Öğretmenin Yüzünü Güldürecek Haber!

Kodla Büyü

Dev Kitap Arşivi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, öğretmenlere ödenmekte olan eğitim öğretim tazminatında Ocak'tan itibaren yapılan 75 TL tutarındaki artış ile Temmuz'dan itibaren yapılacak olan 75 TL tutarındaki artış neticesinde söz konusu personele toplamda brüt 150 TL artış yapılmış olacağını ifade etti.
Şimşek, memurlar için yapılan aylık ve ücretlerdeki artışların enflasyonun oldukça üzerinde gerçekleştiğini söyledi.

GÜLDÜNÜZ MÜ ? MERAK EDİYORUM...

dehencan' Alıntı:
bunlar bu kadar insanı mal yerine koyar. Allah'ım kimler var başımızda..

niye hocam herkes hak ettigi gibi yönetilir... cok bile vermişler.... bana dokunmayan yılan bin yasaın mantıgı ogretmenler arasında oldukca semer vuranda cok olur.

Bir kerede vereceği (oda 150 TL, daha fazla olması muhtemeldi, eşit işe eşit ücret ile zamlanan maaşlar arasında az çünkü) tazminatı iki taksitte 75 TL, 75 TL veriyorlar hadi tamam diyelim ama müjde müjde, öğretmene zam diye ısıtıp ısıtıp dile getiriyorlar, haber yaptırıyorlar. Ocaktan bu yana kaç kez müjde aldık, zam aldık bilmiyorum ben bile hesabını tutamadım...

Bunlar ve bunların peşinden giden kim varsa biriniz çalıyor biriniz oynuyorsunuz.

Bunlar verdiklerini her yıl söylerler ama aldıklarını söylemezler. Bu pazaarlıgı yapan ebe SBS de selam olsun

theghost83' Alıntı:
dehencan' Alıntı:
bunlar bu kadar insanı mal yerine koyar. Allah'ım kimler var başımızda..

niye hocam herkes hak ettigi gibi yönetilir... cok bile vermişler.... bana dokunmayan yılan bin yasaın mantıgı ogretmenler arasında oldukca semer vuranda cok olur.
Theghost hocam noktayi koymus kesinlikle haklisin hocam

Daha ne zaman kaç lira zam alacağını bile takip edemeyen bir topluluk için bu açıklama gerçekten müjde olmuştur. Muştusunu vermek lazım :)

Bahamalar ile Maldivelere gitmek istiyordum. Çok şükür nasip oldu bu zam sayesinde...

:puhaha:
her üç ayda 150 tl maaşa zam yapıyorlar.. ama bizim idare sanırım bu parayı yiyo. Bana daha zam yapmadıar. Bana sadece 1 yıl önce toplu sözleşmedeki 75 tl geldi...

biz öğretmenler olarak müjde almaktan bıktık artık.Yeter bize verdiler birazda diğerlerlerini düşünsünler.şaka gibi yıl boyunca müjde haberleri yapıyolar maaşlara yansıyon bişey yok:)

bu müjdeli haberlerden dolayı sevgili ülkemin insanları o kadar çok doldular ki bize
devletin taktiği olsa gerek..
Onlara göre öğretmen 5-10 bin arası kazanıyorlar.
Ama haklılar her gün memur, öğretmen zam haberleri dönüyor.

-bi mercedese bakıyım artık.

1300711338_22_comics-5.jpg

Eşit işe eşit ücret kapsamında 3 kasım 2011 yılında 666 s khk hazırlandı.Aslan payını brüt 640 tl ile mühendisler aldılar. En alt brüt 270 tl ya doğru diğer memurlarda istifade ettiler.
http://www.memurlar.net/haber/209255/Ama;
Öğretmenlerin başka kurumda emsali yokmuş diye verilmedi bizlere.Bunu Bakan Faruk çelik TV da açıkladı ve durum aşağıdaki gibi olmuş. :!:
Eğitim iş kolunda yetkili sendikamız STK olarak 666s khk taslağını imzalamış.Hatta dönemin müsteşarı olacaktı sanırım taslak ve altına imza atan yetkili sendikayı öğretmenlerin tepkileri üzerine basına açıkladı.Sonuçta Taslak aynen yasalaştı.Herkes zammını aldı.Biz unutulduk.
2 yıl sonra unutulan öğretmene 75 tl verdiler. kalan 75 tl temmuz 2014 te.İşte bunun için yüzüm gülüyor ..Sağolsunlar hatırladılar.
Yetkili sendikamız.2 yıllık farklarımızıda unutmazlar umarım.

cehcah' Alıntı:
30 MMD (Mart Mağdurları Derneği) toplanmış yine :)
Ağırlayın birbirinizi. Bu zammı aldıkları için kendini eşek yerine koyan insanlar var, tercih meselesi.
Mağdur değil mağruruz.Çok mutluyuz.
ist2_5722844-sheep-cartoon_1_.jpg

Eşek ne kelime ....Yakışmamış.Biz öyle hissetmiyoruz.

Arkadaşlar adamlar bakkal yönetmiyor devlet yönetiyor. Sayın Başbakanımız EBS'lileri azarlaya azarlaya söyledi ya EBS toplantısında... Yani düzen böyle olduğu sürece, başımızda da EBS olduğu sürece, susun oturun onlar ne verirse onu alırsınız...

cehcah' Alıntı:
30 MMD (Mart Mağdurları Derneği) toplanmış yine :)
Ağırlayın birbirinizi. Bu zammı aldıkları için kendini eşek yerine koyan insanlar var, tercih meselesi.

tam da dediğim gibi birileri cıkıyor işte.. hizmetli ile aynı maaş seviyesine ulaştık.. süper oldu:D bazıları semeri sırtında iken fart etmez.. laf eder:

Hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz. Öğretmen camiasında bile ebs'li sayısı fazlaysa biz buna müstehakız demekki. Alan memnun satan memnun.

Geri