Öğretmenin Yüzünü Güldürecek Haber!

Kodla Büyü
cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
2014 model skoda octavia 1.6 TDI CR 105 PS DSG Green Tec Elegance fiyatlandırılması aşağıda..

45.289,60 ---------satış fiyatı (fabrikanın üzerine kar eklediği fiyat)

20.380,32 ----------ÖTV (özel tüketim vergisi) %45
11.820,58-----------KDV (katma değer vergisi) %18
429,50--------------MTV (motorlu taşıtlar vergisi)
214,0---------------trafik tescil işlemler resmi bedeli ***
266,0----------------trafik tescil işlemler hizmet bedeli ***

78.400------------ veeee aracın anahtar teslim fiyatı....

önce arac fiyatına ötv yi ekliyor sonrda kdv yi hesaplıyor... arac fiyatı üzerinden ayrı ayrı ötv ve kdv hesaplasa ötv 20 380...kdv 8152 tl civarı olacak.. ama önce arac fiyatı üzerinden ötv hesaplıyor... sonra ötvli fiyat üzerinden kdv yi ekliyor...
yani ötv ni de devlet bize satmıs oluyor iyimi:d

45 bin tl lik arac için 78 bin tl ödeyip bunu kabullenen tek milletiz.. dünyada varsa örmegi gösterin bileyim...

bu arada ötv nin alınma nedeni deprem için önlemler almak falandı galiba.bu amacla baslamıstı... bu nedenle yollar yapıyor kalan ist. düşünülüp istnbula 3. havalimanı yapıyortuz... Allah korusun yarın deprem olsa takdiri ilahi der cıkarlar yine kenara.. millette yapacak birşey yok ölenler şehit olur İnşallah diyerek.. kabullenir.

soınra 1 2 mütahit şirket olmadı belediyeden 2 3 müdür günah kecisi olur işlem tamam....

Bu dediğinizi kimse kabullenmez tabi ki,mesela benzinde çok pahalı, bizim karşı çıktığımız 80 yıldır memleketin görmediği hizmetleri yapan bu hükümeti top yekün inkar etmeniz, yoksa araç ve benzin gerçekten pahalı, bir o kadar da alan var tabiki, öğretmenlerde o kadar maaşımız az şu bu diyor ama çevremde en düşük model arabaya binen benim, oda 15.000 tl lik :) Bazı forumlarda Fatih projesinde yaşanan aksaklıklardan ötürü ölü proje deniyor, Allah akıl fikir versin.

Kısaca, bakış açısı...

fatih projesi ayranı yok içmeye faytonla gider meselesidir.. bu ülkede en son yapılacak seydir.. hele table dagıtılması tamamen uçuk ve gereksiz.. soruyorum tableti derslerde verilmli kullanan varmı?????

tabletin ömrü kac yıl.... bir tablet bir öğrenciye kac yıl dayanır?????

yeterli okul binası ve sınıf yokken... köye yolladıgın ogretmenlerin ahırlarda kalıyorken fatih dunyanın parasını aktarmanın mantıklı hiçbir yanı yoktur...

arac orneginde toplanan verigyi gordunuz....

toplanan tüm vergilerle yendiden koca bir şehir yapılır... istanbulda depreme onlem amaclı ne yapıldı ne yapılıyor..varsa bildiginiz söyleyin ogrenelim...
marmaray 3. köprü ve havalanı para harcamakla fatih projesine para harcamak aynı boş iş.. su an için...

cehcah' Alıntı:
marmaray 3. köprü ve havalanı para harcamakla fatih projesine para harcamak aynı boş iş.. su an için...

