uzman öğretmenlik

Kodla Büyü

cesur_yurek

Aktif Üye
yüksek lisansı olan herkez uzaman öğretmen olabilecek. danıştayın kontenjanı ve süreyi iptal etmeisnde dolayı artık bütün yüksek lisans mezunları uzman öğretmen olacak yıl şartına bakılmaksızın dava açarak hakkınız araya bilirsiniz tabi önce okulunza dilekçe vermeniz gerekiyor

örnek dilekçeyi ekte gönderiyorum. isteyen arakdaşlar yararlanabilir

Ekli dosyalar

• Yuksek_Lisans.rar
    4.5 KB · Görüntüleme: 333
tezli olacak ama yılın önemi yok 2 yıllık öğretmende olsan bu dava yı kazanırsınız yeterki yüksek lisansınız olsun.

Ben de haberleri yeni gördüm. Pazartesi ilk iş dilekçe veriyorum okula. Sonra da dava açarız :)

öncelikle muhtemelen dilekçeden ret cevabı gelecek ret cevabı geldikten sonra 60 gün içinde dava açmanız şart. avukatınız yoksa sendikaya üye olun ücretsiz avukat veririler. eğer 60 gün içinde size cevap gelmez ise dilekçeniz otamatik ret edilmiş sayılır ikinci 60 gün içinde dava açmanız şart

cesur_yürek' Alıntı:
öncelikle muhtemelen dilekçeden ret cevabı gelecek ret cevabı geldikten sonra 60 gün içinde dava açmanız şart. avukatınız yoksa sendikaya üye olun ücretsiz avukat veririler. eğer 60 gün içinde size cevap gelmez ise dilekçeniz otamatik ret edilmiş sayılır ikinci 60 gün içinde dava açmanız şart

benim aralıkta askerlik var. Şimdi gelen cevap gecikirse ben de 60 gün içinde itiraz edemem. Dolayısıyla reddedilmiş olmayı kabul etmiş gibi mi olurum?

omd' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:

benim aralıkta askerlik var. Şimdi gelen cevap gecikirse ben de 60 gün içinde itiraz edemem. Dolayısıyla reddedilmiş olmayı kabul etmiş gibi mi olurum?
hocam askerliğin olsun önemli değil ozaman kadar cevap gelir gelmezssede askerde olsanız bile avukat sizin adınıza dava açar. itirazınızı okula yapmaycaksınzı idari mahkemeye vereceksiniz avukatınıza bir vekalet gönderirsiniz o işlemleri devam etirir. siz sadece bu dilekçeyi okulunuza verin; ret cevabını, bu dikeçenin aynısını, avukata vekaleti ve 110 tl harç parasını avukata verin gerisini o halleder

hugo4545' Alıntı:
hadi iyisiniz 100tl cepte..

yüksek yaparken ne yüzler gitti günden güne hocam :) Sırf şuna buna harcadıklarımızı, yl derslerine gitmek içi almadığımız derslerden kayıp ekderslerimizi vs toplasan daha kaç yıl fark almamız lazım.

Kod:
Ben, ……………….. tarihinde Yüksek Lisans mezunu olduğum halde, yasadaki kıdem şartı açısından mağdur edildim,
kısmında .... tarihi o uzmanlık sınavının yapıldığı 2005 ve öncesi mi olmak zorunda? yani mezun olduğumuz tarih 2005 sonrası olsa(o uzman öğretmenlik alımı yapıldığı dönem sonrası) kabul olur mu ?

hugo4545' Alıntı:
Son kuruşuna kadar helal hocam:) Emekli olana kadar defalarca amorti eder:)

uzman-başöğretmen olayını yüzlerin gözlerine bulaştırdılar. Yine yaptığımız boşa gidecek gibime geliyor ama dur bakalım hocam :D

bogrt' Alıntı:
Kod:
Ben, ……………….. tarihinde Yüksek Lisans mezunu olduğum halde, yasadaki kıdem şartı açısından mağdur edildim,
kısmında .... tarihi o uzmanlık sınavının yapıldığı 2005 ve öncesi mi olmak zorunda? yani mezun olduğumuz tarih 2005 sonrası olsa(o uzman öğretmenlik alımı yapıldığı dönem sonrası) kabul olur mu ?

öncelikle yüksek lisanstan dolayı uzamnlık davasını kaybeden olmadı. gelelim 2005 mevzusuna şu anda 2007 de yüksek lisansını yapmış ama uzman olmuş öğremner var yani davayı kazandılar.
danıştay süreyi ve kontenjanı iptal ettiği için 7 yıl ve ya 2005 gibi kavramların önemi yok

fatihpc' Alıntı:
tezli yada tezsiz olduğuyla ilgili bilgi nerede var arkadaşlar

(5) Alanında ya da eğitim bilimleri alanında tezli yüksek lisans öğrenimini tamamlamış öğretmenlerden uzman öğretmenlik, doktora öğrenimini tamamlamış olan öğretmenlerden ise başöğretmenlik için sınav şartı aranmaz. Bu durumda olan öğretmenler kıdem, hizmet içi eğitim, etkinlikler (bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalar) ve sicil (iş başarımı) ölçütlerine göre değerlendirilir.

ilgili maddede açıkça tezli yüksek lisans yapılmış olması şartı aranmıştır.

