İstanbul BTR

Kodla Büyü
görevlendirmede o kadar okul açıyorlar ama anadolu liseleri atamasında bu okullar açılmıyor...temsili oluyor herşey.. :-1:

eemree' Alıntı:
kartal a gelmiş görevlendirme ama
bu işlerin daha şeffaf yapılması gerektiğini düşünüyorum.
son yazıya göre zorunlu alan ikinci bir okul tercih etmeyip kendi okulunda kalan varmı?
hangi okulu kaç kişi istedi dersi az olana mı çıktı. yoksa başka türlü mü çıktı merak ediyorum.

Çıkmadı rahat olun. Ben kendi okulum harici istemedim. Zaten dilekçelerimizi almadılar hiç. Ama bu tarz şeylerle mutlu olduğunuzu düşünmek üzücü. Keşke kimse istemeseydi de bu tarz görevlendirilmelerle karşı karşıya kalmasaydık. Biz görevlendirilmedik umarım mutludur herkes.

capu' Alıntı:
eemree' Alıntı:
son yazıya göre zorunlu alan ikinci bir okul tercih etmeyip kendi okulunda kalan varmı?
hangi okulu kaç kişi istedi dersi az olana mı çıktı. yoksa başka türlü mü çıktı merak ediyorum.

Çıkmadı rahat olun. Ben kendi okulum harici istemedim. Zaten dilekçelerimizi almadılar hiç. Ama bu tarz şeylerle mutlu olduğunuzu düşünmek üzücü. Keşke kimse istemeseydi de bu tarz görevlendirilmelerle karşı karşıya kalmasaydık. Biz görevlendirilmedik umarım mutludur herkes.

rahat olunup olunulmaması değil olay.
şeffaf olunması lazım dedim kendi düşüncem.
ne kendim görevlendirildim diye mutluyum nede başkası görevlendirilmedi diye
ama şimdi güldüm bu yorumunuza ama yine mutlu olmadım.

Ben sevindim bana çıkmamasına. Fatih için iki okul boş vardı, sanırım kimse okulları istemediği için hiç kimseye çıkmamış.

Belki tepki başlangıcı adına bir kıvılcım olur.

eemree' Alıntı:
capu' Alıntı:
eemree' Alıntı:

Ne amaçla yazdığınızı okuyan herkes biliyor. Sizde kendinizi kandırmayı bırakın bence. Gülecekseniz de gülmeniz gereken yazdığım değil.

repocket' Alıntı:
Ben sevindim bana çıkmamasına. Fatih için iki okul boş vardı, sanırım kimse okulları istemediği için hiç kimseye çıkmamış.

Sanmıyorum. Aynısını bende yaptım ama. Bazı kullanıcılar hala bunu çıkar için yaptığımızı düşünüyor. Örnek istiyorsan Bir üst mesajı okuyabilirsin.

:alkis: :++:
capu' Alıntı:
eemree' Alıntı:
capu' Alıntı:
eemree' Alıntı:

Ne amaçla yazdığınızı okuyan herkes biliyor. Sizde kendinizi kandırmayı bırakın bence. Gülecekseniz de fesatlığınıza gülün bence.

:++:
capu' Alıntı:
repocket' Alıntı:

Sanmıyorum. Aynısını bende yaptım ama. Bazı kullanıcılar hala bunu çıkar için yaptığımızı düşünüyor. Örnek istiyorsan Bir üst mesajı okuyabilirsin.

şunun şuarında 1 buçuk ay sonra tekrar ortalık karışacak bu sürede liseye gidenlerin dersleri boş geçecek ikinci dönem o dersler ellerinden alınacak ve belki ikinci dönem öğretmenin liseye görevlendirmesi çıkmayacak... hep sorunları yaşayacağız bakalım daha neler göreceğiz...

Bazı iller ikinci dönem için BTR görevlendirmelerini almaya başladı. İstanbul da ne zaman başlar merak ediyorum. Bu dönem çok problem yaşandı. İkinci dönem başlamadan mı halledilecek yoksa dönem başlayınca mı? Umarım görevlendirme geldi, gelecek, açıklandı, açıklanacak stresini uzun süre yaşamayız.

istanbul btr 2. dönem başvuru sürecinin başlaması lazım geç kalıyor bence. sayın büyüklerimiz daha iyi bilirler gerçi ..
lütfen bu dönem idare ile bt öğretmenlerini karşı karşıya getirmeden bizi ezmeden adil bir görevlendirme süreci olsun. umarım ikinci dönemin ilk günü görev başlar ve herkesin en verimli çalışacağı yerde görevlendirmesi olur.

İstanbul btr görevlendirilmesinin 2.dönem başlamadan netleştirilmesi gerekiyor.
Okul idarecileri şimdiden sormaya başladı ona göre ders alıp alamayacağımız belirlenecek
çıkarsa üzerimize düşen görevi zaten yapıyoruz ama çıkmayacaksa malum dersimiz yok :(
(Medya okuryazarlığı,görsel sanatlar v.s )artık hangi dersler verilirse gireceğiz :(

Evet Lütfen İstanbul BTR için erken davranalım, onaydan önce kontrol listeleri takip edilsin ve benim görüşüm şu anda çalıştığımız liselerde devam etme önceliğimiz olsun, okula idari sisteme ve akıllı tahtalara alıştıktan sonra başka bir kurumdan baştan acemilik çekmeyelim,

4 ayda bir böyle görevlendirme yazısı beklemeden sabit kadroya kavuşacağımız mutlu günleri de görürüz inş, sözleşmeli hatta ücretli öğretmenden beter ettiler bizi, ne dersimiz kaldı ne davranış notu ve ne de NORM kadromuz ...

