Zorunlu hizmet şu anı da kapsarsa sendikadan istifa edeceğim

Kodla Büyü

adeministrator

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.memurlar.net/haber/164151/ haberindeki gibi zorunlu hizmet affı 2010'u kapsarsa sendikamdan (Türk Eğitim-Sen) istifa edeceğim ve şu an görevde olan hiçbir sendikaya da üye olmayacağım. Sırf buna karşı çıkmadıkları için. Ben de istemezdim çok harika bir okulda Teknik Öğretmen olarak çalışırken köy okuluna atanıp 8 saat derse girip formatör olmayı. Ama oldu. Şu an bu yönetmeliği 4 gözle bekleyen arkadaşları da anlayabiliyorum. Ancak bu zorunlu hizmetini yapanlara ve yapacaklara haksızlık değil mi? 2007den 2010a kadar atanlar yapmayacaklar da 2010dan sonra atananların günahı ne? Zorunlu hizmet tamamen kalktı desinler o da kabulüm.

İşte nedeni: Eşim hamile, Allah izin verirse Temmuz sonu gibi bebeğimiz olacak. Şu an 5.5 aylık. Turhalda öğretmeniz. Ne Turhalda ne Tokatta adam gibi bir kadın doğum uzmanı bulamadık. Herkes başından savıyor parayla gittiğimiz doktor da Medical Park gibi bir özel hastane de. Testleri yap, ultrasona bak gönder. Ne anneye açıklayıcı bir bilgi ne de hamilelik psikolojisine göre ilgi ya da anlayış. Daha bebeğimizin cinsiyetini öğrenemedik, herkes bebeğin cinsiyetini soruyor cevap veremiyoruz bir de ailelerimiz dahil olmak üzere söylemek istemediğimizi sanıp küsüyorlar:( Allah'tan şu an herşey normal gidiyor.Eşim şu an herşeyi internetten ve yine internetten sipariş ettiğim kitaplardan öğreniyor. Sivasta yengem hemşire o da orada da aynı şeylerin yaşandığını söylüyor. Amasya da öyleymiş Amasyalı arkadaşlardan duyduğumuz. Hatta Tokatta çalışan Amasyalı arkadaşlar Ankarada doğum yaptılar:) Eczacımın eşi de hamile ona sordum o da "hocam doğuma Ankaraya gideceğim" diyor. Sanırım ben de doğum zamanı eşimi Ankara'ya götüreceğim. Ya erken doğum olursa? işte eşim bu konuda çok stresli. İnanın orada başına ne geleceğini bilmiyor. Onu telkin etmeye çalışıyorum ancak inanın ben de bilmiyorum. Bu sadece birtanesi ve kendimce en önemli olanı. İnsan zaten ne için yaşıyor?

Zorunlu hizmetin Paris'i olarak tabir edilen Tokat Turhaldayım evet. Çok da şanslı hissediyorum kendimi. Köyde suların senede en az 3 kez 1er aylık olarak kesilmesine, elektriklerin ağaçlar ve kargalar yüzünden kesilmesine okulun bahçesindeki manda tezeklerine rağmen çok şanslıyım. Allah daha doğudaki arkadaşların yardımcısı olsun.

Velhasıl kelam zorunlu hizmet her 5 yılda bir kaldırılagelmiş ancak 2005i atlamıştı. şimdi düz hesap 2010 da af gelecek. Bundan da herkes memnun. Ben sendikamdan istifa edeceğim. (Zaten öğretmen ve idareci harici personele de eğitime hazırlık ödeneği verdikleri için gıcık olmuştum. Adamlara zaten giysi vb yardımları veriyorlar. Adamlar sanki kendilerine kalem, kitap vb alıyorlarmış gibi ödenek alıyorlar, sonra öğretmene ve aldığı ekderse laf ediyorlar.)

olsunlar hocam neden olmasınlarki. 2006 - 2010 arası hiç zorunluya gitmeyecek. 2010 sonrası da zorunlu hizmet süreleri uzayacak ama onlar da zaten atandığına şükredecek :?

bugüne kadar insanların haklarını savunuyormuş gibi görünen bütün kaypak sendikaları kınıyorum

