İSTANBULDAKİ FORMATÖRLÜK GÖREVLENDİRMELERİ İPTAL ...

Kodla Büyü

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
Bilindiği gibi istanbulda bilşim teknolojileri öğretmenleri formatör öğretmen olarak görevlendirilmiş, Bu sayede norm fazlası olma söz konusu ortandan kaldırılmıştı. 31/10/2011 tarihli valilik yazısında belitrildiği gibi ildeki tüm görevlendirmeler iptal edilmiştir. Dolayısıyla bu dönemin sonunda formatör olan tüm öğretmen arkadaşlarda okulunda norm fazlası durumuna düşme söz konusudur. Bu nedenler il milli eğitim müdürlüğü okullara 03.11.2011 tarihli yazı ile norm fazlası durumunda olan öğretmenlerden dilekçe ile normu olan okullara başvuru yapılması istenmiştir.

Bugün saat 15:30 da il milli eğitim müdür yardımcısı Vacip Kemal ALKAN ile yaptığım görüşme de bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak tekrar büyük bir kaos yaşayacağımız söz konusudur. Vacip beyle yaptığım görüşmede bakan beyin yakın zamanda istanbulda olacağı bu konuyu dile getirmek içinde benden rapor hazırlamamı istemiştir. Dolayısıyla bu konuda bana yardımcı olacak yaşanan sorunlar ve nedenleri , ne tür bir çözüm olabilir bunu dile getirecek 2-3 sayfalık rapor hazırlayıp bakan bey geldiğinde il milli eğitim müdürlüğü vasıtasıyla bakana ileteceğiz onun için ben gönülü arkadaş arıyorum v yapan gönülü arkadaşlar 0505 883 50 29 nolu telefondan bana ulaşabilir ..

M.Sefa TETİKOĞLU
(Eğitim-Söz-Sen )
Genel Baş.Yrd

Ekli dosyalar

• istiptal.jpg
    istiptal.jpg
    76.1 KB · Görüntüleme: 3,897
ya arkadaş nereye doğru gidiyoruz birileri çıksın açıklasın yaa. madem öyle böteleri kapatın kardeşim hala öğrenci alıyorlar :(

İşin kötü tafarı hepimiz kıcımızı formatörlüğe bağlamış resmen birinin ipimizi çekmesini bekliyorduk aha çektiler
Bomba patlamak üzere ...

Hocam yaptıkların için teşekkür ederim ama bizim zümre her zıkkımı hakediyor görevlendirmeye bel bağlayıp hakkını aramaktan aciz bir zümreyiz eyleme bile kaç kişinin geldiği belli. Eee semeride hakeden arkadaşlar çok şimdi kuyruklarına basılacak bakalım nasıl bir çığlık atacaklar seneye.

Önümüzdeki hafta tekrar görüşmeye gideceğim gitmeden rapor hazırlayalım . Kendimde hazırlarım ama belki çözümler konusunda sizin daha iyi fikirleriniz vardır. Sorunları nasılsa hepimiz biliyoruz artık....

gerçekten çok güzel olur arkadaşım iptal olması. Emekli olana kadar formatörlük görevlendirmesi yapsınlar diye mi bekleyeceğiz. İllerin bir çoğu kendine göre iş yapıyor. Ne iş yaptığımız bile belli değil. Öğretmeniz ama sanki derse girmemiz için herkes dört bir koldan çalışıyor. Öğretmeniz yerimiz görevimiz amacımız eğitimimiz belli. Bir an önce bilişim teknolojileri dersinin hak ettiği yere gelmesi için formatörlük kavramının kalkması gerek. İstanbulun bu iptalinin tüm yurtta etkili olması dileğiyle.....(başka türlü bötelerin aklının başına geleceği yok..)

Aynı zamanda önümüzdeki hafta ankaraya gideceğim artık randevuyu filan beklemiyeceğim .. Çünkü ocak ayından sonra işimiz baya zorlaşacak.....

Formatörlüğün norm olaylarını durdurmakla alakası falan yok hocam isteseler formatör falan dinlemezler uygularlar gerekli işlemleri gönderecek okul bulamadıklarından işlem yapmıyorlar.

Merak ettim bu konuşmada ne geçti ki büyük bir kaos yaşayacağımız sonucu ortaya çıktı ? açıklayabilir misiniz

sefatetik' Alıntı:
Bilindiği gibi istanbulda bilşim teknolojileri öğretmenleri formatör öğretmen olarak görevlendirilmiş, Bu sayede norm fazlası olma söz konusu ortandan kaldırılmıştı. 31/10/2011 tarihli valilik yazısında belitrildiği gibi ildeki tüm görevlendirmeler iptal edilmiştir. Dolayısıyla bu dönemin sonunda formatör olan tüm öğretmen arkadaşlarda okulunda norm fazlası durumuna düşme söz konusudur. Bu nedenler il milli eğitim müdürlüğü okullara 03.11.2011 tarihli yazı ile norm fazlası durumunda olan öğretmenlerden dilekçe ile normu olan okullara başvuru yapılması istenmiştir.

