Öğretmenin Yüzünü Güldürecek Haber!

Kodla Büyü
Söylenecek söz yok. Dünyanın en pahalı benzinini kullanan, yarısından fazlası vergi olan otomobillerine binen, gsm hattına, internetine olması gerekenin 3 katını ödeyen, kredi çekerek ev ve araba alabilen bir güruh 75+75 zammı olumlu karşılamaktadır. Tamam arkadaşlar tapının, sevin, övün, uzun boyuna kara kaşına canınızı feda edin, hayalinizdeki halife figürüne oturtun, islam dünyasının lideri yapın ne yaparsanız yapın da yani bu kadar da haysiyetinizi ayaklar altına almayın ya. Ekonominin büyüdüğü falan yok. Alım gücünün yükseldiği falan yok. Maaş artıyor ama fiyatlar yerinde saymıyor.

pisagorean' Alıntı:
Söylenecek söz yok. Dünyanın en pahalı benzinini kullanan, yarısından fazlası vergi olan otomobillerine binen, gsm hattına, internetine olması gerekenin 3 katını ödeyen, kredi çekerek ev ve araba alabilen bir güruh 75+75 zammı olumlu karşılamaktadır. Tamam arkadaşlar tapının, sevin, övün, uzun boyuna kara kaşına canınızı feda edin, hayalinizdeki halife figürüne oturtun, islam dünyasının lideri yapın ne yaparsanız yapın da yani bu kadar da haysiyetinizi ayaklar altına almayın ya. Ekonominin büyüdüğü falan yok. Alım gücünün yükseldiği falan yok. Maaş artıyor ama fiyatlar yerinde saymıyor.

Bu aşşağılama niye? Kimseye tapındığımız falan yok. Tayyip erdoğan ayrıca benden daha uzun boylu, karizmatik kara kaşlı falan değil :p Siz halen alım gücünün yükselmediğini iddia edin. 2001 krizinde ülke ne hale geldi hatırlamayın. 90lı yıllarda memurun halini araştırıp öğrenmeyin. Ben memur çocuğuyum. Çok iyi bilirim eskiden memurun halini. Şimdi de bizzat kendim yaşıyorum. Farkı görüyorum. Halinden memnun olan arkadaşlar varmış sorumluluk bizimmiş. Ecevitin öksürmesiyle tepetaklak olan ekonomideki vebali de sizin zihniyet üstlenseydi de 2001 şubatında batan bankaların paralarını ödeyeydiniz.

aresbel3' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Bu aşşağılama niye? Kimseye tapındığımız falan yok. Tayyip erdoğan ayrıca benden daha uzun boylu, karizmatik kara kaşlı falan değil :p Siz halen alım gücünün yükselmediğini iddia edin. 2001 krizinde ülke ne hale geldi hatırlamayın. 90lı yıllarda memurun halini araştırıp öğrenmeyin. Ben memur çocuğuyum. Çok iyi bilirim eskiden memurun halini. Şimdi de bizzat kendim yaşıyorum. Farkı görüyorum. Halinden memnun olan arkadaşlar varmış sorumluluk bizimmiş. Ecevitin öksürmesiyle tepetaklak olan ekonomideki vebali de sizin zihniyet üstlenseydi de 2001 şubatında batan bankaların paralarını ödeyeydiniz.
Benim babam da öğretmendi. Annem de öğretmendi. Özal, ecevit, vs. bir sürü hükümet döneminde memurluk yaptılar. Ellerinde olan bi ev ve bir araba. Çok şükür tabii. Fakat madem büyüyoruz daha iyiyiz benim onlardan daha fazla ekonomik açıdan ferah olmam lazım değil mi? Bakıyorum geleceğime ve gördüğüm tek şey bir ev ve bir araba :D

bilbil1920' Alıntı:
Hamdolsun maaşımız iyi ama ortada yapılan haksızlıklar varsada konuşmak gerekir
Geçen ayın Ekdersi (Haziran 6 da alacağım )5 saat sınav göreviyle beraber 81 saat olarak asılmış panoya karşılığıda 691 küsürdü bende hesap ettim 81*9,07=734,67 idareye sordum neden eksik yattı diye meğer 10000 TL den sonra vergi dilimine giriyormuşuz yaklaşık 43 TL vergiye gitti bu sadece ekdersden gidenmiş bunun birde maaşıda varmış e maaşdanda 100 TL nin üzerinde kesilecekmiş ben şimdi nerden anladım zammı
verilen 150 alınan 150 belki daha fazlası

işte ben de bunu diyorum hocam
Aldıkları verdiklerinden fazla
ne anladım ben bu işten :sleep:

