Zorunlu hizmet şu anı da kapsarsa sendikadan istifa edeceğim

Kodla Büyü
bilogt55' Alıntı:
Yapacağınız iş ancak budur zaten: birbirinizi yiyin tabi. Ya arkadaş zorunlu hizmet olayının saçma sapan olduğuyla ilgili mutabakata varılacağına hala sen batıdasın yok ben doğuda çok sıkıntıdayım bu muhabbet devam ediyor. İşte öğretmen camiasının gerçek yüzü budur. Birbiriyle uğraşmaktan dolayı asıl problemi göremez, böyle devekuşu gibi başını toprağa gömer. Aynen böyle devam edin.

Anlayışınız için teşekkür ederim hocam. Algı problemi olan hocalarımız var malesef. Aynen söylediğiniz gibi şartların bunu gerektirdiğini ama gerekirse gideceğimizi söyledik. Benim eşim de Şırnak Cudi de Sınırda şikayet etmedik niye biz demedik. gerekirse gidilecek. Ama neden bu şekilde anlaşılıyor ve bencilce düşünülüyor anlamadım. Sonuçta herkes kendi tercihleri neticesinde biryerlerde. Kimsenin birbirinin üzerinde hak iddaa edecek durumu olduğunu sanmıyorum. Mantıklı olan neyse bizim yararımıza olan neyse o olsun. Ayrıca biraz daha terbiye çerçecesinde yazışmada bulunursa arkadaşlar memnun olacağım. Burda kavga ya da hakaret etmiyoruz görüşlerimizi paylaşıyoruz. Kimse birbirini desteklemek ya da eleştirmek zorunda değil.

kurnazf' Alıntı:
Destekliyorum affı. Bende 2007 Atamasıyım batıdayım. Bizler batıya atanabilmek için çok yüksek puanlar aldık ve doğudakilerden daha çok çalıştık. Bu riskti doğu ya da batıda olmak. Kimse sizi doğuya zorla göndermedi. Kendi hür iradenizle aldığınız bir karar için kimseyi sorumlu tutamazsınız. İlk atamada herkesin amacı bir yerlere yerleşmekti zaten. Bunun hesabını bir çoğunuzun yaptığını bile zannetmiyorum. Şartlarınızın kolay olduğunu kimse iddaa etmiyor. Gönderirlerse bizde gideceğiz o da ayrı konu. Zaten yönetmelik şartlarına göre karışıklık yaşanmaması için af şart görünüyor. Bencillik yapmamak lazım her iki taraf adınada. Af geldiği takdirde batıda açık gösterilmeyen bütün kadrolar açılacak. Bu maddeyi atlıyorsunuz. Batıya gelmeniz kolaylaşacak. Bizim günahımız ne diyorsunuz diyelim ki bizlerde doğuya gittik sorun değil 7 yıl zorunlu yapma talihsizliğini yakalarsak buradaki durumdada bizler mi sizin üstünüzde hak sahibi olacağız. Helal etmeyeceğiz. Bazı şeyleri mantık çerçevesinde değerlendirin herkes kendi açısından bakıyor. Yönetmeliğe göre şartlar neyi gerektiriyorsa o olsun. Seve seve zorunlu hizmette yaparız doğuya da gideriz. Bu işe başlarken kimse şartları dikkate almadan iş olsun yeterki atanayım diye girmedi mi. Yaşadığınız sıkıntıları hatırlatırım. İşsiz gezen ücretli çalışan bir çok öğretmenimiz var.. Bizler görevden kaçmıyoruz..
çıkar at gözlüğünü çevrene iyi bak hoca.hangi branşlar hangi puanla atanmış. batıya atanmak için çok çalışmış kpss ye.vay be helal olsun....

Af son seneleri de kapsarsa istifa edenden çok sendikaya kayıt olan olacaktır hocam bence.Doğudaki arkadaşlar kendilerince haklılar kimse birşey diyemez ama bu affı bekleyen de binlerce belkide onbinlerce kişi var batıda. Bu kıyağı yapan sendikaya üye patlaması olabilir.

nebiyan55' Alıntı:
kurnazf' Alıntı:
Destekliyorum affı. Bende 2007 Atamasıyım batıdayım. Bizler batıya atanabilmek için çok yüksek puanlar aldık ve doğudakilerden daha çok çalıştık. Bu riskti doğu ya da batıda olmak. Kimse sizi doğuya zorla göndermedi. Kendi hür iradenizle aldığınız bir karar için kimseyi sorumlu tutamazsınız. İlk atamada herkesin amacı bir yerlere yerleşmekti zaten. Bunun hesabını bir çoğunuzun yaptığını bile zannetmiyorum. Şartlarınızın kolay olduğunu kimse iddaa etmiyor. Gönderirlerse bizde gideceğiz o da ayrı konu. Zaten yönetmelik şartlarına göre karışıklık yaşanmaması için af şart görünüyor. Bencillik yapmamak lazım her iki taraf adınada. Af geldiği takdirde batıda açık gösterilmeyen bütün kadrolar açılacak. Bu maddeyi atlıyorsunuz. Batıya gelmeniz kolaylaşacak. Bizim günahımız ne diyorsunuz diyelim ki bizlerde doğuya gittik sorun değil 7 yıl zorunlu yapma talihsizliğini yakalarsak buradaki durumdada bizler mi sizin üstünüzde hak sahibi olacağız. Helal etmeyeceğiz. Bazı şeyleri mantık çerçevesinde değerlendirin herkes kendi açısından bakıyor. Yönetmeliğe göre şartlar neyi gerektiriyorsa o olsun. Seve seve zorunlu hizmette yaparız doğuya da gideriz. Bu işe başlarken kimse şartları dikkate almadan iş olsun yeterki atanayım diye girmedi mi. Yaşadığınız sıkıntıları hatırlatırım. İşsiz gezen ücretli çalışan bir çok öğretmenimiz var.. Bizler görevden kaçmıyoruz..
çıkar at gözlüğünü çevrene iyi bak hoca.hangi branşlar hangi puanla atanmış. batıya atanmak için çok çalışmış kpss ye.vay be helal olsun....

hocam kaç yılında atandığını bilmiyorum ama son yıllarda bilişim öğretmenliği puanları arttı. Elini kolunu sallayarak atanamıyorsn. Ayrıca hoca olduğuna dair şüphem var. Edebinle terbiyenle konuş. Ben olması gereken ne ise o olsun şartlar bunıu gerektiriyor dedim hepsi bu tepkilerinizi ölçün lütfen. Terbiyesizliğin lüzumu yok. Fikirlerini kabul etmediğiniz herkesi bu şekilde eleştiremezsiniz.

adeministrator' Alıntı:
http://www.memurlar.net/haber/164151/ haberindeki gibi zorunlu hizmet affı 2010'u kapsarsa sendikamdan (Türk Eğitim-Sen) istifa edeceğim ve şu an görevde olan hiçbir sendikaya da üye olmayacağım. Sırf buna karşı çıkmadıkları için. Ben de istemezdim çok harika bir okulda Teknik Öğretmen olarak çalışırken köy okuluna atanıp 8 saat derse girip formatör olmayı. Ama oldu. Şu an bu yönetmeliği 4 gözle bekleyen arkadaşları da anlayabiliyorum. Ancak bu zorunlu hizmetini yapanlara ve yapacaklara haksızlık değil mi? 2007den 2010a kadar atanlar yapmayacaklar da 2010dan sonra atananların günahı ne? Zorunlu hizmet tamamen kalktı desinler o da kabulüm.

