Vekil oğlu polisi tek sıraya dizdi!

Kodla Büyü
cagdas' Alıntı:
ilon' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
teksen' Alıntı:
bu ne ya, adam direk antetli kağıtla resmi olarak torpil yapılsın demiş :eek: . millet daha kpss'de kopya varmı, yokmu onu tartışıyor. bunlar sadece sızıntılar.

şaka herhalde bu akpli milletvekili chpli olduğu belli birisinden Osman Kaçmazdan mı bunu isteyecek :) daha inandırıcı birçok örnek bulabilirsiniz....
akp milletvekili olduğu için şakadır tabii. Osman Kaçmaz muhalif olduğu için ortalığa çıkmış demekki bu istek, bunu bile anlamamak için kırk dereden su getirmeyin. Ayrıca Osman Kaçmaz'ın chp'li değil birzamanlar mhp'den aday adayın olduğunu bilmeyecek kadar sığ bilgiyle yorum yaparsanız her muhalif chp'li olur, sizin kafanızda işte (bunu chp'yi savunmak için değil, her muhalifi chp fanatiği zannetmeyin diye söylüyorum)

yukarda herşey güllük gülistanlık değil mi? hiç torpil istekleri, yazıları dönmüyor. milletvekili akp'li ise polisi sıraya dizse de suçsuz bir tarafı bulunur, torpil yaptırsa da aklanacak bir yolu vardır. biraz objektifinden bakın şu dünyaya, daha geniş açıyla görürsünüz :wink:

üstelik tarihe bakarsanız 2005 yani daha Osman Kaçmaz'ın ne olduğunun belli olmadığı zamanlar. :wink:
Ne farkeder ha chp ha mhp ikiside aynı şu anda...O Kaçmazın seçim zamanında chp den aday olacağıda konuşuluyordu...Önemli olan şu anda muhalefet olması ve maalesef muhalefet için sahte belgelerde üretiliyor olduğu....
Neyse partiler değil mesele önemli olan daha sağlam belgelerle bu tür iddiaları dile getirmek onu anlatmaya çalışıyorum.....Bu olayda (vekil -polis) videosundan şahitine kadar gerekli delil var mesela.....Dikkat edersen bu konuda en çok bilgi paylaşnlardan birisi benim.

trajikomik halimize bir örnek :eek:

Ekli dosyalar

• 560952_424809597561877_73003672_n.jpg
    560952_424809597561877_73003672_n.jpg
    62.5 KB · Görüntüleme: 404
ilon' Alıntı:
Evet mesele polis zamanında böyle yapmıştı deyip helal olsun demek değil milletvekili ayrıcalığına tepki göstermek bakın aşağıda daha kötü bir muameleye maruz kaldığını iddia eden bir bayan var bir yıldır böyle bir teşhis yapamamış....o bayanın görüşlerini tasvip etmesem de böyle bir ayrıma razı olamam bu olayda da tepki göstermem ADALETSİZLİK yüzünden

http://siyaset.milliyet.com.tr/bu-ne-hi ... efault.htm
-----
Bir yıldır hâlâ teşhis bekliyor
Dilşat Aktaş, Ankara’daki Hopa olayları protestosunda, polisler tarafından dövülerek kalça kemiği kırılmış, uzun süre hastanede yatmış ve buradan bir ayağı kısalarak çıkmıştı. Aktaş, şikâyetçi olduğu polislerle bir türlü yüzleşemedi