Ayrıca babam da öğretmendi 5 yıl önce emekli oldu
yanlış hatırlamıyosam 35 milyar gibi bişey almıştı emekli parası
şimdi de 1500 lira
bunca yılın karşılığı bu olmamalıydı
Neyse susayım ben :(

Ama son söz maalesef bu zihniyet çocuklarımızın geleceğini de karartacak
Kendimi geçtim artık onlara üzülüyorum

pisagorean' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Benim babam da öğretmendi. Annem de öğretmendi. Özal, ecevit, vs. bir sürü hükümet döneminde memurluk yaptılar. Ellerinde olan bi ev ve bir araba. Çok şükür tabii. Fakat madem büyüyoruz daha iyiyiz benim onlardan daha fazla ekonomik açıdan ferah olmam lazım değil mi? Bakıyorum geleceğime ve gördüğüm tek şey bir ev ve bir araba :D
Velhasıl güzel kardeşim değişen bişey yok yani. 2001de öksürüğünde ekonomiyi allak bullak edenin dönemiyle, şimdi vurduğunu deviren adamın dönemi arasındaki memurun ekonomik durumuda değişen hiçbişey yok. Keza babam ben beyaz eşyayı tık demeden aldığım, ilk defa çok rahat ettiğim bi dönem bilirim o da özal ve necmettin erbakan dönemidir der. Ondan sonrası tıraş.

cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
artık ortaya cıktı..4 ayak bi koca kafa ve dünyanın en güzel gözleri...şimdi vurcan kırbacı vurcan kırbacı...da ...sana vuran vurmus zaten haberin yok... gider el ayak öper... ne verirlerse alır gelir savunursunuz siz...

Doğumunu ve gelişimini i iyi analiz etmişsin, fena vurmuşlar zamanında sana, ama kaçakçı merkebisin sen çabuk unuursun.

Benim öğretmen olmadığımı ifade eden kişi, sen kendine bak önce ilk hakaret eden o, ona lafınız yok, neden, çünkü aynı kafayı yaşıyorsunuz.

evlat olsan sevilmessin... zeka dagılımından payını almamıssın...

benim soylediğim şey ogretmenler birlik olmadıkca semer vuran cok olurdu.. sen semeri coktan sırtına aldıgın ıcın atlamıssın olaya...

beyin herkesde var ama içi bos olunca ortaya cıkıyor işte boyleleri... ne desek bos.. kıldan adama...

alısmıssın ustune tonlaca yuk yuklenmesine... biri cıkıp bu eşşeğe de yazık diyor.. ama eşşeklik baki kalıyor işte.. ne desek boş...

baynadir' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
akp iktidarının 12 yılda halktan topladığı verginin, cumhuriyetin kuruluşundan akp ye kadar(yaklaşık 80 yıl) toplanan vergiden 2 kat fazla olduğunu biliyor musunuz? ey mağdur olmayan mahluklar?
ee o kadar yol yaptı öğretmene zama ne gerek var bide :)

vay benim canım öğretmen arkadaşlarım. hep istiyoruzki dünya bizim etrafımızda dönsün. hep diyoruzki ben hangi düşüncedeysem herkes benim düşüncemde olsun. hep diyoruzki ben ne diyorsam ne biliyorsam o doğrudur.

bak bu iktidar zamanında yani 12 yılda toplanan vergi öncekilerin 2 katı olmuş. bu ne demek??? demekki vergi kaçırma azalmış, iş yerleri ve çalışan sayısı artmış. vergisini ödeyemeyen mükellef sayısı azalmış. ayrıca bu vergi artışının çok olduğunu ve bazı ürünlerde verginin azaltılacağınıda yazmaman art niyetli olduğunu gösteriyor.