İşte zihniyet budur.Bahsettiğin olumsuzluklar T.C devleti kuruldu kurulalı var, o zaman 1. köprü 2. köprü, otoyollar ve daha sayamadığım bir ton hizmet boşuna yapılmış sizin zihniyetinize göre. Ayrıca doğuda bir ton yeni okullar yapılıyor, ahırları eski iktidarlar yapmış bırakmış, şimdikiler gayet güzel. Bu polyanacılık değil gerçekliktir, polyanacılık hakikati görmeyip her hizmete karşı çıkmak olmasın. Sizin derdiniz hizmet değil başka bir şey, ama karşı çıktığınıza millet sahip çıkıyor ve çıkacak.

:alkis: :alkis:

NOT: Marmaray, köprüler, hava yolları, nükleer santraller, barajlar ve diğer yapılara harcanan paralar halkın menfaatleri içindir ... Lütfen sapla samanı karıştrmayalım...
SAygılar.

cehcah' Alıntı:

İşte zihniyet budur.Bahsettiğin olumsuzluklar T.C devleti kuruldu kurulalı var, o zaman 1. köprü 2. köprü, otoyollar ve daha sayamadığım bir ton hizmet boşuna yapılmış sizin zihniyetinize göre. Ayrıca doğuda bir ton yeni okullar yapılıyor, ahırları eski iktidarlar yapmış bırakmış, şimdikiler gayet güzel. Bu polyanacılık değil gerçekliktir, polyanacılık hakikati görmeyip her hizmete karşı çıkmak olmasın. Sizin derdiniz hizmet değil başka bir şey, ama karşı çıktığınıza millet sahip çıkıyor ve çıkacak.

:alkis: :alkis: :alkis:

Araç fiyatlarından benzin fiyatlarından yakınıyorsunuz, son 10 yıla baktığınızda trafikteki araç sayısı 2,5 kat artmış. Kim alıyor bu kadar arabayı? Konut satış grafiğine bakmadım bile... Geçin bu işleri arkadaşlar. Alım gücü de artıyor refah seviyesi de.. Ha diyorsunuz ki; Bizi bu adam yönetmesin biz fakirleşmeye razıyız... Biz değiliz kusura bakmayın..

aresbel3' Alıntı:
cehcah' Alıntı:

:alkis: :alkis: :alkis:

Araç fiyatlarından benzin fiyatlarından yakınıyorsunuz, son 10 yıla baktığınızda trafikteki araç sayısı 2,5 kat artmış. Kim alıyor bu kadar arabayı? Konut satış grafiğine bakmadım bile... Geçin bu işleri arkadaşlar. Alım gücü de artıyor refah seviyesi de.. Ha diyorsunuz ki; Bizi bu adam yönetmesin biz fakirleşmeye razıyız... Biz değiliz kusura bakmayın..
Nufus artiyor buna paralel olarak arac sayisi artiyor. Ayrica sifir arac satis oranlarina bi bak derim gecen yila gore ne kadar dusmus. Trafikteki arac sayisinda artis var demissin sahinler cogaldi evet. Benzin kullanan arac var mi? Lpgsiz arac kaldi mi? Daha somut elle tutulur veriler getirin. Mesela esi calismayan bir ogretmen nasil geciniyormus bi sorun arkadaslariniz varsa. Dogalgaz, iletisim, elektrik, su sirf aylik faturalarin ortalama 400 lira oldugu bi ulkede 2100 lira maas aliyosun. Bunun giyim, gida, kira harcamalarini daha katmadim bile. Fakiriz hala fakiriz. Amac kimse gitsin gitmesin olayi degil. Insanlari kandirmanin anlami yok. Refah falan hikaye. Insanlar hala kit kanaat geciniyor. Babanizdan dedenizden kalmissa bilmem gegirmeniz normal ama sifirdan baslayan icin zor.