Hatay’da bir komiser yardımcısı ile tartıştıktan sonra emniyete çağrılan Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’na polisler sıraya dizdirilip teşhis yaptırılırken, Ankara’da 31 Mayıs 2011’deki Hopa protestosunda panzerin üzerine çıkan ve eylem sonrasında yediği dayak sonucu kalça kemiği kırılan Halkevleri üyesi Dilşat Aktaş, savcılık daveti olmadığı için kendisini döven polisleri hâlâ teşhis etmeyi bekliyor.
Savcılık ve emniyetin, Ak Partili Milletvekili Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu için gösterdiği hassasiyeti, Ankara’daki Hopa protestosu sırasında polislerden yediği dayak sonucu kalça kemiği kırılan, aylarca hastanede yatarak, bir ayağının kısalmasına neden olan Aktaş için göstermemesi dikkati çekti.
Milliyet’in daha önce ortaya çıkardığı kamera görüntülerine göre ağır şekilde darp edilen, yaralı olmasına karşın polisler tarafından yerlerde sürüklenen ve ardından çevreden gelen vatandaşlar tarafından teslim alınıp hastaneye kaldırılan Aktaş’ın, geçirdiği ameliyatlar nedeniyle bir bacağı 1 cm. kısaldı. Uzun süre felç riski yaşayan ve aldığı darbeler sonucu kalça kemiği kırıldığı anlaşılan Aktaş, kendisini döven polislerden şikayetçi oldu.

Fotoğraf gitti ama
Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, Aktaş’ın suç duyurusu üzerine polislerle ilgili soruşturma başlattı. Demir, soruşturma kapsamında emniyete yazı yazarak, protestoya katılan polislerin fotoğraflarını istedi.
Emniyet, olay tarihindeki protesto için görevlendirilen polislerin yerine Ankara’da görev yapan 2 bin polisin fotoğrafını savcıya gönderdi. Alınan bilgiye göre fotoğraflar savcılığa gönderilmesine karşın Aktaş, teşhis için halen ne savcılığa ne de emniyete çağrıldı. Bu arada Demir’in de adli tatil nedeniyle izinde olduğu öğrenildi.
----------------------

herkes için adalet istemek,
herkese adalet istemek;
adil olmak, adaletli olmak;

dürüst, namuslu, akıllı, ahlaklı, erdemli insan olmanın,
İNSAN OLMANIN gereğidir.

onun için;

-birine ya da birilerine adaletli davranmak için,
görüşlerine katılıyor olmaya,
aynı görüşleri paylaşıyor ve destekliyor olmaya gerek yoktur.-

-bunları yazmamın sebebi,
iletinize,
bayanın görüşlerini tasvip etmiyor oluşunuzu özellikle eklemenizdir.-

ADALET HER AN, HERKESE LAZIM OLABİLİR.

bu arada ben, haberde,
o bayana ait ya da ona atfedilen herhangi bir fikir, düşünce ya da görüşe rastlamadım.
sizin katılmadığınızı özellikle belirttiğiniz görüşü nedir acaba,
merak ettim?

teksen' Alıntı:
ilon' Alıntı:
Evet mesele polis zamanında böyle yapmıştı deyip helal olsun demek değil milletvekili ayrıcalığına tepki göstermek bakın aşağıda daha kötü bir muameleye maruz kaldığını iddia eden bir bayan var bir yıldır böyle bir teşhis yapamamış....o bayanın görüşlerini tasvip etmesem de böyle bir ayrıma razı olamam bu olayda da tepki göstermem ADALETSİZLİK yüzünden

-----
Dilşat Aktaş, Ankara’daki Hopa olayları protestosunda, polisler tarafından dövülerek kalça kemiği kırılmış, uzun süre hastanede yatmış ve buradan bir ayağı kısalarak çıkmıştı. Aktaş, şikâyetçi olduğu polislerle bir türlü yüzleşemedi

Hatay’da bir komiser yardımcısı ile tartıştıktan sonra emniyete çağrılan Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’na polisler sıraya dizdirilip teşhis yaptırılırken, Ankara’da 31 Mayıs 2011’deki Hopa protestosunda panzerin üzerine çıkan ve eylem sonrasında yediği dayak sonucu kalça kemiği kırılan Halkevleri üyesi Dilşat Aktaş, savcılık daveti olmadığı için kendisini döven polisleri hâlâ teşhis etmeyi bekliyor.
Savcılık ve emniyetin, Ak Partili Milletvekili Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu için gösterdiği hassasiyeti, Ankara’daki Hopa protestosu sırasında polislerden yediği dayak sonucu kalça kemiği kırılan, aylarca hastanede yatarak, bir ayağının kısalmasına neden olan Aktaş için göstermemesi dikkati çekti.
Milliyet’in daha önce ortaya çıkardığı kamera görüntülerine göre ağır şekilde darp edilen, yaralı olmasına karşın polisler tarafından yerlerde sürüklenen ve ardından çevreden gelen vatandaşlar tarafından teslim alınıp hastaneye kaldırılan Aktaş’ın, geçirdiği ameliyatlar nedeniyle bir bacağı 1 cm. kısaldı. Uzun süre felç riski yaşayan ve aldığı darbeler sonucu kalça kemiği kırıldığı anlaşılan Aktaş, kendisini döven polislerden şikayetçi oldu.

