İSTANBULDAKİ FORMATÖRLÜK GÖREVLENDİRMELERİ İPTAL ...

Kodla Büyü
ya arkadaş daha net bi şey yokken milleti niye galeyana getiriyosunuz? bu yazının bizi ilgilendirdiğini nerden biliyosunuz?? İnsanların moralini bozmayın bi ton borcumuz var zaten işiniz yok mu sizin. bilişim sitesimi ağlama duvarımı anlamadım gitti. ne zaman bu siteye girsem moralim bozuluyo ya ayıp yaa

fatal' Alıntı:
ya arkadaş daha net bi şey yokken milleti niye galeyana getiriyosunuz? bu yazının bizi ilgilendirdiğini nerden biliyosunuz?? İnsanların moralini bozmayın bi ton borcumuz var zaten işiniz yok mu sizin. bilişim sitesimi ağlama duvarımı anlamadım gitti. ne zaman bu siteye girsem moralim bozuluyo ya ayıp yaa

sizin adınıza inanın çok üzüldüm!

mfk' Alıntı:
fatal' Alıntı:

sizin adınıza inanın çok üzüldüm!

faruk8542' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
Arkadaşlar yazıda gecici görevlendirmelerin iptal edilmesi diyor. Kişinin asli görevine dönmesi denilmektedir. Bizim asli görevimizde öğretmenliktir. Dolayısıyla Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapacağız ama norm varsa . O da yok o zaman abbas yolcu kısacası....

Formatörle alakası yokki bu durumun. öğretmen görevlendirmesi yani kendi okulu dururken başka okula görevlendirilenlerden bahsediyor.

Beliki yanlışlıkla bizi kadroya alırlar

sefa hocam çok güzel hazırlamışsınız raporu tabii ki eklemeler olacaktır yalnız neden hep ilköğretimden bahsediliyor bunu anlamış değilim.Ne zaman bir kuruma yazı gönderilse veya bir rapor hazırlansa ilköğretim üzerinden konuşuluyor ortaöğretime sadece bir cümle ki o da çok nadir olarak yer veriliyor. Bir konuda hakkımızı ararken sadece tek tarafı düşünerek değil her yönüyle düşünerek aramalıyız. Lise mezunu olan gençlerimizin kaçı üniversiteyi kazanıyor acaba? Ve kazanamayan o büyük çoğunluk kendilerine iş ararken hangi vasıflarıyla diğerlerinin önüne geçmeyi başaracaklar acaba. Bu noktada hazırladığınız rapora şöyle bir ekleme yapabilirsiniz hocam.
- Ortaöğretim Bilgi ve İletişim Teknolojileri ders müfredatı günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmeli ve ders saati yeni müfredata göre artırılmalı (şuan ki haliyle bile 1 saat kesinlikle yetersiz) ; ve dışarıda özel bilgisayar kurslarına yüksek miktarlarda ücret ödeyerek alınan sertifikalar ortaöğretimde verilen dersler sonucu yapılan sınavla verilmelidir. Böylece vatandaşımızın parası cebinde kalır ve inanın branşımız hak ettiği saygıyı ve ilgiyi işte o zaman elde eder. Geçen sene okulda bilişim dersi olmasına rağmen okul müdürümüz özel bir kursla anlaşmış ve sertifika vermek üzere kurs açtırmıştı ve hiçbir velinin o ücreti ödeyerek kabul edeceğini sanmazken sırf sertifika aldırmak için çocuklarını kursa yazdıran birçok velimiz çıkmıştı.

Bence bu madde kesinlikle bu rapora eklenmeli ve buradan başka diğer hak aradığımız bütün platformlarda da dile getirilmelidir. Ha ille birileri parayı çuvalla götürsün diye bu kurslara yine verilecekse sertifika yetkisi biz en azından elimizden geleni yaptık deriz.

