Serbest Kıyafet Eylemi

Kodla Büyü
nosTRa' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
İsteyen erkek öğretmen küpe piercing de taksın, şortla girsin derse, isteyen bayan öğretmen askılı elbise ile girsin ben o zaman göreyim memur-sen' in özgürlük savaşcılarını... hep yalan dolan. halbuki çık direk de ki biz kıyafet özgürlüğü değil her öğretmenin islami usullere göre giyinip derse girmesini istiyoruz, en azından adamlar samimi diyelim...
Hocam üniversitelerde zaten bu dediğiniz gibi giyinen eğitimciler var. Milli eğitimde de şortla, kolsuz elbiselerle gelsinler. Kimse buna itiraz etmez. İslami usullere göre de giyinmek isteyen giyinsin. İnsanlar nasıl rahat ediyorsa öyle gelsinler. İslami usuller neden bu kadar korkutuyor sizi anlamadım.

nerden o kanıya vardınız bende onu anlamadım.? Burada ilgili sendikanın özgürlükleri isteme konusunda samimiyetsiz olduklarını düşündüğümü söyledim. ayrıca bu konuda (Eğer memur-sen genel merkezinde yönetici değilseniz) size yönelik bir söylemimde yok. Eğer genel merkezde yönetici iseniz özelden yazarım daha ayrıntılı...

:+1:

sevdiceğim' Alıntı:
insanlar leopar desenli taytla, kolsuz badi ile diz üstü etek veya elbise ile okullara gelebiliyorlarsa eğer benim arkadaşım(sadece inancından dolayı siyasetle alakasız bir şekilde ötü takıyorsa) da türbanıyl girsin derslere....(ben başörtülü değilim onu baştan söyliyim de)
aynen örtülü değilim ama aynı fikirdeyim

nosTRa' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
İsteyen erkek öğretmen küpe piercing de taksın, şortla girsin derse, isteyen bayan öğretmen askılı elbise ile girsin ben o zaman göreyim memur-sen' in özgürlük savaşcılarını... hep yalan dolan. halbuki çık direk de ki biz kıyafet özgürlüğü değil her öğretmenin islami usullere göre giyinip derse girmesini istiyoruz, en azından adamlar samimi diyelim...
Hocam üniversitelerde zaten bu dediğiniz gibi giyinen eğitimciler var. Milli eğitimde de şortla, kolsuz elbiselerle gelsinler. Kimse buna itiraz etmez. İslami usullere göre de giyinmek isteyen giyinsin. İnsanlar nasıl rahat ediyorsa öyle gelsinler. İslami usuller neden bu kadar korkutuyor sizi anlamadım.

nerden o kanıya vardınız bende onu anlamadım.? Burada ilgili sendikanın özgürlükleri isteme konusunda samimiyetsiz olduklarını düşündüğümü söyledim. ayrıca bu konuda (Eğer memur-sen genel merkezinde yönetici değilseniz) size yönelik bir söylemimde yok. Eğer genel merkezde yönetici iseniz özelden yazarım daha ayrıntılı...
Herhangi bir sendikaya üye değilim hocam olmam da. Sendikaların hiç birini ben de samimi bulmuyorum. Bugün Türkiye' tüm sendikalar bir partinin yandaşçısı olmuş gidiyor. Ama kıyafet özgürlüğü için savaşırlarsa desteklerim. Öğretmen hafta sonu gezmeye çıkarken nasıl giyiniyorsa, okula da öyle gelebilsin. Ben bunu savunuyorum. Eğer dediğininz sendika açık öğretmenleri desteklemiyorsa, o zaman o sendikaya ben de karşı gelirim.

Üniversite de siyaset yapıyonuz diye eleştirenler Bugün en azılı sendikalı
Ben Üniversite 1 deyken Sendikamı belirledim varmı Ötesi
Ayrıca Bu serbestliğin adı bile yetti Artık Herkes daha rahat sakal tıraşı bile hafta bir olunuyo olmasan da sorun değil işte bu.

ferdierdem55' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

Herhangi bir sendikaya üye değilim hocam olmam da. Sendikaların hiç birini ben de samimi bulmuyorum. Bugün Türkiye' tüm sendikalar bir partinin yandaşçısı olmuş gidiyor. Ama kıyafet özgürlüğü için savaşırlarsa desteklerim. Öğretmen hafta sonu gezmeye çıkarken nasıl giyiniyorsa, okula da öyle gelebilsin. Ben bunu savunuyorum. Eğer dediğininz sendika açık öğretmenleri desteklemiyorsa, o zaman o sendikaya ben de karşı gelirim.