Fotoğraf gitti ama
Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, Aktaş’ın suç duyurusu üzerine polislerle ilgili soruşturma başlattı. Demir, soruşturma kapsamında emniyete yazı yazarak, protestoya katılan polislerin fotoğraflarını istedi.
Emniyet, olay tarihindeki protesto için görevlendirilen polislerin yerine Ankara’da görev yapan 2 bin polisin fotoğrafını savcıya gönderdi. Alınan bilgiye göre fotoğraflar savcılığa gönderilmesine karşın Aktaş, teşhis için halen ne savcılığa ne de emniyete çağrıldı. Bu arada Demir’in de adli tatil nedeniyle izinde olduğu öğrenildi.
----------------------

herkese adalet istemek;

İNSAN OLMANIN gereğidir.

onun için;

iletinize,

bu arada ben, haberde,
o bayana ait ya da ona atfedilen herhangi bir fikir, düşünce ya da görüşe rastlamadım.
merak ettim?
bana karşı bu kadar önyargılı olmasan yazdıklarımı daha iyi anlardın
ben zaten herkes için adalet demişim sen kalkmış herkese adalet edebiyatı yapıyorsun....
Hopa olayları ifadesi ve milletvekili yakını olmayışı görüşü hakkında ipucu veriyor...Öyle yazmamaın sebebi zaten herkes için adalet istediğimi anlatmak içindi?!

jemba35' Alıntı:
Buyrun buda çocuğun babasının savunması. Bunu okursanız polisler haksız. hem daha 1 ay önce bir grup polis bir erkeği ailesinin yanında eşek sudan gelinceye kadar dövdü adamın yüzü gözü mosmor ama sonuç... tam bir fiyasko. Açıkçası polisler kendileri bir .... sanıyorlar. Kimse hemen vekili ve oğlunu suçlamasın.

http://www.memurlar.net/haber/264245/

hocam 2 hafta önce dörtyoldaydım. olay o zaman basına yansımamıştı ve milletvekilinin anlattığı şekilde duydum.

o kantinci sıradan vatandaş olsaydı burada şimdi savundukları aynı o polise sayıyo olacaklardı :)))

milletvekiline, oğluna yapılan kıyaklar her zaman vardı malesef her zamanda olacak gibi görünüyor.. Allah aşkına bilen varsa söylesin milletvekiline ve oğluna hiç bir zaman üstünlük sağlamayacak bir parti var mı ? varsa hangisi ?

ilon' Alıntı:
teksen' Alıntı:
ilon' Alıntı:

-----

Fotoğraf gitti ama
----------------------

herkese adalet istemek;

İNSAN OLMANIN gereğidir.

onun için;

iletinize,

bu arada ben, haberde,
merak ettim?
bana karşı bu kadar önyargılı olmasan yazdıklarımı daha iyi anlardın
ben zaten herkes için adalet demişim sen kalkmış herkese adalet edebiyatı yapıyorsun....
Hopa olayları ifadesi ve milletvekili yakını olmayışı görüşü hakkında ipucu veriyor...Öyle yazmamaın sebebi zaten herkes için adalet istediğimi anlatmak içindi?!

herhangi bir kişiye karşı önyargım yok.
-bunları neden yazdığımı belirtmiştim iletimde.-

fakat sizde bi önyargı var galiba,
çünkü siz üzerinize alınıp doğrudan savunmaya geçtiniz.

iletinizde,
bayanın görüşlerine katılıp katılmadığınızı hiç dile getirmemiş olsaydınız bile,
ben,
emin olun adaletli davranmak konusundaki hassasiyetinize inanırdım.
ve inanıyorum.

dediğim gibi adalet konusunda,
bayanın görüşlerine katılmadığınızı özellikle belirttiğiniz için,
katılmadığınızı özellikle belirtmenize gerek olmadığı için yazdım.

