İstanbul BTR

Kodla Büyü

Sorunlar:

Görevlendirildiğimiz Fatih projesi Okulunda mı BT Rehber Öğretmeniz Yoksa Kendi okulumuzda da BT Rehber Öğretmen miyiz?

Esaslarda okul web sitesi diyor. Fatih projesi okulunun web sitesini de mi biz yöneteceğiz. Kendi okulumuzun web sitesinde görevli olmayacakmıyız.

Hangi sahada nasıl çalışacağız?

özellikle ist_kord arkadaşımız bu konuda en doğru verebileceğini düşünüyorum.

Benim verebileceğim bilginin üstünde hocam gönderin dilekçe bizde büyüklere soralım.

konuşuldu mu bilmiyorum arkadaşlar ama idare yazıyı getirdi biraz önce bize gelen yazıda boş okul yada ikinci görevlendirme ile ilgili bir yer yok? varmı bilgisi olan ? müdür ders programı için sıkıştırıyor

Başka illerde 1 ay önce yapıldı ve sorunsuz devam ediyor görevlendirmeler. İstanbul'da birkaç sivri zekalının keyfine göre yapılıyor. Bakanlık yazısına uyulmuyor. Kendileri ayrıca görevlendirme esasları belirliyor. Ama kendi hazırladıklarına da uymuyorlar. Usulsüzlüğün bu kadarına pes...

Yazılar okullara gelmeye başlamış. Formatör değilim yani artık. BTR de değilim. Kafam bi rahatladı :). Görev istemeyecem bu sene bi düzene girmesi lazım önce.

arkadaşlar 6 saat dersim var, diğer dersleri BT Rehberlik olarak mı yazıcaz?
yine teneffüslerde lab.açık kalcak vs değil mi...

Arkadaşlar Bayrampaşa'da çalışan var mı? 2 okulda açık görünürken, başvuran herkesin görevlendirmesi yapılmış. Yoksa görevlendirme listesinde mi bir eksiklik var.

bugun ders programı yapıldı 18 saat dersim var 5 güne dağıtılmış şekilde

bir an evvel ek başvuruların sonucunu bekliyoruz. kesin çıkacak gözüyle yaptı müdür bey çıkmasza full mesai 0 ekders

ses bekliyoruz :wink:

Bende aynı program bir ay önce yapıldı, hala bekliyorum.

17 saat ders için toplam 27 saat okulda bulunuyorum.

Artık gelse de boş gelmese de...

hala kendi ilk yada orta okulunu tek tercih yapip listedeki liseleri yazmayan arkadaslar var umarim bu gorevlendirmelerde dilekceleri isleme alinmazda uyanikligin bedelini oderler kimse kizmasin adamlar acik acik listeden en az 1 okul secin demis onlar secmemis.

bu arada bu baslik ve diger 90 küsür sayfalik baslikda günlerdir ses cikmiyor bu hafta ek ders alamayacagiz büyük ihtimal ama yinede bir cok arkadas alacakmis gibi durdu okullarinda

komisyon bari bu sefer gorevlendirme sürelerinde baslangici 3 aralık yerine gecen btr ile ayni yapsada cok bir magduriyet olmasa. umarim insallah ptesi aciklanirda bu stress biter yoksa maddi manevi cöktük :cry:

boteci_Z' Alıntı:
arkadaşlar 6 saat dersim var, diğer dersleri BT Rehberlik olarak mı yazıcaz?
yine teneffüslerde lab.açık kalcak vs değil mi...

BT sınıfını açık tutmak istiyorsan tut, ama öyle bir zorunluluk yok. Ders programın olacağına göre sen ders saatlerinde BT rehberisin teneffüslerde değil.

gzegen' Alıntı:
hala kendi ilk yada orta okulunu tek tercih yapip listedeki liseleri yazmayan arkadaslar var umarim bu gorevlendirmelerde dilekceleri isleme alinmazda uyanikligin bedelini oderler kimse kizmasin adamlar acik acik listeden en az 1 okul secin demis onlar secmemis.

bu arada bu baslik ve diger 90 küsür sayfalik baslikda günlerdir ses cikmiyor bu hafta ek ders alamayacagiz büyük ihtimal ama yinede bir cok arkadas alacakmis gibi durdu okullarinda

komisyon bari bu sefer gorevlendirme sürelerinde baslangici 3 aralık yerine gecen btr ile ayni yapsada cok bir magduriyet olmasa. umarim insallah ptesi aciklanirda bu stress biter yoksa maddi manevi cöktük :cry:

Fatih'e ek görevlendirme yazısı gelmedi. Daha önce ek okul yazmadan tercih yapmıştım, gelse yine öyle yapacaktım.
Burada "uyanıklık" tabirinizin doğru olmadığını düşünüyorum. Ben bu birden fazla okula görevlendirmenin adaletli olmadığı görüşündeyim. Oluşacak durumun hem görev alan öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu okul ile arasının açılacağını hem diğer okulda sadece teknik eleman muamelesi görüleceğini düşünüyorum. Diğer yandan birkaç okulu bir öğretmenin idare etmesi bir iki yıl içinde belki ilçeleri birkaç öğretmene yayma durumuna geçişi, ve bizim gözden kaçırdığımız atanamamış sırada bekleyen adayları hakkını yemek olarak düşünüyorum.

Bu doğrultu da ek okul seçmeden tercihte bulunmak bence olması gereken, işleme alınmazsa itirazım yok. fakat bu topluluğun en azından yarısı bu konuda diretebilse sorun çözülebilecek ve biz aynı yolun yolcuları olarak birbirimizi kırmak zorunda olmayacağız.

gzegen' Alıntı:

Arkadaşım hala uyanıklık yapanlar var diyosunuz sizi anlamakta güçlük çekiyorum. Görev istemeyip ek dersten vazgeçmek mi uyanıklık. Bir çözüm olsun sürekli bu sıkıntılar yaşanmasın istiyoruz. Yazıda mutlaka bir okul yazılacak dendiğinin farkındayız. Zaten tek okul yazan kişilerin dilekçeleri işleme sokulmaycak neden bu işe bu kadar taktınız. Yalnız kendi okulunu isteyenler görev istememiş olacak yani. Anlayacağın açıkta kalacaz. Bir okulun mecburi tutulması zorbalıktır bence. Çok değerli fatih okullarına öğretmen atasınlar madem. Mağdur etmesinler. Adamlar açık açık 1 okul seçin demişler mecbur diyorsun. Ya aynı adamlar bundan sonra derslerinize girin ek ders falan yok derse buna da evet diyecek misin? Yapılmayan bişey değil bu zamanında bu da oldu.

Arkadaşlar bu görevlendirmenin en kötü yanı birbirimize destek olacağımıza birbirimize düşmemiz oldu... O neden şu okulu yazmadı, ben onun yüzünden madur oldum, o daha yakın gibi ince hesaplara düştük bir tek o kalmıştı!

burada kimse kimseyi madur etmek istemezdi sonucta bu maduriyetin sorumlusu saçma sapan görevlendirmeler arkadaşlar. yoksa isteyen yazar isteyen yazmaz yapacak birşey yok...

ben şunu çok merak ediyorum hadi bu yıl böyle 2 okul davasıdır gidiyor da seneye inş ortaokullara etkileşimli tahtalar kurulduğunda nasıl olacak? nasıl bir duruma düştük biz. neden okudum lanet olsun. sevmiyorum istemiyorum ama bu işi yapmaya mecburum:(((

gsume84' Alıntı:
ben şunu çok merak ediyorum hadi bu yıl böyle 2 okul davasıdır gidiyor da seneye inş ortaokullara etkileşimli tahtalar kurulduğunda nasıl olacak? nasıl bir duruma düştük biz. neden okudum lanet olsun. sevmiyorum istemiyorum ama bu işi yapmaya mecburum:(((

Hocam doğru söylüyorsunuz daha ilçede 15 okulda fatih projesi varken görevlendirme yapamıyorlar seneye ne olacak çok merak ediyorum :)
Hocam bence içimiz kan ağlasa da diğer öğretmenlere çok rahatmış gibi davranın ben öyle yapıyorum. siz giderseniz sizin okulunuz telaşlansın biraz. Bize heryerde ihtiyaçları var merak etmeyin. Daha fatih projesi tam başlamadı daha bunun eğitimleri var öğretmenler peşinizden koşacaklar daha durun.

gzegen' Alıntı:

Pardon ben anlamadım. Bu 2. başvurularda en az 1 lise yazın ibaresi mi eklenmiş. Eğer öyleyse bu İstanbulun bir insiyatifi yanlış mı düşünüyorum. Çıkan ilk yazıda (genel BTR yazısı istanbulun görev yazısı değil) böyle bir ibare yoktu sanki. Ama boş fatih okulu kalırsa kendi okuluna da görevlendirilmezsin yazıyordu eyvallah. Ama neden illa ek 1 okul yazmak zorunda olsunki. Dolmazsa zaten çıkmayacak kendi okulunada. İsteyen yazar isteyen yazmaz bu ne saçmalık. Yok artık. İlk çıkan BTR yazısını incelemem lazım tekrar ama onda öyle bi ibare yok diye hatırlıyorum. İstanbulun uygulaması bence. Bugun tercih yapacak olsa zinhar başka okulu yazmazdım. Dilekçem de değerlendirmeye alınmak zorunda olurdu (İlk BTR yazısında bu şart olmadığınını kabul ederek. Yanılıyoda olabilirim... Ama yok yok..)

ya boşverin arkadaşlar görev mörev almayın. Allah başka yerden kapı açar o ekdersinizi kazanırsınız. bunlar BT öğretmeninin etinden, sütünden, derisinden herşeyinden faydalanmak için bu btr yi çıkardılar. bizde 2 okul yazarak bu tuzağa düştük. 2.dönem kimse görevlendirme istemezse bu iş çözülür...!

rock' Alıntı:
Pardon ben anlamadım. Bu 2. başvurularda en az 1 lise yazın ibaresi mi eklenmiş. Eğer öyleyse bu İstanbulun bir insiyatifi yanlış mı düşünüyorum. Çıkan ilk yazıda (genel BTR yazısı istanbulun görev yazısı değil) böyle bir ibare yoktu sanki. Ama boş fatih okulu kalırsa kendi okuluna da görevlendirilmezsin yazıyordu eyvallah. Ama neden illa ek 1 okul yazmak zorunda olsunki. Dolmazsa zaten çıkmayacak kendi okulunada. İsteyen yazar isteyen yazmaz bu ne saçmalık. Yok artık. İlk çıkan BTR yazısını incelemem lazım tekrar ama onda öyle bi ibare yok diye hatırlıyorum. İstanbulun uygulaması bence. Bugun tercih yapacak olsa zinhar başka okulu yazmazdım. Dilekçem de değerlendirmeye alınmak zorunda olurdu (İlk BTR yazısında bu şart olmadığınını kabul ederek. Yanılıyoda olabilirim... Ama yok yok..)

İlk yazıda yoktu bunda var. Benim dilekçem kabul edilmedi ondan biliyorum. O zaman bende yeni dilekçe göndermedim. Bizi zor durumda bırakarak istediklerine ulaşmayı planlıyorlar kısacası.

yazıda gelen ibare..!!!

Ek listedeki (BoşOkullar.pdf) okulların tamamına görevlendirme yapıldıktan sonra, ilçedeki bu okullara yerleştirilmeyen öğretmenler kendi kurumlarında (BT Sınıfı aktif olan) görevlendirilecektir. Ek görevlendirme başvurusu yapan öğretmenlerin görev talep dilekçelerinin eksiksiz doldurulmasına dikkat edilecektir. Dilekçesinde hiç tercih bulunmayan ya da "tercihlerim dışında başka kuruma görevlendirilmek istiyorum (Evet/Hayır)" sorusuna cevap vermemiş öğretmenlerin dilekçeleri geçersiz sayılacaktır. (GörevlendirmeLİstesi.pdf) listesinde adı geçen öğretmenler ek görevlendirme için başvuruda bulanamayacaktır.

burada tercihimiz kendi okulumuz. müsade ederseniz istanbulun en kalabalık 4300 öğrenci 120 öğretmen lik okulunda hem sabahtan ortaokul hemde öğlenden sonra ilkokul için btr olmayı talep etmek uyanıklık değildir!!

abes mi deyim ayıp mı bilemiyorum herkes kendi penceresinden görüyordur illaki de bir zümrenin kendi zümresine bu şekil "kıl" olması daha da bi garip!. zaten tercihte bulunsam da benim ilçemde bana görevlendirme ile verilecek herhangi bir okul yok ilçemde okul labaratuarları aktif olmayan ve henüz görevlendirilmesi yapılmamış 2 arkadaş var benim bildiğim daha bu...

dikkat etmek lazım

kily' Alıntı:
yazıda gelen ibare..!!!

