Vekil oğlu polisi tek sıraya dizdi!

Kodla Büyü
Doktorun, öğretmenin gururu kırıldıktan sonra sıra polislere geldi. Bu ülkede saygı duyulması gereken tek meslek milletvekilliği

çoluk çocuğunu en çok düşünen de,
milletin can ve mal güvenliğinden sorumlu, milletin, devletin polisini,
kendi personelini,
vekilin çocuğunun karşısında hazır olda, elde pençe bekleten
emniyet müdürü sanırım!....

suçlular güçlü olmuş,
güçsüzler peşinen suçlu ilan edilmiş.

ey ADALET,
nerdesin!...

yazık,
çok yazık!...

teksen' Alıntı:
çoluk çocuğunu en çok düşünen de,
milletin can ve mal güvenliğinden sorumlu, milletin, devletin polisini,
kendi personelini,
vekilin çocuğunun karşısında hazır olda, elde pençe bekleten
emniyet müdürü sanırım!....
neden olmasın

bu olayda,
başbakanımız acaba,
devletin polisini mi koruyacak,
yoksa vekilini mi?

polis eğer tartakladıysa adam haklı..polis devletine doğru gidiyoruz zaten..polisler kral gibi bu devirde

http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Siraya-dizilen-8-numarali-polis-konustu/806167/

Vekil çocuğu bir de çıkmış televizyona açıklama yapıyor. Beni polisleri sıraya dizdiren biri gibi gösteriyorlar diyor. Yukarıda da polisin açıklaması. Elinizi vicdanınıza koyun ve hangisi gerçek olabilir az biraz düşünün. İlçe emniyet müdürünü de ayrıca tebrik etmek gerekir. Yakında kendisini daha yüksek görevlerde göreceğimize adım gibi eminim.

Türkiye öyle bir yer haline geldi ki, işini düzgün yapan, güvenebileceğim tek bir kurum kalmadı.

MEmleketten insan manzarası işte ne olacak. "İnsan" hakkı dediğimiz şey önce kendimize duyduğumuz saygıdan gelecek, o milletvekilinin oğlu ve akp gnç. kol. başk. olmasaydı, senden benden biri olsaydı yine dizer miydi o polisleri sıraya? bence başka soruya gerek yok

O polis memuru arkadaşların vatan hainliği yapmış gibi sıraya dizilmelerine çok üzüldüm... suçlu bile olsa-ki kesinlikle değil- oradaki (sanırım 20 kişi vardı) 19 suçsuz kişi adına bu tarz bir işlemi yaptıranların yapanların emniyet amiri olması, milletvekili olması da ayrı bir utançtır bu millete...

Vekil efendi açıklama yapmış. Emniyet müdürünü arayıp olayı halledin demiş. Emniyet müdürü de düşman ordusundan defalarca vatanı kurtarmış, millete sayısız hizmeti geçmiş İstemi Kağan a yalakalıkta sınır tanımamış.

Olay sırasında haberim vardı ve emniyet müdürünü aradım tatsızlık yaşanmamasını istedim. Oğlumu da aradım emniyet müdürü ile görüştüğümü ve tatsızlığa mahal vermeyin dedim.

Sonuç itibariyle onaylamadığımız bir müdahalede bulunulmuş. Son kez şunu söylemek istiyorum. Emniyetle bizim aramızda bir sorun yok. Hepsi gözümü gibi koruduğumuz varlıklarımız.

Olay sırasında orada değildim Emniyette savcılıktan gelen istek üzerine tartışmanın içinde olan arkadaşları teşhis etmek için yapılan bir usul. Bu normal uygulanan prosedür. Olay sırasında orada değildim.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21083692.asp

bunların iç yüzü böyle aynı milletin çocuğunu işe yerleştirmek kışın bulgur kömür almak için yaptıkları gibi vatanı düşünen kim

başta başka bir tek parti olsaydı onlarda 3 yıl üst üste sarhoş edilselerdi onlarda onların çocuklarıda böyle sarhoş olurlardı.
farklı bi durum olmazdı tuz kokmuş artık, dürüst insan bulmak nerdeyse imkansız
bu olayda tabiki vekil çocuğu haklıdır çünkü arkası var o suçlanan poliste bir vekil yandaş bulup tokuşturmadıktan sonra
işin içinden çıkamaz kafayı yer.