"herkes için adalet" diye bi ifade bulamadım ilgili iletinizde ama,
dediğim gibi bu hassasiyetinize inanıyorum.

Altını çizdiğiniz bölüm zaten bunu anlatıyor :) Neyse inşallah adaletin sözde değil özde uygulandığı herkese adaletin eşit uygulandığı bir ülke olabiliriz inşallah.

Eski bir savcıdan da olaya tepki...İşin usul (yargı usulu) yönünden hatalarını da belirtmiş
----------------------
Dörtyol Emniyet Müdürlüğü'nde, emniyet kantinini işleten AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun'la polis memuru Alper Atilla arasında tartışma çıkıyor.
Ömer Uzun, polis memurunu sürgün ettirmekle tehdit ediyor ve "Gerekirse üniformanı soydururum" istiyor.
Daha sonra da arkadaşı AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nu çağırıyor.
Türkoğlu emniyetin bahçesinde polisleri tehdit ediyor.
Komiser Yrd. Murat Emer, vekilin oğlu Türkoğlu'na "Sen benim memurumla bu şekilde konuşamazsın" diyor.
Emniyet Müdürü de vekil oğlu Türkoğlu'nun karşısına polisleri hizalayıp "teşhis" yaptırıyor.
Milletvekilinin danışmanı da teşhiste hazır.
Söyle diyor emniyet müdürü, hangisi ne yaptı?
Haberlere göre Komiser Yrd. Emer, kendilerini tehdit eden vekil oğlunun kolunu tutmuş.
Ömer Uzun ve vekil oğlu Türkoğlu hakkında "vücutlarında darp ve cebir izi yoktur" diye tabip raporu var.
Komiser Yrd. Murat Emer ile polis Alper Atilla 'disiplin soruşturmasının selameti' gerekçesiyle açığa alınıyor ve Emer'in, Suriye sınırındaki Altınözü ilçesine jet ataması yapılıyor.
Tabloyu görünce içim sızladı.
Elbette hiçbir kurum melekler şehri değildir.
Ne TSK ne de EGM.
Ama toplumu temsil iddiasında demokratik hukuk devleti olmanın bir ciddiyeti vardır.
AK Parti'den Hüseyin Çelik'in tepkisi takdire şayandır, sevindiricidir.
Umarım tam bir parti tavrına dönüşür de koskoca bir kurumun prestiji yerle bir edilmez.

Savcı hanımın 2 skandal hatası

1- Ömer Uzun ve İstemi Kağan Türkoğlu, Komiser Yrd. Murat Emer ve polis Alper Atilla isimlerini belirterek şikâyetçi olduğu halde, Cumhuriyet Savcısı Gülcan Bardakçı'nın "teşhis emri" vermesi skandaldır.
Şikâyetçi açıkça isim veriyor savcı hanım, "ismini hatırlayamam ama görürsem bilirim" demiyor ki.
Kaldı ki iddia TCK.86/2, yani takibi şikâyete bağlı en hafif yaralama iddiası.
İlle de teşhis yaptıracaksanız şüphelinin fotoğrafı üzerinden teşhis yaptırılsın talimatını neden vermediniz savcı hanım?
Konu siyasal diye ifadeleri siz alıyorsunuz da teşhisi neden emniyet müdürüne bırakıyorsunuz?
Yeni olabilirsiniz ama bu acemilik size çalıları ezme özgürlüğü verse de çam devirme hakkı vermez.
2- Hiçbir savcı şüphelileri neden tutuklamaya sevk etmediğinin gerekçe tutanağını hazırlamaz.
Doğrusu ilk kez gördüm.
Savcı hanım CMK.100/4 gereği "Adlî para cezasını gerektiren veya hapis cezasının üst sınırı bir yıldan fazla olmayan suçlarda tutuklama kararı verilemez" hükmü sebebiyle tutuklamaya sevk işlemi yap(a)madığını belirten bir tutanak tutmuş.
Yani savcı hanım "kusura bakmayın kanun izin vermediği için tutuklamaya sevk edemiyorum bu polisleri" diyor.
Aklınca kendini siyasetin hışmından koruyor.
Yazıklar olsun!