İşte nedeni: Eşim hamile, Allah izin verirse Temmuz sonu gibi bebeğimiz olacak. Şu an 5.5 aylık. Turhalda öğretmeniz. Ne Turhalda ne Tokatta adam gibi bir kadın doğum uzmanı bulamadık. Herkes başından savıyor parayla gittiğimiz doktor da Medical Park gibi bir özel hastane de. Testleri yap, ultrasona bak gönder. Ne anneye açıklayıcı bir bilgi ne de hamilelik psikolojisine göre ilgi ya da anlayış. Daha bebeğimizin cinsiyetini öğrenemedik, herkes bebeğin cinsiyetini soruyor cevap veremiyoruz bir de ailelerimiz dahil olmak üzere söylemek istemediğimizi sanıp küsüyorlar:( Allah'tan şu an herşey normal gidiyor.Eşim şu an herşeyi internetten ve yine internetten sipariş ettiğim kitaplardan öğreniyor. Sivasta yengem hemşire o da orada da aynı şeylerin yaşandığını söylüyor. Amasya da öyleymiş Amasyalı arkadaşlardan duyduğumuz. Hatta Tokatta çalışan Amasyalı arkadaşlar Ankarada doğum yaptılar:) Eczacımın eşi de hamile ona sordum o da "hocam doğuma Ankaraya gideceğim" diyor. Sanırım ben de doğum zamanı eşimi Ankara'ya götüreceğim. Ya erken doğum olursa? işte eşim bu konuda çok stresli. İnanın orada başına ne geleceğini bilmiyor. Onu telkin etmeye çalışıyorum ancak inanın ben de bilmiyorum. Bu sadece birtanesi ve kendimce en önemli olanı. İnsan zaten ne için yaşıyor?

Zorunlu hizmetin Paris'i olarak tabir edilen Tokat Turhaldayım evet. Çok da şanslı hissediyorum kendimi. Köyde suların senede en az 3 kez 1er aylık olarak kesilmesine, elektriklerin ağaçlar ve kargalar yüzünden kesilmesine okulun bahçesindeki manda tezeklerine rağmen çok şanslıyım. Allah daha doğudaki arkadaşların yardımcısı olsun.

Velhasıl kelam zorunlu hizmet her 5 yılda bir kaldırılagelmiş ancak 2005i atlamıştı. şimdi düz hesap 2010 da af gelecek. Bundan da herkes memnun. Ben sendikamdan istifa edeceğim. (Zaten öğretmen ve idareci harici personele de eğitime hazırlık ödeneği verdikleri için gıcık olmuştum. Adamlara zaten giysi vb yardımları veriyorlar. Adamlar sanki kendilerine kalem, kitap vb alıyorlarmış gibi ödenek alıyorlar, sonra öğretmene ve aldığı ekderse laf ediyorlar.)

Maşşallah bütün hayat hikayeni yazmışsın hocam :mrgreen:

Keşke buradaki yazılanlar meb tarafından okunsa, değerlendirilse! Kusura bakmayın ama arkadaşlar 9 senedir doğuya mecburi hizmet için rotasyona tabi olarak atanmış ve hala oradan kıpırdayamayan, sinirleri altüst olmuş, sinirinden hastalık bulmuş nice öğretmenler var. Kimse kimsenin rahatının bozulmasını istemiyor, sadece bencilce, incitici, yıpratıcı konuşmayın yeter, batıda çalışan ve af bekleyen arkadaşları hassas olmaya davet ediyorum.

amip33' Alıntı:
Af son seneleri de kapsarsa istifa edenden çok sendikaya kayıt olan olacaktır hocam bence.Doğudaki arkadaşlar kendilerince haklılar kimse birşey diyemez ama bu affı bekleyen de binlerce belkide onbinlerce kişi var batıda. Bu kıyağı yapan sendikaya üye patlaması olabilir.
Bağlasalar 1 dakika bile durmam burda ancak ben de yedim bu kazığı. Burada bulunan arkadaşların hiçbiri zorunlu hizmet kalkmasın demiyor. Farklı görüşleri görüyorsunuz. Olsun ama gönüllü olsun ve artısı olsun diyen de var tamamen kalksın diyen de. Yalnız burada bazılarının görmek istemediği ya da anlamak istemediği durumlar var:
Bu kısmi süreli affı savunanlar acaba gelecek yıl atanıp da zorunlu hizmet süreleri 2 katına çıksaydı bu zorunlu hizmete gitmeyip de affı düşünen arkadaşlar hakkında ne düşünürlerdi?
Acaba bir kısmın kayırılmasından ya da hak hukuk gözetilmeden yapılan işlerden de böyle memnun oluyorlar mı?
Acaba bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla yaklaşanlar bu yılanın kendilerini bin yıl içinde sokmayacağından eminler mi? Sokarsa tepkileri aynı sakinlikte olur mu acaba?
Asıl rahatsızlık veren zorunlu hizmet affı değil sanki büyük bir iş gibi sunulan kısmii afdır. Bu, eş durumundan dolayı sürekli belge göndermek durumunda olan arkadaşları ve bunlarla uğraşan memurları rahatlatacak güzel bir uygulama ancak diğer tarafıyla bazı arkadaşları da ayrıcaklı duruma getirerek çalışma barışını zedeleyecek nahoş bir uygulamadır. Bu nedenle geçici çözümler yerine kalıcı tüm öğretmenlerin desteğini alan farklı bir uygulama getirilmelidir. Sonuç itibariyle amip33 adlı üyenin dediği gibi BU BİR KIYAKTIR!

Sonuçta sendikalı olmaya bir sözüm yok! Keşke herkes sendikalı olsa, keşke herkes hakkını bu başlıkta olduğu gibi arasa ancak kendi tarafına yontarak değil evrensel doğrular çerçevesinde. ve keşke sendikalar da gerçekten işlerini yapıp bizim sözcümüz ve savunucumuz olsalar.