1- Araç sayısındaki artış nufusa orandaki artışa kıyaslarsak solda sıfır. Lütfen grafik okumayı öğrenin.
2- Şahin yeni model çıkardı da haberimiz mi yok?
3- Lpgli veya lpgsiz eskiden kaç öğretmende araba vardı şimdi kaç öğretmende var... Veya öğretmen sayısına oranlayın.
4- Eşi çalışmayan öğretmen benim. Ekders vs 3500'ü geçiyor maaşımız. Allaha çok şükür. Ağlamıyorum.
5- Babam da benim gib tek maaşlı memurdu bişe kalmadı yani yukarıdan :)

Öğretmen maaşı altın karşısında değer kaybettiğini söyleyip ağlayanlar var halen.. Sanki altının fiyatını tayyip belirliyor. Altının dolar değeri de artıyor arkadaşlar. dünyada artıyor yani altın fiyatı. Boş yere üzülmeyin :puhaha: :puhaha:
bkz: http://www.gazetebilkent.com/2012/10/24/altin-piyasasi-ve-gelecegi/

Sen tek maaşlı öğretmensin ve maaşın 3500 ü geçiyor????
Tamam o zaman söyle hangi ülkede yaşıyorsun???

Hocam zaten genelde dert yananlar eşi çalışanlar ve özellikle bayan arkadaşlarımız. Kimsenin cebinde gözümüz yok Allah daha çok versin.Ama ricamız kimse ekonomik şartlardan yakınmasın. Bizim okulda her öğretmenin neredeyse 2-3 bin tl aylık ödemesi var. Sonra da geçinemiyoruz diyorlar. E kimisi yazlık almış. Kimisi ev ya da araba almış vs.. Bu insanlar ağlıyor resmen görmeniz lazım. Ev kirası veren, 15-20 bin tllik arabaya binen çok nadir arkadaş maaşdan yana müzdarip. Heralde ne kadar gelirse o kadar gidiyor hocam. 5-6 bin de verseler hükümete çamur atacak arkadaş gene atar. Sonu yok bunun.

yahu ne fesat ne kiskanc adamlarsiniz siz ya. Herkesin arabasi varmis e olmasin mi? Ev aliyolarmis da bu bi basariymis o kadar da olsun. Her donemde insanlar ev ve araba aliyodu zaten su anki hukumetin bir lutfu degil bu. bundan once millet evsiz barksiz degildi. Fakat eskiden beri evler ve arabalar fahis faizli kredilerle alinirdi simdi de ayni. Degisen hicbir sey yok. Yani cok buyuk bir ekonomik rahatlama varmis gibi millet bankaya ugramadan catir catir evini arabasini aliyomus gibi konusmayin ya allah askina.

Fesat lafını size iade ederim. Kimsenin malında mülkünde gözüm olmadığını söyledim ben. Üzüldüğüm şey hocalarımızın varken yok diye ağlaması. Evlerine 6-7 bin para girmesine rağmen "ay hocam bankaya gittim parayı borçlarıma havale ettim geldim" diye ağlaması. Her ayın 15'inde aynı muhabbet öğretmen odasında "Sanki para mı aldık ki borçlar gırtlağa dayandı" muhabbeti. Sorsan Bilmem neredeki yazlığın taksitini ödüyor vatandaş. Devlet 10bin maaş versen 8 bin borçlanıp gene ağlayacak vatandaş bunlar. Onu diyorum. Malım mülküm yok iyi kötü bir arabam var. Kafam da rahat. Kazandığımı harcayıp geçinip gidiyorum. Milletin yazlığı yatı katı beni ilgilendirmez. Fesatlık da bana yakışmaz.

