İstanbul BTR

Kodla Büyü
hayalcisuat' Alıntı:
evet bencede toplu olarak ciddi bir tepki koymalıyız...!!! bence organize olup 2.dönem görevlendirme istemezsek bu iş çözülür. bizler kimsenin oyuncağı değiliz...!!!
böyle kağıtlarla dilekçelerle bu işleri yapmaya kalkıyorlar,dolayısı ile de kocaman istanbulda karmaşadan başka bir şey üretemiyorlar.ben hiç istemediğim kendi okulumda görevlendirildim,norm fazlası olmama rağmen.İstediğim ilçedeki bir okul da boşta kalmış.

başta herkes zorunlu başka okul yazmak zorunda deselerdi de böyle ortada kalmasaydık ya. o zaman şimdi de zorunlu yapma. ben başka okul da yazdım çıkmadı... bi arkadaş ikinci dönem yapılsın hiç karıştırmayın diyordu haklıymış valla.

donem basında okul yazmayanlar formator oldu kendı okulunda ben yazdım baska okula gorevlendırıldım. sımdı ben yazmadım baska okul, acıkta kaldım. gittiğim okuldaki akıllı tahtaları kurdum bilgisayarları formatladım vs, bı de kendı okulumdaki işlere koşturdum 15 saat derse girdim. bu kadar çabadan sonra acıkta kaldım. sımdı soruyorum bu haksızlık degıl de nedir.

benşm de 16 saat dersim var 3 gün baka okula görevlendirmişler. bunların yaptıkları hiçbirşeye uymayacağım. cuma günü de görevlendirdikleri okula gitmeyip kendi okulumda derslerime gireceğim. gelinler kendleri düzeltsinler sorunu

5 gün gorevlendirilen var hocam şaka gibi. madem ihtiyacın vardı atasaydın fatih projesi olan okullara öğretmen. her sene bir sıkıntı başımızda. her yaz tatili karalar bağlıyorum bu sene başıma neler gelecek diye.

vanille' Alıntı:
donem basında okul yazmayanlar formator oldu kendı okulunda ben yazdım baska okula gorevlendırıldım. sımdı ben yazmadım baska okul, acıkta kaldım. gittiğim okuldaki akıllı tahtaları kurdum bilgisayarları formatladım vs, bı de kendı okulumdaki işlere koşturdum 15 saat derse girdim. bu kadar çabadan sonra acıkta kaldım. sımdı soruyorum bu haksızlık degıl de nedir.

haksızlıktır. bende aynı durumdayım.

aynı durum bende de söz konusu 15 saat dersim var beni de 3 gün başka okula görevlendirmişler ben de cuma günü gitmeyi düşünmüyorum dersime girecegim paşa paşa.. onlar çözsün bu durumu bakalım.

Boş okullar için ne zaman talep alınacak, eğer bu görevlendirmeler gibi olursa dönem biter zaten. En kötü ihtimal 2 haftalık süreçte bitse de mağdur olmasak.
13 saat ders var, tüm gün okuldayım diye sene başında dersler sabah ilk saat akşam son saat verildi p.tesi ve cuma günleri için. Diğer günler ders erken bitince çıkıp gideceğim. O zaman idare ne tutum sergileyecek merak ediyorum. Öğretmenler günü için güzel oldu durum bize. Sağ olsunlar süper bir hediye verdiler. Şimdi tekrar ne zaman görevlendireceğiz onu mu düşüneceğiz, İdare ile neler yaşayacağız onu mu? Sağ olun be!!

Kölelik düzenine HAYIR dedim. Başvurmadım bu btr saçmalığına. Okulda dersim olmadı mı evimdeyim. Hiç bir şeye de karışmıyorum okulda dersime girerim o kadar. Ek dersim de yok umrumda da değil. Gece külüplerinde zengin çocuklarının 1 gece kadınlarla alem yaparken harcadığı parayı 1 ay boyunca bu saçmalıkları çekip alıcaksam lanet olsun böyle düzene. Akşamları mis gibi çorbamı yapıyorum. Sigaram yok içkim yok arabam yok ihtiyaçda duymuyorum bu salak şehrin salak trafiğinde çayı içip kablotv belgesel kanallarımı izliyor. Ham maaşımla yaşıyorum .
Lanet olsun bu düzeni zenginler için kuranlara......