öğretmene zam yok diyorsunuz. 2007 de göreve başladım 1200 lira alıyordum. şimdi 2150 lira alıyorum. yaklaşık 950 tl artış olmuş 7 yılda. ortalaması %10'un üzerinde. (rabbim aldığı paranın hakkını vermeyene helal etmesin.)

12 yıl önce hangi banka bizlere 10 yıl vadeli borç verirdi? kime şimdiki gibi bir ev parası borç verirdi? sistem doğru işlemese çarklar dönmese böylemi olurdu???

lütfen... hep adalet diyorsunuzya birazcık sizlerde olsa kimin adil olup olmadığını aynaya bakınca çok iyi anlayacaksınız...

hocam maaşındaki artısı.. dogalgaz elektirik.. benzin..otomobil.. vergi vb. şeylerle kıyaslasana... 7 yılda maaşında 950 artıs olmus...2013 aralık ile 2014 mart arası sıfır otomobil fiyatlarında 10 bin tl uzeri artıs oldu.. onu geç... 2008 de aylıkj ortalama 35-55 arası elektirik faturası oderken.. bu sene 70-95 arası ödüyorum.. ev aynı ev.. eşyalar aynı eşyalar..

söylencek tek şey olur..2014 e kadar kredi fazileri düşük idi... şimdi hemen hemen herkes ev araba sahibi.. araba sahipleri en az 2 yıl bankaya borclu.. ev sahipleri 5 ile 10 yıl arası borçlu....

1998 yılında babam emekli oldugunda emekli ikramiyesi ile sııfır yap sattan bir ev aldı... memur emeklisi... ev suan 14 yıllık ve fiyatı 95 bin civarı... bugun emeklli olan bir memur ikramiyesi ile alabilirmi bunu?? sıfır binayı geç bu 14 yıllık binayı bile alamaz...

iktidarın hastaneleri ve sgk yı düzeltti.. evet... ama bu iktidar kadar vergi toplayan varmı,? kaldıkı üzretsiz saglık hizmeti alıuyorz ya.. ne zaman eczaneye gidip ilac alsam.. 25-30 tl para oduyorum.. yok hastane ücreti yok ilac payı. vs...

yani devletin topladıgı paraları düşünürsek bize verilen hzmet ve adlıgımız maaş devede kulak kalır...

öncekiler kötü idi bu kötünün iyisi diyerek kabullnmek dogrumudur..

13 yıldır deprem vergisi olarak baslayan ötv vb vergiler veriyorz.. neden basladı bu vergiler.. istanbulu depreme hazırlamak için... ne yapıldı peki.. yol kopru ve şimdi havalanı. yapılmaya calısıyor....

1998 yılında babam emekli oldugunda emekli ikramiyesi ile sııfır yap sattan bir ev aldı... memur emeklisi... ev suan 14 yıllık ve fiyatı 95 bin civarı... bugun emeklli olan bir memur ikramiyesi ile alabilirmi bunu?? sıfır binayı geç bu 14 yıllık binayı bile alamaz... .. tekrarlayayım dedim..

birde pinpon topuyla,tenis raketiyle şemsiye ile hesaplanan enflasyon oranlarını hatırlatayım...

repocket' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
Bilen bilir forumda siyaset ile ilgili başlıklara ileti yazmam ancak göz göre göre yalana da sessiz kalamadım. 2002 yılından bu yana öğretmen maaaşının alım gücünün azaldığını iddia edenler var. Sessiz kalamadım. Arkadaşlar gidin demokrasiyi eleştirin, tüketim toplumu olduk eleştirin, eğitim sistemi yazpoz oldu eleştirin ancak alım gücü azaldı, öğretmen aç kaldı öldük bittik edebiyatı yapmayın allah aşkına. Hangi kalem tüketim malında öğretmenin alım gücü azalmış 2002den bu yana bir örnek ve güvenilir bir link verin de görelim.