AhmetERDEN' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:
AhmetERDEN' Alıntı:
Zorunlu hizmet affına karşı çıkara arkadaşları anlamak mümkün değil. Tamam hepiniz güzel güzel acıklı hikayelerinizi yazmışsınız anadan yardan memleketten ayrı, mahrumiyet içinde yaşamanın zorluklarından bahsetmişsiniz. Bırakın da başka insanlarda yaşamasın bunu. Siizn çektiğiniz sıkıntıları çekmesinler, insanların kötülüğünü istemekten haset etmekten vazgeçin. Ben sıkıntı çekiyorum diye niye bütün milletin sıkıntı çekmesini isteyeyim bu nasıl bir mantık anlamış değilim. Kaldı ki bu durumun en iyi bilen ve yaşayan insanlar sizlersiniz ama bunu bilebile insanların rezil olmasını istiyorsunuz. Devam edin istemeye....

Kesinlikle katılıyorum. Zaten öğretmen camiası kadar birbirini kıskanan başka bir meslek grubu yok kusura bakmayın ama arkadaşlar. Tek mağduriyet yaşayan siz değilsiniz. Ben de MEB zorunlu hizmetini yapmayanlara eğitim durumundan tayin olayını kaldırdığı için her hafta yüksek lisans için birsürü yol tepiyorum. Ama artık bu mecburi hizmetin de kalkması gerekiyor yavaş yavaş, bir şekilde af gelmeli. Devlet uzaktan eğitim mi yapar, doğulular memleketine mi gider bilemem, ama bu uygulamaya hak verip aman siz de gidin de ne haliniz varsa görün yaklaşımınız gerçekten komik.
bizim mağduriyetimizi kim giderecek peki? maddi ve manevi bir sürü kaybımız var. ilk 20ye girmeme rağmen memleketimi yazamadım zorunlu hizmetten dolayı. ailemden uzak kaldım. memleketine atanan arkadaşlarım ilk 2 senesinde araba-ev aldı. ben hala öğrenim kredisini ödüyorum. bu mu kıskançlık oluyor?
yüksek lisans konusuna hiç gelmeyelim. kazandığın yerden değil de atandığın yerden torpil bulsaydın derler adama...

Ben zorunlu hizmetini yapmış veya yapmakta olan arkadaşların mağduriyetleri giderilmesin demiyorum ama sizlerin mağduriyetlerine teselli olsun diye başkalarınında mağdur edilmesinin istenmesi yanlış. Yaptığım yorumdan dolayı arkadaşlar batıda yaptığımı düşünmesinler. 2008 ağustosta 86 puanla Kahramanmaraş-Afşin-Arıtaş Kasabasına atandım, puanımla batıdaki en kral yerlere giderdim zorunlu hizmeti bitirmek adına buraya geldim. Ben şimdi sıkıntı çekiyorum diye diğer arkadaşlarında sıkıntı çekmesini mi istemeliyim
Hocam sizce bundan sonra atanacak arkadaşlar sıkıntı çekmeyecek mi? Hem de 2 katı çekecekler. Asıl istenen kimsenin sıkıntı çekmemesidir ancak bir kesim çeksin arada birileri çekmesin gibi bir yaklaşım kabul edilecek bir yaklaşım değildir. Bu yaklaşım babanın büyük oğullarını çalıştırıp ortanca oğluna gelince çalıştırmaması ve bu durumdan oluşacak zararı küçük oğullarını 2 kat çalıştırarak telafi etmeye çalışmasına benzetilebilir. Büyük ve küçük kardeşler elbet ortanca kardeşlerinin iyiliğini ve rahatını ister ancak bu durumu yaratan ve kendilerini karşı karşıya getiren babaya kızmazlar mı, kırılmazlar mı, kardeşler arası kırgınlık olmaz mı? Tabi bu durum da ençok ortanca kardeşler için babadan daha kıymetli bişey yoktur. Taaki...

mr_ogretmen' Alıntı:
TÜM SENDİKALAR DESTEKLİYOR. ben duyunca 3 ay önce istifa ettim bile..

bende 2004 mart ayında atandım hala doğudan kurtulamadım
6-7 yıldır ölümün köşesine kadar geldim..
Acıtasyon yapma diyen birkaç acınası arkadaş var burada..
Doğuda yaşadıklarımı bir ömür unutmam..
Anlatsam asla anlamassınız beni..
Ruhsal bozukluk yaşamaya başladım..

ben okulumda eğitim birsen temsilcisiydim..
sendikamın mecburi hizmeti kaldırmayı düşündüğü gün istifa ettim..
yaklaşık 3-4 ay önce ocak 2010 da..

sizde istifa edin rahat edin.. istifa ederken üyelik çekilme bildiriminize sebebini yazmayı unutmayın..
Evet yazacağım hocam. Zaten ilçe temsilcisine durumu bildirdim. Tepkisi: "Hocam arada sırada böyle şeyler oluyor." oldu. Zaten biz bu zihniyet yüzünden geldik bu hale. O yüzden genel merkeze falan eposta gönderdim, cevap bekliyorum acaba ne diyecekler. Son olarak dilekçemi ve istifa nedenimi yazıp üyeliğime son vereceğim.

tuetje' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
buka_' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:
Güya akıllılık ettiniz zorunlu hizmetinizi yaptınız, memleketinize gitseydiniz arkadaş. Zorunlu hizmet çıkarsa nasılsa sürünülecek, bari birkaç sene rahat ederdiniz, öğretmenlikte ücra bi yere gidince hizmet puanının vs.nin yalan olduğunu herkes biliyor araştırsaydınız. Ayrıca çalıştığınız yerden torpil bulsaydınız lafınızda tam olarak dediğimi doğruluyor, çok yazık gerçekten bu anlayışta olmanız. Torpilsiz kendi skorlarıyla bir yere gelen bir insanım, onun için de işim hep ras gidiyor. Görün bakın bu af da çıkacak zorunlu hizmetten de kurtulucam)

+1

+1

ister haksızlık olsun ister olmasın harika bişey bence:)
İşte buna diyecek söz bulamadım :puhaha:

Kpss puanı olayına hiç girmek istemiyorum;
Doğuya hemen zorunlu hizmetim bitsin diye gidenler böyle tercih yapmasaydı acaba şuan batıda çalışanlar nerede olacaklardı :puhaha:
(Puan sadece bize tercih hakkı kazandırıyor ve sadece orada birbirimizden ayırıyor. Puanı kendimiz için, isteklerimizi gerçekleştirmek alıyoruz. Yüksek puan da sadece istediği yere atanmak için gerekiyor. Atandıktan sonra hiç bir önemi yok. Bundan sonra vicdanınızla başbaşasınız ve puanlar öğretmenlik yapmıyor. Bundan sonra öğretmenliğin konuşması gerekiyor. Kaç puanın var ona göre konuş değil öğretmenliğin kadar konuş demek gerekiyor, çalışanla çalışmayanın ayrılması gerekiyor ve şu yapılan işlere bakarsak bunun da pek mümkün olmadığı bariz görünüyor. Velhasıl kelam bunun gibi birçok sorun çözülmedikçe öğretmen camiasında daha böyle çok tartışma olacak ve çalışma barışı sağlanamayacak.)