peki görev çıkmayanların formatörlüğü iptal olacak diyorlar. tekrar dilekçe vereceğiz ama kim bilir ne zaman sonuçlanacak bu arada biz ne yapacağız. formatör değil, rehber değil. rehberlik görevlendirmesi geriye dönük olacak mı. yoksa sadece derse mi girip çıkacağız. benim sıkıntım 10 saat dersimin olması, norm fazlası olmasam hiç dert değil hatta çıkmasın daha iyi

Arkadaş bakıyorum herkesin bir düzeni var adamlar geleceğini o şekilde planlıyor, kimi kredi çekmiş, kimi ev almış borç ödüyor, kimi birikim yapıyor. Biz her sene formatörlük ne zaman başlayacak, bu sene görevlendirme olacak mı, ekders nolacak gibi saçma salak sorularla uğraşıyoruz. Asla geleceğe yönelik bir plan yok hani kredi çekeyim de ekdersi oraya gömer araba sahibi olurum gibi. :verymad:

Not: hala yanar döner kişileri görüyorum ya pes doğrusu. :verymad:

Gerçekten bu Bilişim TEeknolojileri işinden hepimiz fena halde sıkıldık, ek ders uğruna bize etmedikleri kalmadı, adımız değişti yine olmadı. Sonumuz hiç iyi görünmüyor...

Arkadaşlar il milli eğitimden murat beyle görüştüm bugün mesai bitimine kadar ek görev talep dilekçeleri okullara gönderilecekmiş salı mesai bitimine kadar başvurular tamamlanacakmış. Takip eden pazartesi de göreve başlayacakmışız

okuldaki derslerimize bakılmaksızın bizi görevlendirdiler.okul idareleri bizler herkes şaşırmış durumda.2. bi yazı geleceğini düşünüyorum.ne yani derslerimizin kalan kısmına ücretli öğretmenmi girecek yada laf olsun 3-4- gün eski sistem devammı.nedir noluyo yaa ...şaka mı yapılıyor bize... :-1:

Bu mağduriyete her kim sebep olduysa, mübarek günde bu kadar kişinin ahını aldılar, yatacak yerleri yok.

Başakşehir ilçesinde görev yapıyorum, tercihlerim 1. Kayaşehir Anadolu Lisesi 2. Başakşehir Lisesi şeklinde olmasına ve okulumda BT sınıfı bulunmamasına ve ayrıca 2 aydır Kayaşehir Anadolu Lisesinde görevimi yapmama rağmen görev başka arkadaşa verildi ve bana görev çıkmadı.

İl Mem in yazısında eski görev yerlerine bağlı kalındı diyor, zaten bu şekilde verim almak zor idare ve öğretmenlerle tanışıp okula uyum sağlamak 2 ay gerektirir.

Eski okulum olan Kayaşehir Anadolu Lisesine görevlendirilmek ve orda başladığım BTR görevimi sürdürmek istiyorum.
iyi çalışmalar

Muratbeyle görüştüm başakşehir lisesine görevlendiririz seni dedi. Yeni okul yeni sıkıntılar... İstanbul bizi yoruyor yine..

bizim ilceden yazi mazi gelmedi bugun yine bekleriz bir stres sinirle isimiz is formatorlugu aratirlar demistim malesef hakli cikmak üzereyim. :-1:

Yaz döneminde tamalanması gereken bi işlem dönem sonuna kalıyor ve yapılan dev yatırımlar, okullarda ölü gibi bekliyor, öğretmenler öğrenciler hevesli kullanmak istiyor,, idare temkinli devlet malı deyip bişeyolmasın diye bekliyor, BTR ler ne yapacağını bilmeden bekliyor, her imkan var ayrı ayrı yerlerde bir araya getirilip bi iş tamamlanamıyor...
güzel ülkeme yakışmayan görüntüler malesef...Zaten tam olarak hissedemediğimiz Öğretmenler günümüzü de böyle işlerle mahvettiler..
daha iyi günler görmemiz dileğiyle tüm Bilişimcilerin günü kutlu olsun ..