diğer memur maaşlarına oranla bakmanız yeterli hocam.
Polis, hemşire vs. kıyaslayın lütfen on yıl önce ve bugünü :!:
O dediğin maaşlar 15-18 yıl önce yanımdan geçemezdi.
Biliyormusun;
Ben mesleğe köyde başladım.Müdür yetkiliydim.
Köyde başlayan sağlık ocağı başhekimi ile eşit maaş alıyordum.
Doktor arkadaş; 4 yıl daha az okusaydım derdi sıklıkla.
Sizlere gelince ..Gördüğünüz rüya ile yetinmeye devam.

pisagorean' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Velhasıl güzel kardeşim değişen bişey yok yani. 2001de öksürüğünde ekonomiyi allak bullak edenin dönemiyle, şimdi vurduğunu deviren adamın dönemi arasındaki memurun ekonomik durumuda değişen hiçbişey yok. Keza babam ben beyaz eşyayı tık demeden aldığım, ilk defa çok rahat ettiğim bi dönem bilirim o da özal ve necmettin erbakan dönemidir der. Ondan sonrası tıraş.

Sene 2002 Ağbim yeni memur ben öğrenciyim. Elektrikli süpürge alacak o zaman ve maaşının yarısına denk geliyor bir elektrükli süpürge. Mecbur senetli taksit yapmıştı. Şimdi 10 tane alıyor maaşı o süpürgeden. Lütfen alım gücünün zayıfladığından kimse bahsetmesin. Yoksa "traşı kesin" diyeceğim. (daha demedim :) )

aresbel3' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Sene 2002 Ağbim yeni memur ben öğrenciyim. Elektrikli süpürge alacak o zaman ve maaşının yarısına denk geliyor bir elektrükli süpürge. Mecbur senetli taksit yapmıştı. Şimdi 10 tane alıyor maaşı o süpürgeden. Lütfen alım gücünün zayıfladığından kimse bahsetmesin. Yoksa "traşı kesin" diyeceğim. (daha demedim :) )

hocam yıl 1980 ler falan renkli tlver yeni cıkmıs..bir araba parası.. şimdi ledler var...

teknolojinin gelişmi ve nakliyenin kolaylasması ve sömüren ülkelerin güçlenip yeni ürünlerini pazarlaması sonucu rekabet ortamı olusması ile cogalan ürünlerin ve gelişen ürünlerin piyasa sürülmesidir elektirik süpürgesi olayınız...

tvlerin gelişimi ve fiyat oranlarına bakın.. bu bizim alım gücümüzün arttıgınımı yoksa tv fiyatlarının düştügünümü gosterir...

ülke genelinde 100 çiftçi oldugunu var sayalım... bunun 10 tanesi domates ekiyor digerleri ekmiyor..

domates fiyatı tavan yapmıs... maaşınla 10 kilo ancak alıyorsun...

10 sne sonra 100 çiftçide domates ekiyor maşınla 1000 kilo domates alıyorsun....

bu senın alım gücünün arttıgınımı gösteriyor....???

teknolojinin ulasımın rekabetin arttıgı bir yerde düşen fiyatları alım gücü olarak gormek mantıklı değil.. gecen sene samsung s4 ilk cıktıgında bir maaşımız kadardı.. şimdi s5 bir maaşımız kadar...
şimdi s4 bir maasımızdan daha düşük... bu bizim alım gücümüzün arttıgının bir göstergesimidir???

Alım gücünü elektrikli süpürgeye göre belirleyenler var :D Ben daha bişey demiyorum. Ben konuşmuyorum siz tıraşa devam edin. Dinleyen dinlesin beni zerre illgilendirmez.