Sendika ile pazarlık yapacaksan bence hemen istifa et. yasayı çıkaran sendikamı yada sendikanın ne kadar gücü var. sen dikaya zorun lu himetim kalksın diyemi girdin. Bende sendikalım 10 yıldır şartlar ne olursa olsun sendikadan ayrılmam

kim ne derse desin Türkiyedeki sendikaların hepsi siyasi bir partinini arka bahçesi olmuş..
Herkez kendi tıkırında düzene ayak uydurma politikaları vs vs..
ondan hocamın isyanına katılıyor gönülden destekliyorum..

kim ne derse desin Türkiyedeki sendikaların hepsi siyasi bir partinin arka bahçesi olmuş..

arkadaşlar ben bir şey anlamadım bu konudan :? memurlar net i de okudum ama anlamadım. nasıl birşey yani bu af?
biri benim anlayacağım dilden anlatabilir mi?

ao1983' Alıntı:
kim ne derse desin Türkiyedeki sendikaların hepsi siyasi bir partinin arka bahçesi olmuş..

Bu ülede yaşıyorsunuz bu ülkede oy kullanıyorsunuz siz oy kullanırken size kimse falan partinin arka bahçesin demi oturuyorsunuz diye sormuyor. Bu söylemler artık baytladı zorun hizmeti çıkaran sendiklar mı? yada bir sendikanın hükümeti kullanması herkezi arka bahçemi yapar?

adeministrator' Alıntı:
http://www.memurlar.net/haber/164151/ haberindeki gibi zorunlu hizmet affı 2010'u kapsarsa sendikamdan (Türk Eğitim-Sen) istifa edeceğim ve şu an görevde olan hiçbir sendikaya da üye olmayacağım. Sırf buna karşı çıkmadıkları için. Ben de istemezdim çok harika bir okulda Teknik Öğretmen olarak çalışırken köy okuluna atanıp 8 saat derse girip formatör olmayı. Ama oldu. Şu an bu yönetmeliği 4 gözle bekleyen arkadaşları da anlayabiliyorum. Ancak bu zorunlu hizmetini yapanlara ve yapacaklara haksızlık değil mi? 2007den 2010a kadar atanlar yapmayacaklar da 2010dan sonra atananların günahı ne? Zorunlu hizmet tamamen kalktı desinler o da kabulüm.

İşte nedeni: Eşim hamile, Allah izin verirse Temmuz sonu gibi bebeğimiz olacak. Şu an 5.5 aylık. Turhalda öğretmeniz. Ne Turhalda ne Tokatta adam gibi bir kadın doğum uzmanı bulamadık. Herkes başından savıyor parayla gittiğimiz doktor da Medical Park gibi bir özel hastane de. Testleri yap, ultrasona bak gönder. Ne anneye açıklayıcı bir bilgi ne de hamilelik psikolojisine göre ilgi ya da anlayış. Daha bebeğimizin cinsiyetini öğrenemedik, herkes bebeğin cinsiyetini soruyor cevap veremiyoruz bir de ailelerimiz dahil olmak üzere söylemek istemediğimizi sanıp küsüyorlar:( Allah'tan şu an herşey normal gidiyor.Eşim şu an herşeyi internetten ve yine internetten sipariş ettiğim kitaplardan öğreniyor. Sivasta yengem hemşire o da orada da aynı şeylerin yaşandığını söylüyor. Amasya da öyleymiş Amasyalı arkadaşlardan duyduğumuz. Hatta Tokatta çalışan Amasyalı arkadaşlar Ankarada doğum yaptılar:) Eczacımın eşi de hamile ona sordum o da "hocam doğuma Ankaraya gideceğim" diyor. Sanırım ben de doğum zamanı eşimi Ankara'ya götüreceğim. Ya erken doğum olursa? işte eşim bu konuda çok stresli. İnanın orada başına ne geleceğini bilmiyor. Onu telkin etmeye çalışıyorum ancak inanın ben de bilmiyorum. Bu sadece birtanesi ve kendimce en önemli olanı. İnsan zaten ne için yaşıyor?