_su_' Alıntı:
sefa hocam çok güzel hazırlamışsınız raporu tabii ki eklemeler olacaktır yalnız neden hep ilköğretimden bahsediliyor bunu anlamış değilim.Ne zaman bir kuruma yazı gönderilse veya bir rapor hazırlansa ilköğretim üzerinden konuşuluyor ortaöğretime sadece bir cümle ki o da çok nadir olarak yer veriliyor. Bir konuda hakkımızı ararken sadece tek tarafı düşünerek değil her yönüyle düşünerek aramalıyız. Lise mezunu olan gençlerimizin kaçı üniversiteyi kazanıyor acaba? Ve kazanamayan o büyük çoğunluk kendilerine iş ararken hangi vasıflarıyla diğerlerinin önüne geçmeyi başaracaklar acaba. Bu noktada hazırladığınız rapora şöyle bir ekleme yapabilirsiniz hocam.
- Ortaöğretim Bilgi ve İletişim Teknolojileri ders müfredatı günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmeli ve ders saati yeni müfredata göre artırılmalı (şuan ki haliyle bile 1 saat kesinlikle yetersiz) ; ve dışarıda özel bilgisayar kurslarına yüksek miktarlarda ücret ödeyerek alınan sertifikalar ortaöğretimde verilen dersler sonucu yapılan sınavla verilmelidir. Böylece vatandaşımızın parası cebinde kalır ve inanın branşımız hak ettiği saygıyı ve ilgiyi işte o zaman elde eder. Geçen sene okulda bilişim dersi olmasına rağmen okul müdürümüz özel bir kursla anlaşmış ve sertifika vermek üzere kurs açtırmıştı ve hiçbir velinin o ücreti ödeyerek kabul edeceğini sanmazken sırf sertifika aldırmak için çocuklarını kursa yazdıran birçok velimiz çıkmıştı.

Bence bu madde kesinlikle bu rapora eklenmeli ve buradan başka diğer hak aradığımız bütün platformlarda da dile getirilmelidir. Ha ille birileri parayı çuvalla götürsün diye bu kurslara yine verilecekse sertifika yetkisi biz en azından elimizden geleni yaptık deriz.

:+1:

Bilindiği gibi ilköğretim okullarında “Bilgisayar” dersi 04.06.2007 tarih ve 111 sayılı Talim Terbiye Kurulu Kararı ile 4,5. Sınıflarda 2’şer diğer 6,7,8 sınıflarda ise 1 ‘er saat seçmeli ders olarak uygulanmaktaydı. 09.07.2007 tarih ve 131 sayılı kararla adı “ Bilişim Teknolojileri “ olara değiştirilmiştir. Dolayısıyla 2010 yılından önce okullarımızda bilişim teknolojilerinin okutulması ve öğretmenleri açısından herhangi bir sorun yok iken ;
Bakanlığın 20.07.2010 tarih ve 75 sayılı Talim Terbiye Kurulu kararı ile ilköğretim okullarında 1-5. Sınıflarda tüm seçmeli dersleri kaldırması kararı 15 saatlik zorunlu derslerini dolduran Bilişim teknolojileri öğretmenlerini adeta okullarda dersiz bırakmıştır. Dersin 6,7,8 sınıflarda 1 saat olması ve seçmeli olmasından dolayı bugün çoğu okulumuzda ders seçilmemekte veya gerekli olan 15 saatlik norm tamamlanmamaktadır. İlköğretim 2. kademenin herhangi bir sınıfında Medya Okur yazarlığı dersinin seçilmesi gerekliliği zaten ders yetersizliğinden ötürü norm fazlası konumuna düşen öğretmenlerimizi daha da zor duruma sokmuştur. Bu nedenden dolayı yaklaşık 10 bin Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizin çoğu okullarda Norm fazlası haline gelmiştir.
2007 ve önceki yıllarda okullarımızda Bilişim Teknolojileri dersi ve bilişim teknolojilerinden yararlanma konusunda bir çok yeniliklere “ Hemen her okulda bilişim Teknolojileri sınıflarının kurulması,yenilenmesi,derslerin zorunlu olması,diğer branş ve sınıf öğretmenlerine bilgisayar dağıtılması çeşitli kurs ve seminerlerin verilmesi vb.” yer verilirken 2007 ‘den sonra MEB bilişim teknolojileri konusunda adeta pişman olmuşçasına geri adım atmaya başlamıştır. Özellikle 2007 den sonra bakanlık Formatörlük görevlendirmesi altında bilişim teknolojileri öğretmenlerini asli görevi olan öğretmenlik mesleğinden uzaklaştırarak okulda teknik servis elemanı gibi çalıştırmaya başlamıştır. Formatörlük görevlendirmesi ise asli bir görev olmayışı yapılan görev ve hizmetler bakımından her ilde farklı bir uygulamaya gidilmesi yüzünden şimdiye kadar hiçbir verim alınmamıştır. İllerde valilik tarafından görevlendirilen öğretmenlerimiz görevlendirmelerin bir onaylanması bir iptal edilmesi yüzünden sorun üstüne sorunlar yaşamaya başlamışlardır.
Öğretmenlerimiz bakanlığın 20.07.2011 tarihli 75 sayılı kurul kararından sonra adeta ne yapacaklarını bilemez hale gelmişlerdir. İl MEM ler okullara gönderdikleri yazılı evraklarla norm fazlası durumunda olan öğretmenlerimizin başka okullarda görevlendirmek için dilekçe vermelerini istemişlerdir. Öğretmenlerimiz gerek dilekçe ve gerek MEBBİS üzerinden yaptıkları başvurularla başka okullara atanmak için başvuru yapmış ve atanmış, fakat aynı sorun gittikleri okullarda da yaşanmaya başlamıştır. Nedeni ise dersin seçmeli ve 1 saat olması, ders seçiminin okul müdürlerinin keyfine bırakılması yüzünden öğretmenlerimiz gittikleri yine norm fazlası durumuna gelmişlerdir. Dolayısıyla ne yapacaklarını bilmeyen öğretmenlerimiz psikolojik sorunlar yaşamaya başlamışlardır.
20.07.2010 tarihinden sonra gerek MEB ve gerek yetkili birimlerle yapılan her türlü girişime rağmen “çalışmalar devam ediyor” veya ilişkili talebiniz görüş ve önerileriniz ilerde yapılacak çalışmalarda değerlendirileceğine dair geçici cevaplar verilmektedir. Aradan yaklaşık 2 yılla yakın süre geçmesine rağmen herhangi bir olumlu gelişme sağlanamamış aksine sorun git gide daha da vahim hal almıştır.
Bilişim Çağında Bilişim Teknolojileri Dersi Kaldırılması,Önemsizleştirilmesi, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ve Gençliğimiz Mağduriyete Sürüklemektedir.!
Günümüzde bilişim teknolojilerinin önemi gözardı edilemez boyuta gelmiştir. Bilişim teknolojilerini, özellikle bilgisayarı bilmek, insanın düzenli bir hayat sürmesi için vazgeçilmez durumdadır. Hal böyle iken ve bu sürece uyum sağlamamız gerekirken maallesef uygulamada ters bir işleyiş oluşmuştur. Milli Eğitim Bakanlığınca başta bilgisayar dersinin önemi kavranmış, Okullarda binlerce Bilişim Teknolojileri sınıfları kurulmuş ve bu sınıfların olduğu okullarda Bilişim Teknolojileri dersi ikişer saat zorunlu seçmeli statüye getirilmişken özellikle bir kaç yıldır bu süreç terk edilmiş, adeta bilişim teknolojilerini bilmek ve kullanabilmek önemsiz bir durum gibi algılanmış ve algılattırılmıştır.
Bu algılama ve yanlış ilerleyen süreç biz Bilişim teknolojileri öğretmenlerini ilk elden mağdur ederken, gelecekte tüm gençliği ve ülkeyi etkiler duruma gelecektir
Bilişim Teknolojileri Dersinin Getirdiği Kazanımlar Görmezden Gelinmesi ve Bilgi Toplumuna Üreten değil Tüketen Bireylerlerin yetiştirilmesi;
Öğrencileri adeta koşu atı gibi yetiştirmeye zorlayan eğitim sistemimiz maalesef müzik, resim, beden eğitimi gibi dersleri “eften püften” konuma taşımış ve zayıf halka olarak gördüğü Bilişim Teknolojileri dersini de kadro dışına çıkarmıştır. Biz bu konuda lisans eğitimi almış öğretmenler olarak biliyoruz ki; nasıl şarkı söylemek müzik, atlayıp zıplamak beden eğitimi, renkleri tanımak resim, türkçe konuşmak türkçe derslerinin yerini alamayacağı gibi; sosyal paylaşım sitelerini bilinçsiz bir şekilde kullanmak ve bilgisayarda gelişime hiçbir etkisi olmayan vakit öldüren oyunlar oynamak da Bilişim Teknolojileri derslerinin yerini alamaz, hatta busüreç gençliği çıkışı olmayan bir yola sürükler. Bununla birlikte OECD ülkeleri arasında 2009 yılında yapılan araştırmaya gore ülkemiz maalesef bilişim teknolojilerinde kazanımlar üzerinden ortalamanın altındadır ve bu da; sürekli kullanmak zorunda olunan ofis programlarını dahi yeterince kullanamadığımız anlamına geliyor ki, bilişim sektöründe üreten bir toplum olmak için çok daha üst seviyelere çıkmamız gerekiyor. Farklı derslerde öğrenciye hayatı boyunca belki de yanından bile geçmeyeceği konular verilirken maalesef sürekli kullandığı ve geliştirmesi gerektiği bilgileri barındıran BT dersleri nedensiz bir şekilde ölüme mahkum edilmektedir.
Yaşanılan genel sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:
1. Derslerimiz zorunlu olmadığı için yeterince ilgi görmemekte, insanların gözünde değersizleşmektedir. Bir çok arkadaşımız kaçısı, idareci olmakta ya da tekrardan üniversite okumakta görmektedir.
2. Ders sayısı az olduğu için ve çoğu kez idarenin müdahelesiyle seçilmediği için yeterince bilgi birikimi alamayan öğrencilerimiz bilişim çağına uyumda sorunlar yaşamakta, bilinçsiz bilgisayar kullanmaya sürüklenmekte ve bilşimde üreten değil tüketen bir nesil konumuna düşmektedir.
3. Bununla birlikte bir çok okulda arkadaşlarımız norm fazlası duruma düşmekte tayinler de dahi sorun yaşanmaktadır.
4. İlköğretimde Bilişim Teknolojileri öğretmenleri formatörlük maskesi altında teknik servis elemanlığı yapmaya mecburi tutulmakta, adeta yardımcı sınıf personel olarak çalıştırılmaktadır.
5. Teknoloji çöplüğüne dönen BT sınıfları yenilenmemekte, ders müfredatı güncellenmemektedir.
6. Fatih projesinde konumumuz netleşmemekte, geleceğimiz belirsizleşmektedir.
7. Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni olarak görevlendirilen arkadaşlarımızın tam bir görev tanımı yapılmaması sebebiyle meslektaşlarımız okul idarelerinin keyfi uygulamalarına maruz kalmaktadır.
8. ...

