İstanbul BTR

Kodla Büyü
mfk' Alıntı:
Pendikte 50 ye yakın öğretmeniz. 13 kişiye çıkmış. 2. Kez okullara yazı gelmişti geçen hafta idarem boş olan okullara ek görevlendirme yapılıyormuş dedi. Ben de ilk başvuruyu yaptığım için dikkate almadım. Meğer tekrar başvurmak gerekiyormuş. Formatörlük resmen iptal. Btr de çıkmamış 2 ay ek ders alamayacağız ve işin kötüsü kimse farkında değil. Ortak hareket etmemiz gerekmiyor mu sizce de?

Hocam nasıl kimse farkında değil biz 2 haftadır burada ne konuşuyoruz? Siz de artık formatör değilsiniz dersiniz hariç hiçbir iş yapmazsınız idareniz de farkında olur. Sizin formatörlük iptal yazınız okula gelmedi mi?

figosde' Alıntı:
mfk' Alıntı:
Pendikte 50 ye yakın öğretmeniz. 13 kişiye çıkmış. 2. Kez okullara yazı gelmişti geçen hafta idarem boş olan okullara ek görevlendirme yapılıyormuş dedi. Ben de ilk başvuruyu yaptığım için dikkate almadım. Meğer tekrar başvurmak gerekiyormuş. Formatörlük resmen iptal. Btr de çıkmamış 2 ay ek ders alamayacağız ve işin kötüsü kimse farkında değil. Ortak hareket etmemiz gerekmiyor mu sizce de?

Hocam nasıl kimse farkında değil biz 2 haftadır burada ne konuşuyoruz? Siz de artık formatör değilsiniz dersiniz hariç hiçbir iş yapmazsınız idareniz de farkında olur. Sizin formatörlük iptal yazınız okula gelmedi mi?

Yok hocam hiç birşey gelmedi. okulu bi düzene sokmaya çalışıyoruz koşturuyoruz biz de. Bugün bi arkadaş arayıp hocam senin ismin yok diyince girdim baktım hakkaten yok. İlk başvuruyu yaptıktan sonra ikinci yazının ek görevlendirme olduğunu düşündüğümden başvurmadım. Zaten ek okul listesini görmüştüm. yazıyı da okuma fırsatım olmamıştı. bu sebeple de işler uzadı zannedip kontrol etmedim. Siz ille görüştünüz mü bu durumu? Hocam herşeyi geçtim işin maddi boyutu var.

Hocam ilin söylediği bugüne listeler hazırlanıp onaya gönderilecekti. Hocam ille siz de görüşün de biz dilekçe vermemize rağmen ek dersimiz kesildi şuanda. Dilekçesinde fatih okullarından birini yazmayıp kendi okulunu yazanın da dilekçesi geçersiz sayıldı. Maddi ve manevi olarak çöktük hocam.

Bunu çözebilmemiz lazım böyle şey olur mu Allah aşkına. Ben ille tekrar görüşmeye çalışacağım. Zaten ellerinde evrakımız var hiç evrak vermemiş olanlara bişey yapamazlar belki ama ilk btr başvurusunu yapanları da mağdur etmezler inş.

figosde' Alıntı:
Hocam ilin söylediği bugüne listeler hazırlanıp onaya gönderilecekti. Hocam ille siz de görüşün de biz dilekçe vermemize rağmen ek dersimiz kesildi şuanda. Dilekçesinde fatih okullarından birini yazmayıp kendi okulunu yazanın da dilekçesi geçersiz sayıldı. Maddi ve manevi olarak çöktük hocam.
kendi okullarini yazanlara laf soyleyince istenmeyen kisi oldum gecen fatih okullari haric kendi okulunuzu yazmayin illa bir fatih lisesi yazin demistim bir sürü laf gelmisti. ama basvuru da acik acik boyle bisi vardi neyse umarim bugun onaylanirda en azindan bir cok arkadas magdur olmaz.

Arkadaşlar ille görüşelim, il yapsın diyorsunuz da ben geçen gün bizzat gittim oradaki arkadaşlar yerlerini garantiye almış olmanın rahatlığı ile olsa gerek yayıla yayıla gayet rahat konuşuyorlar, sistem böyle deyip çıkıyorlar işin içinden ve üstelikte bizim branştan kendileri. dilerim o sığındıkları sistem bir gün onlarında canını yakar da bizim durumumuzu anlarlar.