Zorunlu hizmetin Paris'i olarak tabir edilen Tokat Turhaldayım evet. Çok da şanslı hissediyorum kendimi. Köyde suların senede en az 3 kez 1er aylık olarak kesilmesine, elektriklerin ağaçlar ve kargalar yüzünden kesilmesine okulun bahçesindeki manda tezeklerine rağmen çok şanslıyım. Allah daha doğudaki arkadaşların yardımcısı olsun.

Velhasıl kelam zorunlu hizmet her 5 yılda bir kaldırılagelmiş ancak 2005i atlamıştı. şimdi düz hesap 2010 da af gelecek. Bundan da herkes memnun. Ben sendikamdan istifa edeceğim. (Zaten öğretmen ve idareci harici personele de eğitime hazırlık ödeneği verdikleri için gıcık olmuştum. Adamlara zaten giysi vb yardımları veriyorlar. Adamlar sanki kendilerine kalem, kitap vb alıyorlarmış gibi ödenek alıyorlar, sonra öğretmene ve aldığı ekderse laf ediyorlar.)

Hocam afedersin de, tamam bu muafiyete karşı olmanı anlarım buna tepki göstermeni anlarım da şu yazdığın hayat hikayen veya acıtasyonun olmamış.Bu dünyada sizden daha çok acı çeken veya çekmiş olanlar kesinlike vardır ki bunlardan bir kısmı da bu muafiyeti bekleyen meslektaşlarımız olabilir.

ismailt' Alıntı:
adeministrator' Alıntı:

Hocam afedersin de, tamam bu muafiyete karşı olmanı anlarım buna tepki göstermeni anlarım da şu yazdığın hayat hikayen veya acıtasyonun olmamış.Bu dünyada sizden daha çok acı çeken veya çekmiş olanlar kesinlike vardır ki bunlardan bir kısmı da bu muafiyeti bekleyen meslektaşlarımız olabilir.

hocam ben şuan sadece içinde yaşadığım durumu anlattım. Sizin deyiminizle acıtasyon yapmadım. Benden kötü durumda olan başkaları da olabilir evet. Hatta vardır. Zaten onları da en basit haliyle anlattım. Amacım acıtasyon yapmak değil burada yapılan yanlışı anlatmaya çalıştım. Keşke bizim zamanımızda olsaydı ya da hiç olmasaydı. Madem 2010a kadar muafiyet getiriyorlar bundan sonra hiç olmasın. Niye bazı çevreler kayırılıyor? 2006 - 2010 arası hiç zorunluya gitmeyecek, 2010dan sonrasının zorunlu hizmet süreleri de 2ye katlayacak. Bu nasıl adalet?

cesuryürek' Alıntı:
en istifa et. yasayı çıkaran sendikamı yada sendikanın ne kadar gücü var. sen dikaya zorun lu himetim kalksın diyemi girdin. Bende sendikalım 10 yıldır şartlar ne olursa olsun sendikadan ayrılmam
Sendika ile pazarlık yapacaksan bence hemen istifa et. yasayı çıkaran sendikamı yada sendikanın ne kadar gücü var. sen dikaya zorun lu himetim kalksın diyemi girdin. Bende sendikalım 10 yıldır şartlar ne olursa olsun sendikadan ayrılmam
Mesaj Gönderilme zamanı: 06 Nis 2010, 22:54
seyal

Mesaj Başlığı: Re: Zorunlu hizmet şu anı da kapsarsa sendikadan istifa edeceğim

Onlar da ayrılmıyoruz diye yapıyorlar zaten bunları. Bi kere üye oldum diye saplanıp kalamam. Eğer benim sesimi duymuyorsa, benim haklarımı savunmuyorsa elbette istifa edeceğim. Evet zorunlu hizmet kalksın diye girmedim ama arada birçok insanın hakkı var.