Bakanlıktan ülkemizin geleceği için acilen yapması gereken ve beklediğimiz çözümler şunlardır:
1. BT dersleri ilköğretim 1’den 8’e kadar zorunlu, ortaöğretimde 9. Sınıflarda zorunlu diğer sınıflarda seçmeli olmalıdır.
2. Müfredat güncellenmeli ve ders sayısı ikişer saate çıkarılmalıdır.
3. Asli olmayan geçici görevlerime ile görev verilen Formatörlük dayatması son bulmalı, ilköğretimde zorunlu formatörlük kaldırılmalıdır.
4. Ömrünü dolduran BT sınıfları yenilenmeli ve her okula, öğrenci ve bilişim donanımları sayısı göz önüne alınarak en az bir Bilişim Teknolojileri öğretmeni atanmalıdır.
5. Fatih projesindeki rolümüz, tamirci ya da teknik servis elemanı değil, teknolojiyi bilinçli kullanan bir nesil yetiştirmek olmalıdır.
6. Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerinin görev tanımları tam olarak yapılmalıdır. Okul Rehber Öğretmenleri örnek alınarak haftada 30 saat okulda bulunacakları şekilde düzenlenmelidir.
7. Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri için okuldaki öğrenci sayıları baz alınarak okullarda gerektiği kadar Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni kadroları açılmalı ve kendi istekleri doğrultusunda bağlı olarak Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri bu kadrolara geçirilmeli, bu sayede geçici görevlendirme konusunda öğretmenlerimizin mağduriyetleri giderilmelidir.