Arkadaşlar ille görüştüm. Dilekçe yazın durumunuzu belirtin diyor. Ben kendi okulumda tekim btr başvurusu yapmıştım. ilçede açık var diye tekrar başvuru istenmiş ben de ek başvuru diye dikkate almadım. valilik onayına gönderdik dilekçe yazın bakarız deniyor. YA PENDİK'TE 13 GÖREVLENDİRME VAR DİĞER HERKES NERDE İSTEMEDİNİZ Mİ GÖREV? 650 tl aylık içerdeyiz ben böyle saçma düzen görmedim. Zaten görevlendirme istemişim tekrar tekrar tekrar Allah hakkatn kahretsin.

mfk' Alıntı:
Arkadaşlar ille görüştüm. Dilekçe yazın durumunuzu belirtin diyor. Ben kendi okulumda tekim btr başvurusu yapmıştım. ilçede açık var diye tekrar başvuru istenmiş ben de ek başvuru diye dikkate almadım. valilik onayına gönderdik dilekçe yazın bakarız deniyor. YA PENDİK'TE 13 GÖREVLENDİRME VAR DİĞER HERKES NERDE İSTEMEDİNİZ Mİ GÖREV? 650 tl aylık içerdeyiz ben böyle saçma düzen görmedim. Zaten görevlendirme istemişim tekrar tekrar tekrar Allah hakkatn kahretsin.

Hocam son zamanlarda foruma pek uğramadınız sanırım çünkü bu olay çok tartışıldı. Pendikte Fatih kurulu olan iki okul boş kaldığı için diğer okulların görevlendirmeleri yapılmadı. Sadece tercihlerinde Fatih okulu olanlar görevlendirildi. İlk görevlendirmede adınız olmadığı için sizin de tekrar dilekçe yazmanız gerekiyordu. Garanti olsun istiyorsanız da Fatih kurulu olan liselerden birini yazmanız lazım.

Büyükçekmece ilçesine bügün de yazı gelmedi. BTR görevlendirmeleri ve formatörlüğün iptali yazısı yok ama tekrar başvurma yazısı var. Nasıl hareket etmeliyim, anlamadım gitti...

bize de formatörlük iptal yazısı gelmedi henüz. elinde yazı olan varsa paylaşabilir mi? böyle kafama göre formatörlüğüme son vermiş izlenimi oluştu sanırım bizim idarede :cry:

_su_' Alıntı:
mfk' Alıntı:

Hocam son zamanlarda foruma pek uğramadınız sanırım çünkü bu olay çok tartışıldı. Pendikte Fatih kurulu olan iki okul boş kaldığı için diğer okulların görevlendirmeleri yapılmadı. Sadece tercihlerinde Fatih okulu olanlar görevlendirildi. İlk görevlendirmede adınız olmadığı için sizin de tekrar dilekçe yazmanız gerekiyordu. Garanti olsun istiyorsanız da Fatih kurulu olan liselerden birini yazmanız lazım.

evet hocam aynen uğrayamadım zaten o yüzden bunlar başıma geldi. Hocam okulumuzda projeksiyon sistemleri aldık. bt sınıfını yeniden düzenledim. Bilgisayar alamayan sınıflara sağdan soldan kasa toplayıp koydum. haftalardır bunların peşinden koşuyordum. İnanılır gibi değil. Benim okulumda 60 bilgisayar, 25 projeksiyon 20 yazıcı var yeni internet siteleri yapılacak. Bana görevlendirme çıkmayacak ama bunları da yapmam istenecek. Fatih Projesinde geldi rahatlarız dedik olan gene bize oluyor. Madem ilk ve ortaokullarda ihtiyaç yok tamam biz de çalışmayız.
Ben dilekçe yazdım hocam. Az önce ilçeye gönderdik bakalım ne diyecekler. Müdürüm de çıldırdı. Çünkü o da okuduğu yazıdan "ek görevlendirme" olarak algılamıştı. Biz de hiç sağa sola sorma ihtiyacı duymadık. Her seferinde arayan arkadaşlar bu sefer aramayacakları tutmuş olacağı varmış. Bu iş böyle yapılmamalıydı. Ama arkadaşların da günahı yok. Hala görevlendirme hala başvuru. Başvuruyorsun olmadı bi daha başvuru. Allah kahretsin öyle düzeni.