Yasaya gelince, sanırım siz haberi okumadınız.; 2006 değil de tarihin 2010a alınmasını sendikalar istemiş. Mebin hazırladığı taslakta 2006 tarihi vardı. Zaten meb o kadar insanın tepkisini göze alamaz. Eğer benim sendikam ben ve benim arkadaşlarımla yetkili sendika olmuşsa istifa ederek bu hakkı elinden almam en doğal hakkımdır.

ben askerlik içinde 3,5 sene bitliste doğudayım.buyuk ihtimal yönetmelik atama donemine yetişmeyecek. ben eşdeğer bolge tayini istemek zorunda kalacam neden mi? çunku dogu gorevim bitmedi. beyefendiler 2010 a kadar olan öğretmenleri doğu hizmetinden muaf tutacaklarmış. ne kadar buyuk adaletsizliktir bu. doğuda çok zorluklar çektim bilg öğrt olmama rağmen bir koy okulundayım.benim gibi çok kişi vardır.bu kadar kişiye haksızlık değilmidir.bence herkes doğuya gelip gorevini yapmalı yada doğu gorevi die bişey olmamalı.

Zorunlu hizmet af tarihi 2010 olursa gerçekten büyük haksızlık olur. 2007 den sonra batıya veya memleketine atananlar bu duruma sevinebilirler ama doğudaki arkadaşların halini anlayamazlar. Ve zorunlu hizmet bölgesindeki arkadaşlar zorunlu hizmet affına girmelerine rağmen batıdaki okullar boşalmayacağı için memleketlerine gidemeyecekler. Bakanlığın artık zorunlu hizmet bölgesinde çalışanlara ek ödeme yapması gerekmektedir. Yani zorunlu hizmet cazip hale gelmelidir.

Haksızlık diye bişey yok.Diyorsunuz ki 2006 öncesi zorunluya tabi tutuldu ama 2006 sonrasına kıyak geçiliyor düşüncesini kabul etmiyorum.Bu şekilde düşünenlere de şunu söylemek zorunda bırakıyorsunuz ki;Ozaman 2000 yılında atananla 2006 -2007-2008-2009-2010 yılında atananların arasındaki atanmışlık puan farklarına bakalım.2000 yılında atanan 40-50 puanla atanmış ama şimdi o bölüme atama bile yok atananlar da milyarlar döküp dershaneye gidiyor veyahut (afedersiniz ama) köpek gibi kpssye hazırlanıyor.Bu bence haksızlık değil bilakis adalettir.2000 yılında deyim yerindeyse elini kolunu sallaya sallaya öğretmen olabilenler doğuda zorunlu görev yaparak bir cefa çektiler.2006 yılı ve sonrası da öğretmen olabilmek için para döktüler emek harcadılar 10.000lerce soru çözdüler öğretmen oldular yani cefayı baştan çektiler şimdi de af getirilerek adalet sağlanmış oluyor.Bilmem düşüncelerimi anlatabildim mi?

ismailt' Alıntı:
Haksızlık diye bişey yok.Diyorsunuz ki 2006 öncesi zorunluya tabi tutuldu ama 2006 sonrasına kıyak geçiliyor düşüncesini kabul etmiyorum.Bu şekilde düşünenlere de şunu söylemek zorunda bırakıyorsunuz ki;Ozaman 2000 yılında atananla 2006 -2007-2008-2009-2010 yılında atananların arasındaki atanmışlık puan farklarına bakalım.2000 yılında atanan 40-50 puanla atanmış ama şimdi o bölüme atama bile yok atananlar da milyarlar döküp dershaneye gidiyor veyahut (afedersiniz ama) köpek gibi kpssye hazırlanıyor.Bu bence haksızlık değil bilakis adalettir.2000 yılında deyim yerindeyse elini kolunu sallaya sallaya öğretmen olabilenler doğuda zorunlu görev yaparak bir cefa çektiler.2006 yılı ve sonrası da öğretmen olabilmek için para döktüler emek harcadılar 10.000lerce soru çözdüler öğretmen oldular yani cefayı baştan çektiler şimdi de af getirilerek adalet sağlanmış oluyor.Bilmem düşüncelerimi anlatabildim mi?

Hocam ben 2004te atandım, elimi kolumu da sallamadım.