aresbel3' Alıntı:
Fesat lafını size iade ederim. Kimsenin malında mülkünde gözüm olmadığını söyledim ben. Üzüldüğüm şey hocalarımızın varken yok diye ağlaması. Evlerine 6-7 bin para girmesine rağmen "ay hocam bankaya gittim parayı borçlarıma havale ettim geldim" diye ağlaması. Her ayın 15'inde aynı muhabbet öğretmen odasında "Sanki para mı aldık ki borçlar gırtlağa dayandı" muhabbeti. Sorsan Bilmem neredeki yazlığın taksitini ödüyor vatandaş. Devlet 10bin maaş versen 8 bin borçlanıp gene ağlayacak vatandaş bunlar. Onu diyorum. Malım mülküm yok iyi kötü bir arabam var. Kafam da rahat. Kazandığımı harcayıp geçinip gidiyorum. Milletin yazlığı yatı katı beni ilgilendirmez. Fesatlık da bana yakışmaz.
Ayagini yorganina gore uzatmayan tiplerle ekonomik durumu analiz edemeyiz. Bir hesap vardi facebookta falan da dolasti hatta. Sirf gunluk cay simit yiyen bir asgari ucretlinin icler acisi durumunu anlatiyodu. Yazlik, yat falan bunlar luks seyler. Sirf bir ev ve bir araba icin omur boyu calisacagiz ve emekli ikramiyesi ile bir evin yanindan gecemezsiniz. Benim annem de babam da ogretmendi ve emekli ikramiyelerini birlestirince bulundugum ilde bir evin yarisina ancak yetti. Valla ben bilmiyorum. Maas ortada. Temel ihtiyaclari cikip 500 lira kenara koyabilirsen aylik helal olsun. Onu da biriktirerek artim kac yilda alirsan bi evi.

Devletin hazinesini o cok ovundugunuz ozellestirmeyle orayi burayi isleten holdinglerin odedigi vergiler degil vatandasin odedigi vergiler doldurmus :)) Yani ozellestirmeyle millet mali goturuyo devleti ekonomik sikintidan kurtarmak zavalli vatandasa dusuyo. Maasi ver vergi olarak geri al ekonomi cok iyi beyler hulooooooooggg

cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
yahu ne fesat ne kiskanc adamlarsiniz siz ya. Herkesin arabasi varmis e olmasin mi? Ev aliyolarmis da bu bi basariymis o kadar da olsun. Her donemde insanlar ev ve araba aliyodu zaten su anki hukumetin bir lutfu degil bu. bundan once millet evsiz barksiz degildi. Fakat eskiden beri evler ve arabalar fahis faizli kredilerle alinirdi simdi de ayni. Degisen hicbir sey yok. Yani cok buyuk bir ekonomik rahatlama varmis gibi millet bankaya ugramadan catir catir evini arabasini aliyomus gibi konusmayin ya allah askina.

Sen her döneme yetiştin mi ki böyle yazıyorsun, senin döneminde tabi ki alıyorlar, sen sadece bu dönemi yaşadın zaten. Ayrıca bu bir lütuf değil hizmettir. Rakamlara girersek deveyi geçersiniz, doğru bir yeriniz kalmaz !!!
Gir rakamlara hadi. Recep ivediğin bi filminde dalgıç rehberi bu denizde 1000 çeşit balık türü var diyo recep de say lan diyo 2 tane söyleyip kalıyo seninki de o hesap olacak şimdi. Hadi say.

cehcah' Alıntı:
Başka işinmi yok bre; Yüzümüz gülecekmişmiiş :?
Zaten Ay sonu burnumuzdan soluyup maç seyrederek sabahı bekliyoruz . Sonra Limiti dolan kredi kartımı yatıracağım.Ayrıca neden bu ve benzer konuları güncelleyip duruyorsun? Sanki bizlere yaptığın bu toplu terapi seansları ile zengin olduğumuza ikna edince sana maaş bağlayacaklar?
Sen memnunsan, memnuniyetin sana mahsus, yani öznel bir duygu. Esenlikle kal kendine başka şeyler bul.

pisagorean' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
Hic ugrasamam verdigin linke tiklayarak zamanimi harcayamam. Sen takilmaya devam et. Akli basinda insanlariz biz neyin ne oldugunu biliyoruz senin kaynak gosterdigin kiytirik linklere ihtiyacimiz yok. O linktekilere sen inanirsin.

yalancının şahidi bozacı...misali işte..

pinpon topu tenis raketi bezbol sopasıyla hesaplanan oranlar demi o..