Mesleğe başladığımda 2 aylık maaşıma 51 ekran TV ancak alıyordum.
Şimdi ise ;
Hamdolsun 1 aylık maaşıma 51 ekran hemde 4 tane :++: tüplü (CRT) TV alırım :p

pisagorean' Alıntı:
Alım gücünü elektrikli süpürgeye göre belirleyenler var :D Ben daha bişey demiyorum. Ben konuşmuyorum siz tıraşa devam edin. Dinleyen dinlesin beni zerre illgilendirmez.
Arkadaş beyaz eşyanın enflasyonu karşısında öğretmen maaşının ezildiğini iddia etti. Ben de yaşadığım bir olaydan iddiasını çürüttüm. Sen örnekleri çoğaltabilirsin, Ekmeğin adet fiyatından, Sütün kilosuna, benzinden, takım elbiseye bütün tüketim mallarını sırala Öğretmenin, memurun, asgari ücretin alım gücünün azaldığını kimse iddia edemez arkadaşım. Açmışsınız başlığı biri çalıyo biri söylüyo.
Sıkışınca neymiş? Ağamız bizi kale alıp cevap vermezmiş.. Yesinler havanı :puhaha: :puhaha:

Maaşımız çoğaldı ise zenginiz değilmi,

Yaşasın.
En zengin memur öğretmen.
sondan birinci

Eskiden fakirdik,,Şimdi en zengin memur öğretmen.
Nedenmi ben biliyorum. biliyorum he heh heh he he
Eskiden telli dolaplar vardı,,şimdi buzdolabım var.
Eskiden 6 kömürlü radyomuz vardı şimdi TV var
Eskiden 38 plaka mrcedes e binerdik,,, şimdi kapıda şahin var
Eskiden internet yoktu,,,,,,,,,,,,,,,,şimdi var hemde sınırsız.
ZENGİN ÖĞRETMEN,,,,,,,,,,,,ZENGİN ÖĞRETMEN,,,,,,,,,,,,,,,,,,ZENGİN ÖĞRETMEN
Haberim yokmuş,, en zengin benmişim,,, :puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:
MUŞTU larınıza teşekkürler neye hizmet ediyorsanız.Kimlerden vaatler aldıysanız artık...
Ay sonu geldi ya Kusura bakmayın sinirlerim bozuldu.

aresbel3' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Arkadaş beyaz eşyanın enflasyonu karşısında öğretmen maaşının ezildiğini iddia etti. Ben de yaşadığım bir olaydan iddiasını çürüttüm. Sen örnekleri çoğaltabilirsin, Ekmeğin adet fiyatından, Sütün kilosuna, benzinden, takım elbiseye bütün tüketim mallarını sırala Öğretmenin, memurun, asgari ücretin alım gücünün azaldığını kimse iddia edemez arkadaşım. Açmışsınız başlığı biri çalıyo biri söylüyo.
Sıkışınca neymiş? Ağamız bizi kale alıp cevap vermezmiş.. Yesinler havanı :puhaha: :puhaha:
Sıkışma durumu yok. Yorgunluk var birader. Siz polyannayi oynamaya devam edin. Ne desem boş. Hava civayi sen yap. Alim gucun iyiymis cek altina kiyak bi araba, tak gozlukleri, sac parani cok geliyosa. Hadi eyvallah.

Geçim sıkıntısı ve bunca borcun, alacaklının üstüne birde tuzu biberi eksikti,
Yav nereden çıktınız sizler??? Atadan babadanmı destek görüyorsunuz yoksa benmi saçıp savuruyorum????
Zengin öğretmeniz biz,, cebimizden para fışkırıyor.Şükretmesini harcamasını bilmiyoruz.Zenginlikten uçuyorum.
Memleket gülistan ben dikenli bahçede zengin.Helal olsun.

GRİNGO' Alıntı:
Şimdi ise ;

hocam 3 sene sonra tv fabrikası bile acarsın :D

Hahha Çok zekisiniz, en zeki sizsiniz :puhaha: öyle sanıyorsunuz.

