İstanbul'a Tayin İsteyecekler Buraya

Kodla Büyü
hocam tercih edeceğiniz okula bağlı eğer 26. tercihi seçerseniz her türlü atanırsınız ama dediğim gibi seçtiğiniz okula bağlı.

ffirt77' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ben erzincanda görev yapıyorum.Burda kirada olduğumuz daire yeni kaloriferli kiramız 350 lira istanbulda yazmayı düşünüyorum fakat kiralık ev fiyatları için netten baktığımda şöyle güzel daireler 800-1000 arası değişiyor acaba bu fiyatlar doğrumu yoksa kime ne kadar tutturusak fiyatımı istanbula geldiğimizde bu tip durumlarlamı karşılacağız sormak istedim ona göre istanbul tercihimi devre dışı bırakmak istiyorum lütfen aydınlatıcı cevap verin ben anadolu yakası bostancı ve kadıköy düşünüyorum teşekkürler ilginiz için.... :|

hocam bostancı ve kadıköydeki okullara il içi gelen de olacaktır bence sadece oraları düşünmeyin 70 puanla. ayrıca bahsettiğiniz yerleri tercih etseniz bile orda oturmanıza gerek yok. eşiniz çalışıyormu bilmiyorum ama ŞERİFALİ ve ÜMRANİYE taraflarında 600 lira kirayla kaloriferli 3+1 site içinde ev bulabilirsin. ulaşım biraz vaktini alacaktır (trafik yoğunluğuna göre 30 - 60dk) ama en azından kafan rahat olur. yok ben kadıköyde oturacam diyorsan eski ve küçük evlere 800 - 1000 lira hatta belki daha bile fazla bir ücret verebilirsin.

arkadaşlar acıklayıcı bilgiler verdiniz buna göre tercihlerimi yapıcam birde sormak istediğim istanbula il dışı tercih edecek sayısı 100 aşarmı acaba bunu nasıl öğrenebilirim ilginiz ve duyarlılığınız için tekrar teşekkürler :)

Benim puanım 29 ondan yazmıyorum. :D Bence millet iyice bencilleşti. Bilgi paylaşanda olmuyor. Gezdiğiniz okullar varsa arkadaşlar bilgi verelim.

Puanım baya yüksek. Kocaeli ve İsatanbuldan okullar yazacam. Kartalda oturduğum için buradaki okulları yazdım. Vali Erol Çakır Ticaret Meslek Lisesi de ilk tercihlerimden. Bakalım Hayırlısı. Herkesin gönlünce olsun.

arkadaşlar puan sırlaması neden yapmıyoruz benim 51 puanım var diğer illerde sıralamalar yapılmış bizde yapsak cok iyi olur lütfen puanları paylaşalım..... :?

küçükçekmecedeki butun okulları yazıyorum puanım 54 yazıcak arkdaslar puanlarıyla belirtirlerse seviniriz.

HALK EĞİTİM MERKEZİNE ATANIRSAK BİZ NAPARIZ ORDA NE İŞLERLE İLGİLENİRİZBİLEN ARKDASLAR YARDIMCI OLURLARSASEVİNRM

arkadaşlar eğitimhane.com atama rehberi var ona kayıt olunca puan sırlaması yapıyor ona girin ve mutlaka tercihlerde bulunun herkesin bir fikri olur böylelikle........

şu anda eğitimhane.com da tayin isteyecek tam 15000 öğretmen tercihlerini yazmış mutlaka sizde yazın ve sıralamaya girin...

arkadaşlar benimde 81 puanım var bağcıları isteyeceğim il dışından.
umarım herkesin istediği yerler gelir.

anadolu yakası için sultanbeyli, sancaktepe, ataşehirin bir kısmı ve ümraniyenin bir kısmı haricinde sorunsuzdur..
ama yine de orta halli ile iyileri söyemek gerekirse,
pendik-kartal-maltepe-bostancı hattını iyi bilirim;
e5 üzeri için yine dikkatli olun, kiralar çoğu zaman uygundur, iyi yeri de var kötü yeri de, ama kötü denince de aklınıza molotof filan gelmesin, olmaz öyle şeyler :)
e5'in aşağısı ile minibüs yolu arası orta hallidir, mesela ben burayı tercih ettim :)
minibüs yolunun aşşağısı da sahildir, çoğunlukla villalar olur, hiç düşünmeyin bile..

ben tek cümle ile özetleyeyim hocam İSTANBULDAN KORKMAYIN, İSTANBUL ÖCÜ DEĞİL ADAM YEMİYOR...
..
bir çok kişi istanbulda yaşayamayız diye istanbula tayin istemekten korkuyor. korkmaya hiç gerek yok arkadaşlar. 5 yıldır istanbuldayım eşimde öğretmen. 600 lira kira veriyorum, gayet rahat bir şekilde yaşıyorum. arabamı aldım, eşim özel bir üniversite yüksek lisans yapıyor, ve bunları yaparkende evde oturup domates ekmek yeriyoruz istediğimiz gibi geziyoruz. burda karı - koca öğretmen olan bir çok arkadaşım bir şekilde ev yada araba kredisi çekerek ev veya araba aldılar.