Bugün sendikacı arkadaşlar geldi okulumuza.Seneye enflasyon ne olursa olsun, zam vs. alamayacakmışız. Önümüzdeki 2 ay içindede %20 vergi dilimine girecekmişiz.
Araştırdım ÜFE resmi rakamlar.
şubat 12.40
mart 12.31
nisan 12.98
mayıs 11.28
Yetkili sendikanı, yetkisini kullanmasının zamanı değil'mi?

COBOL' Alıntı:
Bugün sendikacı arkadaşlar geldi okulumuza.Seneye enflasyon ne olursa olsun, zam vs. alamayacakmışız. Önümüzdeki 2 ay içindede %20 vergi dilimine girecekmişiz.
Araştırdım ÜFE resmi rakamlar.
şubat 12.40
mart 12.31
nisan 12.98
mayıs 11.28
Yetkili sendikanı, yetkisini kullanmasının zamanı değil'mi?

Siz yeni giriyorsunuz herhalde, mayısta girdim bile ben %20'lik dilime...

n takıl;

http://www.hazine.org.tr/tr/index.php/e ... estergeler[/quote]
Hic ugrasamam verdigin linke tiklayarak zamanimi harcayamam. Sen takilmaya devam et. Akli basinda insanlariz biz neyin ne oldugunu biliyoruz senin kaynak gosterdigin kiytirik linklere ihtiyacimiz yok. O linktekilere sen inanirsin.[/quote]

pinpon topu tenis raketi bezbol sopasıyla hesaplanan oranlar demi o..[/quote]

neyse hikaye anlatmanıza gerek yok, 2002 öncesi refah durumu ile şimdiki refah durumu ortada, asıl bozacı şıracının kimler oldukları belli, ekmelettiniz mi?[/quote]
Eklemeddine saldirmana ne gerek var. Adayin kimse oy verirsin derdin ne yani. Herkes destekledigi partinin adayina verir kazanir kazanmaz zoruna giden ne?

cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Hic ugrasamam verdigin linke tiklayarak zamanimi harcayamam. Sen takilmaya devam et. Akli basinda insanlariz biz neyin ne oldugunu biliyoruz senin kaynak gosterdigin kiytirik linklere ihtiyacimiz yok. O linktekilere sen inanirsin.

pinpon topu tenis raketi bezbol sopasıyla hesaplanan oranlar demi o..[/quote]

neyse hikaye anlatmanıza gerek yok, 2002 öncesi refah durumu ile şimdiki refah durumu ortada, asıl bozacı şıracının kimler oldukları belli, ekmelettiniz mi?[/quote]
Eklemeddine saldirmana ne gerek var. Adayin kimse oy verirsin derdin ne yani. Herkes destekledigi partinin adayina verir kazanir kazanmaz zoruna giden ne?[/quote]

Kimin ne kadar zoruna gitmiş belli, adamın ismini bile ilk kez duydunuz zorunuza giden bu sanırım, bak ne güzel izah etmiş.

https://twitter.com/SweetNovemberrr/sta ... 33/photo/1[/quote]
Farzedelim ilk kez duyduk veya duymadik adayimiz bu aslanim. Zorumuza giden bisey yok. Adayimiz bu ve buna oy verecegiz diyoruz sen tutuyosun adam hakkinda konusuyosun. Konusma. Senin adayin hangisiyse destekle. Sikinti yapma. Ortami da germe isine bak. Link falan da koyma abuk subuk.