Ekli dosyalar

• a.jpg
    a.jpg
    96.3 KB · Görüntüleme: 496
runalone' Alıntı:
helal olsun hep polislermi halkı ezicekk..beter olsunlar

Mesele alinin velinin meselesi değil. Devletin kolluk gücünün düşürüldüğü durum. Yarın birgün öğretmenlerin bu gibi rezill durumlara düşürülmemesi için senden hariç öğretmenler beter olmasınlar,hep varolsunlar hep başımız üstünde olsunlar. Beter olsunlarmış. ...

burda ben en suçsuzunu millet vekilinin oğlunu görüyorum :) adam millet vekili olan babasına güvenerek yanlış bir hareket yapmış ki şu olayların içinde en masumudur. sicil numarası belli olan polislerden teşhis isteyen savcı, polisleri sıraya dizip "sizi teşhis edecek olan kişi kötü cümleler kullanabilir kafanıza takmayın" diyen emniyet müdürü rezilliğin doruğundadırlar. tabi istikballerinin devamı iktidarın milletvekilinin gözüne girmek herşeyden önemli sanırsam

Buyrun buda çocuğun babasının savunması. Bunu okursanız polisler haksız. hem daha 1 ay önce bir grup polis bir erkeği ailesinin yanında eşek sudan gelinceye kadar dövdü adamın yüzü gözü mosmor ama sonuç... tam bir fiyasko. Açıkçası polisler kendileri bir .... sanıyorlar. Kimse hemen vekili ve oğlunu suçlamasın.

http://www.memurlar.net/haber/264245/

cagdas' Alıntı:
teksen' Alıntı:
bu ne ya, adam direk antetli kağıtla resmi olarak torpil yapılsın demiş :eek: . millet daha kpss'de kopya varmı, yokmu onu tartışıyor. bunlar sadece sızıntılar.

şaka herhalde bu akpli milletvekili chpli olduğu belli birisinden Osman Kaçmazdan mı bunu isteyecek :) daha inandırıcı birçok örnek bulabilirsiniz....

Neyse bu olayda vekil oğlu ve danışmanı kadar bir diğer suçlu emniyet müdürü ve validir

Çocuğun sıraya dizme olayından önceki .....olaydan hemen sonraki görüntüleri
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/35769/21 ... uleri.aspx

jemba35' Alıntı:
Buyrun buda çocuğun babasının savunması. Bunu okursanız polisler haksız. hem daha 1 ay önce bir grup polis bir erkeği ailesinin yanında eşek sudan gelinceye kadar dövdü adamın yüzü gözü mosmor ama sonuç... tam bir fiyasko. Açıkçası polisler kendileri bir .... sanıyorlar. Kimse hemen vekili ve oğlunu suçlamasın.

http://www.memurlar.net/haber/264245/

Bu uygulama sıradan bir vatandaşın şikayeti üzerine de yapılsaydı sorun yoktu. Sorun vekilin oğlu olduğu için devlet nezninde ayrıcalık tanınmasıdır.

Evet mesele polis zamanında böyle yapmıştı deyip helal olsun demek değil milletvekili ayrıcalığına tepki göstermek bakın aşağıda daha kötü bir muameleye maruz kaldığını iddia eden bir bayan var bir yıldır böyle bir teşhis yapamamış....o bayanın görüşlerini tasvip etmesem de böyle bir ayrıma razı olamam bu olayda da tepki göstermem ADALETSİZLİK yüzünden

http://siyaset.milliyet.com.tr/bu-ne-hi ... efault.htm
-----
Bir yıldır hâlâ teşhis bekliyor
Dilşat Aktaş, Ankara’daki Hopa olayları protestosunda, polisler tarafından dövülerek kalça kemiği kırılmış, uzun süre hastanede yatmış ve buradan bir ayağı kısalarak çıkmıştı. Aktaş, şikâyetçi olduğu polislerle bir türlü yüzleşemedi