Ayrıca tüm sendikalar parti yandaşı diyosun eşitle bakalım nasıl eşitleyeceksin.

nazlı' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
insanlar leopar desenli taytla, kolsuz badi ile diz üstü etek veya elbise ile okullara gelebiliyorlarsa eğer benim arkadaşım(sadece inancından dolayı siyasetle alakasız bir şekilde ötü takıyorsa) da türbanıyl girsin derslere....(ben başörtülü değilim onu baştan söyliyim de)
:alkis:

sonsuzartibir' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

Ayrıca tüm sendikalar parti yandaşı diyosun eşitle bakalım nasıl eşitleyeceksin.
Evet öyle diyorum. Ama bozuk saat bile günde 2 kere doğru zamanı gösterir. Eğer birisi çıkıp gerçekten doğru bişey için savaşıyorsa o fikrini desteklerim. Hiç bir sendikanın, partinin fanatiği değilim. Geçenlerde Eğitim sen de aynı eylemi yaptı onları da destekledim. Biz insanız hocam. Hiç kimse sen böyle yap sen şöyle yap diyemez. Başkalarının kişilik haklarına saygısızlık yapılmadığı müddetçe her insanın özgür olması gerek heryönden.

okullarınızda eyleme katılan var mı arkadaşlar?gördünüz mü türbanla derse giren öğretmen?
ben büyük cesaret işi olarak görüyorum bunu,düşünün her gün derslerine girdiği öğrencilerin karşısına türbanla çıkacak olan bayan öğretmenin ruh halini?aklında bir sürü soru işaretiyle derse girecektir.

nazlı' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
:+1:

Mr.Spermata' Alıntı:
okullarınızda eyleme katılan var mı arkadaşlar?gördünüz mü türbanla derse giren öğretmen?
ben büyük cesaret işi olarak görüyorum bunu,düşünün her gün derslerine girdiği öğrencilerin karşısına türbanla çıkacak olan bayan öğretmenin ruh halini?aklında bir sürü soru işaretiyle derse girecektir.

doğru çıplak çıkıyor sanki :eek:

Mr.Spermata' Alıntı:
Bizde bütün erkek arkadaşlar eyleme katıldı, traş olmamış, takım elbise bile giymemiş bir kısmı, bu eylem işi yine erkeklere yaradı, :mrgreen:

Mr.Spermata' Alıntı:
dini inançları yerine getirdiğin dolayı daha rahat ve olumlu bir ruh haliyle çıkması gerekmez mi? siz hangi açıdan baktınız? birde okulun kapısından çıkınca öğretmen zaten kapalıdır. öğrencilerde biliyordur zaten.

patari' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
Bizde bütün erkek arkadaşlar eyleme katıldı, traş olmamış, takım elbise bile giymemiş bir kısmı, bu eylem işi yine erkeklere yaradı, :mrgreen:
Görevlendirme geldiğim lisede kimse katılmamış eyleme. Sendikanın temsilcisi bile :!: Bir tek ben varım :) arkadaşında dediği gibi bana yaradı açıkçası. giydim kazağımı spor ayakkabımı geldim çok rahat oluyor gerçekten :)

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
dini inançları yerine getirdiğin dolayı daha rahat ve olumlu bir ruh haliyle çıkması gerekmez mi? siz hangi açıdan baktınız? birde okulun kapısından çıkınca öğretmen zaten kapalıdır. öğrencilerde biliyordur zaten.
giren bayan öğretmen varsa sorun öğrenelim hocam ne hissettiğini?ben de bunu merak ediyorum zaten?biraz önce bir arkadaşın da dediği gibi erkek öğretmenlerin rahatlıkla uygulayacağı bir eylem,hiç bir şekilde etkilenmez bundan erkek öğretmenler.

