestisi yok mini etek yok kot falan bırakın bunları ben bu özgürlüğü savunuyorum deyin olsun bitsin aklınızın dibini gösterin. Demokrasi çoğunluğun dediği değil azınlığın da sesi oldukça demokrasidir.

Geri