Kocaeli II. Dönem BT Rehberliği Başvuruları

Kodla Büyü
erva' Alıntı:
ben bu izmitteki kadar dalaverenin döndüğü bir yer daha bilmiyorum.birinci dönem kendi okulumdan başka bir yer istemediğim için görevlendirmem yapılmadı ve maddi manevi çok mağdur oldum.ama bugün öğrendim ki bi arkadaş kendi okulunda görevlendirilmiş.tabi bu işleri el altından yapıyor bu adamlar.keşke sevgili meslektaşlarım burada paylaşsalardı bunları bende gider tekrardan talepte bulunurdum.sonuçta burda kimse kimseyi tanımıyor.en azından bu adamların yaptığı usülsüz işleri ortaya koyarak başkalarının mağduriyetlerini engellemiş olurduk yada yaptıkları haksızlığa göz yummamış olurduk.

cereen hocam bence gidin ve bastırın bu adamların ne zaman ne yapacakları belli olmaz.niye ücretinizden mahrum olasınız.sendikanızla da görüşün isterseniz.

Hocam izmit için o kadar uğrastım ve burada o kadar bağırdım ki aşağıya listeledim yazdıklarımı ki siz kalkıp bir cvp verme giriişiminde bulunmamamıssınız kalkmıs "el altından yapıldı" diyorsunuz. Hocam aklınızı kullanarak düşünün derim, işleri gizli yapılacak veya torpille iş yapacak kadar namert biri yok karsınızda... Korkunuzdan mı bilemem ama destek vermek yerine karalama yapmayın, kaç gün uğraştım ve gözümü kararttım evraklarımı hazır ettim mahkeme için. İzmit'teki bütün arkadaslar için uğrastım ama teşekkür edeceğinize kalkmıs ahkam kesiyorsunuz ve "el altından yapıldı", "burada paylasılsaydı" gibi saçma sapan konusmalar yapıyorsunuz.

eyolcu' Alıntı:
Izmitte tüm liseler doldu. Ama ben açıkta kaldım acaba var mi ben gibi.. Kendi okulumuza verilmemiz gerekmiyor mu.
eyolcu' Alıntı:
İzmitte basvurupta açıkta kalan var mı baska? Sube müdürü cuma gelecekmiş gideceğim yanına sendika ile... Olumsuz cvp verirlerse dilekçe vereceğim... Varsa cuma günü birlikte gidelim..

eyolcu' Alıntı:
benimdir o:)) liseler dolunca izmit ilçesinde diğer okullara vermemişler görev... Bakalım yarın ne olcak

eyolcu' Alıntı:
valla hocam 4 kişi su an.. sendika ile gidecez olmadı dilekçe verecez... yok yani derste yok ki maas karsılığını dolduram...

eyolcu' Alıntı:
(izmit için) hocam tel ile görüstüğümde 1. dönem ile aynı vermeye çalıstık dedi ama bazı sikeler var ortada... Hocam dilekçemde onuda soracam kıstas ne ? puan değil, ders yükü değil, ilk dönem ki görevlendirmeler değil? eee kıstas ne?

eyolcu' Alıntı:
hocam özelden yazdım bakarsanız sevinirim.. Olmaz hocam böyle birsey yönetmelik açık ve net...

eyolcu' Alıntı:
hocam hakkınızı arayın diyorum, dilekçe hakkı anayasal haktır...

eyolcu' Alıntı:
hocam kıstas belli değil, kafasına göre yapılmıs... Arkası olan için gün vermiş...

eyolcu' Alıntı:
Arkadaslar destek veren arkadaslara teşekkür ederim.. ilçe de sube müdürü ile görüstüm ve 5. madde göz ardı edilmiş (atama önceliği ; doktora,yüksek, puan...) keyfi atama yapılmıstır.. İlköğretime görev vermemesi de keyfi yapılmıs...Kısaca bakanlığın yazısı yok sayılmıs... dilekçe verdim, sendika da çok yakından ilgilenip dilekçemi destekleyip sendika adına dilekçe verdi..umarım ilçe müdürü tmm der yoksa mahkemeye vereceğim...

eyolcu' Alıntı:
hakkımızı savunmak lazım... yönetmelik açık ve net...

eyolcu' Alıntı:
hocam bastırın, liseler doldu ise hakkınız var kendi okulunuza, köy okulu ise liseler dolmadan hakkınız var..
eyolcu' Alıntı:
hocam izmit için başı çeken kişi benim, benle birlikte 5 kişi onaylandı.. Hakkımı sonuna kadar savunacağım demiştim ve aldım... Ayrıca Kartepede bir arkadas daha onayı yapılmıs bizle birlikte...

eyolcu hocam siz beni yalnış anladınız yada ben eksik ifade etmişte olabilirim.sizin yaşadığınız şeylerden zaten haberim var yazdınız buraya ona sözüm yok.benim dün öğrendiğim şey birinci dönem kendi okulunda görevlendirilen bi arkadaş olmuş benim kızdığım şey bu oldu.

Hocam kusura bakmakmayın yanlıs anlamıssım. İlk dönemden haberim yok.. Tekrar özür dilerim. Bu arada bu dönemki çalışmalarımda şunu öğrendim cidden Yegitek'in ilgili yazısında belirtilen görevlendirme kıstasları göz önünde bulundurulmamış bazı okullara keyfi!!!!! görevlendirme yapılmış. 19 okulun 5sinde gördüm ve belgelerle kanıtlarım (mahkeme için hazırlamıştım:) diğer okullarda da olabilir diye düşünüyorum ama bilgilere tam ulaşamadığım için kesin diyemiyorum.

Evet arkadaşlar kocaeli olarak bir haberleşme yolu kuralım. Burası olabilir, e-posta grubu kurulabilir, il koordinatörü daha önce denedik ama olmadı dedi. Ya da e-postalarımızı bir yerde toplayıp il koordinatörüne verelim o bizi gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar etsin v.s. v.s.
Öneriler ortaya atılsın, lafta kalmasın, icraata geçelim.

Hocam bencede iletişim olmalı aramızda... Ben destek vermeye hazırım...

önemli değil hocam hepimiz o kadar gerginiz ki bu görevlendirmeler yüzünden normaldir.her dönem başka okul başka insanlar.evet aslında bi grup kursak çok iyi olur.

il koordinatörü kenan bey'le görüşelim sonuçta herşey oradan çıkıyor ve bizden daha önce haberdar oluyor.

Geri