Var mı haber ? duyum falan alan yok mu arkadaşlar ilden ilçeden?

İdare ikinci dönem için gelecek gidecek ücretli öğretmen söz konusu olduğunda (akıllarına 2. dönemin ders programı geldiğinde) ilk iş bize soruyor nedir diye

Son haftaya geldik neredeyse bugüne kadar 2. dönem başvurularını almadılar bence artık beklemeyin 2. döneme kaldı yine...

Değerli İstanbul Koordinatörümüz!

Eskiden sizi bu forumda daha sık görmekteydik.
Ben bu sitenin abonesi olan biri olarak - az yazan ama sürekli okuyan biri olarak- sizin açıklayıcı cevaplarınızı memnuniyetle okuyordum.

Sizi küstürenler oldu galiba.
Arkadaşlarımız zaman zaman yaşadıkları sinir harbinin neticesi olarak kırıcı olabiliyor.
Biz birbirimize karşı da böyleyiz ne yazık ki.
Ama bu zümrenin ruh halini anlamak ve hoşgörmek lazım; ki siz anlayışlı birisiniz.

2. Dönem BTR görevlendirmeleri ile ilgili yine sizden açık ve net bilgiler beklemekteyiz.
Hem arkadaşlarımız hem de sizler sıkıntı yaşamadan bu konunun netleşmesini bekliyoruz.

2. Dönem başvuruları ne zaman başlıyor? 1. dönemdeki gibi yine aynı sıkıntıları yaşamamak için İstanbulun erken adım atmasında yarar var..

istbilfor.org da aşağıdaki açıklama var bekleyip göreceğiz hayırlısı.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi BT Rehberlik Başvuruları

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi BT Rehberlik Başvuru yazısı 16.01.2013 itibarıyla İlçelere gönderilmiştir. Dikkat edilecek noktalar ve açıklamalar gün sonunda sitemizde yayınlanacaktır.

(17.01.2013)

AliHamza' Alıntı:
Değerli İstanbul Koordinatörümüz!

Eskiden sizi bu forumda daha sık görmekteydik.
Ben bu sitenin abonesi olan biri olarak - az yazan ama sürekli okuyan biri olarak- sizin açıklayıcı cevaplarınızı memnuniyetle okuyordum.

Sizi küstürenler oldu galiba.
Arkadaşlarımız zaman zaman yaşadıkları sinir harbinin neticesi olarak kırıcı olabiliyor.
Biz birbirimize karşı da böyleyiz ne yazık ki.
Ama bu zümrenin ruh halini anlamak ve hoşgörmek lazım; ki siz anlayışlı birisiniz.

2. Dönem BTR görevlendirmeleri ile ilgili yine sizden açık ve net bilgiler beklemekteyiz.
Hem arkadaşlarımız hem de sizler sıkıntı yaşamadan bu konunun netleşmesini bekliyoruz.
Merhaba hocam;

Küstürmek değilde burada ki garip yorumlar beni gerçekten yoruyor ve üzüyor, ekip arkadaşlarımla konuştuğumda bilgilendirme için istbilfor.org adresine yönlendirmemizin daha doğru olacağını ve benim daha az yıpranacağımı söylediler bende kabul ettim.
Aslında fatih projesi altyapı işlemleri(keşif işlemleri ve toplantılar) sebebiyle eve en erken 8 gibi geliyorum ve siteye de ancak haftada bir bakabiliyorum.

Bu başlıkta bile mesela 14-21 haftasında başvuruları alıp bitirseydik okul değiştirenler dışında
bir tane adam kadrosu değişenlere (Norm sebebiyle yada Anadolu Lisesi sebebiyle) ne olacak çok erken yapmak doğru değil der miydi,
benim kişisel kanaatim demezdi - bana ne abi ben görevlendirildim kadrosu değişen kendi derdine düşsün derdi.

Bu işi de düşündüğünüzde o sebeple doğru zaman 15-25 Ocak arası olmalıydı ki 25 Ocakta kurum değiştirenler yeni kurumlarından başvurabilsin bu seferde dönem bitmeden kontrol hakkı kalmıyor o sebeple 15-24 Ocak arası olabilir ki diğerleride kurum değiştirip gönderse bile görevlendirme komisyonuna dahil edilebilecek durumda olsun.

evet başvuru tarihleri bencede en uygun zamanda alınıyor, umarım bu dönem hiç bir sıkıntı olmadan kimse mağdur olmadan görevlendirmeler ikinci dönem başında bellir olur...

dikkat edilmesi gerekli hususlar ve tarcih edilecek okul listeleri istbilfor da da yok kucukcekmeceye gelmedi de var mı taze bilgi??

Geri