Görevden alınan hiç dönemeyecek

SOMA ile ilgili torba taşıya eklenen ve bizleri ilgilendiren hüküm;
diyelim ki Alo diyen bir veli şikayetine maruz kaldınız. İl idaresi kanunu ile sizi uzak bir köye gönderdiler. Zaten soruşturmalarda bunu standart olarak yapıyorlar.
Soruşturmadan aklandınız. Ama Yerinize dönmek için mahkeme bile yetmeyecek;
---------------------------------------------------------------------------------------
TORBA TASARIYA EKLENEN YENİ HÜKÜM

MADDE 82 - 6/1/1982 tarihli ve 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 28 inci maddesinin (1) numaralı fıkrasının üçüncü ve dördüncü cümleleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve fıkraya aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Ancak, kamu görevlileri hakkında tesis edilen atama, görevden alma, göreve son verme, naklen veya vekaleten atama, yer değiştirme, görev ve unvan değişikliği işlemleriyle ilgili olarak verilen iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin mahkeme kararlarının gereği iki yıl içinde; ilgilinin kazanılmış hak aylık derecesine uygun başka bir kadroya atanması suretiyle yerine getirilir.

"Kamu görevlileri hakkında yapılan bu tür idari tasarruflar; telafisi güç veya imkansız zararlar doğurmaz."

"Kamu görevlileri hakkında tesis edilen atama, görevden alma, göreve son verme, naklen veya vekaleten atama, yer değiştirme, görev ve unvan değişikliği işlemleriyle ilgili olarak verilen iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmeyen kamu görevlisi hakkında ceza soruşturması ve kovuşturması yapılamaz; ancak disiplin hükümleri saklıdır."

-----------------------------------------KAYNAK-------------- http://WWW.MEMURLAR.NET

http://www.memurlar.net/haber/473384/

İyi de ne alaka?? Bu başlıkta öğretmenin ekonomik durumu konuşuluyor. Özlük hakları saygınlığı vs.. Bu mesele ayrıca eleştirilmesi gereken bir konudur. Hükümete vurma adına girdiğiniz komik duruma gülüyorum :puhaha: :puhaha:
Ekonomi muhabbetleri hep ülkenin bölünmesi seneryoları ile sonlanır canım ülkemde.. Ekonomiden vuramayan bel altı sallamaya başlar. Memlekette kimse sınır tanımıyo.

"Görevden alınan hiç dönemeyecek" BU ekonomik konudur.

Ne demek ne alaka?
Çocuğunun aldığı nottan yada aldığı disiplin cezasından Veli şikayet ediyor.
Müdür yard. görevden alınıyor.ÖğretmenLEr sürgün ediliyor(Örnek;Mersin Fen LİSESİ)Sanırım 5 öğretmen
Sonra soruşturma neticeleniyor ki ,,,kamu görevlileri aklanmış .Veli haksız.
(Sonuçlara dikkat)
1-5 öğretmen memleketinden ailesi ile birlikte uzakta görevde
2-Bir İdareci artık öğretmen olmuş.
3-Veli yoluna devam ediyor.
Kamu görevlileri ise eski haklarını mahkeme yolu ile bile geri alamıyor.
Seni ailen ile birlikte 40-50 yaşından sonra doğuya tekrar gönderecekler. Mahkeme yolu kapalı. Mahkemede aklansan 2 yıl daha bekleyeceksin.
:-1: Sana göre ekonomik nedeni yok bunun.

aresbel3' Alıntı:
İyi de ne alaka?? Bu başlıkta öğretmenin ekonomik durumu konuşuluyor. Özlük hakları saygınlığı vs.. Bu mesele ayrıca eleştirilmesi gereken bir konudur. Hükümete vurma adına girdiğiniz komik duruma gülüyorum :puhaha: :puhaha:
Ekonomi muhabbetleri hep ülkenin bölünmesi seneryoları ile sonlanır canım ülkemde.. Ekonomiden vuramayan bel altı sallamaya başlar. Memlekette kimse sınır tanımıyo.
Ekonomiyi elestirirsin hukumeti yikmaya calisiyo, paralel, vatan haini, egitimdeki politikalari elestirirsin montajci, dublajci, chp zihniyeti, rant icin yapilan insaatlari elestirirsin gezici, dis mihrak vs vs. Buldunuz isin kolayini hadi bakalim.