by_rebel' Alıntı:
adeministrator' Alıntı:
http://www.memurlar.net/haber/164151/ haberindeki gibi zorunlu hizmet affı 2010'u kapsarsa sendikamdan (Türk Eğitim-Sen) istifa edeceğim ve şu an görevde olan hiçbir sendikaya da üye olmayacağım. Sırf buna karşı çıkmadıkları için. Ben de istemezdim çok harika bir okulda Teknik Öğretmen olarak çalışırken köy okuluna atanıp 8 saat derse girip formatör olmayı. Ama oldu. Şu an bu yönetmeliği 4 gözle bekleyen arkadaşları da anlayabiliyorum. Ancak bu zorunlu hizmetini yapanlara ve yapacaklara haksızlık değil mi? 2007den 2010a kadar atanlar yapmayacaklar da 2010dan sonra atananların günahı ne? Zorunlu hizmet tamamen kalktı desinler o da kabulüm.

İşte nedeni: Eşim hamile, Allah izin verirse Temmuz sonu gibi bebeğimiz olacak. Şu an 5.5 aylık. Turhalda öğretmeniz. Ne Turhalda ne Tokatta adam gibi bir kadın doğum uzmanı bulamadık. Herkes başından savıyor parayla gittiğimiz doktor da Medical Park gibi bir özel hastane de. Testleri yap, ultrasona bak gönder. Ne anneye açıklayıcı bir bilgi ne de hamilelik psikolojisine göre ilgi ya da anlayış. Daha bebeğimizin cinsiyetini öğrenemedik, herkes bebeğin cinsiyetini soruyor cevap veremiyoruz bir de ailelerimiz dahil olmak üzere söylemek istemediğimizi sanıp küsüyorlar:( Allah'tan şu an herşey normal gidiyor.Eşim şu an herşeyi internetten ve yine internetten sipariş ettiğim kitaplardan öğreniyor. Sivasta yengem hemşire o da orada da aynı şeylerin yaşandığını söylüyor. Amasya da öyleymiş Amasyalı arkadaşlardan duyduğumuz. Hatta Tokatta çalışan Amasyalı arkadaşlar Ankarada doğum yaptılar:) Eczacımın eşi de hamile ona sordum o da "hocam doğuma Ankaraya gideceğim" diyor. Sanırım ben de doğum zamanı eşimi Ankara'ya götüreceğim. Ya erken doğum olursa? işte eşim bu konuda çok stresli. İnanın orada başına ne geleceğini bilmiyor. Onu telkin etmeye çalışıyorum ancak inanın ben de bilmiyorum. Bu sadece birtanesi ve kendimce en önemli olanı. İnsan zaten ne için yaşıyor?

Zorunlu hizmetin Paris'i olarak tabir edilen Tokat Turhaldayım evet. Çok da şanslı hissediyorum kendimi. Köyde suların senede en az 3 kez 1er aylık olarak kesilmesine, elektriklerin ağaçlar ve kargalar yüzünden kesilmesine okulun bahçesindeki manda tezeklerine rağmen çok şanslıyım. Allah daha doğudaki arkadaşların yardımcısı olsun.

Velhasıl kelam zorunlu hizmet her 5 yılda bir kaldırılagelmiş ancak 2005i atlamıştı. şimdi düz hesap 2010 da af gelecek. Bundan da herkes memnun. Ben sendikamdan istifa edeceğim. (Zaten öğretmen ve idareci harici personele de eğitime hazırlık ödeneği verdikleri için gıcık olmuştum. Adamlara zaten giysi vb yardımları veriyorlar. Adamlar sanki kendilerine kalem, kitap vb alıyorlarmış gibi ödenek alıyorlar, sonra öğretmene ve aldığı ekderse laf ediyorlar.)

Maşşallah bütün hayat hikayeni yazmışsın hocam :mrgreen:

Sevgili by_rebel,
Öncelikle bu konuya yaklaşımından ötürü sizi tebrik ediyorum. Keşke ben de olaylara sizin gibi bakabilsem. O zaman inanın işim gerçekten çok kolay olurdu. Acaba bunun için özel birşey yapıyor musunuz? Eğer açıklarsanız eminim bu başlık altında sinirlenip hırçınlaşan ve hatta çalıştığı bölgede psikolojik rahatsızlıklar yaşayan arkadaşlara eminim çok faydalı olacaktır. :+1:

İşin özüne inersek hayatımda ayrıntıların çok büyük önemi vardır ve mümkün olduğunca geniş açıdan bakmaya çalışırım olaylara. Orada bahsettiğim sorun uykusuz geceler geçirmeme neden olan ve samimiyetle söylüyorum iş hayatıma da yansıyan sorunumdur. Unutma zaten biz de çocuklar ve bu ülkenin geleceği için bu işi yapıyoruz.

Umarım beni bir gün anlarsın...

"Torpilsiz kendi skorlarıyla bir yere gelen bir insanım, onun için de işim hep ras gidiyor"

Aman ya herkes de diline bunu dolamış. Burada kasdettiğim yüksek lisansı torpille kazanmadığımdı. Bir tanıdığım vs. de yoktu.

doğudaki öğretmene 750lira fazla maaş verilsin deniyor...böyle bir sistem getirilirse doğudaki öğretmen sıkıntısının bir nebze olsun azalacağını düşünüyorum...

missilver' Alıntı:
arkadaşlar ben de 2006 eylülde doğuda işe başladım 1,5 sene çalıştıktan sonra eş durumundan batıya atandım ama keşke eşim özel sektörde olmasa da doğu görevimi gidip yapabilsem. her sene o evrakları doldurmak bana işkence gibi geliyor sırf evrakları doldurmamak için istiyorum affı.
ayrıca arkadaşlar doğuda çalışanlara maaş farkı verilsin diyorlar evet keşke verseler ama böyle bir şey çıksa eminim yine bir çoğunuz karşı çıkacaksınız biz fark almadan doğu hizmetimizi yaptık onlar da almadan yapsınlar diye o yüzden biraz hoş görülü olun siz orada zor çalışıtınız diye diğer insanların da aynı zorlukları çekmesini istemeniz çok saçma.

kimse zorluk çekmenizi istemiyor.. mecburi hizmetini herkez yapsın... çok zevkli.. inan gidince anlarsınız..! :puhaha:

af değil tamamen kaldırılsın mecburi hizmet..

amip33' Alıntı:

eğer bir sendikaya kayıt olacak varsa olsun.. hadi olun.. bu sebepten kaç kişi üye oldu.. ??? daha öncesinde veya farklı sebeplerden üye olunmuştur ama benim gibi çok insan halen doğuda olan yada doğuda bulunmuş olanlar istifa edip bir daha asla sendikayla muhattap bile olmaz.. sendikaların bir kuş tüyü kadar bile faydası yok hangisi olursa olsun.. yönetmelikleri iyi bilirseniz halt etmiş sendikalar..