Teşhis değil teşhir

Ne yaptığından habersiz emniyet müdürünün polisleri sıraya dizmesi, şüpheli teşhisi değildir.
Bilakis "teşhir kepazeliği"dir.
Zaten şüpheli teşhisi böyle yapılmaz.
Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu Ek 6. maddeye göre; teşhiste bulunan kişi ile teşhis işlemine tâbi tutulan kişilerin birbirini görmemesi gerekir.
Teşhis alanında her şikâyetçi aynı anda bulunmaz.
Emniyet personeli, ağırlığı olmayan ithamlar için aleyhindeki şikâyetten daha ağır bir muameleye tabi tutulamaz.
Katil mi teşhis ettiriyorsun, terörist mi, hain mi?
Ayrıca bu şekilde sıradan bir adli olay için terör personeli dâhil tüm emniyet personeli deşifre edilemez.
Ayrıca kantin işletmecisi Ömer Uzun ve vekil oğlu İstemi Türkoğlu "sürgün tehdidi, üniformayı çıkar" gibi sözlerle görevli memurlara hakaret ve tehdit suçlarından mağdur polislerin şikâyeti olmasa bile doğrudan soruşturulması gerekir. (TCK.125 ve 265)
Yani onlar hakkındaki iddialar polislerden daha ağır.
Polisler suçlu bulunsa para cezası, vekil oğlu suçlu bulunursa en az 1 sene hapis cezası alır.

Darbeciler bile bu kadar hızlı açığa alınmadı

Bu olayda komiser yardımcısının açığa alınması ve derhal atamasının yapılmasında soruşturmanın selameti gibi bir ifade keyfidir, komiktir.
Emniyet müdürü ve Hatay Valisi'nin, vekil oğlunun polise sürgün tehditlerini yerde bırakmayıp adeta sadakatlerini gösterme yarışına girmeleri ne acı.
Bu şekilde vekil oğlu karşısında tüm emniyeti sıraya dizip teşhis yaptıran emniyet müdürü, polislik mesleğinin ruhuna ve prestijine ciddi bir darbe vurmuştur.

Ne olmalı?
Bu derece partizan insiyaklarla hareket eden emniyet müdürü ve valinin görev yeri değiştirilmeli...
O kantinci gençlik kolları başkanı artık o emniyette kantincilik yapamamalı.
Kom. Yrd. Emer, Dörtyol'daki görevine süratle geri döndürülmeli ki, önüne gelenin polis ataması yaptıramayacağını görelim.
Gültekin AVCI

sregy' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
Buyrun buda çocuğun babasının savunması. Bunu okursanız polisler haksız. hem daha 1 ay önce bir grup polis bir erkeği ailesinin yanında eşek sudan gelinceye kadar dövdü adamın yüzü gözü mosmor ama sonuç... tam bir fiyasko. Açıkçası polisler kendileri bir .... sanıyorlar. Kimse hemen vekili ve oğlunu suçlamasın.

http://www.memurlar.net/haber/264245/

hocam 2 hafta önce dörtyoldaydım. olay o zaman basına yansımamıştı ve milletvekilinin anlattığı şekilde duydum.

o kantinci sıradan vatandaş olsaydı burada şimdi savundukları aynı o polise sayıyo olacaklardı :)))

milletvekiline, oğluna yapılan kıyaklar her zaman vardı malesef her zamanda olacak gibi görünüyor.. Allah aşkına bilen varsa söylesin milletvekiline ve oğluna hiç bir zaman üstünlük sağlamayacak bir parti var mı ? varsa hangisi ?

