İstanbul'a Tayin İsteyecekler Buraya

Kodla Büyü
Daha önceden BBNet'in yaptığı ankete göre bu sene İstanbulu 22 kişi isteyecek, çevre illerdeki kontenjan azlığından dolayı 10-15 kişi daha istanbulu istese, forumla ilgisi olmayan 25-30 kişi daha olduğunu varsayarsak toplamda 60-70 kişi istanbul'u isteyecek, bu hesaba göre verilen il dışı kontenjanı 100 kişi dolmayacak ve il dışından tayin isteyen herkes puanı ne kadar düşük olursa olsun yerleşecek.
Sizce bu hesap böyle mi olur yoksa;
1. İl içindekiler, açılan toplam 1111 kontenjanı il dışındakilerden önce doldurur, il dışından gelenler daha az sayıda yerleşir.
2. İl dışından gelenlerin puanları daha yüksek olacağı için 100 kontenjan her şekilde dolar, il dışından düşük puanlılar yerleşemez.
3. Sizin fikirleriniz.

ben pendikteyim..
4 yıl ümraniyenin pek çok okulunda çalışan biri olarak size ümraniyeyi pek tavsiye etmem..
bence sahile yakın kesimler daha düzgün, daha sorunsuz okullardır..
hem gelir düzeyi bakımından hem de çevre bakımından..
bu sebepledir ki - tuzla, pendik, kartal, maltepe, bostancı ve kadıköyü tercih edin derim ben..
özellikle tuzla ve pendik diğer ilçelere göre hem ev fiyatları açısından hem de düzgünlük açısından daha uygundur..
yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa buralardayım..
saygılar..

umaykut' Alıntı:
ben pendikteyim..
4 yıl ümraniyenin pek çok okulunda çalışan biri olarak size ümraniyeyi pek tavsiye etmem..
bu sebepledir ki - tuzla, pendik, kartal, maltepe, bostancı ve kadıköyü tercih edin derim ben..
özellikle tuzla ve pendik diğer ilçelere göre hem ev fiyatları açısından hem de düzgünlük açısından daha uygundur..
saygılar..

hocam ataşehir nasıl peki, ayrıca bu saydığınız ilçelerde ev fiyatları ne kadar?

Böyle olacağını sanmam. Kılavuzdan anladığım kadarıyla öncelik puan esasına göre olacak Atama esnasında il içi-il dışı karışacak, aynı okullar istenmişse puan üstünlüğü olan yerleşecek. İl dışından 100'den fazlası alınmayacak. 101. kişi yüksek puanlı bile olsa yerleşemeyecek. Kontenjan belirlenmiş evet ama yeterli puan yoksa kontenjan dolacak diye bir şart olamaz. Mantıklı olmaz. Gerçi mantık aramamak lazım:) Yani il içi tayin isteyecekler il dışı 100. kişiden(eğer bu sayıyı bulursa) sonra kendi arasında yarışacak.
ygencay' Alıntı:
bu hesaba göre verilen il dışı kontenjanı 100 kişi dolmayacak ve il dışından tayin isteyen herkes puanı ne kadar düşük olursa olsun yerleşecek.

elma' Alıntı:
Böyle olacağını sanmam. Kılavuzdan anladığım kadarıyla öncelik puan esasına göre olacak Atama esnasında il içi-il dışı karışacak, aynı okullar istenmişse puan üstünlüğü olan yerleşecek. İl dışından 100'den fazlası alınmayacak. 101. kişi yüksek puanlı bile olsa yerleşemeyecek. Kontenjan belirlenmiş evet ama yeterli puan yoksa kontenjan dolacak diye bir şart olamaz. Mantıklı olmaz. Gerçi mantık aramamak lazım:) Yani il içi tayin isteyecekler il dışı 100. kişiden(eğer bu sayıyı bulursa) sonra kendi arasında yarışacak.
ygencay' Alıntı:
bu hesaba göre verilen il dışı kontenjanı 100 kişi dolmayacak ve il dışından tayin isteyen herkes puanı ne kadar düşük olursa olsun yerleşecek.