Arkadaşım Kastettiğim şeyi çok iyi anladınız da işinize gelmiyor gerçeklerle yüzleşmek. Neden mi. Ya şu ülkeyi benim zihniyetimde adam yönetsin isterse maaş vermesin fikriyatındasınız. O sebepten Ecevit dönemini alkışlar Ahmet Nejdet Sezeri översiniz. Geçti o günler...
Tabiki Crt monitörün fiyatındaki artışı baz alamayız. Onun yerine şöyle yapın; Bir maaşıyla 85 deki siyah beyaz televizyonu memur alabiliyor muydu ya da nasıl alıyordu? Şimdi 106 ekran LED televizyonu alabiliyor mu? Ya da şöyle düşünün 90 da merdaneli çamaşır makinasını alabiliyor muydu maaşıyla şimdi ise 5 programlı 7 kg (artık neyse) çamaşır makinasını alabiliyor mu? Veya 2002 yılında nokia 3310 alabiliyor muydu bir maaş? şimdi Samsung s5 alabiliyormu?? Teknoloji gelişiyormuş.. Biraz da siz gelişin. Dalga geçeceğinize kıvırmadan tartışın ki ortalık körler sağırlar olayına dönmesin.

75+75 bile çok bu camiaya arkadaşlar. Millet halinden memnun. Biz parayı kullanmayı bilmiyoz. Yoksa o paraya baksana millet nerdeyse yat kat alacak :D

cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
artık ortaya cıktı..4 ayak bi koca kafa ve dünyanın en güzel gözleri...şimdi vurcan kırbacı vurcan kırbacı...da ...sana vuran vurmus zaten haberin yok... gider el ayak öper... ne verirlerse alır gelir savunursunuz siz...

Doğumunu ve gelişimini i iyi analiz etmişsin, fena vurmuşlar zamanında sana, ama kaçakçı merkebisin sen çabuk unuursun.

Benim öğretmen olmadığımı ifade eden kişi, sen kendine bak önce ilk hakaret eden o, ona lafınız yok, neden, çünkü aynı kafayı yaşıyorsunuz.

evlat olsan sevilmessin... zeka dagılımından payını almamıssın...

benim soylediğim şey ogretmenler birlik olmadıkca semer vuran cok olurdu.. sen semeri coktan sırtına aldıgın ıcın atlamıssın olaya...

beyin herkesde var ama içi bos olunca ortaya cıkıyor işte boyleleri... ne desek bos.. kıldan adama...

alısmıssın ustune tonlaca yuk yuklenmesine... biri cıkıp bu eşşeğe de yazık diyor.. ama eşşeklik baki kalıyor işte.. ne desek boş...

Bakıyorumda eşeklik üzerine baya bilgin var, e tabi genlerinde var eşeklik, biraz ot çöp takviyesi sana.

olmazmı... senın gibiler cok bu dunyada malasef... mecburen eşşeklerle de ugrasıyoruz... ee cok olunca tecrube ediniyoruz.. senın gibiler oldukca fazla... da biz ne yapsak bos eşşeklikleri baki kalıyor işte ..aynaya baksan gorursun!

2014 model skoda octavia 1.6 TDI CR 105 PS DSG Green Tec Elegance fiyatlandırılması aşağıda..

45.289,60 ---------satış fiyatı (fabrikanın üzerine kar eklediği fiyat)

20.380,32 ----------ÖTV (özel tüketim vergisi) %45
11.820,58-----------KDV (katma değer vergisi) %18
429,50--------------MTV (motorlu taşıtlar vergisi)
214,0---------------trafik tescil işlemler resmi bedeli ***
266,0----------------trafik tescil işlemler hizmet bedeli ***

78.400------------ veeee aracın anahtar teslim fiyatı....

önce arac fiyatına ötv yi ekliyor sonrda kdv yi hesaplıyor... arac fiyatı üzerinden ayrı ayrı ötv ve kdv hesaplasa ötv 20 380...kdv 8152 tl civarı olacak.. ama önce arac fiyatı üzerinden ötv hesaplıyor... sonra ötvli fiyat üzerinden kdv yi ekliyor...
yani ötv ni de devlet bize satmıs oluyor iyimi:d

45 bin tl lik arac için 78 bin tl ödeyip bunu kabullenen tek milletiz.. dünyada varsa örmegi gösterin bileyim...

bu arada ötv nin alınma nedeni deprem için önlemler almak falandı galiba.bu amacla baslamıstı... bu nedenle yollar yapıyor kalan ist. düşünülüp istnbula 3. havalimanı yapıyortuz... Allah korusun yarın deprem olsa takdiri ilahi der cıkarlar yine kenara.. millette yapacak birşey yok ölenler şehit olur İnşallah diyerek.. kabullenir.

soınra 1 2 mütahit şirket olmadı belediyeden 2 3 müdür günah kecisi olur işlem tamam....

