Yeni dersler mi geliyor? Dersimiz kaldırılır mı?

Kodla Büyü

Aliosman_eser

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çalışmalar tamamlandığında bunu aralıkta kamuoyuna bir lansmanla açıklamayı planladıklarını da belirten Tekin, değişiklikle mevcut derslerden çıkartmalar olabileceği gibi yeni derslerin de eklenebileceğini kaydetti.

Kaldırsınlar bence bize de alan değişikliği hakkı versinler. İşime gelir tamirci gibi görülmekten yapamam deyince çocuk gibi azarlanmaktan gına geldi. Ben de diğer öğretmenler gibi sadece dersime girip çıkmak istiyorum
Ancak alan değişikliği verilirse böyle birşey mümkün onun dışında kesinlikle dersler kalkmaz. BT öğretmenlerinin sayısı çok fazla arttı. Bu kadar norm asla erimez.

Yalnız kimse olma diyemiyor farkında mısınız? Almanca dersi gibi yarın çıkıp deseler ki "Ortaokullardaki bilişim dersini kaldırıyorum." . Kim şaşırır?

Diyelim ki bizim dersler ortaokuldan kaldırıldı. Peki ne olur sizce arkadaşlar? Bizleri hemen emekli etmeyecekleri kesin.
Tabi kaldırılacağı henüz net değil de, biz öyleymiş gibi düşünelim. Acaba bizleri nasıl istihdam ederler.

Matematiğe geçin deseler 1 dakika durmam😀 en yakın alan teta ve matematik aslında. Ya da btr normu da verebilirler dersi kaldırıp
Matematik deseler ne de güzel olurdu...
Ekstra okuduğumuz ikinci üniversite bölümlerine de geçin diyebilirler sanki

İçerik kesinlikle sadeleşmeli. Konuları yetiştirmekte zorlanıyoruz. Çünkü öğrenci profili homojen değil. Uygulama yaptırırken bazı öğrenciler 5 dk da bitirirken bazıları ise ders sonuna kadar bitiremeyebiliyor. Konular azaltılırsa sindire sindire işlenir ve gerçek manada da öğrenciler öğrenmiş olur.

Dersimizin kaldırılmayacağını düşünüyorum. Çünkü yeni seçmeli derslerle desteklediler. Ancak ders içeriğinden yazılım kısmını çıkartabileceklerini ve "temel bilgisayar becerileri"ni hedef alan bir ders içeriği olabileceğini düşünüyorum. Biraz daha sadeleşecek yani içerik. Belki sarmal bir yapıdan vazgeçilebilir. Bakalım bekleyip göreceğiz.

Tecrübeli arkadaşlar bilirler ki bir ders kalkıyorsa akla ilk gelen ders bilişimdir. Ancak bu kez o ders biz olmayabiliriz.(ki olursa da hiçbirimiz şaşırmayız zaten).Benim şahsi görüşüm dersin adı değişecek ve tamamen kodlama üzerine olacak. Bakanın son zamanlarda kodlama üzerine önemli açıklamaları var. Ayrıca hiçbir dersin toplam saatinde anormal değişiklikler beklemiyorum çünkü normlar son limitinde zaten. Çünkü normların değişmesi bi taraftan yeni norm bi taraftan norm fazlası öğretmen demek. Her ikisiyle de uğraşmak istemezler

Teknoloji Tasarım nasıl yakın hocam karton kes maket yap garip garip hiç anlamadığım işler.
Hocam aslında 3d tasarım ve mekatronik içeren konular var tanıdığım bir teknoloji tasarım öğretmeni aurdinio anlatıyor derste sketchupta çizim yaptırıyor. Esas bu olandan mezun arkadaşlar yetkin diğer alanlardan geçenler yiyecek içecek el sanatları gibi onlar işte dediğiniz gibi maket yaptırıyorlar anca

Beyin jimnastigi yapalim matematik fen sosyal Türkçe din ingilizce beden egitimi kalkmaz . Bilisim müzik resim kalkabilir .ama bilişim bunların içinde en ağır top. Kalkmaz byuk ihtimal. Ama keşke kalksa. Üç yaşında çocuklar bile bilgisayar biliyor artık. Geçen bizim iki yaşındaki yeğen akıllı telefonla dayisini aradi

Normdan dolayı muhtemelen kaldırmazlar dersimizi. Çünkü BTR normu gelirse daha fazla bilişim teknolojileri öğretmeni almaları gerekecek. Ne yazık ki alan değişikliği mümkün değil. Çok tepki çekecektir.
Ders adı filan değişebilir muhtemelen. Artık BTR kadrosu gelsin, ne olacaksa olsun modundayım. Ama gelmez bu kadro.

Talim terbiye veya bakanlık farketmez şu an bu mevkilerde bence liyakatlı adam yok. Sene başı koydukları seçmeli dersler için bir öğretim programı yayınlayamadılar. Sadece bizim branşımızda değil, diğer branşlarda da durum böyle. Saldım çayıra mevlam kayıra durumu var bana göre. Benim öngörüm de şu şekilde; hazır bilişimde iki tane seçmeli ders koyduk, okul şartlarına göre seçmeli dersler seçilsin. Bilişim dersi zorunlu derslerden çıkarılsın denir. Umarım yanılırım...

Kaldırılabilir diyen kişilerin kafası yerinde mi? Yapay Zeka ve teknoloji almış başını gidiyor.. sizler kalkmış dersin kaldırılmasından bahsediyorsunuz 🫢Dersin adı ve içeriği değişip sadeleşecek daha da çok kodlama yer alacak. Hatta ilkokul seviyesine kadar kadro gelirse şaşırmam.

Talim terbiye veya bakanlık farketmez şu an bu mevkilerde bence liyakatlı adam yok. Sene başı koydukları seçmeli dersler için bir öğretim programı yayınlayamadılar. Sadece bizim branşımızda değil, diğer branşlarda da durum böyle. Saldım çayıra mevlam kayıra durumu var bana göre. Benim öngörüm de şu şekilde; hazır bilişimde iki tane seçmeli ders koyduk, okul şartlarına göre seçmeli dersler seçilsin. Bilişim dersi zorunlu derslerden çıkarılsın denir. Umarım yanılırım...
Ayvayı yeriz

Geri