Hocam klavuzdan doğru anlamışsınız, yalnız İstanbul'da toplam 1111 kadro açıldı ve il dışına 100 kontenjan verildi, 1111 kadronun dolması mümkün mü sizce, ayrıca il dışı 100 kontenjan dolar mı?

taner2309' Alıntı:
doctor_cmptr' Alıntı:
şu adalate bak yaa 5 yıldır vand a çalışıyorum puanım hala 62.lanet olsun hesap günü gelecek inşlh meb den:)
millet 75 felan diyooo:)
herkese hayırlı olsun şimdiden arkadaşlar
ayrıca pendik kartal maltepe isteyecek olan varmı acaba
Hocam sen vanda yıllık alıyorsun 12 puan sanırım.Ben doğubayazıtdayım yıllık alıyorum 22 puan.bak 2007 subat atamasıyım.Birde üstüne asker öğretmen yaptım aynı yerde,22 de oradan geldi.Toplamda 73 diyor.Ama ben güvenemiyorum gelirmi İstanbul :|

hocam canını sıkma ben gecen sene es durumudan istedım 32 ile atandım il dısıdan sende rahatlıkla atanırsın ama istedıgın okul olur mu bilemem orasını

umaykut' Alıntı:
ben pendikteyim..
saygılar..

Hocam sahil kesimi iyi demişsiniz ama bence öğrenci profili olarak ben pek beğenmiyorum. Çok şımartılmış öğrenciyle uğraşmak durumunda kalabilir sahil okullarında çalışan öğretmen arkadaşlarım benim gibi. Okulların donanımları iyi oluyor ama öğrencilerini hal ve davranışları hiç hoş olmuyor. Ben kararsız kalıyorum bu konuda.

istanbulda çalışan biri olarak tavsiyem sınıf mevcutlarına dikkat edin. 40' üzerindeyse hızlı adımlarla uzaklaşın.

Evet mevcut konusu önemli. Bence bilgisayar öğretmeniyseniz zaten büyük ihtimal formatör olursunuz ve küçük okullar bence süper olur. Şöyle 500 mevcudu olan bir okul bulursam direk geçicem. :D

ozkansedef' Alıntı:
wes' Alıntı:
özkan öğretmenim, ataşehirde artık büyük bir ilçe olduğundan tabiki mevkisi de önemli.
Ataşehir'i biliyorsanız ve oradaki okullar hakkında az çok bilgi sahibi iseniz yardımcı olabilirseniz sevinirim açıkçası.

tercih yapabileceğimiz okullar bir gözüksün ona göre bir bilgi verebilirim hocam. benim oturduğum bölgedeki okullar orta kötü arası öğrenci profili açısından ama okulun donanımları nasıl bilmiyorum. Okullar açıklanınca tek tek dolaşmayı düşünüyorum.
..
hocam ataşehirde Dr. Nureddin erk - perihan erk e.m.l. ye uğrarsan beni bul bi çayımı iç ;)
okul sahanın hemen yanında palladium un altı
..

BaRBaRYaN35' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
wes' Alıntı:
özkan öğretmenim, ataşehirde artık büyük bir ilçe olduğundan tabiki mevkisi de önemli.
Ataşehir'i biliyorsanız ve oradaki okullar hakkında az çok bilgi sahibi iseniz yardımcı olabilirseniz sevinirim açıkçası.

tercih yapabileceğimiz okullar bir gözüksün ona göre bir bilgi verebilirim hocam. benim oturduğum bölgedeki okullar orta kötü arası öğrenci profili açısından ama okulun donanımları nasıl bilmiyorum. Okullar açıklanınca tek tek dolaşmayı düşünüyorum.
..
hocam ataşehirde Dr. Nureddin erk - perihan erk e.m.l. ye uğrarsan beni bul bi çayımı iç ;)
..

Eğer beni kastettiysen hocam meslek liseleri tercih listemde gözükmüyor ama çayını içmeye gelirim inşallah :)

ygencay' Alıntı:
filyas' Alıntı:
ygencay' Alıntı:
30 puanla istanbul'u yazacam, öncelikle anadolu liselerini yazacam, 700'ün üzerinde okul görünüyor, birazcık ümidim var ama bakalım hayırlısı.
Arkadaşlar sizce mümkün müdür?
anadolu lisesi kadronuz var mı hocam

evet var hocam, sizce 30 puanla herhangi bir yer gelir mi hocam?
.
hocam öncelikle AMAÇ belirlemen gerekiyor. amacın MESLEK LİSESİ ne gitmek ise bu puanla unut.

geriye kalıyor ilköğretim ve düz liseler. birde ANADOLU LİSELERİ (tercih edebildiğini söylemişsin).

amacın İSTANBULA gelmekse ilk tercihin ANADOLU türündeki okullar olamalı. çünkü bu okulları yazabilen öğretmen sayısı pek fazla değil. istanbulu 500 öğretmen isteyecek desek bunlardan en fazla 50-100 tanesi anadolu yazabilir. o yüzden ilk tercihlerin anadolu olsun.

