Kocaeli II. Dönem BT Rehberliği Başvuruları

Kodla Büyü
eyolcu' Alıntı:
benimdir o:)) liseler dolunca izmit ilçesinde diğer okullara vermemişler görev... Bakalım yarın ne olcak

aslında benim de aklıma gelen ilk o oldu hocam. bir an önce düzeltilmesini sağlarsınız inşallah.

valla hocam 4 kişi su an.. sendika ile gidecez olmadı dilekçe verecez... yok yani derste yok ki maas karsılığını dolduram...

eyolcu' Alıntı:
valla hocam 4 kişi su an.. sendika ile gidecez olmadı dilekçe verecez... yok yani derste yok ki maas karsılığını dolduram...

ooo olmaz böyle birşey ya. ilçe dilekçeleri mi kaybetti yoksa kesin çıkması gerekirdi.

Benim de okulu değiştirmişler. I. Dönem bir okulda II. Dönem başka okulda bu ne yaa böle.. Bir işi düzgün yapamıyorlar..

(izmit için) hocam tel ile görüstüğümde 1. dönem ile aynı vermeye çalıstık dedi ama bazı sikeler var ortada... Hocam dilekçemde onuda soracam kıstas ne ? puan değil, ders yükü değil, ilk dönem ki görevlendirmeler değil? eee kıstas ne?

Kıstas " Sus Sesini Çıkarma, Biz yaptık Oldu" modeli hocam. İptal edilip tekrar yapılmalı bana göre..

hocam özelden yazdım bakarsanız sevinirim.. Olmaz hocam böyle birsey yönetmelik açık ve net...

işlerine geldiği gibi hareket etmişler yine
bu kandırmak değil de nedir yaa yazıklar olsun sinir ediyorlar adamı

hocam hakkınızı arayın diyorum, dilekçe hakkı anayasal haktır...

eyolcu' Alıntı:
hocam özelden yazdım bakarsanız sevinirim.. Olmaz hocam böyle birsey yönetmelik açık ve net...

Afedersiniz Hocam şimdi gördüm Özelden yazdım, Benim gördüğüm sadece ikimizin ki değişmiş gibi, Müdür bey İli aramış ama kimse net bir şey söylememiş Bilgisayar ve Sınav Hizmetleri yaptı denmiş ama neye göre yapıldı kimse bir şey bilmiyor..

hocam kıstas belli değil, kafasına göre yapılmıs... Arkası olan için gün vermiş...

Arkadaslar destek veren arkadaslara teşekkür ederim.. ilçe de sube müdürü ile görüstüm ve 5. madde göz ardı edilmiş (atama önceliği ; doktora,yüksek, puan...) keyfi atama yapılmıstır.. İlköğretime görev vermemesi de keyfi yapılmıs...Kısaca bakanlığın yazısı yok sayılmıs... dilekçe verdim, sendika da çok yakından ilgilenip dilekçemi destekleyip sendika adına dilekçe verdi..umarım ilçe müdürü tmm der yoksa mahkemeye vereceğim...

eyolcu' Alıntı:
Arkadaslar destek veren arkadaslara teşekkür ederim.. ilçe de sube müdürü ile görüstüm ve 5. madde göz ardı edilmiş (atama önceliği ; doktora,yüksek, puan...) keyfi atama yapılmıstır.. İlköğretime görev vermemesi de keyfi yapılmıs...Kısaca bakanlığın yazısı yok sayılmıs... dilekçe verdim, sendika da çok yakından ilgilenip dilekçemi destekleyip sendika adına dilekçe verdi..umarım ilçe müdürü tmm der yoksa mahkemeye vereceğim...

şube müdürleri bile keni öğretmenlerini madur etmek için ellerinden geleni yapıyor arkadaş kendi kurumumuz bize düşman :verymad:

eyolcu' Alıntı:
vay bee adamlara bak :verymad:
gerçi şaşırmamak lazım MEB de genelde olağan durumlar bunlar
pazartesi ben de dilekçemi vereceğim inşallah

Kartepe ilçesinde de beni eklememişler. 1. dönem görevlendirildiğim okula başka okuldan bir hoca görevlendirmişler. Listede benim adım yok. Araştıralım bakalım.

Sorun anlaşıldı, düzeltilecek inşallah.

hocam bastırın, liseler doldu ise hakkınız var kendi okulunuza, köy okulu ise liseler dolmadan hakkınız var..

izmit merkezde görevlendirmesi olmayan arkadaşlarım, durumunuzda bir değişiklik var mı?kendi okulunuza görevlendirmeleriniz yapıldı mı?aynı durumda olan bi arkadaşa şube müdürü ek görevlendirme yapmayacağını ve ders vereceğini söyledi.nasıl işler çeviriyorlar anlamadım arkadaş.birinci dönem de ortaokulda birinin görevlendirildiğini öğrendik bugün.burada paylaşırsak bildiğimiz şeyleri bizde ona göre gidip konuşuruz.

hocam izmit için başı çeken kişi benim, benle birlikte 5 kişi onaylandı.. Hakkımı sonuna kadar savunacağım demiştim ve aldım... Ayrıca Kartepede bir arkadas daha onayı yapılmıs bizle birlikte...