Mecburi Hizmet Affına Karşıyım Çünkü;
Affın mantığı ya da sebebi yok.. Mecburi hizmeti tamamen kaldırsalar olur ama sadece af.. Birilerine kıyak birilerine eziyet demek.. Af.. Haksızlık demek.. Yapılması gereken şudur..

1-Şuan doğuda bulunanları istedikleri okullara versinler.. Önşartsız direkt.. yaptıkları mecburi hizmete ödül olarak doğrudan diledikleri okula ve batıdaki tüm ihtiyaç bulunan okulları açık gösterek yani resmen diledikleri okula verecekler..
2-Mecburi hizmeti tamamen kaldırsınlar..

bunun dışında yapılabilecek her türlü uygulama "ADALETSİZLİK ve KALKINMASIZLIK" manasına gelir
:alkis:

Bu yazımı atama ve yer değiştirme yöneltmeliği başlıklı konuya eklemiştim ama burayada yazıyım.Bir iki tanede eklemem var
affın haksızlığa neden olduğunu söyleyen arkadaşlara.Evet bencede haksızlık
1-Öğrenim kredisi neden yapılandırıldı.Ben ödedim zamanında herkez ödesin.Benim zararım öneli değil onlarda zarara girsin.
2-Meslek lisesi mezunlarına neden ek puan verildi.Ben en az 20 soru fazla yaptım kazandım.
3-Ben atanırken bana doğu görevi yerleri açılmadı.Neden ben 30 yaşında doğuya gidiyorum.Benim 30 yaşımda gitmem önemli değil onlarda 30 da gitsin.
4-En önemlisi hükümetler her sene vergi affı,sigorta affı bilmemne affı çıkarıyor.Bunlarada bu kadar ses çıkardınız mı.
5-Batı yöresinde ilçedeyim.Burda hastane bile yok.Ama vanda,hakkaride,siirtte....vb var.Buralar neden doğu görevine geçiyor.Geçmemesi lağzım.burda hastahane olmaması önemli değil.Ordada olmasın
6-3 ay yaz tatilimiz var.15 tatil filanvar.Kar tailleri,zırt tatilleri...Neden bugünler maaş alıyoruz.
7-Polis,doktor,kaymakam....Doğu tazminatı alıyorlar.Ama bundan önce ki arkadaşlar almadığı ve seslerini meslektaşlarına çıkardıkları kadar çıkarmadıkları için bizde almayalım.
8-Atıyorum 3 kardeş olana başbakanlık bursu verildi.Babam okutamam diye 2 çocukta bıraktı.Alanlara hakkımı helal etmiyorum :++:
9-Ben askerde 6 ay maaş almadım.Bayan öğretmenlerde çalışsınlar ama maaş almasınlar
10-Böte mezunlarının üniversitede ders yükü tef mezunlarına göre herkezin kabul edebileceği gibi daha hafif.tef mezunları bütlere ,Elektronik devrelere,Tekders sınavlarına çalışırken onlar kpss çalıştı ama aynı puanla tercih yaptık.Haksızlık. teflere 15 puan eklensin.
11-Batıda okullrda lojman yok.doğuda çoğu okullarda var.Doğudaki lojmanların yıkılması gerek
12-Doğuda öğretmenler şehit olmuş.Batıda hiç olmamış.Haksızlık.Batıda da olmalı
13-Formatör öğretmenler derse girmeden 18 ekders alıyor.Ben derse girerek 20+10 saat alıyorum.Haksızlık onlarda 10 alsın.Ben 18 almayım o önemli değil.
14-Yeni yöneltmeliğe göre doğu görevi 7 yıla çıkıyormuş.Haksızlık bizimkide 7 olsun.Şuanda yapanlarada 4 eklensin veya 3.
15-Sınıf öğretmenliği,okul öncesi ...gibi bayanların daha yoğun olduğu branşlar doğuya atanıyor ilk.öyle olunca haliyle batıdaki erkek öğretmenlerin evlenme ihtimalı en az %50 düşüyor.Haksızlık.Doğuda bayanlarla erkekler ayrı illere atansınlar. :oops:
16-20 yıl önce öğretmenler 2 kere doğu görevine çıkarmış..Haksızlık bizde 2 kere çıkalım.onlara ayıp olur yoksa.
17-Benim memleketim güzel.iyi bakmışız.Cezasını çekiyoruz doğu görevine geçmiyor.Adamın memleketi geri kalmış.Memleketinde doğu görevi yapıyor.Haksızlık.Kimsenin kendi memleketi doğu görevine geçmesin.
18-İlk atamada 21. tercihine gidenlerin doğu görevi sayılmasın.Çünkü onlar doğu görevi yapmaya değil öğretmen olmaya gittiler.3 sene sonra kendi istekleri ile zorunlu hizmete çıksınlar.
19-Ücretli öğretmenlere haksızlık.Onları kadroya almasınlar.Çıkarsınlar bizi kadrodan onun yerine maaşı bir öğretmenle daha paylaşalım.Bir yerine 2 öğretmen çalışmış olsun.
20-Bide ben ziraatten 3 sene önce kredi çektim.1.98 den.Haksızlık.Şimdi baya düşük.Benim kredi faizi inmesin.şimdi düşük faizden çekenlerinki artsın.