SONUÇTA
İLKÖĞRETİME gitsen büyük ihtimalle FORMATÖR olacan,
DÜZ LİSEYE gitsen ders seçmeli olduğu için GÖREVLENDİRME yada yine FORMATÖRLÜK görünüyor
ANADOLU LİSESİ de düz liseden farksız. FORMATÖRLÜK yada GÖREVLENDİRME..

bunları göze alıyorsan buyur gel hocam

ozkansedef' Alıntı:
BaRBaRYaN35' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
wes' Alıntı:

..
..

Eğer beni kastettiysen hocam meslek liseleri tercih listemde gözükmüyor ama çayını içmeye gelirim inşallah :)
..
beklerim her zaman bizim çay daima ocakta hazırdır.
ilköğretimleri pek bilmem ama listeye bakayım bildiklerim hakkımda size bilgi veririm.

wes' Alıntı:
.
hocam aklınıza bişey takılırsa bana da sorabilirsiniz. okulum ATAŞEHİR de oturduğum yer ÜMRANİYE de... hatta ev bulma konusunda bile yardımcı olabilirim...
..
ataşehirde
1 meslek lisesi
3 ticaret meslek lisesi var
..

ygencay' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
ben pendikteyim..
saygılar..

hocam ataşehir nasıl peki, ayrıca bu saydığınız ilçelerde ev fiyatları ne kadar?
hocam ataşehir'in hepsi sitelerden oluşmuyor..
Ümraniye'nin bir kısmı (en çok olayların olduğu Mustafa Kemal Mahallesi de-belki haberlerden hatırlarsınız, pkk'lıların köprüde arabalara molotof attığı yer) ataşehir'e bağlandı..

Pendik, Tuzla, Maltepe'de ev fiyatları ve kiralar sahile yaklaştıkça artar ama seviye de artar..
örneğin bizim oturduğumuz evden deniz gözüküyor, ve nezih bir semtte oturuyoruz, 680 kira veriyoruz..
satılık ev fiyatları ise 150 civarında..

umaykut' Alıntı:
Ümraniye'nin bir kısmı (en çok olayların olduğu Mustafa Kemal Mahallesi de-belki haberlerden hatırlarsınız, pkk'lıların köprüde arabalara molotof attığı yer) ataşehir'e bağlandı..

Pendik, Tuzla, Maltepe'de ev fiyatları ve kiralar sahile yaklaştıkça artar ama seviye de artar..
örneğin bizim oturduğumuz evden deniz gözüküyor, ve nezih bir semtte oturuyoruz, 680 kira veriyoruz..

Hocam Ataşehirden bir okul yazmayı düşünüyordum, Esatpaşa mahallesindeymiş, çok lüks bir mahalle olarak görünüyor fotoğraflarda, yalnız şimdi haritada baktımda mustafa kemal mahallesiyle komşu bir mahalle, bu mahallede de olayların olma olasığı var mıdır acaba?

ygencay' Alıntı:
umaykut' Alıntı:

Hocam Ataşehirden bir okul yazmayı düşünüyordum, Esatpaşa mahallesindeymiş, çok lüks bir mahalle olarak görünüyor fotoğraflarda, yalnız şimdi haritada baktımda mustafa kemal mahallesiyle komşu bir mahalle, bu mahallede de olayların olma olasığı var mıdır acaba?

Orada olaylar olmaz hocam ben 20 senedir fetih mahallesinde oturuyorum. İyi bilirim buraları. :) Mustafa kemal de eskisi gibi değil zaten ama yine de panzerleri görmek mümkün oluyor. :) Ayrıca esatpaşa bilmiyorum hangi fotoğraflar onlar ama pek lüks denilemez. Sıradan bir istanbul mahallesi. İstanbul anadolu yakası için sahil kesimleri dışında pek lüks mahalle bulamazsınız hocam. e-5 ve altı diye bir tabir vardır okullar için genellikle bunu kıstas alabilirsiniz. Ayrıca merkeze yakın olursanız ulaşım imkanlarından daha fazla yararlanabilirsiniz. Mesela kartalın e-5 üstünde bulunan bir mahallesine bir otobüs giderken e-5 altında bulunan bir mahalleye 5-6 otobüs ve trenle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