mfk' Alıntı:
_su_' Alıntı:
mfk' Alıntı:

evet hocam aynen uğrayamadım zaten o yüzden bunlar başıma geldi. Hocam okulumuzda projeksiyon sistemleri aldık. bt sınıfını yeniden düzenledim. Bilgisayar alamayan sınıflara sağdan soldan kasa toplayıp koydum. haftalardır bunların peşinden koşuyordum. İnanılır gibi değil. Benim okulumda 60 bilgisayar, 25 projeksiyon 20 yazıcı var yeni internet siteleri yapılacak. Bana görevlendirme çıkmayacak ama bunları da yapmam istenecek. Fatih Projesinde geldi rahatlarız dedik olan gene bize oluyor. Madem ilk ve ortaokullarda ihtiyaç yok tamam biz de çalışmayız.
Ben dilekçe yazdım hocam. Az önce ilçeye gönderdik bakalım ne diyecekler. Müdürüm de çıldırdı. Çünkü o da okuduğu yazıdan "ek görevlendirme" olarak algılamıştı. Biz de hiç sağa sola sorma ihtiyacı duymadık. Her seferinde arayan arkadaşlar bu sefer aramayacakları tutmuş olacağı varmış. Bu iş böyle yapılmamalıydı. Ama arkadaşların da günahı yok. Hala görevlendirme hala başvuru. Başvuruyorsun olmadı bi daha başvuru. Allah kahretsin öyle düzeni.
Allah kolaylık versin hocam çalıştığımızla kalıyoruz işte. Bir gün düzelir insallah her şey. Eğer bu konuda haklıysak ki haklı olduğumuzu düşünüyorum ben hakkımı helal etmiyorum bizi bu duruma düşürenlere.

figosde' Alıntı:

böyle bir ibare asla okula gelen yazıda yada istbilforda yok kaldı ki böyle bi uygulama da saçma !

iş böyleyse bizi çok mağdur edecekler demektir.
benim ilçemde 4 lise vardı hepsi bana çok uzakta tabiki de yazamadım. kaldı ki kalan 4 okula karşın ilk görevlendirmedeki rakamlara göre 20 den fazla arkadaş vardı tercih verecek ve o dört okula duvar komsusu bi dünya

bu gün btr olarak lisede ilk günümü geçirdim... 16 saat kendi okulumda 21 saatte lisede ders var... 30 dan fazla girmeyeceğim tabi de ne saçma durum yaw her okula norm açsalar sorun bitecek ama bunu neden göremiyolar anlamıyorum..

Kendimi resmen kazık yemiş gibi hissediyorum. Kurulu düzenimiz bozuldu inanılır gibi değil. 13 görevlendirme var koca pendikte. 13. Elimi hiç birşeye sürmeyeceğim. dersten sonra okulda bir sn. dahi durmayacağım. kendi okulumuzu yazdık diye cezalandırıldık. kimse hangi okulda ne kadar iş ne kadar ihtiyaç var bilmiyor. Koca okul sahipsiz kaldı. böyle görevlendirme yapılmaz. bu iş böyle olmaz. Şu zamana kadar hep başkalarına suç atıyorduk ama kusura bakmasın arkadaşlar liseler dışında görevlendirilme yapılmaması duruma hiç vakıf olmadıklarını gösterir. Bana tercih yap dediniz yaptım. Gönderdim. Yok bu olmadı bi daha demişsiniz. Onu da ben yanlış yorumlamışım. Hem yorumlamasam ne olacak kaç tane lise var ki görevlendirme yapabileceksiniz. Ben o listede sadece ortaokulunda görevli bi insan bile görmedim. Öff neyse ya bana ne benim müdürüm memurum m.yardımcım öğretmenim öğrencim düşünsün.

masci' Alıntı:
bu gün btr olarak lisede ilk günümü geçirdim... 16 saat kendi okulumda 21 saatte lisede ders var... 30 dan fazla girmeyeceğim tabi de ne saçma durum yaw her okula norm açsalar sorun bitecek ama bunu neden göremiyolar anlamıyorum..

