Öğretmenin Yüzünü Güldürecek Haber!

Kodla Büyü
yakınım ilçe milli eğitim müdürü ve ebs yetkilisi.1 kere bile yalvarmadım ve ebsye geçmedim ve geçmem de

Re: Ynt: Öğretmenin Yüzünü Güldürecek Haber!

Geçen gün lise mezunu akşama kadar okey oynayan memur, sizle bizim ne farkımız var ki hocam, dedi bana. 4 yıl teknik eğitim okudum beynim söküldü lan benim!

Re: Ynt: Öğretmenin Yüzünü Güldürecek Haber!

Ve bu memur benden yüksek maaş alıyor...

akp iktidarının 12 yılda halktan topladığı verginin, cumhuriyetin kuruluşundan akp ye kadar(yaklaşık 80 yıl) toplanan vergiden 2 kat fazla olduğunu biliyor musunuz? ey mağdur olmayan mahluklar?
ee o kadar yol yaptı öğretmene zama ne gerek var bide :)

iyileştirme ile vasıfsız memurların aldıklarına bakın bir de bizim. Üst düzeyler zaten her zaman kaymağını yer.

cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
30 MMD (Mart Mağdurları Derneği) toplanmış yine :)
Ağırlayın birbirinizi. Bu zammı aldıkları için kendini eşek yerine koyan insanlar var, tercih meselesi.

tam da dediğim gibi birileri cıkıyor işte.. hizmetli ile aynı maaş seviyesine ulaştık.. süper oldu:D bazıları semeri sırtında iken fart etmez.. laf eder:

Sen semersiz yabanimisin :) millete eşek deyip durma, biri semer vuran çok olur dedi diye öyle yazdım semersiz mahlukat.

eşşek ama at gözlüklü:D

dogan gorunumlu şahin gibisin... bence daha fazla konusmada insan masken düşmesin...koca kafa güzel gözlerle ortada kala kalırsın

cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
30 MMD (Mart Mağdurları Derneği) toplanmış yine :)
Ağırlayın birbirinizi. Bu zammı aldıkları için kendini eşek yerine koyan insanlar var, tercih meselesi.

tam da dediğim gibi birileri cıkıyor işte.. hizmetli ile aynı maaş seviyesine ulaştık.. süper oldu:D bazıları semeri sırtında iken fart etmez.. laf eder:

Sen semersiz yabanimisin :) millete eşek deyip durma, biri semer vuran çok olur dedi diye öyle yazdım semersiz mahlukat.

eşşek ama at gözlüklü:D

dogan gorunumlu şahin gibisin... bence daha fazla konusmada insan masken düşmesin...koca kafa güzel gözlerle ortada kala kalırsın

Eşek sensin, hatta katırsın :puhaha:

kafa ortaya çıktı... 2 ayakta gorundu 2 ayagın kaldı devam...;)

artık ortaya cıktı..4 ayak bi koca kafa ve dünyanın en güzel gözleri...şimdi vurcan kırbacı vurcan kırbacı...da ...sana vuran vurmus zaten haberin yok... gider el ayak öper... ne verirlerse alır gelir savunursunuz siz...

Ben "cehcah" nickli arkadaşın öğretmen olduğuna inanmıyorum.
İnanmak istemiyorum!
:-1:

hayalcisuat' Alıntı:
akp iktidarının 12 yılda halktan topladığı verginin, cumhuriyetin kuruluşundan akp ye kadar(yaklaşık 80 yıl) toplanan vergiden 2 kat fazla olduğunu biliyor musunuz? ey mağdur olmayan mahluklar?

vay benim canım öğretmen arkadaşlarım. hep istiyoruzki dünya bizim etrafımızda dönsün. hep diyoruzki ben hangi düşüncedeysem herkes benim düşüncemde olsun. hep diyoruzki ben ne diyorsam ne biliyorsam o doğrudur.

bak bu iktidar zamanında yani 12 yılda toplanan vergi öncekilerin 2 katı olmuş. bu ne demek??? demekki vergi kaçırma azalmış, iş yerleri ve çalışan sayısı artmış. vergisini ödeyemeyen mükellef sayısı azalmış. ayrıca bu vergi artışının çok olduğunu ve bazı ürünlerde verginin azaltılacağınıda yazmaman art niyetli olduğunu gösteriyor.

öğretmene zam yok diyorsunuz. 2007 de göreve başladım 1200 lira alıyordum. şimdi 2150 lira alıyorum. yaklaşık 950 tl artış olmuş 7 yılda. ortalaması %10'un üzerinde. (rabbim aldığı paranın hakkını vermeyene helal etmesin.)