Önce bu yazdığım haksızlıkları halledelim .sonra af çıkarsa yaşanan haksızlığı halledelim.Çünkü bunlar daha önce yaşandı
Bu yüzden öğretmenler birlik olmaz.Herkezin karşı çıktığı bir nokta var.Şahsen isterim ki kimse doğuya gitmesin.Gidenlerde yaptığınız hizmetler helal olsun.Ama şunu söyleyeyim doğu görevine gitmek zerre kadar umrumda değil.bizde bu zihniyet olduktan sonra lise mezunu polis bile bizi adam yerine koymaz. ki koymuyor zaten:)
Sendika zorunlu hizmet affını çıkarırsan valla küserim daha da konuşmam :cry:
Başka bir konudan muzdarip olan varsa eklesin ve dua etsin bizde muzdarip olalım : :(

mr_ogretmen' Alıntı:
missilver' Alıntı:
arkadaşlar ben de 2006 eylülde doğuda işe başladım 1,5 sene çalıştıktan sonra eş durumundan batıya atandım ama keşke eşim özel sektörde olmasa da doğu görevimi gidip yapabilsem. her sene o evrakları doldurmak bana işkence gibi geliyor sırf evrakları doldurmamak için istiyorum affı.
ayrıca arkadaşlar doğuda çalışanlara maaş farkı verilsin diyorlar evet keşke verseler ama böyle bir şey çıksa eminim yine bir çoğunuz karşı çıkacaksınız biz fark almadan doğu hizmetimizi yaptık onlar da almadan yapsınlar diye o yüzden biraz hoş görülü olun siz orada zor çalışıtınız diye diğer insanların da aynı zorlukları çekmesini istemeniz çok saçma.

kimse zorluk çekmenizi istemiyor.. mecburi hizmetini herkez yapsın... çok zevkli.. inan gidince anlarsınız..! :puhaha:
hocam ben zaten 1,5 yıl doğuda hem de yibo da çalıştım yaşanabilecek zorlukları yaşadım zaten anlamam için gitmeme gerek yok....

SAÇMANIN DANİSKASI DERLER BUNA..

bilkonya' Alıntı:
1-Öğrenim kredisi neden yapılandırıldı.Ben ödedim zamanında herkez ödesin.Benim zararım öneli değil onlarda zarara girsin.
2-Meslek lisesi mezunlarına neden ek puan verildi.Ben en az 20 soru fazla yaptım kazandım.
3-Ben atanırken bana doğu görevi yerleri açılmadı.Neden ben 30 yaşında doğuya gidiyorum.Benim 30 yaşımda gitmem önemli değil onlarda 30 da gitsin.
4-En önemlisi hükümetler her sene vergi affı,sigorta affı bilmemne affı çıkarıyor.Bunlarada bu kadar ses çıkardınız mı.
5-Batı yöresinde ilçedeyim.Burda hastane bile yok.Ama vanda,hakkaride,siirtte....vb var.Buralar neden doğu görevine geçiyor.Geçmemesi lağzım.burda hastahane olmaması önemli değil.Ordada olmasın
6-3 ay yaz tatilimiz var.15 tatil filanvar.Kar tailleri,zırt tatilleri...Neden bugünler maaş alıyoruz.
7-Polis,doktor,kaymakam....Doğu tazminatı alıyorlar.Ama bundan önce ki arkadaşlar almadığı ve seslerini meslektaşlarına çıkardıkları kadar çıkarmadıkları için bizde almayalım.
8-Atıyorum 3 kardeş olana başbakanlık bursu verildi.Babam okutamam diye 2 çocukta bıraktı.Alanlara hakkımı helal etmiyorum :++:
9-Ben askerde 6 ay maaş almadım.Bayan öğretmenlerde çalışsınlar ama maaş almasınlar
10-Böte mezunlarının üniversitede ders yükü tef mezunlarına göre herkezin kabul edebileceği gibi daha hafif.tef mezunları bütlere ,Elektronik devrelere,Tekders sınavlarına çalışırken onlar kpss çalıştı ama aynı puanla tercih yaptık.Haksızlık. teflere 15 puan eklensin.
11-Batıda okullrda lojman yok.doğuda çoğu okullarda var.Doğudaki lojmanların yıkılması gerek
12-Doğuda öğretmenler şehit olmuş.Batıda hiç olmamış.Haksızlık.Batıda da olmalı
13-Formatör öğretmenler derse girmeden 18 ekders alıyor.Ben derse girerek 20+10 saat alıyorum.Haksızlık onlarda 10 alsın.Ben 18 almayım o önemli değil.
14-Yeni yöneltmeliğe göre doğu görevi 7 yıla çıkıyormuş.Haksızlık bizimkide 7 olsun.Şuanda yapanlarada 4 eklensin veya 3.
15-Sınıf öğretmenliği,okul öncesi ...gibi bayanların daha yoğun olduğu branşlar doğuya atanıyor ilk.öyle olunca haliyle batıdaki erkek öğretmenlerin evlenme ihtimalı en az %50 düşüyor.Haksızlık.Doğuda bayanlarla erkekler ayrı illere atansınlar. :oops:
16-20 yıl önce öğretmenler 2 kere doğu görevine çıkarmış..Haksızlık bizde 2 kere çıkalım.onlara ayıp olur yoksa.
17-Benim memleketim güzel.iyi bakmışız.Cezasını çekiyoruz doğu görevine geçmiyor.Adamın memleketi geri kalmış.Memleketinde doğu görevi yapıyor.Haksızlık.Kimsenin kendi memleketi doğu görevine geçmesin.
18-İlk atamada 21. tercihine gidenlerin doğu görevi sayılmasın.Çünkü onlar doğu görevi yapmaya değil öğretmen olmaya gittiler.3 sene sonra kendi istekleri ile zorunlu hizmete çıksınlar.
19-Ücretli öğretmenlere haksızlık.Onları kadroya almasınlar.Çıkarsınlar bizi kadrodan onun yerine maaşı bir öğretmenle daha paylaşalım.Bir yerine 2 öğretmen çalışmış olsun.
20-Bide ben ziraatten 3 sene önce kredi çektim.1.98 den.Haksızlık.Şimdi baya düşük.Benim kredi faizi inmesin.şimdi düşük faizden çekenlerinki artsın.

Önce bu yazdığım haksızlıkları halledelim .sonra af çıkarsa yaşanan haksızlığı halledelim.Çünkü bunlar daha önce yaşandı
Bu yüzden öğretmenler birlik olmaz.Herkezin karşı çıktığı bir nokta var.Şahsen isterim ki kimse doğuya gitmesin.Gidenlerde yaptığınız hizmetler helal olsun.Ama şunu söyleyeyim doğu görevine gitmek zerre kadar umrumda değil.bizde bu zihniyet olduktan sonra lise mezunu polis bile bizi adam yerine koymaz. ki koymuyor zaten
Sendika zorunlu hizmet affını çıkarırsan valla küserim daha da konuşmam
Başka bir konudan muzdarip olan varsa eklesin ve dua etsin bizde muzdarip olalım : :(

KARDEŞİM SAÇMA SAPAN ŞEYLER YAZMIŞSIN..
9. cevabıma dikkat.. :)
üşenmicem yazacam cevabını..
ters mantığını alda sok beyninin bi köşesine..