8....

Sefa hocam durumu gayet iyi özetlemiş aslında. Benim de ekleyebileceklerim bunlar

_su_ hocam benim bu başlığı açmamım ve bu yazıyı yammamın nedeni bu işte tek taraflı olarak hazırlamayalım hem ilköğretim hemde orta öğretimi ilgilendirecek şekilde düzenleyelim aksaklıklar ve öneriler kısmı artıtırılabilir. Sizden ekleme istiyorum ekleme yapan arkadaşlar karakedi gibi ekleyip yayınlasın çarşamba günü ararım il milii eğitim müdürlüğünü müsait ise gideriz 3-4 arkadaşla teredüt yaşayanlar gelsin 1. ağızdan dinlesinler ....

Bu arada kendini ambarda his eden arkadaşlarımız hala bulunmaktadır. Doğru şimdilik bir şey yok ambarda bol bir şekilde buğday var ama birgün bitecek o zaman 41. madde devreye girer ki yeni bir ambar dahi bulamasın....

karakedi eline sağlık lütfen çözüm ve aksaklıklar kısmında eklemeler yapalım tam bir rapor hazırlayıp bu sefer çoğu birime iletelim ..
raporu il'e ankaraya götürmek benden hazırlamak ise 10 bin kişi nin yardımını bekliyoruz çok uzun olmasın 3-4 sayfa yeterli genel hatları ile özetleyelim ...

sefa hocam bu olay maddi yönden ve birçok yönden btcileri çok zora sokacak ama boşver uğraşma.
Ölü uykusuna yatan formatörlüğü körü körüne savunan çok adam var belki uyanırlar.Yoksa hergün üstümüze bir yük daha gelecek.
Ben kendi ilçemde yapılan toplantılarda yapılan saçma sapan yorumları falan düşünüyorumda hiiiiç uğraşma...Zaten üzerine düşeni
yeterince yaptın sen ankara da.

Müstehak bize baksana hâlâ

yazanlar...

bu başlık altında bile birbiryle uğraşanlar var.

İyi tokat kendine getirir umarım Bt yi

fatal' Alıntı:
İkinci dönem görürsün bişey var mı yokmu bişeyler yapalım bunu tanıdığımız tüm bilişimci arkadaşlara anlatalım da haberleri olsun uykudan uyansınlar..Tüm illerde artık görevlendirme(Okul formatörlüğüde dahil) diye bişey olmayacak...

zencefil58' Alıntı:
okadda' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:
okadda' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:
istanbuldaki yazı burada yayınlanmıştı ama o yazıda il memlerde çalışanlardan bahsediliyordu.
Hocam, sen tam Sefa Beyin tam aradığı adamsın. Döşeyin bir rapor haydi bakalım.

sen öğretmenmisin???
Evet.

Cümlem neden öyle açıklayayım.