12 yıl önce hangi banka bizlere 10 yıl vadeli borç verirdi? kime şimdiki gibi bir ev parası borç verirdi? sistem doğru işlemese çarklar dönmese böylemi olurdu???

lütfen... hep adalet diyorsunuzya birazcık sizlerde olsa kimin adil olup olmadığını aynaya bakınca çok iyi anlayacaksınız...

baynadir' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

vay benim canım öğretmen arkadaşlarım. hep istiyoruzki dünya bizim etrafımızda dönsün. hep diyoruzki ben hangi düşüncedeysem herkes benim düşüncemde olsun. hep diyoruzki ben ne diyorsam ne biliyorsam o doğrudur.

bak bu iktidar zamanında yani 12 yılda toplanan vergi öncekilerin 2 katı olmuş. bu ne demek??? demekki vergi kaçırma azalmış, iş yerleri ve çalışan sayısı artmış. vergisini ödeyemeyen mükellef sayısı azalmış. ayrıca bu vergi artışının çok olduğunu ve bazı ürünlerde verginin azaltılacağınıda yazmaman art niyetli olduğunu gösteriyor.

öğretmene zam yok diyorsunuz. 2007 de göreve başladım 1200 lira alıyordum. şimdi 2150 lira alıyorum. yaklaşık 950 tl artış olmuş 7 yılda. ortalaması %10'un üzerinde. (rabbim aldığı paranın hakkını vermeyene helal etmesin.)

12 yıl önce hangi banka bizlere 10 yıl vadeli borç verirdi? kime şimdiki gibi bir ev parası borç verirdi? sistem doğru işlemese çarklar dönmese böylemi olurdu???

lütfen... hep adalet diyorsunuzya birazcık sizlerde olsa kimin adil olup olmadığını aynaya bakınca çok iyi anlayacaksınız...
:alkis: :alkis: :alkis:

baynadir' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

Hocam ben objektif düşündüğünüze inanmıyorum.En basitinden 7 yıl öncesinden maaş/ev kirası veya maaş/benzin oranlarını karşılaştırsanız bile vahim bir sonuca ulaşırsınız.

Arkadaslar hic atip tutmayin. Sizi temin ederim ki su an ogretmen cevremde gordugum ogretmenlerin 10da 9u resmen tapiyor ve cok memnun hayatindan aldigi paradan. Ben daha konusmama karari aldim ne sanal alemde ne gercek hayatta.

işine gelmeyen bıraksın arkadaş..daha iyi paralara daha az çalışacanız iş varsa yapın....burdan şöle böle deyip adalet timsali takılmayın...

soouuk' Alıntı:
baynadir' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

Hocam ben objektif düşündüğünüze inanmıyorum.En basitinden 7 yıl öncesinden maaş/ev kirası veya maaş/benzin oranlarını karşılaştırsanız bile vahim bir sonuca ulaşırsınız.
2008 de göreve başladım maaşına 40 litre benzin alınabiliyor şimdi de aynı. Vahim durum göremiyorum. Diğer tüketim mallarına bakarsanız alım gücünün arttığını görmemek için kör olmak gerek.

Arkadaşlar herkesin görüşü kendine... Hakaretten bence uzak durmamız gerekiyor. Çünkü biz ÖĞRETMEN'LER topluma yön veren insanlarız
( Diyeceğim ama havada kalacak, iyisi mi boşverin ) :(

Bilen bilir forumda siyaset ile ilgili başlıklara ileti yazmam ancak göz göre göre yalana da sessiz kalamadım. 2002 yılından bu yana öğretmen maaaşının alım gücünün azaldığını iddia edenler var. Sessiz kalamadım. Arkadaşlar gidin demokrasiyi eleştirin, tüketim toplumu olduk eleştirin, eğitim sistemi yazpoz oldu eleştirin ancak alım gücü azaldı, öğretmen aç kaldı öldük bittik edebiyatı yapmayın allah aşkına. Hangi kalem tüketim malında öğretmenin alım gücü azalmış 2002den bu yana bir örnek ve güvenilir bir link verin de görelim.