hocam görevlendirildiğiniz lisenin derslerine de mi siz giriyorsunuz? Eğer böyleyse yani 30 saat dersiniz olacaksa siz rehberliği ne ara yapacaksnız? Ben bugüne kadar hiç öyle yorumlamadım yani görevlendirilen lisenin derslerine de girillir şeklinde hiç düşünmedim. Ama eğer öyleyse Allah sabır versin. Ben kendi okulumda 17 saat dersim olmasına ve 36 saat okulda kalmama rağmen zor yetiştiriyorum rehberliği. Çok yıpranırsınız bu şekilde ve verimli bir rehberlik olmaz sanırım.

masci' Alıntı:

Hocam Lisede derse girilmemesi lazım. Yazıda BTR belirtilmiş yalnızca. Orada sadece BTR görevi yapılacak. Kendi okulunuzdaki derslere gireceksiniz

Dönem bitimine bir ay kaldı, neyin beklemesi hala anlamadım. En azından yetkili biri çıkıp bir şey söylesin ki, yolumuza bakalım.

İşte bitmine 1 ay kalmıştı ne güzel. kimse görev istemeseydi kimse de strese girmeyecekti. Nasılsa görev istemedim çıkmayacak der geçerdi :) Baksanıza başvuranlara da çıkmıyor :(

Hocam 17 saat dersim var. Ekim 20'de haftaya onay gelecek diye ders programı değişiminde dersler sıkıştırılmadı ve 17 saat için 27 saat okulda duruyorum. Hep haftaya denilerek Aralık ayına vardık.

Hep idareyi eleştiririz ama burada idare de bende art niyetli davranmazken iki taraf içinde mağduriyet oluşuyor ve ortam yok yere geriliyor.

Hocam dönem ortasında böyle iş mi olur, zamanında söyleselerdi bende başka dersler ayarlardım. 3 aralık dediler, o da yalan oldu. Bütün iller bakanlığın yazısına uyuyor. İstanbul uymuyor. Çünkü İstanbul'dakiler IQ testiyle oturmuşlar o koltuklara. Bakanlık yıllardır zaten bunaltıyor, tam bir çıkış yolu bulduk derken, bu kez İstanbul darbeyi vurdu.
Bu kadar adaletsizlik olmaz. Kimse sizden imtiyaz beklemiyor. Adalet istiyoruz. Tek yapacağınız bakanlığın yazısını uygulamak.
Hata da ısrar etmeyin, insanların hakkına giriyorsunuz, bu kadar bedduayla sonunuz iyi olmaz.

_su_' Alıntı:
masci' Alıntı:

hocam görevlendirildiğiniz lisenin derslerine de mi siz giriyorsunuz? Eğer böyleyse yani 30 saat dersiniz olacaksa siz rehberliği ne ara yapacaksnız? Ben bugüne kadar hiç öyle yorumlamadım yani görevlendirilen lisenin derslerine de girillir şeklinde hiç düşünmedim. Ama eğer öyleyse Allah sabır versin. Ben kendi okulumda 17 saat dersim olmasına ve 36 saat okulda kalmama rağmen zor yetiştiriyorum rehberliği. Çok yıpranırsınız bu şekilde ve verimli bir rehberlik olmaz sanırım.
Bu şekilde rehberlik yapmayı düşünmüyorum zaten hocam derse girip çıkıp giderim sanırım onlarında işine gelir. Ben biraz yıpranacağım ama dönem sonuna kadar idare edeceğiz artık.

Gorevlendirmeler yapilana kadar anadolu yeniden atamayla bazi fatih okullarina kadrolu bt ogretmeni atandi. bazi ilk ve orta okullarda norm fazlasi arkadaslar kadrosuyla yer degistirdi. Gorevlwndirme sonuclarini simdi daha buyuk bir heyecanla bekliyorum.

adyghe_tha' Alıntı:
Gorevlendirmeler yapilana kadar anadolu yeniden atamayla bazi fatih okullarina kadrolu bt ogretmeni atandi. bazi ilk ve orta okullarda norm fazlasi arkadaslar kadrosuyla yer degistirdi. Gorevlwndirme sonuclarini simdi daha buyuk bir heyecanla bekliyorum.
Onların hepsi 2. dönem başlar o yüzden sorun çıkmaz(A.L. zaten kesin 2. dönem)
2. dönemde zaten tekrar görevlendirme alınacak.

Geri