1-Öğrenim kredisi yapılandırılınca insanlar borcunu ödememişmi sayılıyor?
2-Meslek lisesi mezunlarına ek puan verilmedi. 1997 de 28 şubat sürecinin ilk maduru olarak tüm soruları net yaptım 3/1000 başarı dercesiyle öğretmen olabildim. benim 5.5 matematiğim diğerinin 1 matematiğine benim 22 türkçem diğerinin 1 matematiğine eşit sayıldı..
3-Ben atanırken bana doğu görevi yerleri açılmadı diyen yalan söylemiş olur.. doğuya isteyipte gidemiyen biri!
4-vergi affı demek ödemesende olur demekmi? öyle bir vergi affı varsa söyle eşdeğer gösterip vergiden sıyıralım.. yok öyle bişey..
5-hem senin orada hastane yoksa git siirte bak hastaneside varmış..? :) Lütfen söylermisin sen neredesin.. doğu görevi yapmadığın için hastanenin postanenin var olması yada olmaması gibi bir mantıkla düşünüyorsun.. herşey bu değil gelince öğrenirsin..
6-saçmalık.. daha saçmasını söyleyim o zaman.. herkes günün yarısında uyuyorsa maaşlar yarısına indirilsin..
7-evet buna katılıyorum doğuda tazminat alınmalı ama kendi memleketinde olanlar değil.. onlar zaten paşa gibi burada..
8-Etme tabi..
9-Sende ucundan kestir askere gitme! ne diyeyim başka..
10-Tefler zaten fazla maaş alıyor bir sorun yok yani.. şikayetçi olanda yok..
11-Doğru şuan lojmanda kalıyorum.. ama keşke anam babamla kalbilseydim..
12-teröristmisin sen bu nasıl istek! her eşitlik adalet değildir..
13-Formatörlük sınavına gir kazan zorla değil..
14-yedi yılı kabullenip geliyorlar dileyen gelmesin ben zaten 7 yıldır doğudayım 3 yılı kabullenmiştim başlerken..
15-nasip bu işlerin ihtimali hesaplanamaz.
16-yok böyle bişey.. 90 yıllarda olagan üstü hal vardı.. çift maaş alıyordu memurlar..
17-Elbette geçmesin.. hatta ömür boyu hiçbir yöneticiyi kendi memleketlerine tayin etmesinler.. polislerde olduğu gibi en iyisi..
18-yooo.. benim zamanımda 1 tercih hakkı vardı.. anlıcan bayadır doğudayım..
19-şuanki öğretmen sayısına yakın bir sayıda ihtiyaç var zaten.. herkesi alabilir devlet ama parası varsa öder.. ancak herkesi alamayacağı için sınav yapıyor kpss bi şekilde ücretli olanlar kazanamayanlar oluyor..
20-kardeş gitte yarın tekrar kredi çek bir tanıdık üstünden sonra önceki kredini nakit ödeyecem de.. faizi sıfırlayarak kalan borcunu öde.. hem böyle yapmayı akıl edememişsen bile 1.98 kabullenip almışsın bunu mecburi hizmete bağlayacak kadar saçmalayabilmişsin bravo..

Mecburi hizmet tamamen kaldırılmadıkça hak yerini bulmaz..

mr öğretmen.Formda sataşmadığın adam kalmamış.
Düzgün konuş.Terörist filan edebinle konuş.Kestirince askere gidilmediğini bilmiyordum.Sen ii biliyorsun.Sadece laf olsun torba dolsun diye yazdığım bir yazıya üşenmeden cevap yazdığın içinde tebrikler.
Benim zekam bu kadar kusura bakma.
Söyle bakalım hakkı hukuku süper gözeten mr_öğretmen
O kadar atanamayan bilgisayar öğretmeni varken elektronik öğretmenlerinin atanmasını hadi atandı meslek liselerinde bilgisayar öğretmenlerinin yerine bilgisayar derslerine girmeleri ne kadar adil.Daha önce yazdıklarım saçma şeylerdi(Açıklamak zorunda bıraktın beni.Sataşacağını bilseydim yazmazdım bile) ama sadece bu soruma cevap ver.

Arkadaşlar kusura bakmayın.Ben batıda doğu görevinde olan bir öğretmenim.bitmesine 2 yıl kaldı.kızıyorsunuz belki ama affı istiyorum.Yazdıklarımın hemen hemen hiç biri başıma gelmedi.Sadece farklı bir yorum olsun diye yazdım.Elbette yazdıklarım başlarına gelmiş olan bir sürü arkadaş var.Sadece ben ezildim sende ezil mantığının yanlış bir düşünce sistemini doğurduğu kanısındayım.Biraz espirili yaklaşırım diye yazdım ama bu kadar öfke saçılacağını doğrusu ummuyordum.Özür dilerim.Şimdide elektronik öğretmenliğinden mezun arkadaşlar öfke saçacaklar.kusura bakmasınlar ama içimdekileri medeni bir dille söylemek istedim.

Düşündüklerini hakaret etmeden medeni bir dille ifade edemeyen bir toplumda yaşadığım için utanıyor,en güzel yaşam tarzının susmak olduğu bir devirden çıkıncaya kadar konuşmamak üzere görüşürüz.(ben de biraz zor anladım ama güzel oldu heralde.Birde terörist lafına incindim.Ne mutlu TÜRKÜM DİYENE)

bilkonya' Alıntı:
mr öğretmen.Formda sataşmadığın adam kalmamış.
Düzgün konuş.Terörist filan edebinle konuş.Kestirince askere gidilmediğini bilmiyordum.Sen ii biliyorsun.Sadece laf olsun torba dolsun diye yazdığım bir yazıya üşenmeden cevap yazdığın içinde tebrikler.
Benim zekam bu kadar kusura bakma.
Söyle bakalım hakkı hukuku süper gözeten mr_öğretmen
O kadar atanamayan bilgisayar öğretmeni varken elektronik öğretmenlerinin atanmasını hadi atandı meslek liselerinde bilgisayar öğretmenlerinin yerine bilgisayar derslerine girmeleri ne kadar adil.Daha önce yazdıklarım saçma şeylerdi(Açıklamak zorunda bıraktın beni.Sataşacağını bilseydim yazmazdım bile) ama sadece bu soruma cevap ver.

veririm kardeşim.. 11 farklı ders yüzünden, atandığım halde bilgisayar öğretmenliği yapamamam makul değil.. Sen beni boşver geçmişte "daktilo öğretmenliği" diye bir bölüm vardı onlar veya ayrıca 15-20 kredilik bilgisayar dersi alarak yüksek lisans yapmış benzeri kişiler bugün bilgisayar öğretmenliği yapıyor. Onlara bişey denmiyor. Atasın o zaman elektronik öğretmenliğine farketmez benim için ama ben bu işi dün yapabiliyordumda bugünmü yapamıyorum? 1 gün içinde benim kabiliyetlerimmi değişti. Devlet bana hak verdi ve atadı kimseye hak gaspı yapmadım ben... 2003 yılında özelde 950 tl para kazanıyorken doğuda sınır kenarında 636 tl maaşla göreve başladım. Devlete güvendik tabi ama yanılmışız.