Ben, ……………….. tarihinde Yüksek Lisans mezunu olduğum halde, yasadaki kıdem şartı açısından mağdur edildim, iptal edilen hükümler yürürlükte olduğundan kariyer olarak Uzman Öğretmenlik unvanını alamadım. Anayasa Mahkemesince iptal edilen hükümlerden dolayı …../…../………. tarihinden buyana mağdurum ve bu mağduriyetim yeni bir yasal düzenleme yapılmadığından devam etmektedir. Anayasa mahkemesinin iptal kararı yürürlüğe 18.03.2010 tarihinde girdiğinden şu anki mevzuat kariyer olarak yükselmeme onay vermektir.

Dilekçede "..../.../.... tarihinden buyana mağdurum" kısmında hangi tarihi yazacağız? Yüksek lisansı bitirdiğimiz tarih uygun olur mu?

omd' Alıntı:
Ben, ……………….. tarihinde Yüksek Lisans mezunu olduğum halde, yasadaki kıdem şartı açısından mağdur edildim, iptal edilen hükümler yürürlükte olduğundan kariyer olarak Uzman Öğretmenlik unvanını alamadım. Anayasa Mahkemesince iptal edilen hükümlerden dolayı …../…../………. tarihinden buyana mağdurum ve bu mağduriyetim yeni bir yasal düzenleme yapılmadığından devam etmektedir. Anayasa mahkemesinin iptal kararı yürürlüğe 18.03.2010 tarihinde girdiğinden şu anki mevzuat kariyer olarak yükselmeme onay vermektir.

Dilekçede "..../.../.... tarihinden buyana mağdurum" kısmında hangi tarihi yazacağız? Yüksek lisansı bitirdiğimiz tarih uygun olur mu?

yüksek lisansı ne zaman bitirdiniz bitirdiğiniz tarihte öğretmen idi iseniz yüksek lisansı bitidiğiniz tarihi yazın. önce bitirdiyseniz stajerlğinizin kaltığı taririhi yazınız

Benim o kısım biraz karışık o zaman hocam :D 28-01-2011'de bitirdim yüksek lisansı ama sözleşmeli 4-b öğretmendim o tarihte. 14-06-2011'de KHK ile kadroya geçtim. Nasıl yapsak acaba :)

14-06-2011 tarihini yaz. zaten bu tarih önemli değil sizin dilekçe verdiğiniz tarihten itibaren paranızı alacağınız için bu tarihin önemi yok siz kadyoya geçtiğiniz tarihi yazın

cesur_yürek' Alıntı:
yüksek lisansı olan herkez uzaman öğretmen olabilecek. danıştayın kontenjanı ve süreyi iptal etmeisnde dolayı artık bütün yüksek lisans mezunları uzman öğretmen olacak yıl şartına bakılmaksızın dava açarak hakkınız araya bilirsiniz tabi önce okulunza dilekçe vermeniz gerekiyor

Hocam, burada yeniden taslak hazırlandığı ve meclise sunulduğu yazıyor. 10 yıl şartı falan getirilmiş: http://www.memurlar.net/haber/164021/ bu konuda bilgin var mı?

eduran' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:

Hocam, burada yeniden taslak hazırlandığı ve meclise sunulduğu yazıyor. 10 yıl şartı falan getirilmiş: http://www.memurlar.net/haber/164021/ bu konuda bilgin var mı?

hocam o eski karardan bahsediyorsunuz. MEB 10 yıl şartı getirdi danıştaya yapılan itirazda zaman sınırlamasını kaldırdı. şu an MEB yıl şartı koyamaz ve kontenjan şatrıda koyamaz

cesur_yürek' Alıntı:
eduran' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:

hocam o eski karardan bahsediyorsunuz. MEB 10 yıl şartı getirdi danıştaya yapılan itirazda zaman sınırlamasını kaldırdı. şu an MEB yıl şartı koyamaz ve kontenjan şatrıda koyamaz

"İptal kararı 18 Mart 2010 tarihinde yürürlüğe gireceği için, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir yasa tasarısı taslağı hazırlanmış ve bu taslak Bakanlar Kurulunca uygun görülerek, 2 Nisan 2010 tarihi itibariyle, Meclise sevk edilmiştir." demiş o nedenle yazayım dedim. Teşekkür ederim.

Arkadaslar yuksek lisansı 2009 da bitirmiş olanlar da faydalanabiliyor mu acaba?

aakcakaza' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
Arkadaslar yuksek lisansı 2009 da bitirmiş olanlar da faydalanabiliyor mu acaba?
yüksek lisansın olsun da ne zaman olursa olsun. dilekçeyi okuluna ver süreci başlat

Hocam güzel söylüyorsun ama ;

http://www.kamudanhaber.com/ozel-haber/ ... 27294.html

linkte 30 eylül 2005 tarihine kadar tamamlayanlar diyor, ben mi yanlıs anlıyorum acaba?

sanırım yazın bu haberdekine benzer şekilde okullara yazı gelmişti. Dilekçe verin diye. şu anda uzman öğretmenlik şartlarıyla ilgili ne geçerli, ne zamandan itibaren geçerli takip etmek zor.

2007 de yükseklisansını yapan bir arakdaşımız 2 ay önce davasını kazandı ve uzmanlık belgesini aldı şimdi her ay 100-120 tl farklı maaş alıyor. 2005 diye bir durum söz konus değil.

Geri