aresbel3' Alıntı:
1- Araç sayısındaki artış nufusa orandaki artışa kıyaslarsak solda sıfır. Lütfen grafik okumayı öğrenin.
2- Şahin yeni model çıkardı da haberimiz mi yok?
3- Lpgli veya lpgsiz eskiden kaç öğretmende araba vardı şimdi kaç öğretmende var... Veya öğretmen sayısına oranlayın.
4- Eşi çalışmayan öğretmen benim. Ekders vs 3500'ü geçiyor maaşımız. Allaha çok şükür. Ağlamıyorum.
5- Babam da benim gib tek maaşlı memurdu bişe kalmadı yani yukarıdan :)

Öğretmen maaşı altın karşısında değer kaybettiğini söyleyip ağlayanlar var halen.. Sanki altının fiyatını tayyip belirliyor. Altının dolar değeri de artıyor arkadaşlar. dünyada artıyor yani altın fiyatı. Boş yere üzülmeyin :puhaha: :puhaha:
bkz: http://www.gazetebilkent.com/2012/10/24/altin-piyasasi-ve-gelecegi/
Fakire tevekkül öğret ki, bozulmasın zengin ağaların düzeni .

cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
cehcah' Alıntı:

neyse hikaye anlatmanıza gerek yok, 2002 öncesi refah durumu ile şimdiki refah durumu ortada, asıl bozacı şıracının kimler oldukları belli, ekmelettiniz mi?
2002 de durumumuz neydi şimdi ne oldu.anlatsana arkadaşım,ne yaptın 2 ev mi aldın,çocuğunun geleceğinimi garanti altına aldın,nasıl bir akıl sizlerinki?180 milyar dolarlık özelleştirme yaptınız.rahatız diyosunuz.özelleştirm yapmadan ekonomiyi düzeltsenize satarak rahat yaşama olsa japonlar hiç çalışmaz.şimdiye kadar ürettiklerinin karıyla geçinirler.ışıdteki adamlar bile daha az cahil sizden sizin okuma imkanınız olduğu halde okumuyorsunuz?istikrar ekonomiyi canlı tuttu.amaçta buydu.50 sene sonra hangi yaptıklarınızı hatırlayacaz sen söyle:

cahraz' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
cehcah' Alıntı:

neyse hikaye anlatmanıza gerek yok, 2002 öncesi refah durumu ile şimdiki refah durumu ortada, asıl bozacı şıracının kimler oldukları belli, ekmelettiniz mi?
2002 de durumumuz neydi şimdi ne oldu.anlatsana arkadaşım,ne yaptın 2 ev mi aldın,çocuğunun geleceğinimi garanti altına aldın,nasıl bir akıl sizlerinki?180 milyar dolarlık özelleştirme yaptınız.rahatız diyosunuz.özelleştirm yapmadan ekonomiyi düzeltsenize satarak rahat yaşama olsa japonlar hiç çalışmaz.şimdiye kadar ürettiklerinin karıyla geçinirler.ışıdteki adamlar bile daha az cahil sizden sizin okuma imkanınız olduğu halde okumuyorsunuz?istikrar ekonomiyi canlı tuttu.amaçta buydu.50 sene sonra hangi yaptıklarınızı hatırlayacaz sen söyle:
2002de benzini daha ucuz aliyodu, dogalgaz daha ucuzdu, elektrik keza oyleydi, et fiyatlari makuldu bunlar sadece bikac ornek. Yok hocam bosa yorulma anlatamazsin. Biad etmis bi kere. Su benzin pahaliligina bile adam hala bana aciklama yapiyo o kadar devreyi yakmis yani. Ona bile kilif uydurmaya calisiyo ki hic katiksiz vatandasa giydiriyolar akaryakittan yani bunun baska aciklamasi yok adam bunu bile savunuyo. Bosver hocam bosver.

Geri