Ek listedeki (BoşOkullar.pdf) okulların tamamına görevlendirme yapıldıktan sonra, ilçedeki bu okullara yerleştirilmeyen öğretmenler kendi kurumlarında (BT Sınıfı aktif olan) görevlendirilecektir. Ek görevlendirme başvurusu yapan öğretmenlerin görev talep dilekçelerinin eksiksiz doldurulmasına dikkat edilecektir. Dilekçesinde hiç tercih bulunmayan ya da "tercihlerim dışında başka kuruma görevlendirilmek istiyorum (Evet/Hayır)" sorusuna cevap vermemiş öğretmenlerin dilekçeleri geçersiz sayılacaktır. (GörevlendirmeLİstesi.pdf) listesinde adı geçen öğretmenler ek görevlendirme için başvuruda bulanamayacaktır.

burada tercihimiz kendi okulumuz. müsade ederseniz istanbulun en kalabalık 4300 öğrenci 120 öğretmen lik okulunda hem sabahtan ortaokul hemde öğlenden sonra ilkokul için btr olmayı talep etmek uyanıklık değildir!!

abes mi deyim ayıp mı bilemiyorum herkes kendi penceresinden görüyordur illaki de bir zümrenin kendi zümresine bu şekil "kıl" olması daha da bi garip!. zaten tercihte bulunsam da benim ilçemde bana görevlendirme ile verilecek herhangi bir okul yok ilçemde okul labaratuarları aktif olmayan ve henüz görevlendirilmesi yapılmamış 2 arkadaş var benim bildiğim daha bu...

dikkat etmek lazım

hocam sen de 2. dönem lise yaz, fatih projesi için geldim dersin öğretmen sayısı daha az, iş yükü daha az, tamircilik yapmazsın ararsın vesteli anında gelirler... niye sabahtan akşama 120 öğretmenle uğraşıyorsun?

figosde' Alıntı:
kily' Alıntı:
yazıda gelen ibare..!!!

dikkat etmek lazım

hocam sen de 2. dönem lise yaz, fatih projesi için geldim dersin öğretmen sayısı daha az, iş yükü daha az, tamircilik yapmazsın ararsın vesteli anında gelirler... niye sabahtan akşama 120 öğretmenle uğraşıyorsun?

HOCAM ilk görevlendirmede zaten lisede görev yaptım ancak şuan eşimle aynı okulda görev yaptığım için (henüz yeni doğum izninden döndü) bu görevlendirmede böyle bir durum düşünmedim. çıkmazsa da dünyanın sonu değil ama en azından ders programımı ona göre ayarlatabilirdim...

kily' Alıntı:
HOCAM ilk görevlendirmede zaten lisede görev yaptım ancak şuan eşimle aynı okulda görev yaptığım için (henüz yeni doğum izninden döndü) bu görevlendirmede böyle bir durum düşünmedim. çıkmazsa da dünyanın sonu değil ama en azından ders programımı ona göre ayarlatabilirdim...

Pardon hocam durumu bilmeden yorum yaptım bazen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak daha kolay oluyor, kusura bakmayın.

figosde' Alıntı:
kily' Alıntı:

Pardon hocam durumu bilmeden yorum yaptım bazen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak daha kolay oluyor, kusura bakmayın.

estafirullah hocam. çok incesiniz

pazartesiye bi umut ses bekliyoruz istanbul!

bekliyoruz gecen ptesiden beri (basvuruyu yaptikdan sonra bir heyecan bir heyecan) bakalim ne cikacak diye.

Pendikte 50 ye yakın öğretmeniz. 13 kişiye çıkmış. 2. Kez okullara yazı gelmişti geçen hafta idarem boş olan okullara ek görevlendirme yapılıyormuş dedi. Ben de ilk başvuruyu yaptığım için dikkate almadım. Meğer tekrar başvurmak gerekiyormuş. Formatörlük resmen iptal. Btr de çıkmamış 2 ay ek ders alamayacağız ve işin kötüsü kimse farkında değil. Ortak hareket etmemiz gerekmiyor mu sizce de?

Geri