Bugün saat 15:30 da il milli eğitim müdür yardımcısı Vacip Kemal ALKAN ile yaptığım görüşme de bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak tekrar büyük bir kaos yaşayacağımız söz konusudur. Vacip beyle yaptığım görüşmede bakan beyin yakın zamanda istanbulda olacağı bu konuyu dile getirmek içinde benden rapor hazırlamamı istemiştir. Dolayısıyla bu konuda bana yardımcı olacak yaşanan sorunlar ve nedenleri , ne tür bir çözüm olabilir bunu dile getirecek 2-3 sayfalık rapor hazırlayıp bakan bey geldiğinde il milli eğitim müdürlüğü vasıtasıyla bakana ileteceğiz onun için ben gönülü arkadaş arıyorum v yapan gönülü arkadaşlar 0505 883 50 29 nolu telefondan bana ulaşabilir ..

M.Sefa TETİKOĞLU
(Eğitim-Söz-Sen )
Genel Baş.Yrd

Maaş karşılığı girilecek kadar ders sayısı yok.. Kaos burda başlıyor..

bütün bir ilde iptal olmadıkça düzelmez bu iş. Siz de başınıza gelmedikçe anlamazdınız zaten. Çok güzel olmuş. 1500 liraya okulda boş boş oturtsunlar bakalım nereye kadar.

zaten illerden illere farklılık gösteren bir uygulama vardı .. Şimdi bir de istanbul iptal eder diğerleri devam edermiş :puhaha: Ama gerçekten ek ders konusunda arkadaşlar sıkıntı yaşamaya başlayınca taşın altına elini koymaya başlayacaklar başka türlü olacağı yoktu bu işin.

Arkadaşlar yazıda gecici görevlendirmelerin iptal edilmesi diyor. Kişinin asli görevine dönmesi denilmektedir. Bizim asli görevimizde öğretmenliktir. Dolayısıyla Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapacağız ama norm varsa . O da yok o zaman abbas yolcu kısacası....

sefatetik' Alıntı:
Arkadaşlar yazıda gecici görevlendirmelerin iptal edilmesi diyor. Kişinin asli görevine dönmesi denilmektedir. Bizim asli görevimizde öğretmenliktir. Dolayısıyla Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapacağız ama norm varsa . O da yok o zaman abbas yolcu kısacası....

Formatörle alakası yokki bu durumun. öğretmen görevlendirmesi yani kendi okulu dururken başka okula görevlendirilenlerden bahsediyor.

okullara yazıyı gönderen Müdür Yrd. vacip Kemal ALKAN ben bugün kendisiyle görüştüm . Bu dönemin sonunda bitecek görevlendirme kavamı ortadan kaldırılacak dedi daha ne diyeyim . formatörlük bir görevlendirme değil mi ? asli görev mi gecici mi ?

size tebliğ edilmedi mi norm fazlası öğretmenler adı altında okumadınız mı yazıyı ?

Şu bizim branşta olduğu kadar başka bir branşta bilgi kirliliği yoktur sanırım.. Bu genel tabir .. Bu başlığı açan sefa hocamız üstüne alınmasın.. Bu arada sefa hocam bu durum ile ilgili eğitici arkadaşlarla görüştünüz mü.. Hamit Hocam vardı.. Sanırım ist_koord hocamız olsa gerek.. Genelde İstanbul ile ilgili başlıklara yorum yazardı ...

faruk8542' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

Formatörle alakası yokki bu durumun. öğretmen görevlendirmesi yani kendi okulu dururken başka okula görevlendirilenlerden bahsediyor.
ayrıca iptal filan da demiyor. başka bir il içinde sanırım aynı yazı vardı. faruk hocama katılıyorum.

Arkadaş kim ne diyor?
At izi it izine karıştı! Biri dur desin.
haberkamu.com' Alıntı:
31 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Valisi HüseyinAvni Mutlu imzalı yazı ile İstanbul Meb'deki her türde görevlendirmeler iptal edildi. Görevlendirme olarak çalışan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul ve Kurum Müdürleri, Müdür Baş Yardımcıları, Müdür Yardımcıları ve her türlü görevlendirme öğretmenlerin görevlendirmelerinin bittiği tarih itibariyle kadrolarının bulunduğu kurumlara dönmeleri ve görevlendirmelerinin uzatılmayacağı vali imzasıyla ilçelere gönderilmişti. 

İstanbul Valisinin Milli Eğitim Bakanının Ekim ayının başında İstanbulda katıldığı toplantıda 15 Haziran 2012 tarihi itibariyle Türkiye'deki tüm görevlendirmeleri iptal edeceğini söylemesinin ardından Sayın İstanbul Valisi'nin bundan etkilenip erken davranarak 31 Ekim tarihinde yukarıdaki yazıyı tüm İlçe Milli EĞitim Müdürlüklerine ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi sonrasında birçok tartışma yaşandı. Özellikle İşlerin aksaması ve sene ortasında yapılacak kapsamlı bir değişiklik ile birçok işin yarım kalacağı ve yaşanabilecek olumsuzluklar konusunda bir rapor hazırlandı.