Sizler yenisiniz galiba. Bir işi soracaksanız yapacaksanız, işin erbabına gidilir.
Yapılan yanlışlar:
1*İl Milli Eğitimde yaklaşık 50 civarında müdür yardımcısı var(şube müdürleriyle birlikte). Şimdi gidip bu işle alakalı olmayan birisiyle konuşursan, adam sallar kafadan. (Tecrübelerimle sabittir, öğretmenliğimin ilk yıllarından az inanmadım bu tür kulaktan bilgilere.)
2*Bilgisayar Sınav Hizmetleri'de 50 farklı işle uğraşır. Ve size doğru cevabı verecek yer değildir.
3*Sizi doğru şekilde anlayacak ve cevap verecek il koordinatörünüzdür. Bu işin birebir muhatabı ve en bilinçli tarafıdır.
4*Sizin bahsettiğiniz yazı ilçe memlerde çalışanları kapsamaktadır.
5*Bir kaç mesaj öncesine bakarsanız. Zaten geri adım atılmıştır.
6*Bundan sonra size kalmış, ister kendinizi boşyere üzün, istersenizde boşverin gitsin. Nasıl olsa işler olacağına varacak!

Ben direkt 6. maddeden olaya baktığımı belirterek ironi yaparak, boş yere kafa yorduğunuzu enerji sarfettiğinizi belirttim. Durum bundan ibarettir.
ben zaten boşverdim gitti ama ifade ediş tarzınız hoş değil ne olursa olsun ister yeni ister eski öğretmen olduğumuzu unutmayalım!Ayrıca 3. madde boşunadır il koordinatörleri kendi dertlerine düşmüşlerdir bence.4. madde ilçe mem derken merkez ilçelerde dahildir buna zaten. Eğer görevlendirmeler kalkacaksa tüm birimlerde kalkmalıdır adaletli olan da budur.

Terbiyesizlik ediyorsunuz.

sefatetik' Alıntı:
İl kodinatörünün görevinin bitip bitmeyeceği bile mualak iken ben niye gidip sorayım....

Cahilce konuşmamak için sayın hocam. İnsanları yanlış yönlendirmemek için.

zencefil58' Alıntı:
istanbuldaki yazı burada yayınlanmıştı ama o yazıda il memlerde çalışanlardan bahsediliyordu.

Sayın hocam yanlışınız yazıda ilçe milli eğitimler diyordu. Ancak orada hızlı yazım sebebiyle bir hata olduğunu ve il milli eğitimde bulunan personelide kapsadığını düşünmekteyiz. Gene de tam hatırlamadığınız bir yaz hakkında hele de böyle sıkıntılı bir noktada böyle kesin konuşmanız üstelik bu konuşmanızında yanlış bilgi içermesi hoş değil. Biraz daha sorumlu davranmanızı rica edeceğim.

scorpion25' Alıntı:
Bazı arkadaşlar hala kafalarını deve kuşu gibi kuma gömmüş bekliyor...Neyiz formatör yani geçici görevlendirme yok sadece ildeki görevlendirmeler iptal edilecekmiş ilde ilçede eğitici formatör kalmıyacak ama okuldaki formatöre dokunmayacaklar öylemi çok beklersiniz. Sefa hoca bizi bekleyen büyük tehlikeyi farketmiş mücadele edelim diyor..Ben kendi adıma her türlü eylem vs. desteğe hazırım..

Kısaca cevap vereyim düşünülen destek neyse bende hazırım.

sayın scorpion25 görevlendirmeleri iptal edip okul formatörlerini ne yapacaklar bana mantıklı bişey söyle?? ondan sonra insanları eleştir.net bi şey bilmeden boş boş konuşma

BAZILARI KENDİ AĞZIYLA KENDİNİ YAKIYOR İŞTE...

ALLAH AŞKINA GÖNDERİLEN YAZININ NERESİNDE FORMATÖR ÖĞRETMENLERDEN BAHSEDİYOR?...

İL VE İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE GÖREVLENDİRİLMİŞ ŞAHISLARDAN BAHSEDİYOR YAZIDA... NEDEN HERŞEYİ ÜZERİNİZE ALIYORSUNUZ...