bu konuda ben, siz ve herkes samimi, dürüst ve duyarlı olursa neden olmasın!....

sonuçta onları oraya gönderen biziz,
biz içimizden seçip meclise göndermiyor muyuz vekillerimizi!.....

ilon' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
ilon' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
teksen' Alıntı:
bu ne ya, adam direk antetli kağıtla resmi olarak torpil yapılsın demiş :eek: . millet daha kpss'de kopya varmı, yokmu onu tartışıyor. bunlar sadece sızıntılar.

şaka herhalde bu akpli milletvekili chpli olduğu belli birisinden Osman Kaçmazdan mı bunu isteyecek :) daha inandırıcı birçok örnek bulabilirsiniz....
akp milletvekili olduğu için şakadır tabii. Osman Kaçmaz muhalif olduğu için ortalığa çıkmış demekki bu istek, bunu bile anlamamak için kırk dereden su getirmeyin. Ayrıca Osman Kaçmaz'ın chp'li değil birzamanlar mhp'den aday adayın olduğunu bilmeyecek kadar sığ bilgiyle yorum yaparsanız her muhalif chp'li olur, sizin kafanızda işte (bunu chp'yi savunmak için değil, her muhalifi chp fanatiği zannetmeyin diye söylüyorum)

yukarda herşey güllük gülistanlık değil mi? hiç torpil istekleri, yazıları dönmüyor. milletvekili akp'li ise polisi sıraya dizse de suçsuz bir tarafı bulunur, torpil yaptırsa da aklanacak bir yolu vardır. biraz objektifinden bakın şu dünyaya, daha geniş açıyla görürsünüz :wink:

üstelik tarihe bakarsanız 2005 yani daha Osman Kaçmaz'ın ne olduğunun belli olmadığı zamanlar. :wink:
Ne farkeder ha chp ha mhp ikiside aynı şu anda...O Kaçmazın seçim zamanında chp den aday olacağıda konuşuluyordu...Önemli olan şu anda muhalefet olması ve maalesef muhalefet için sahte belgelerde üretiliyor olduğu....
Neyse partiler değil mesele önemli olan daha sağlam belgelerle bu tür iddiaları dile getirmek onu anlatmaya çalışıyorum.....Bu olayda (vekil -polis) videosundan şahitine kadar gerekli delil var mesela.....Dikkat edersen bu konuda en çok bilgi paylaşnlardan birisi benim.
benimde anlatmak istediğim bu işte hükümetle ilgili ne belge varsa muhalefetin iftirasıdır, daha sağlam belge lazım. ama ergenekon delillerine gelince ıslak imzası bile olmayan tek belge veya kimin oluşturduğu belli olmayan bir cd bile yeterli (şu ortamda herkes paranoyak olduğu için yazayım, ergenekonu savunmak değil amacım pekiştirmek için örnek veriyorum).

olaylara birazda genelinden bakmak lazım vekil-polis örneğindeki gibi, delil olmasa bile yapılanın ne kadar demokrasi dışı olduğu ortada olan gerçekleri görmek lazım herşeyde delil aramaya haklı haksız bulmaya gerek yok.

ilon' Alıntı:
Altını çizdiğiniz bölüm zaten bunu anlatıyor :) Neyse inşallah adaletin sözde değil özde uygulandığı herkese adaletin eşit uygulandığı bir ülke olabiliriz inşallah.
altını çizdiğim ifadeden önce, zaten daha önce demiştim diyorsunuz, nerede demiştiniz daha önce!
daha önce, nerde kullandınız o ifadeyi "herkes için adalet" ifadesini onu kastederek,
tekrar soruyorum!....

daha önce söyledim dediğim kısım zaten altını çizmiş olduğunuz cümlemdir diyorum....dikkat ederseniz alıntıyı siz yapmışsınız ifade aynı değil ama çıkan anlam aynı o çizili bölümde:Yani görüşlerine katılmasamda ona adaletsizlik yapılmasına razı olamam...bu ne demektir: benim gibi düşünmesede herkese adalet.