GRİNGO' Alıntı:
Şimdi ise ;

O zaman ki 51 ekranını şimdinin 4K'lı televizyonu gibi düşüneceksin, yoksa mantık hatası oluyor. 2 maaşla da alamadığın tvler var biliyon mu? Bilmiyorum şaka mı yapıyorsun ama böyle düşünenlere lafım sana değil yani.

mdio' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
Şimdi ise ;

O zaman ki 51 ekranını şimdinin 4K'lı televizyonu gibi düşüneceksin, yoksa mantık hatası oluyor. 2 maaşla da alamadığın tvler var biliyon mu? Bilmiyorum şaka mı yapıyorsun ama böyle düşünenlere lafım sana değil yani.
Yok hocam arkadaş da zaten bi arkadaşın örneğiyle çok güzel dalga geçmiş ciddi değil yani yazdıkları :D

cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
2014 model skoda octavia 1.6 TDI CR 105 PS DSG Green Tec Elegance fiyatlandırılması aşağıda..

45.289,60 ---------satış fiyatı (fabrikanın üzerine kar eklediği fiyat)

20.380,32 ----------ÖTV (özel tüketim vergisi) %45
11.820,58-----------KDV (katma değer vergisi) %18
429,50--------------MTV (motorlu taşıtlar vergisi)
214,0---------------trafik tescil işlemler resmi bedeli ***
266,0----------------trafik tescil işlemler hizmet bedeli ***

78.400------------ veeee aracın anahtar teslim fiyatı....

önce arac fiyatına ötv yi ekliyor sonrda kdv yi hesaplıyor... arac fiyatı üzerinden ayrı ayrı ötv ve kdv hesaplasa ötv 20 380...kdv 8152 tl civarı olacak.. ama önce arac fiyatı üzerinden ötv hesaplıyor... sonra ötvli fiyat üzerinden kdv yi ekliyor...
yani ötv ni de devlet bize satmıs oluyor iyimi:d

45 bin tl lik arac için 78 bin tl ödeyip bunu kabullenen tek milletiz.. dünyada varsa örmegi gösterin bileyim...

bu arada ötv nin alınma nedeni deprem için önlemler almak falandı galiba.bu amacla baslamıstı... bu nedenle yollar yapıyor kalan ist. düşünülüp istnbula 3. havalimanı yapıyortuz... Allah korusun yarın deprem olsa takdiri ilahi der cıkarlar yine kenara.. millette yapacak birşey yok ölenler şehit olur İnşallah diyerek.. kabullenir.

soınra 1 2 mütahit şirket olmadı belediyeden 2 3 müdür günah kecisi olur işlem tamam....

Bu dediğinizi kimse kabullenmez tabi ki,mesela benzinde çok pahalı, bizim karşı çıktığımız 80 yıldır memleketin görmediği hizmetleri yapan bu hükümeti top yekün inkar etmeniz, yoksa araç ve benzin gerçekten pahalı, bir o kadar da alan var tabiki, öğretmenlerde o kadar maaşımız az şu bu diyor ama çevremde en düşük model arabaya binen benim, oda 15.000 tl lik :) Bazı forumlarda Fatih projesinde yaşanan aksaklıklardan ötürü ölü proje deniyor, Allah akıl fikir versin.

Kısaca, bakış açısı...
Kısaca, polyannacılıkla, hakikati görenler diyelim...

ne 75 miş arkadaş bir yıldır yüzümüzü güldürüyor ama cepte hissedilen bişey yok :+1:

Geri