ozkansedef' Alıntı:
Orada olaylar olmaz hocam ben 20 senedir fetih mahallesinde oturuyorum. İyi bilirim buraları. :) Mustafa kemal de eskisi gibi değil zaten ama yine de panzerleri görmek mümkün oluyor. :) Ayrıca esatpaşa bilmiyorum hangi fotoğraflar onlar ama pek lüks denilemez. Sıradan bir istanbul mahallesi. İstanbul anadolu yakası için sahil kesimleri dışında pek lüks mahalle bulamazsınız hocam. e-5 ve altı diye bir tabir vardır okullar için genellikle bunu kıstas alabilirsiniz. Ayrıca merkeze yakın olursanız ulaşım imkanlarından daha fazla yararlanabilirsiniz. Mesela kartalın e-5 üstünde bulunan bir mahallesine bir otobüs giderken e-5 altında bulunan bir mahalleye 5-6 otobüs ve trenle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, google earth'den ve kiraları araştırırken evlere baktım çok lüks görünüyordu, iyi fotoğraflar denk gelmiş olabilir, yalnız kiralar çok yüksekti, esatpaşa'daki okul gelirse ümraniye ya da maltepe taraflarından ev tutarım diye düşünmüştüm. Ayrıca mahalle konum olarak E-5'in hemen yanında, bundan dolayı pahalıdır diye düşünmüştüm.

ygencay' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, google earth'den ve kiraları araştırırken evlere baktım çok lüks görünüyordu, iyi fotoğraflar denk gelmiş olabilir, yalnız kiralar çok yüksekti, esatpaşa'daki okul gelirse ümraniye ya da maltepe taraflarından ev tutarım diye düşünmüştüm. Ayrıca mahalle konum olarak E-5'in hemen yanında, bundan dolayı pahalıdır diye düşünmüştüm.

Evet e-5 e yakın baya. Mesela fetih mahallesinde 1+1 daireyi 500 liraya kiralayabilirsiniz. Esatpaşa da hemen hemen yakındır diye düşünüyorum. Biraz araştırınca uygun daireler bulursunuz o civarda da hocam. Uzaklara gitmenize gerek kalmaz. Ama dediğim gibi çok fazla eğitimli ailelerin olduğu mahalleler değil esatpaşa ve civarı. Birde gümüşhaneliler ve sivaslılar bol miktarda bulunur :)

şile ye bekleriz ... şehir keşmekeşinden bıkmış olan arkadaşlar tercihte bulunabilirler...

on@ur' Alıntı:
şile ye bekleriz ... şehir keşmekeşinden bıkmış olan arkadaşlar tercihte bulunabilirler...

evli olmasaydım düşünebilirdim hocam. Cidden bu trafik yoruyor beni artık.

merhaba arkadaşlar ben erzincanda görev yapıyorum.Burda kirada olduğumuz daire yeni kaloriferli kiramız 350 lira istanbulda yazmayı düşünüyorum fakat kiralık ev fiyatları için netten baktığımda şöyle güzel daireler 800-1000 arası değişiyor acaba bu fiyatlar doğrumu yoksa kime ne kadar tutturusak fiyatımı istanbula geldiğimizde bu tip durumlarlamı karşılacağız sormak istedim ona göre istanbul tercihimi devre dışı bırakmak istiyorum lütfen aydınlatıcı cevap verin ben anadolu yakası bostancı ve kadıköy düşünüyorum teşekkürler ilginiz için.... :|

hocam eğer bostancı ve kadıköy düşünüyorsan o kiralar doğru hatta az bile diyebilirim. Liseyi bostancı da okudum oraları iyi biliyorum. Kadıköyün de eskiden, eski ilçe sınırlarına göre ucuz denilebilecek yerleri vardı ama artık oralarda ataşehir ilçesine geçti. Kadıköyde de pek bulamazsınız ucuz bir yer. e-5 ve altı ise pahalıdır hocam. Ucuz olarak e-5 üstüne ve sahilden uzak kesimlere bakmalısınız. Onlarda da limit 500 diyebilirim.

Bu arada tercih edecek kişiler vardır diye söylüyorum. Bugün okulları gezerken Ataşehir Ali Nihat Tarlan İlköğretim Okulunun inşaat halinde olduğunu gördüm. Kabası bitmiş sayılır ama yapılacak çok iş varmış gibi duruyor. Ayrıca Mehmet Rauf Lisesiyle yanyanaymış bu okul bilginize. Kolay gelsin.

Geri