aresbel3' Alıntı:
Bilen bilir forumda siyaset ile ilgili başlıklara ileti yazmam ancak göz göre göre yalana da sessiz kalamadım. 2002 yılından bu yana öğretmen maaaşının alım gücünün azaldığını iddia edenler var. Sessiz kalamadım. Arkadaşlar gidin demokrasiyi eleştirin, tüketim toplumu olduk eleştirin, eğitim sistemi yazpoz oldu eleştirin ancak alım gücü azaldı, öğretmen aç kaldı öldük bittik edebiyatı yapmayın allah aşkına. Hangi kalem tüketim malında öğretmenin alım gücü azalmış 2002den bu yana bir örnek ve güvenilir bir link verin de görelim.
2005 de maaşımla (716/28) 26 adet çeyrek altın alırken şu anda buna göre 3900 tl maaş almam gerekli. Bu birinci örnek.
2005 de kaç kilo et alıyordun şimdi kaç kilo bu 2. örnek
2005 de kaç litre benzin alıyordun şimdi kaç lira buda 3. örnek.
Öldük bittik aç kaldık demiyorum ama bazı şeyleri de kabul etmek gerekir.

hakansia' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
2005 de maaşımla (716/28) 26 adet çeyrek altın alırken şu anda buna göre 3900 tl maaş almam gerekli. Bu birinci örnek.
2005 de kaç kilo et alıyordu n şimdi kaç kilo bu 2. örnek

1.si altın fiyatlarını türkiye ekonomisi belirlemiyor. Ons değeri tüm dünyada artıyor bunun. Ha derseniz ki kaç dolar alıyorduk şimdi kaç dolar alıyoruz. Bakmadım ama gene dolar alım gücünün arttığını biliyorum memurun.

2.si et fiyatı dediniz ve çaktınız. Dana kuşbaşının kilosu 2005de 17 lira iken şimdi maksimum 30 tlye alıyoruz.

3.sü de benzin fyatı 2005den bu yana 2 kat olmuş benim maaşım 2 kattan fazla artmış.
http://blog.milliyet.com.tr/son-on-...fiyat-artisinin-nedenleri/Blog/?BlogNo=422675

Öğretmen maaşı 2005de 707 lira iken şimdi 2000in altında maaş alan yok.
Velhasıl geçin bu enflasyon tavanda muhabbetlerini. Öğretmen odsasında da yaşıyoruz ve çok sıkıldım.

hakansia' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
2005 de kaç kilo et alıyordu n şimdi kaç kilo bu 2. örnek

1.si altın fiyatlarını türkiye ekonomisi belirlemiyor. Ons değeri tüm dünyada artıyor bunun. Ha derseniz ki kaç dolar alıyorduk şimdi kaç dolar alıyoruz. Bakmadım ama gene dolar alım gücünün arttığını biliyorum memurun.

2.si et fiyatı dediniz ve çaktınız. Dana kuşbaşının kilosu 2005de 17 lira iken şimdi maksimum 30 tlye alıyoruz.

3.sü de benzin fyatı 2005den bu yana 2 kat olmuş benim maaşım 2 kattan fazla artmış.
http://blog.milliyet.com.tr/son-on-...fiyat-artisinin-nedenleri/Blog/?BlogNo=422675

Öğretmen maaşı 2005de 707 lira iken şimdi 2000in altında maaş alan yok.
Velhasıl geçin bu enflasyon tavanda muhabbetlerini. Öğretmen odsasında da yaşıyoruz ve çok sıkıldım.

Ne yalan söyliyim: Müdür ve Öğretmenler odasında konuşulmasından bende çok sıkıldım. Bir de monoloğa dönüyor en son iş orası daha kötü.
Herkes bi yol tutturmuş gidiyor maalesef...

Halinden memnun arkadaşlar olduğuna göre,
Bundan sonrasından, yani maaşlarımızın aşağı doğru gidişatını göremeyip, halinden memnun olanlar sorumludur.
Not; Son pişmanlık fayda etmiyor. Sonradan herkesten özür vaziyetleri olmasın. Bu işin vebali büyük. (Herkesin çocuğu ve ailesi sıkıntısı var.)Özrü kabahatinden büyüktür.

Hamdolsun maaşımız iyi ama ortada yapılan haksızlıklar varsada konuşmak gerekir
Geçen ayın Ekdersi (Haziran 6 da alacağım )5 saat sınav göreviyle beraber 81 saat olarak asılmış panoya karşılığıda 691 küsürdü bende hesap ettim 81*9,07=734,67 idareye sordum neden eksik yattı diye meğer 10000 TL den sonra vergi dilimine giriyormuşuz yaklaşık 43 TL vergiye gitti bu sadece ekdersden gidenmiş bunun birde maaşıda varmış e maaşdanda 100 TL nin üzerinde kesilecekmiş ben şimdi nerden anladım zammı
verilen 150 alınan 150 belki daha fazlası

aresbel3' Alıntı:

diğer memur maaşlarına oranla bakmanız yeterli hocam.
Polis, hemşire vs. kıyaslayın lütfen on yıl önce ve bugünü :!:

Geri