ilon' Alıntı:
daha önce söyledim dediğim kısım zaten altını çizmiş olduğunuz cümlemdir diyorum....dikkat ederseniz alıntıyı siz yapmışsınız ifade aynı değil ama çıkan anlam aynı o çizili bölümde:Yani görüşlerine katılmasamda ona adaletsizlik yapılmasına razı olamam...bu ne demektir: benim gibi düşünmesede herkese adalet.
teşekkür ederim,
gözümden kaçmış kusura bakmayın.

sregy' Alıntı:

Osmanlı Devleti'nin yıkıma gidişini aşağıdaki söz özetlemiş. Maalesef ki şimdiki devletimizin de sonu yine rüşvet, adam kayırmacılık ve ehliyetsiz kişilere görev verilmesi yüzünden olacak. Bu topraklarda bazı anlayışlar yüzyıllar geçse bile değişmiyor.

Devlet-i Osman-i Aliyede; terfi-i temayuz İlim irfan ile olmaz,
Ya olacak kuvvetli iltimas
Ya olacak madeni haz
Ya da olacak * ile temas

teksen' Alıntı:
ilon' Alıntı:
teşekkür ederim,

teşekküre gerek yok ...her insanın takınması gereken bir tavırdır herkes için adalet istemek...Bir hadismi atasözümü bilmiyorum
''küfür(inançsızlıkla bir devlet devam edebilir ama adaletsizlikle zulum ile asla''
.

Bu arada geleceğin meslekleri arasında KANTİNCİLİK ilk sıralara yükselmiş!

ilon' Alıntı:
teksen' Alıntı:
ilon' Alıntı:
teşekkür ederim,

teşekküre gerek yok ...her insanın takınması gereken bir tavırdır herkes için adalet istemek...Bir hadismi atasözümü bilmiyorum
''küfür(inançsızlıkla bir devlet devam edebilir ama adaletsizlikle zulum ile asla''
.

Bu arada geleceğin meslekleri arasında KANTİNCİLİK ilk sıralara yükselmiş!
aynen katılıyorum,
teşekkür etmenin sebebi adalet hakkındaki fikirlerimizin aynı olması.
ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR.

yetmez ama ewetcilere geldi zulum kapılarına dayandı. O polis de hiç mi kabahat yok acaba?
Nasıl oyle bir muamele karşısında sesini çıkarmaz. Yemişim vekilin oğlunu....
Oracıkta topuğuna sıkmadığı hata. sonra böyle işte mesleki onurunu, geleceğini ciğeri beş para etmeyenlerin ayakları altına alır.

saygılar

swanp' Alıntı:
Nasıl oyle bir muamele karşısında sesini çıkarmaz. Yemişim vekilin oğlunu....
Oracıkta topuğuna sıkmadığı hata. sonra böyle işte mesleki onurunu, geleceğini ciğeri beş para etmeyenlerin ayakları altına alır.

saygılar
Hariçten gazel okumak kolay!

Seçtiğimiz adamların isimlerini bile bilmeden oy veriyoruz. takım tutar gibi parti tutmanın bedeli...

Büyük ve üstün insanın gururu yoktur ve ağırbaşlıdır.
Küçük ise kendini beğenir ve ağırbaşlı değildir. (Konfiçyus)

Küçük işler,
basit insanları mağrur yapar. (W. Shakespeare)

İnsanın en büyüğü,
en yüksek yerde iken alçak gönüllü olan,
kudret sahibi iken bağışlayan ve güçlü olduğu vakit adaletle davranandır. Hazreti Ali

Adaletsizliği işleyen,
çekenden daha sefildir... Eflatun

İlk başta ben lanet okudum o vekilede, eniğine de, genclik kolları başkanına da.. Sonra bi düşündüm de, Ya emekliyi coplayan polis, öğrenciyi duman eden polis, birisinin ihtiyacı olsun, sekiz km uzaktan geçen polis.. İktidarın değnekçisi polis.. 1 - 1 diyorum.