Raporun Sayın Valiye İletilmesi neticesinde İstanbul Valiliği göndermiş olduğu yazının ardından yeni bir yazı göndermeye hazırlanıyor. Bu yazıya göre ise geçici görevlendirme personelin 15 Haziran 2012 tarihine kadar görevlerine devam etmesinin faydalı olacağı nın mütalaa edildiği belirtilecek. Böylelikle İstanbulda Geçici görevlendirmeler konusunda geri adım atılarak 15 Haziran tarihine kadar görevlendirmelerin  devam etmesi sağlanmış olacaktır.

Daha önce haberkamu.com olarak  birçok defa yazdığımız gibi bu sorunların kökten çözülmesi gerekemektedir. Geçici görevlendirmeler yerine kadro verilmeli ve görevlendirme personelin yerine asaleten atama yapılmalıdır.

http://www.haberkamu.com/haber/20111111 ... lendi.html

sefatetik' Alıntı:

M.Sefa TETİKOĞLU
(Eğitim-Söz-Sen )
Genel Baş.Yrd

Norm fazlalarıyla ilgili isteğe bağlı yazı gelmiş, resen atamaları da yapmayacaklarını söylüyorlar. Ama söz uçar gider tabi ki , hiç belli olmaz isteğe bağlı istemeyenlere resen de yapabilirler zamanı gelince :shock:

faruk8542' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

bu yazının neresinden bakınca anlaşılıyor sizin söyledikleriniz anlamadı ben.

Neyse haberkamudaki habere bakılırsa yine çocuk oyuncağına çevirdiler işi.. KHK yayınlandıktan 10-15 gün sonra üzerinde değiişiklik yapıldıktan sonra valininin yazısını değiştirmesinden kolay ne var ki :)

evet sendika sayfasında da paylaşılmış. Ertelenecekmiş! Tam şamar oğlanıyız ha.

mfk' Alıntı:
faruk8542' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

görevlendirme süresi dolan personelin görevinden ayrılarak asli görevine dönmesi...lafından çıkıyor

"asli görev olan öğretmenliğe geri dön ameleliği bırak diyor yani" böyle bişey meb dermi sence o kadar salakmı

faruk8542' Alıntı:
mfk' Alıntı:
faruk8542' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

görevlendirme süresi dolan personelin görevinden ayrılarak asli görevine dönmesi...lafından çıkıyor

"asli görev olan öğretmenliğe geri dön ameleliği bırak diyor yani" böyle bişey meb dermi sence o kadar salakmı

MEB O KADAR SALAK MI? BİLMEM! İLAHİ SİZ.

Arkadaşlar anlaşamadığımız konu şu herhalde bu yazı sadece formatörlük ile ilgili değil tabiki tüm görevlendirmelerin sona erdirilmesinden söz ediliyor. Bizim şuan ki konumumuz ise görevlendirme ayrıca iptal demiyor. Bir daha görevlendirmenin yapılmayacağı söylüyor. Dolayısıyla bizim bundan çıkaracağımız meal ise şu ...
1. Bir daha formatörlük görevlendirmesi yapılmayacak.
2.Görevimiz belirtilen tarihe kadar devam edecek.
3. Norm fazlası olan öğretmenler başka okula gitmek için dilekçe verecekler.
4. Dilekçe vermeyenler 41. maddeye göre ressen atanacaklar il içi veya il dışı

Görüşmeyi ilk önce ben Bilgisayar sınav hizmetleri bölümünden hattice hanım ile telefonla yaptım ama tam sonuç alamayınca yazı gönderen Müd.Yrd. Vacip beyle görüştüm kısacası işin sonu kötü olabilir. Bunun için önlem almamız gerekiyor.

Birde şöyle bir durum söz konusu ilde görevlendirilen tüm peronel de asli görev yerine döneceği için onların yerine belki bizi almaları söz konusu olabbilir denildi. ama kesin değil kısacası bindik bir sandala bir o yana bir bu yana ....

Arkadaşlar eğer bu işi aralığa kadar halledemezsek sonunda hepimiz ders arar olacağız eeee derste yok o zaman

kendi adıma konuşuyorum formatörlük yaptığım okulda kablosuz ağı- projeksiyonları- idare bilgisayarları- yazıcılar- fen labaratuvarı- bt sınıfı dahil bütün emeklerimi bırakıp ben 18 saat dersime girerim gerisine karışmam diyemiceğime göre 1500 tl ye hem formatörlük yaparım hemde dersime girerim demektir.

formatörlüğe karşıyım ama idare ediyorduk beee!

Bu iş olmaz formatörlük iptal edilemez diyen arkadaşlar neye dayanarak söylüyorlar anlamıyorum. Sanki daha önce norm fazlası bilişimciler yer değiştirmedi. Bizim zümre de hala milli eğitime güvenen bizim için en iyisini düşünürler diye bekleyen arkadaşlar var. Bizim için en iyisini düşünecekler merak etmeyin. Biz hiç sesi çıkmayan ama yeri değiştirildiğinde gelip burda ağlayan çok adam gördük.

Geri