Kesinlikle ben de karşıyım. Hiçbir sendikaya üye olmayı da düşünmüyorum. MEB yetkililerini bu konuda sonuna kadar haklı buluyorum. Daha önce 2000'de kaldırıldığı zaman ya da 2006'daki değişikliklerle gelenlerden sonra insanlar görev yerlerinde geçen süreleri saydırdılar kimse mağdur olmadı. Şimdi de 2006 tarihli çıkacak bir af ile kimse mağdur olmayacaktır. Ben de kesinlikle karşıyım ve desteklemiyorum. 40 yaşından sonra yerimi yurdumu bilip de hayat kurmaya çabalayacak gücüm olmayacak. Ondan sonra öğretmenlikten istifa edip ÖĞRETMEM olacağım!!!

ben buraya kpss ye hem çok çalışarak geldim hemde 3.5 yıldır burdayım ve doğu hizmetim bitmedi çunkü asker öğretmenlik yaptığım için.böyle düşünecek olursak bana ve benim gibilere 2 defa haksızlık yapılmış oluyor. :idea: kısacası bunun kpss ile alakası yok doğuda geçen zaman ve emekle alakası var.bu arada ben 2007 şubat atamasıyım. kpssyede dersaneye gitmeden para harcamadan çalıştım.batıdaki adamlar sefa sürerken ben ve benim gibiler doğuda cefa çektiler.eğer bu durum düzeltilmezse ben ve benim gibi madur olan öğretmenler ki bi kaç kişi var burda. ilgili yerlere başvuracağız hakkımızı arayacağız.

selSA' Alıntı:
ben buraya kpss ye hem çok çalışarak geldim hemde 3.5 yıldır burdayım ve doğu hizmetim bitmedi çunkü asker öğretmenlik yaptığım için.böyle düşünecek olursak bana ve benim gibilere 2 defa haksızlık yapılmış oluyor. :idea: kısacası bunun kpss ile alakası yok doğuda geçen zaman ve emekle alakası var.bu arada ben 2007 şubat atamasıyım. kpssyede dersaneye gitmeden para harcamadan çalıştım.batıdaki adamlar sefa sürerken ben ve benim gibiler doğuda cefa çektiler.eğer bu durum düzeltilmezse ben ve benim gibi madur olan öğretmenler ki bi kaç kişi var burda. ilgili yerlere başvuracağız hakkımızı arayacağız.

Arkadaşım sorun sen ve senin gibiler zaten. Kimisi önce gidip zorunlu hizmetimi bitireyim dedi. Kimisi önce batıyı tercih etti. Önceliği zorunlu hizmete verenler sittin sene dönemeyecekler. Hele ki de branşları sınıf öğretmenliği vs gibi yoğun bir branşsa. Ben bunları düşünerek karşıyım. O insanların suçu neydi! Ben batıda zorunlu hizmetteyim ve yeni tarihe karşıyım.

arkadaşım sen rahat ol kapı gibi tef bilgisayarcıyım her turlu giderim her okula.lise, ilköğretim farketmez.sende anlam sorunu var galiba.çunku bende yeni tarihe karşıyım . umarım bu yazıyı anlamıssındır.sen ve senin gibiler doğuya gelmediği için doğu kalkınamıyor zaten, ben geldim suremi tamamladım artık sen ve senin gibilere bu bayrağı teslim ediyorum.umarım layıkıyla sahip çıkarsınız.

Zorunlu hizmet affına karşı çıkara arkadaşları anlamak mümkün değil. Tamam hepiniz güzel güzel acıklı hikayelerinizi yazmışsınız anadan yardan memleketten ayrı, mahrumiyet içinde yaşamanın zorluklarından bahsetmişsiniz. Bırakın da başka insanlarda yaşamasın bunu. Siizn çektiğiniz sıkıntıları çekmesinler, insanların kötülüğünü istemekten haset etmekten vazgeçin. Ben sıkıntı çekiyorum diye niye bütün milletin sıkıntı çekmesini isteyeyim bu nasıl bir mantık anlamış değilim. Kaldı ki bu durumun en iyi bilen ve yaşayan insanlar sizlersiniz ama bunu bilebile insanların rezil olmasını istiyorsunuz. Devam edin istemeye.... :!: :!: :!:

Bravo hocam doğru bir tepki koyuyorsunuz.... :alkis:

Bu resmen planlarını mevcut duruma göre yapanlara hakarettir, o kadar insanı keriz yerine koymaktır. Benim suçum neydi merkezler yerine gittim dağın başını tercih ettim?