Evet arkadaşlar benim onay da oldu. Benim durum biraz farklıydı beni unutmuşlar arada kaynamışım. düzelttiler. Sistem bundan sonra böyle olacak gibi. Bundan sonra daha dikkatli olmak lazım. Hatta kocaeli olarak bir grup kursak iyi olur.
Ve sorunları direk İl Mem ile görüşün.
Geçmiş olsun herkese.

leyla atakana atandınız galiba.. hocam ek görevlendirme vali yüzünden sıcak bakılmıyor, ek yapmazlar yani, zaten 20 saat civarında dersiniz olduğu için olumsuz bakarlar diye düşünüyorum...

leyla atakana benden daha fazla hizmet süreli başka biri yerleşti hocam :)
cevapladıgınız için tesekkür ederim. bu dönem böyle gececek galiba

eyolcu' Alıntı:
hocam izmit için başı çeken kişi benim, benle birlikte 5 kişi onaylandı.. Hakkımı sonuna kadar savunacağım demiştim ve aldım... Ayrıca Kartepede bir arkadas daha onayı yapılmıs bizle birlikte...

:alkis: :alkis: :alkis:

faskerhat' Alıntı:
Evet arkadaşlar benim onay da oldu. Benim durum biraz farklıydı beni unutmuşlar arada kaynamışım. düzelttiler. Sistem bundan sonra böyle olacak gibi. Bundan sonra daha dikkatli olmak lazım. Hatta kocaeli olarak bir grup kursak iyi olur.
Ve sorunları direk İl Mem ile görüşün.
Geçmiş olsun herkese.

Bu öneriyi değerlendirsek iyi olur aslında

ben bu izmitteki kadar dalaverenin döndüğü bir yer daha bilmiyorum.birinci dönem kendi okulumdan başka bir yer istemediğim için görevlendirmem yapılmadı ve maddi manevi çok mağdur oldum.ama bugün öğrendim ki bi arkadaş kendi okulunda görevlendirilmiş.tabi bu işleri el altından yapıyor bu adamlar.keşke sevgili meslektaşlarım burada paylaşsalardı bunları bende gider tekrardan talepte bulunurdum.sonuçta burda kimse kimseyi tanımıyor.en azından bu adamların yaptığı usülsüz işleri ortaya koyarak başkalarının mağduriyetlerini engellemiş olurduk yada yaptıkları haksızlığa göz yummamış olurduk.

cereen hocam bence gidin ve bastırın bu adamların ne zaman ne yapacakları belli olmaz.niye ücretinizden mahrum olasınız.sendikanızla da görüşün isterseniz.

erva' Alıntı:
ben bu izmitteki kadar dalaverenin döndüğü bir yer daha bilmiyorum.birinci dönem kendi okulumdan başka bir yer istemediğim için görevlendirmem yapılmadı ve maddi manevi çok mağdur oldum.ama bugün öğrendim ki bi arkadaş kendi okulunda görevlendirilmiş.tabi bu işleri el altından yapıyor bu adamlar.keşke sevgili meslektaşlarım burada paylaşsalardı bunları bende gider tekrardan talepte bulunurdum.sonuçta burda kimse kimseyi tanımıyor.en azından bu adamların yaptığı usülsüz işleri ortaya koyarak başkalarının mağduriyetlerini engellemiş olurduk yada yaptıkları haksızlığa göz yummamış olurduk.

cereen hocam bence gidin ve bastırın bu adamların ne zaman ne yapacakları belli olmaz.niye ücretinizden mahrum olasınız.sendikanızla da görüşün isterseniz.

Sayın hocam ben bu yıl geldim kocaeli merkez ilçlerinden birine, benim bir tavsiyem var, BT'cileri geldiğim yerde toplantıda başka projelerde bir araya getiriyorlardı, hiç tanıyamacağın kadar çok insan tanıyorsun mail adreslerini alıp haberleşiyorsun, eğitici arkadaşlar bu önerimi değerlendirmeli bence, il de bir konferans salonunda toplantılar yapılsın hem sorusu olan aydınlanır hemde bir mail yolu ile iletişimimiz sağlanmış olur. bu arada usülsüzlük konusunda kocaeliyi tek geçmem daha bomba iller var, mesela dilekçemi arşivde iki metrelik bir yığının altında bulmuştum ki dilekçemi vereli 10 gün bile olmamışken yerimede müzikçi göndermişlerdi :verymad:

Geri