ayrıca kardeşim;
öğretmenler ölsün dersen bende sana terörist derim..
bayanların bize haksızlık yaptığını söylersende bayan olsaydın derim..

unutma;
her eşitlik adalet değildir.. mesela, bayanla erkek eşit değillerki onlara eşit haklar verirsen adalet olsun..

bilkonya' Alıntı:
Arkadaşlar kusura bakmayın.Ben batıda doğu görevinde olan bir öğretmenim.bitmesine 2 yıl kaldı.kızıyorsunuz belki ama affı istiyorum.Yazdıklarımın hemen hemen hiç biri başıma gelmedi.Sadece farklı bir yorum olsun diye yazdım.Elbette yazdıklarım başlarına gelmiş olan bir sürü arkadaş var.Sadece ben ezildim sende ezil mantığının yanlış bir düşünce sistemini doğurduğu kanısındayım.Biraz espirili yaklaşırım diye yazdım ama bu kadar öfke saçılacağını doğrusu ummuyordum.Özür dilerim.Şimdide elektronik öğretmenliğinden mezun arkadaşlar öfke saçacaklar.kusura bakmasınlar ama içimdekileri medeni bir dille söylemek istedim.

Düşündüklerini hakaret etmeden medeni bir dille ifade edemeyen bir toplumda yaşadığım için utanıyor,en güzel yaşam tarzının susmak olduğu bir devirden çıkıncaya kadar konuşmamak üzere görüşürüz.(ben de biraz zor anladım ama güzel oldu heralde.Birde terörist lafına incindim.Ne mutlu TÜRKÜM DİYENE)

1-bende birilerini ölsün demene incindim..
2-bende mecburi hizmet kaldırılsın istiyorum ama tamamen, geçici af olarak değil..

15 tl mi

RoboTek' Alıntı:
yav tamam bırakın bu işleri...asker bitti...bazı işadamları bitti...eğitim camiasında da karışıklık yaratalım diyor GLADİO
ben öğretmenliğe 150tl maaşla başladım bugüne kadar eğitim sisteminde hiçbirşeyin rayında gittiğini görmedim.Sürekli birşeyler çıkarttılar ertesi sene seminerde yok öyle değil böyle olacaktı dediler.Mayıs ayı geldi tayinden haber yok bu senede farklı birşey olur millet kavgaya tutuşur.
ablaya söyleyin maaş+puan yüksek olsun ben gideceğim

hocam maaşlar 150 tl iken bilgisayar icat edilmişmiydi? :) ben ilk zamanlarda onlarca disketle win 3.1 kurduğumuzu ve ilk renkli ekran gördüğümde bakakaldığımı hatırlıyorum.. demek sen daha eskisin.

dos-pw gibi programlar kullanıyorduk.. prgramlama dilide basic vardı sonra lise yıllarında paskal ülkemize gelmişti sanırım.. sonra C delphi VB asp php .net C# derken :)

mr_ogretmen' Alıntı:
bilkonya' Alıntı:

1-bende birilerini ölsün demene incindim..
2-bende mecburi hizmet kaldırılsın istiyorum ama tamamen, geçici af olarak değil..
Bu güne kadar bütün mesajlarını okudum hocam. Tek bir konuda haklısın. Her konuda adalet için, zorunlu hizmete kökten HAYIR!!

arkadaşım o zaman zorunlu hizmet affı çıkmasın diye yaygara yapana kadar binlerce okulda boş var devlet kadro açsın diye yaygara yapın hiç olmazsa herkes memnun olsun neden kendinizi düşünürken başkalarınıda acımasızca itham ediyorsunuzki ben 7 tane okulu olan bir ilçede tek bilişimciyim eğer sözün devlete veya sendikaya geçiyorsa açtır kadroları bu okullardaki oraya gel başkasının istediğine engel olmamış olursun böylesi daha etik diye düşünüyorum

RoboTek' Alıntı:
arkadaşım o zaman bile tablet pc vardı robotek grafik çiziyordu 486dx ile bir de Amerikadan f-16 dümeni getirtmiş adamız.Türkiyede ilk yamaha 16*10*40cdrw çıktığında tüm maaşımı vermiştim.
Devletin politikası yanlış affı çıkar bir tarafı memnun et diğer tarafa eziyet çektir.Bunu KÖKTEN kaldıracaksın.Aha orası doğ burası güneydoğu çalışmak isteyene 5000tl maaş bak nasıl gidiyoruz

biraz daha mantıklı yazsanız anlıcam hocam 5000 TL maaş ne olaki? sanırım TR de yaşadıgımızı ve ekonominin durumunu unuttunuz.. :sleep:

tcoalngsau' Alıntı:
RoboTek' Alıntı:
arkadaşım o zaman bile tablet pc vardı robotek grafik çiziyordu 486dx ile bir de Amerikadan f-16 dümeni getirtmiş adamız.Türkiyede ilk yamaha 16*10*40cdrw çıktığında tüm maaşımı vermiştim.
Devletin politikası yanlış affı çıkar bir tarafı memnun et diğer tarafa eziyet çektir.Bunu KÖKTEN kaldıracaksın.Aha orası doğ burası güneydoğu çalışmak isteyene 5000tl maaş bak nasıl gidiyoruz

biraz daha mantıklı yazsanız anlıcam hocam 5000 TL maaş ne olaki? sanırım TR de yaşadıgımızı ve ekonominin durumunu unuttunuz.. :sleep:
Bir ülkede kanun dışı olayların düşürülebilmesi için, eğitim sistemi düzeltilmeye çalışılması yerine 2000 TL maaşla sürekli polis alınmasımı daha mantıklı hocam. Üstelik alınanların çoğu lisedeki duruşuyla gelecek vadedenlerde değil takdir edersiniz ki. Neymiş efendim avrupaya uyum sebebiyle kişi başına 5-6 polis düşmeliymiş. Evet belki 5000TL uçuk bir rakam ancak burada robotek hocamın söylemek istediği ana noktanın doyurucu bir para miktarının verilmesi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca eğitimciler adına doğuda çalışma şartlarının iyileştirilmesi gereklidir. Askerin, polisin, doktorun lojmanı var. Doktorun lojmanı olmasada halk gözü gibi bakıyor eli mahkum. Ama bizim neyimiz var? Hiç! Bizim öğretmen evlerinde bile öğretmen haricinde herkes kalıyor.

RoboTek' Alıntı:

486 dx2 yi hatırlarım ama ben x286'larla çalışmış hatta toplamıştım 1993 de.. :)

Geri