Güçlünün yanında olmayı ilke edinmiş bu sendikanın üyelerinin yüzde kaçı eyleme katılabilir ki, dostlar alışverişte görsün. Yönetim kadrosundan üyelerine kadar kaçı gerçekten görüş birliğinde olduğundan bu sendikada, önce bunun tartışılması gerekiyor. Eylem yapıyorlarmış, peh!

bilisim_TR' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

doğru çıplak çıkıyor sanki :eek:
hocam ne anladınız ya da anlamadınız çok merak ediyorum.Eğitim Bir Sen böyle bir eylem yaparken buna Sivil İtaatsizlik uygulayacaklarını belirterek bu eylemi gerçekleştireceklerini açıklamış.itaatsizlik böyle bir gün de öğretmenleri öğrencilerinin karşısına her zamankinden farklı çıkarıp ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi eski haliyle gelmekle mi yapılıyor?Gelsinler her gün ben onlardan daha çok desteklerim onları.haklarıdır isteyecekler mücadele edecekler kazanacaklar.Ama bu bir mücadele değil, Hükümetin her şeyine itaat edenler buna mı itaatsizlik edecekler?bana samimi mücadele gibi gelmiyor.Eminim doğru düzgün uygulayamayacaklar bile...

ferdierdem55' Alıntı:
nazlı' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
:alkis:
Bende baş örtülü değilim ama aynı fikirdeyim.

arkadaşlar sözde eylem yapıyolar bizde birisi sadece kravatı çıkarmış serbest kıyafet eylemine bak :? herkesi davet edip gerçekten ses getirici bir şey yapmalarını isterdim desteklerdim

ylmz' Alıntı:
arkadaşlar sözde eylem yapıyolar bizde birisi sadece kravatı çıkarmış serbest kıyafet eylemine bak :? herkesi davet edip gerçekten ses getirici bir şey yapmalarını isterdim desteklerdim
hocam öyle deme eylem yapmaya korkar eğitimciler, kravat çıkarmaları bile büyük bi gelişme bence hepsini canı gönülden destekleyip tebrik ediyorum.

arkadaşlar şu an okuldayım yazılanları okuyamadım şöle bi göz gezdirdim sadece. ben başörtülüyüm ve bugün eylemdeyim. yukarıda bi arkadaş ruh halimizi sormuş. gayet rahatım. çocukların dikkatini bile çekmedi başörtülü olduğum. bi de şimdiye kadar açık gören öğrencilerin başörtülü görünce yaşayacağımız ruh hali sorulmuş. onu bırakın da hergün kapıdan girerken başörtümü açarken ki ruh halimi düşünün daha sağlıklı olur

Zerre kadar samimi bulmuyorum 4+4+4'ün zırvalıklarına göz yuman bu sendika serbest kıyafet eylemi yapıyormuş. Yine mış gibi yapıyorlar. Aynı zihniyet değil mi Öğretmen küpe taktı diye onlarca soruşturma açan. Tek özgürlük isteği var oda türbana özgürlük. Bu serbest kıyafet eylemi yapan zihniyetin büyük kısmının jean giymeye bile karşı olduğunu da söylemem gerekiyor. :verymad:

Ruveydax' Alıntı:
arkadaşlar şu an okuldayım yazılanları okuyamadım şöle bi göz gezdirdim sadece. ben başörtülüyüm ve bugün eylemdeyim. yukarıda bi arkadaş ruh halimizi sormuş. gayet rahatım. çocukların dikkatini bile çekmedi başörtülü olduğum. bi de şimdiye kadar açık gören öğrencilerin başörtülü görünce yaşayacağımız ruh hali sorulmuş. onu bırakın da hergün kapıdan girerken başörtümü açarken ki ruh halimi düşünün daha sağlıklı olur
doğru söylemissiniz hocam.ama bu olayı siyasi kullananlar var onlara katılmıyorum.

öğrencilere güzel oldu gibi geldi bana ndense aşırı kurallaştırma ve tek düzelik iyi değil bence güzel oldu

Sayın hocam küpe ile nasıl bağlantı kurdunuz.bizim toplumumuzda erkeğin küpe takması yada piırsing takması normalmi.Nerde yaşıyoruz.Halkın yüzde kaçı başörtülü .Siyasi simge ne demek ,ne alaka.Beyin fırtınası,,,

Ruveydax' Alıntı:
hocam güzel özetlemişsin saygılar

Geri