Hatay’da bir komiser yardımcısı ile tartıştıktan sonra emniyete çağrılan Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’na polisler sıraya dizdirilip teşhis yaptırılırken, Ankara’da 31 Mayıs 2011’deki Hopa protestosunda panzerin üzerine çıkan ve eylem sonrasında yediği dayak sonucu kalça kemiği kırılan Halkevleri üyesi Dilşat Aktaş, savcılık daveti olmadığı için kendisini döven polisleri hâlâ teşhis etmeyi bekliyor.
Savcılık ve emniyetin, Ak Partili Milletvekili Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu için gösterdiği hassasiyeti, Ankara’daki Hopa protestosu sırasında polislerden yediği dayak sonucu kalça kemiği kırılan, aylarca hastanede yatarak, bir ayağının kısalmasına neden olan Aktaş için göstermemesi dikkati çekti.
Milliyet’in daha önce ortaya çıkardığı kamera görüntülerine göre ağır şekilde darp edilen, yaralı olmasına karşın polisler tarafından yerlerde sürüklenen ve ardından çevreden gelen vatandaşlar tarafından teslim alınıp hastaneye kaldırılan Aktaş’ın, geçirdiği ameliyatlar nedeniyle bir bacağı 1 cm. kısaldı. Uzun süre felç riski yaşayan ve aldığı darbeler sonucu kalça kemiği kırıldığı anlaşılan Aktaş, kendisini döven polislerden şikayetçi oldu.

Fotoğraf gitti ama
Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, Aktaş’ın suç duyurusu üzerine polislerle ilgili soruşturma başlattı. Demir, soruşturma kapsamında emniyete yazı yazarak, protestoya katılan polislerin fotoğraflarını istedi.
Emniyet, olay tarihindeki protesto için görevlendirilen polislerin yerine Ankara’da görev yapan 2 bin polisin fotoğrafını savcıya gönderdi. Alınan bilgiye göre fotoğraflar savcılığa gönderilmesine karşın Aktaş, teşhis için halen ne savcılığa ne de emniyete çağrıldı. Bu arada Demir’in de adli tatil nedeniyle izinde olduğu öğrenildi.
----------------------

Hiçbir şey beni şaşırtmaz bu ülkede.Polisinde ne olduğunu biliyoruz. zengin çocuğu ,vekil çocuğu olmanında.
Malesef siyasi gözlükleri çıkarmadığımız,kişiler yerine projeleri desteklemediğimiz sürece karakolda polis dayağı,veya memuru sıraya dizme olayları daha çok göreceğiz.

Vali nin açıklamasına göre bu normal bir prosedür müş.

Size soruyorum bu prosedür hangi normal vatandaşa uygulanmıştır acaba. :p

Normal bir vatandaş polisten şikayetci olsa onun orda suyunu sıkarlar.
Polisimiz hiç üzülmesin, tüm varlığını bu hükümetin eline teslim etmeden önce düşünseydi.

ilon' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
teksen' Alıntı:
bu ne ya, adam direk antetli kağıtla resmi olarak torpil yapılsın demiş :eek: . millet daha kpss'de kopya varmı, yokmu onu tartışıyor. bunlar sadece sızıntılar.

şaka herhalde bu akpli milletvekili chpli olduğu belli birisinden Osman Kaçmazdan mı bunu isteyecek :) daha inandırıcı birçok örnek bulabilirsiniz....
akp milletvekili olduğu için şakadır tabii. Osman Kaçmaz muhalif olduğu için ortalığa çıkmış demekki bu istek, bunu bile anlamamak için kırk dereden su getirmeyin. Ayrıca Osman Kaçmaz'ın chp'li değil birzamanlar mhp'den aday adayın olduğunu bilmeyecek kadar sığ bilgiyle yorum yaparsanız her muhalif chp'li olur, sizin kafanızda işte (bunu chp'yi savunmak için değil, her muhalifi chp fanatiği zannetmeyin diye söylüyorum)

yukarda herşey güllük gülistanlık değil mi? hiç torpil istekleri, yazıları dönmüyor. milletvekili akp'li ise polisi sıraya dizse de suçsuz bir tarafı bulunur, torpil yaptırsa da aklanacak bir yolu vardır. biraz objektifinden bakın şu dünyaya, daha geniş açıyla görürsünüz :wink:

üstelik tarihe bakarsanız 2005 yani daha Osman Kaçmaz'ın ne olduğunun belli olmadığı zamanlar. :wink:

Geri