Boş okulların gösterildiği listede Başakşehir Lisesi'nde bir boş görünmesi yapılan görevlendirmelerin çok da dikkatli yapılmadığını gösteriyor. Zira oraya benim bildiğim en az üç kişi başvurdu. Bir kişi zaten görevlendirildi. Ben AL'ye görevlendirildim, normal şartlarda diğer arkadaş Başakşehir Lisesi'ne görevlendirilse ilçede herkes kendi okulunda sıkıntısız bir görevlendirilmiş olacaktı. Başakşehir Lisesi'nde kalan boş BT Rehberliği ilçedeki bütün BT öğretmenlerini mağdur etti.

hatshepsutpoca' Alıntı:
bluesman55' Alıntı:
oziie' Alıntı:
Beni başka okula - başkasını da benim okuluma görevlendirmişler.. Bundaki mantık nedir çözebilen var mı?

il formatörleri sınıf öğretmeni olabilirler.

yok hocam bence teknoloji tasarım:)

Değerli arkadaşlarım;

aslında sınıf öğretmenleri de teknoloji tasarım öğretmenleride adı üstünde öğretmendir ve değerlidir,
nasıl bir psikoloji içindesiniz ki bir öğretmenin öğretmenler hakkında böyle konuşmanız mantıklı kabul edilsin bilemiyorum,

Ama
Fatih Projesi okulunda görev yapan bir öğretmen dilekçesini imzalayıp
tercihler kısmına kendi okulu hariç 3 okul yazıyorsa ne düşünürsünüz azdan seçmeli bir soru soralım bakalım
sınıf öğretmenlerinden ve teknoloji tasarım öğretmenlerinden daha zeki olduğunu düşünen öğretmenlere

a) IQ oynaması yaşamış o an kendi okulunun Fatih Projesi okulu olduğunu unutmuştur
b) IQ kavramının ne olduğunu zaten farketmemiştir
c) Dur Fatih Projesi okulundayken başka okullar yazayım komisyondakiler ne yapmak istiyor ki bu deyip şaşırsın bende onları düşünür gülerim demiştir
d) kendi okulu evine uzaktır onun yerine farklı bir okul seçip evinden daha rahat gidebileceğini düşündüğü için başka okulları yazmıştır
e) hadi bu boş bunu da sizi doldurun

Sanırım komisyondakilerde sizin gibi D seçeneği diye düşünmüş ve görevlendirmeyi ona göre yapmıştır.

Ben komisyon çalışmasında olmadığım için bilemiyorum ve sizin gibi tahmin yürütüyorum ama o komisyonda olaydım,
yahu bırak bu adam okuduğunu anlamaktan aciz böyle yaparsa kendi okulunun dışında başka okula gitmesi gerektiğini anlamamıştır o yüzden yazmıştır siz onu kendi okuluna görevlendirin gitsin derdim ama malesef komisyondaki arkadaşlar çok daha iyi niyetli düşünmüşler.

oziie' Alıntı:
Beni başka okula - başkasını da benim okuluma görevlendirmişler.. Bundaki mantık nedir çözebilen var mı?
Hocam FAtih Projesi okulunda görevli olduğunuz halde dilekçenizde başka okul tercih ettinizmi acaba,
eğer böyle bir durum yoksa zaten bir dilekçe yazın Fatih Projesi okulunda olduğum halde başka okula dilekçemde tercihim yokken görevlendirildim diye önümüzdeki hafta içinde onayınız iptal olur ve kendi okulunuza görevlendirilirsiniz sorun kalmaz.

klebsiella' Alıntı:
Görevlendirme günlerim Salı- Çarşamba Perşembe ve Cuma ama neden 4 gün,
kendi okulumda Pazartesi günü 18 saat derse nasıl girerim ben :eek:

Hocam bunu dilekçeyle bildirirsiniz ek-3 formunda bildirdik 18 saat dersim var diye o sebeple ikinci bir okulda 4 gün görev almam mümkün değildir diye düzelir.