öğrenim kredi borcumu zamanında ödüyorum devlet ödemeyenlere kolaylık yaparken bize hiç bir şekilde kolaylık yok.doğu hizmeti için evimden ailemden arkadaşlarımdan 2000 km uzakta tek başıma mücadele ederken zorunlu hizmet affı çıkıyor.adalet sıfır.bu ülkede hakkıyla iş yapmak enayilikten başka bir şey değil

AhmetERDEN' Alıntı:
Zorunlu hizmet affına karşı çıkara arkadaşları anlamak mümkün değil. Tamam hepiniz güzel güzel acıklı hikayelerinizi yazmışsınız anadan yardan memleketten ayrı, mahrumiyet içinde yaşamanın zorluklarından bahsetmişsiniz. Bırakın da başka insanlarda yaşamasın bunu. Siizn çektiğiniz sıkıntıları çekmesinler, insanların kötülüğünü istemekten haset etmekten vazgeçin. Ben sıkıntı çekiyorum diye niye bütün milletin sıkıntı çekmesini isteyeyim bu nasıl bir mantık anlamış değilim. Kaldı ki bu durumun en iyi bilen ve yaşayan insanlar sizlersiniz ama bunu bilebile insanların rezil olmasını istiyorsunuz. Devam edin istemeye.... :!: :!: :!:

hocam eğer mesajı tam okuduysan ya toptan kalksın ya da devam etsin diyorum. Herkes mağdur olsun demiyorum. Benim zorunlu hizmetim 3 yıl normalde. Ancak 2010dan sonra atanacak arkadaşlar için 6 yıl! Bu ne demek biliyor musun? 2006 - 2010 arası atananlar istedikleri yerde kalacaklar 2010 sonrası da senin deyiminle 2 katı mağdur olacaklar. İnsanların kötülüğünü istemediğimiz de yok ZORUNLU HİZMET YA TAMAMEN KALKSIN ya da ARADA BAŞKALARI KAYIRILMASIN! Sen sanırım yerinden memnunsun. Ama 2006 - 2010 arası doğuya atanan arkadaşın batıya dönmesi çok zor olacak o insan değil mi? Bana bakma ben Tef mezunuyum, istediğim ilde istediğim okula atanabiliyorum zaten şu an. Batıya dönememe gibi bir kaygım yok. Yapılan haksızlığadır isyanım.

Ben DAVA açacağım. 3 yılımı geri versinler ya da çıkardıkları an tayin hakkı tanısınlar. Zorunluyu bitirdik, batıda yine zorunlu hizmet bölgeler açıldı, oraya gittik. Hak mı bu?

adaletsizliği savunmanın bir mantığı yok doğuda zorunlu görevini yapanlar yada ilçelerdekiler.af çıkarsa nasıl merkeze gelecekler yada batıya.. mutlaka herkez yerinde rahattır batıda. ama doğudakilerin günahı ne. adaletli bir atama sistemiyle atanmadı ki kimse. puanım yüksek diye batıya atandım diyen varmı. atamalar şans. bu sebeple zorunlu affına HAYIR. herkez adam gibi görevini yapsın. siirt pervaninin köüynde arkadasım var, o adamın günahı ne... ben adıyamandayım af çıksada çıkmasada şimdilik gitmeyi düşünmüyorum,, ama haksızlıklara HAYIR...

AhmetERDEN' Alıntı:

Kesinlikle katılıyorum. Zaten öğretmen camiası kadar birbirini kıskanan başka bir meslek grubu yok kusura bakmayın ama arkadaşlar. Tek mağduriyet yaşayan siz değilsiniz. Ben de MEB zorunlu hizmetini yapmayanlara eğitim durumundan tayin olayını kaldırdığı için her hafta yüksek lisans için birsürü yol tepiyorum. Ama artık bu mecburi hizmetin de kalkması gerekiyor yavaş yavaş, bir şekilde af gelmeli. Devlet uzaktan eğitim mi yapar, doğulular memleketine mi gider bilemem, ama bu uygulamaya hak verip aman siz de gidin de ne haliniz varsa görün yaklaşımınız gerçekten komik.

Geri