Şimdi polislerin diyaloğu şöyle olmuştur

1 numaralı polis : :( Ya arkadaş bizde de ne şans var kavga ettiğimiz kantinci adam keşke CHP li olsaydı hemen coplardık yada gaz sıkardık iş bu kadar uzamazdı

2 numaralı polis : :shock: kantinci adam CHP li olsa kantin ihalesini nasıl alacak salak

1 numaralı polis : :? abi o da doğru . :?

benim düşüncem polisler bu kadar da aşağılanmamalı bence.

cumhurtorun' Alıntı:
http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Siraya-dizilen-8-numarali-polis-konustu/806167/

Vekil çocuğu bir de çıkmış televizyona açıklama yapıyor. Beni polisleri sıraya dizdiren biri gibi gösteriyorlar diyor. Yukarıda da polisin açıklaması. Elinizi vicdanınıza koyun ve hangisi gerçek olabilir az biraz düşünün. İlçe emniyet müdürünü de ayrıca tebrik etmek gerekir. Yakında kendisini daha yüksek görevlerde göreceğimize adım gibi eminim.

Türkiye öyle bir yer haline geldi ki, işini düzgün yapan, güvenebileceğim tek bir kurum kalmadı.

Bu mesajı dün yazmıştım. Şu an haberleri izliyorum ve o ilçe emniyet müdürü, Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanmış. Yükseleceğini umuyordum da bu kadar kısa sürede değil :) Tam muz cumhuriyetine döndük ama anlayana.

Ya arkadaşlar ben akpyi günahım kadar sevmem ama bunun partiyle çok fazla alakası yok birçok devirde buna benzer olaylar oluyor. Bu Olayların adamlıkla alakası var biraz. Her kim olursa olsun hangi mevkide olursa olsun altındakini bu şekilde eziyorsa ona birilerinin dur demesi gerekir.

Burada oğluna ilk dur demesi gereken adam akpli millet vekilidir. O demiyorsa akpli vekili hizaya çekmesi gereken başbakandır. Bekleyip göreceğiz bunlar yapılmıyorsa o zaman işte suçlu direk Ak partidir.

opian' Alıntı:
İlk başta ben lanet okudum o vekilede, eniğine de, genclik kolları başkanına da.. Sonra bi düşündüm de, Ya emekliyi coplayan polis, öğrenciyi duman eden polis, birisinin ihtiyacı olsun, sekiz km uzaktan geçen polis.. İktidarın değnekçisi polis.. 1 - 1 diyorum.

:+1:
Yaptığımız kazalarda trafik ekibi elmesi lazım deyip olay yerinden aman başımıza kalmasın diye uzaklaşan polis. gibi örnekler cogaltılar bilir.

Ayrıca bu adam vekil oglunun ensesinden tutup tekme atıyorsa bizi yakalarsa kim bilir ne yapar. Az bile yaptılar.

Geçenlerde bir savcı yapılan işlemin aslında rutin oldugunu ve hep böyle yapıldıgını ancak medyaya yansıyınca garipsendiğini söyledi bence haklı. İstisnalar tabiki olmuştur. Bu o durumların yanlış oldugunu gösterir. Teşhiste gurur onur olmaz. Suçun yoksa cıkar gidersin.

Bence 3-4 polisin adama nasıl davrandıgını izleyip oyle yorum yapın. Bu adamın sucu babasının vekil olmasımı? akp li olması mı?

Yanlış anlaşılmasın akp li değilim ama medya lincine karşıyım.

Televizyonda, gazetelerde dayak goruntuleri yok teşhir goruntuleri var. Nasılda tesadüf ama değil mi?

"Hepimiz hrantız" vardı tam bitti derken "hepimiz 8 numaralı komseriz" cıktı. Olayı bosverin tutkunluga bakın. Okulda müdür, arkadasımızı dovse okul kamera goruntulerini ortaya cıkarmaya cesaret edemeyecek bi sürü meslektasımız vardır eminim. Hatta görüntüleri silecek :)

Geri