Bazı arkadaşlarımız ek dersten dolayı mağdur oldular gibi. Ama okullar boş kaldı diye kimse kimseyi suçlamasın lütfen. Hem görevlendirmeyi beğenmiyoruz hemde tercih yapıyoruz. Peki memnun olmayan biri tercih ederek nasıl anlatacak memnuniyetsizliğini. Bende istemedim okul ve doğal olarak da çıkmadı. Biz zaten bazı okulların boş kalabileceğini ve görevlendirmemizin çıkmayacağını tahmin etmiyor muyduk? Zaten benim kendi okulumda 22 saat dersim varken görevlendirilmek zorunda bırakılmam da bir enteresan. Tamam belki ek dersim az olacak ama kafam rahat olacak. Sürekli görevlendirilme olur mu BTR olurmuyuz. Eğer olursa bizm için iyi olur mu? Bu sorularla başıma ağrılar girdi. Zaten Herkes bi konuda aynı fikirde bizim suçumuz BOTE mezunu olmak başka suçumuz olduğunu düşünmüyorum.

bdogretim' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
Görevlendirme günlerim Salı- Çarşamba Perşembe ve Cuma ama neden 4 gün,
kendi okulumda Pazartesi günü 18 saat derse nasıl girerim ben :eek:

Hocam bunu dilekçeyle bildirirsiniz ek-3 formunda bildirdik 18 saat dersim var diye o sebeple ikinci bir okulda 4 gün görev almam mümkün değildir diye düzelir.

Aynı durumdayım. Dilekçeyi okula verdikten sonraki süreç nasıl işleyecek. Görevlendirme iptal mi edilecek yoksa 3 gün kendi okulumuzda 2 gün diğer okulda mı görev yapacaz. Biraz daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim. Ayrıca görevlendirmeyi valilik yapıyor. İlçe MEB'in buna müdahele etme şansı var mı? İlçe MEB her iki okula da yazı mı yazacak?Nasıl olacak. Bu durumda gördüğüm kadarıyla çok fazla öğretmen var.

Hocam malesef ayrıntılı yazamam çünkü süreci tam bilemiyorum ama,
18 saat dersiniz varsa onun için dilekçe verin yada direk okulunuz ilçe milli eğitim müdürlüğüne .... öğretmenin ..... saat dersi vardır ve .... gün başka okula görevlendirilmesi eğitim-öğretimi etkileyecektir bu sebeple .... öğretmenin Fatih Projesi okuluna ...... günleri (yada .... gün) görevlendirilmesi hususunda diye bir yazı ilçeye gider, ilçe bunu aynı gün il milli eğitime gönderir ve kısa bir sürede süreç işler,

Valilik böyle bir onay almışken İlçe yada doğrusu kaymakamlık böyle birşey yapmaz zaten Valiliğe bilgi gönderirir düzeltilmesi hususunda diye.

ist_koord' Alıntı:
oziie' Alıntı:
Hocam FAtih Projesi okulunda görevli olduğunuz halde dilekçenizde başka okul tercih ettinizmi acaba,
eğer böyle bir durum yoksa zaten bir dilekçe yazın Fatih Projesi okulunda olduğum halde başka okula dilekçemde tercihim yokken görevlendirildim diye önümüzdeki hafta içinde onayınız iptal olur ve kendi okulunuza görevlendirilirsiniz sorun kalmaz.
Hocam aynen öyle, dilekçemde tercihim olmayan bir okula görevlendirildim. Sağolsun ilçe formatörü arkadaşımız, il formatörü arkadaşlarla görüşerek durumu çözdü sayılır. Haftaya problem çözülür diye umuyorum.
Ayrıca talep dilekçelerinde " - Başvuran öğretmenler, kendi kurumları dışında Fatih Projesi Kapsamında kurulum yapılmış olan ek listedeki kurumlar arasından üç tercih yapabileceklerdir. " Maddesinden dolayı tercihlere tekrar kendi okulumu yazmamıştım, yoksa neden kendi okulumu yazmayayım.