önemli olan gideceğiniz okulda huzurlu olmak. öğrenci profili her yerde aşağı yukarı aynı. ilköğretimlere giderseniz büyük oranda formatör olacaksınız, öğrencileri bile görmeyeceksiniz o yüzden o kadar iyisini kötüsünü düşünmeyin. semtin de pek önemi yok çünkü HER SEMTİN İYİ ve KÖTÜ yerleri var. en kötü yerine bile yakın mesafede oturabilecek güzel yerler bulabiliyorsunuz...

Arkadaşlar, kimse istanbul da anadolu lisesini tercih etmiyecek mi acep? ildışından tercih edicem ama kimse bu konuda bişey dememiş
56 puanım var ve
1. İstanbul Atatürk Fen Lisesi
2. Haydarpaşa Lisesi
3. Esatpaşa Anadolu imam hatip lisesini yazmayı düşünüyorum
ne dersiniz olur mu ki?

ozkansedef' Alıntı:
selyon' Alıntı:
HALK EĞİTİM MERKEZİNE ATANIRSAK BİZ NAPARIZ ORDA NE İŞLERLE İLGİLENİRİZBİLEN ARKDASLAR YARDIMCI OLURLARSASEVİNRM

ben de merak ediyorum bunu.

bildiğim şeyleri paylaşayım arkadaşlar;
1. ara tatil ve yaz tatili yok arkadaşlar.
2. ek ders olarak verdiğiniiz kursların parasını alıyorsunuz.
3. formatörlük gibi bir seçenek yok.

bildiklerim bunlar yanlış veya eksik bildiğim herhangi bir konu varsa arkadaşlar düzeltirse sevinirim.

ben 6 tercih yaptım. puanım 28. sizlerin puanını görünce olmaz diye düşünmeye başladım. müdür de çok kzıyor bana tayin istediğim için. ama artık ilköğretimde kalmak istemiyorum. bostancıda okulum. buranın öğrencisi şımarık. ama sorun velilerle. onlardan bıktım artık. herşeye karışıyorlar. meslek liselerini tercih ettim. tercihlerim de sırasıyla.
1. Dilek Sabancı T.M.L.
2. Dr Nurettin Erk Perihan ERk
3. Kadıköy Kız Teknik
4. Küçükyalı Meslek
5. Maltepe Ticaret
6. Maltepe Kız Teknik

ben 6 tercih yaptım. puanım 28. sizlerin puanını görünce olmaz diye düşünmeye başladım. müdür de çok kzıyor bana tayin istediğim için. ama artık ilköğretimde kalmak istemiyorum. bostancıda okulum. buranın öğrencisi şımarık. ama sorun velilerle. onlardan bıktım artık. herşeye karışıyorlar. meslek liselerini tercih ettim. tercihlerim de sırasıyla.
1. Dilek Sabancı T.M.L.
2. Dr Nurettin Erk Perihan ERk
3. Kadıköy Kız Teknik
4. Küçükyalı Meslek
5. Maltepe Ticaret
6. Maltepe Kız Teknik
+ tuzla
+pendik
+kartal
bu okuları başka yazacak varmı acaba
64 puanla bende yazmayı düşünüyorum:)

arkadaşlar ben zorunlu çalışma yükümlüsü olarak geçen haziran istanbula atandım. şimdi zorunlu hizmetim kalktı. acaba istanbulda il içi tayın isteyebiliyormuyum yoksa 2 yılı doldurmammı gerekiyor?. tercih formunda istanbul açık ama anadolu liseleri falan gözükmüyor.

sibelg' Alıntı:
arkadaşlar ben zorunlu çalışma yükümlüsü olarak geçen haziran istanbula atandım. şimdi zorunlu hizmetim kalktı. acaba istanbulda il içi tayın isteyebiliyormuyum yoksa 2 yılı doldurmammı gerekiyor?. tercih formunda istanbul açık ama anadolu liseleri falan gözükmüyor.
iliçi iki yıl beklemelisiniz.
anadolu liselerinin görünmesi için anadolu lisesi kadrosunu almış olmanız lazım

Geri