Yetiştirme Kursu (Bilişim)

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar malumunuz artık bizlerde kurs açabiliyoruz, Bende MEB bünyesinde 5 ve 6. sınıflarda yetiştirme kursu açıyorum, anlatacağım konuları ve ders programını aşağıda paylaşıyorum, bir arkadaşımız paylaşmıştı ama ben üzerinde düzenleme yaptım ve tekrar paylaşıyorum, bundan sonra yetiştirme kursları ile ilgili bilgilendirme ve sorulara bu başlık altında devam edelim.

Benim sorularım şöyle;
S1: kurs ücreti olarak alacağımız ek dersi 2 kat olarak alacağımız söyleniyor bu kesinleştimi, kesinleşti ise resmi bir belge paylaşabilirmisiniz.
S2: 5 lerden 2, 6 lardan 2 sınıf açabiliyormuyuz, ben 1 er sınıf olarak düşünüp öyle ayarlamıştım ama çok fazla talep geldi.
S3: 2. dönem için kurs en az ve en fazla kaç saat olacak, ben paylaştığım belgede 56 saat olarak ayarladım bir sıkıntı olurmu.

Ekli dosyalar

• KURS BELGELERİM.rar
    516 KB · Görüntüleme: 4,128
ben de açtım hocam aralık ayında. talep çoktu fakat diğer derslerin kurslarında olduğu gibi benim dersin kursuna da gelenler gitgide azaldı. öğrenci sayınızı fazla tutun bence.
derslerinle beraber en fazla 40 saat açabiliyoruz haftalık. fakat günde 1 sınıfa en fazla 2 saat ders verebiliyorsun hocam. Burada öyle ayarladılar.

saolasın dedeee....bende başlattım bu olayı onay bekliyoruz.inşallah açacağız...benim konularım biraz daha farklı ..yaarın bu başlıktan paylaşayım

diğer öğretmenler hafta sonu okulda kurs açmak istememiş, talep eden sadece ben kalmışım, okul idareside hafta sonu kurs açılabilmesi için bir derrs saati sınırı var o sınırın aşılması lazım dedi bu sınırda ortalama 4 öğretmene tekabul ettiğini söyledi, benim kurs işi yattı. :cry:

elrond' Alıntı:
saolasın dedeee....bende başlattım bu olayı onay bekliyoruz.inşallah açacağız...benim konularım biraz daha farklı ..yaarın bu başlıktan paylaşayım
benim iş yattı torun, senin planı merak ettim.

benim okulda açayım demiştim idare de istiyordu ama ilçe milli bu yıl sadece teog derslerinden açılack belki gelecek seneye demişler velhasıl ben de açamadım aslında ihtiyacım da vardı ama iş bilmezlerin eline düştüm

Arkadaşlar benim 29 saat dersim var btr değilim. haftalık 9 saat (halk eğitim üzerinden kurs velilere yönelik hafta içi)
8 saat de yetiştirme kursu hafta sonu açmak istiyorum.Yeterli katılım var.Bu şekilde kurslar açabiliyor muyum?

Geçmiş yıllarda yine 29 saat ders+6 saat masa tenisi egzersizi+9 saat halk eğitim kursu açmıştım.Yanlış mı yapmışlar doğru mu?

Bende bugün öğrencilere dilekçe dağıttım almak isteyenlere 5-6 lara. yarın gelen cevaplara göre 5. ve 6. ları birbiirnden ayırarak 3 sınıf açabilirsem açacam. dönemlik toplamda en az 36 saat olacağına göre şuanda dönemin bitmesine 12 hafta kaldığını düşünürsek haftada en az 3 saat olmalı dersler. Planları 4 saate göre yapabilir miyiz? Yada belirli bir referans var mıdır hangi müfredattan anlatacağımıza dair?

Vay be biz derste anlatacak konu bıulamazken millet ekstra yetiştirme kursu açmış.

mkankan' Alıntı:
Bugün itibari ile bende açtım 5 ve 6 lara.
hocam nasıl aciyorsunuz acaba bende açmak istiyorum ama okulda değiliz öğrenci yok. hemen başvurmak mi lazım şuan yapacak bisey varmı öğrencileri nereden bulacaz. bi arkadas ne yapmak lazım şimdi soylesede gerçekten faydalı olsa insana.

arkadaşlar bu yetiştirme kursları ile net bir sonuç öğrenmemiz gerekiyor. bu kursları bilişim tek. öğretmenleri haftasonu açabilir mi?
yönetmelik anlamında bir engel var mı? yoksa engellemeler okullarda ve il mem lerde mi oluyor? (bilişimden kurs açılmaz şeklinde)

bu konuda net bilgisi olan arkadaş varsa yönetmelik ve belgeleri de eklerse kurs açmak isteyen herkes için iyi olacaktır.

arkadaşlar var mı bi gelişme benim çalıştığım ilçe milli eğitim müdürü bu kursu bizim açmamıza pek sıcak :verymad: bakmıyormuş müdür yardımcısı öyle söyledi

30.07.2015 tarihinde Müsteşar Yardımcısı Muharrem Kurt imzalı "Destekleme ve Yetiştirme Kursları" konulu bilgi notu okullara mail olarak gönderilmiştir. Burada;

-> Öğrencilerimizin kurslarda sadece sınavlara hazırlık olarak değil, güzel sanatlar, beden eğitimi, spor, müzik vb. alanlara yönelik kurs almalarına yönelik çalışmalar da planlamalıdır.

cümlesi ile biz de rahatlıkla kurs açabiliyoruz.

Ekte gönderdiğim dosyalar modül ve takvim hakkında da bilgiler içermektedir, sizi ayrıntısıyla bilgilendirecektir. .

İlgili konu memurlar.net'de de haber yapılmış. Linki; http://www.memurlar.net/haber/529539/

Ekli dosyalar

• Kurslar.rar
    130.3 KB · Görüntüleme: 228
Geri