Ben ve başka bir arkadaşım aynı okulu 1. tercihe yazmışız, fakat 1. tercihimizdeki okul kimseye çıkmamış. Sebebini merak etmedim değil :)

Bence
Ben ve başka bir arkadaşım aynı okulu 1. tercihe yazmışız, fakat 1. tercihimizdeki okul kimseye çıkmamış. Sebebini merak etmedim değil :)
bu tip hatalar çoksa ki ben de benzerini yaşadım, bu görevlendirmeler geçersizdir ve tekrar baştan boş okul kalmayacak şekilde kontrol edilerek tekrar yapılmalıdır.. Saygılarımla.. :(

ist_koord' Alıntı:
hatshepsutpoca' Alıntı:
bluesman55' Alıntı:
oziie' Alıntı:

il formatörleri sınıf öğretmeni olabilirler.

yok hocam bence teknoloji tasarım:)

Değerli arkadaşlarım;

aslında sınıf öğretmenleri de teknoloji tasarım öğretmenleride adı üstünde öğretmendir ve değerlidir,
nasıl bir psikoloji içindesiniz ki bir öğretmenin öğretmenler hakkında böyle konuşmanız mantıklı kabul edilsin bilemiyorum,

Ama
Fatih Projesi okulunda görev yapan bir öğretmen dilekçesini imzalayıp
tercihler kısmına kendi okulu hariç 3 okul yazıyorsa ne düşünürsünüz azdan seçmeli bir soru soralım bakalım
sınıf öğretmenlerinden ve teknoloji tasarım öğretmenlerinden daha zeki olduğunu düşünen öğretmenlere

a) IQ oynaması yaşamış o an kendi okulunun Fatih Projesi okulu olduğunu unutmuştur
b) IQ kavramının ne olduğunu zaten farketmemiştir
c) Dur Fatih Projesi okulundayken başka okullar yazayım komisyondakiler ne yapmak istiyor ki bu deyip şaşırsın bende onları düşünür gülerim demiştir
d) kendi okulu evine uzaktır onun yerine farklı bir okul seçip evinden daha rahat gidebileceğini düşündüğü için başka okulları yazmıştır
e) hadi bu boş bunu da sizi doldurun

Sanırım komisyondakilerde sizin gibi D seçeneği diye düşünmüş ve görevlendirmeyi ona göre yapmıştır.

Ben komisyon çalışmasında olmadığım için bilemiyorum ve sizin gibi tahmin yürütüyorum ama o komisyonda olaydım,
yahu bırak bu adam okuduğunu anlamaktan aciz böyle yaparsa kendi okulunun dışında başka okula gitmesi gerektiğini anlamamıştır o yüzden yazmıştır siz onu kendi okuluna görevlendirin gitsin derdim ama malesef komisyondaki arkadaşlar çok daha iyi niyetli düşünmüşler.

ist_koord hocam burada bizim sesimizi duyan ve bilgi veren bir il koordinatörü olarak sizi kastedmedim, görevlendirmeyi yapanları kastedmiştim, yeri gelmişken tüm bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. çalışma arkadaşlarınızı korumak adına beni yanlış anlamışsınız. tabi ki sınıf öğretmenlerinin IQ seviyesini sorgulamak bana düşmez. sadece sınıf öğretmenlerinin formatör olmasını eleştirdim. kısa yazınca bu şekil anlaşılmış sanırım. uzun yazarsam; sene başında formatör olucaz diye dersimizi 30 saate tamamlamadık (ki bizim okulda öğretmen ihtiyacı hayli fazla, bunda hiç zorlanmazdım), şimdi ödemelerim var ve ekdersim kesilmesin diye istemediğim birşeyi yapmaya zorlanıyorum. bu yapılan devlet eliyle zorbalık, bunu bi böte ci yapamaz, "madem siz sınıfçıları formatör olarak istemiyosunuz" diyen bi sınıf öğretmeni yapabilir. bu kadar çok insan mağdurken, bu nasıl bi iyi niyettir. bence o sizin iyi niyetiniz.

Lise tercihi yapmama rağmen bana da görevlendirme çıkmadı benim tercih ettiğim liselere gidenler kimin torpillisi acaba?
Okulumda sadece 6 saat dersim var, dönem başı olsa okulun ücretli öğretmen bulmasına izin vermez resim, müzik, türkçe artık Allah ne verdiyse dersimi 15 saate tamamlayıp şu lanet göreve başvurmazdım ama bilemedim, her sene yeni bir sürpriz....
Sizi bilmiyorum ama ben çoooook yoruldum arkadaşlar.

Geri