ÜZERİNİZE PİSLİK BULAŞTIRIRSANIZ KİMSE GELİPTE TEMİZLEMEZ. O PİSLİKLE YAŞAR GİDERSİNİZ...

fatal' Alıntı:
sayın scorpion25 görevlendirmeleri iptal edip okul formatörlerini ne yapacaklar bana mantıklı bişey söyle?? ondan sonra insanları eleştir.net bi şey bilmeden boş boş konuşma
Sen bu saatten sonra meb de mantıkmı arıyosun mantıklı olsa 12000 öğretmeni olan bilişim dersini kaldırmaz 4 ve 5. sınıflardan kaldırmasaydı zaten çoğumuzun umrumda olmazdı formatörlük olmuş olmamış. Naapacakmış bu kadar formatörü mebin çok umrunda oldugunu mu sanıyosun. Sana şu kadarını söyleyim rezillik çekiceksin sadece sen değil tabi hepimiz ders bulursak gireceğiz bulamazsak bu sefer müdürüyle müdür yard uğraş maaş karşılıgı okulda dur hocam veya başka saçmalıklar söyleyecekler vs. bunlar olamayacak şeyler değil yaşayyıp görcez..

Şimdi tüm sayfaları okuyup ne olduğunu anlamaya çalıştıktan sonra gelelim bilgilendirmeye.

Sayın Sefa Beyefendi;

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgisayar ve Sınav Hizmetleri Bölümünü aradığınızdan haberim var. İzinde olmama rağmen arkadaşlarım durumla ilgili beni bilgilendirdiler. Ancak ben gerek nikah süreci içinde olmam gerekse bu kadar çabuk grubu bilgi kirliliğine gömeceğinizi düşünmemiş olmamdan dolayı 20 Kasımdan sonra konuşuruz diye düşünmüştüm.

Hocam öncelikle işleyişi anlatayım ve bilmediğiniz kısımları biraz aydınlatayım.

a) Bilgisayar ve Sınav Hizmetleri Bölümü Formatör ÖĞRETMENLERİN görevlendirmelerini bakanlığımızın emri doğrultusunda yapmak üzere vali beye teklif eder.

b) Orta Atama Bölümü (Vacip Beyin Bölümü) norm kadro durumlarına göre öğretmenlerin atama-tayin işlemlerini yapar.

Geçen sene şubat ayında bu süreci yaşayan arkadaşlarımız sizin söylediklerinizi çok ciddi almamışlardır. Sebebi kendileri Formatör ÖĞRETMEN iken kendilerine zorunlu norm fazlası atama emri gelmiş olmasıdır. Çünkü Formatör ÖĞRETMENLİK görevlendirmedir kadroya esas bir iş değildir. Bu sebeple bir öğretmenin Formatör ÖĞRETMEN olması kendisine norm sağlama ayrıca bu öğretmen eğer norm fazlası ise il milli eğitim onun norm olan bir kuruma kadrosunu kaydırır ve bilgisayar Sınav Hizmetleri Bölümüne bu öğretmenin kadrosunun değiştiğini bu sebeple görevlendirmesinin iptal olduğunu eğer lüzumlu ise görevlendirmesinin yeni okulunda yenilenmesini bildirir. Bilgisayar ve Sına Hizmetleri Bölümüde o öğretmeni yeni okulunda şartlar mümkünse Formatör ÖĞRETMEN olarak teklif eder.

Bu süreci geçen sene öğretmen arkadaşlarımızla çok yaşadık pekçok kişi Formatör ÖĞRETMEN olduğu için norm sahibi olduğunu düşündü, geçen sene şubatta 131 arkadaşımızın norm fazlası olarak yerideğiştirildi bunlardan 109 tanesi Formatör ÖĞRETMENdi zaten sayın hocam.

Vacip beyle ilgili söylediğiniz yazıya gelince onu da iyi incelerseniz o yazının Vali Beyin yazısından önce çıktığını görürsünüz. Yani Vali Beyin yazısının norm fazlası yazısını tetiklemesi gibi birşey söz konusu değildir. Bu konu yaklaşık bir aylık bir konu olup norm fazlası yazısı gelince bizler direk Vacip Kemal Beyin yanına gidip bunun BT öğretmenleri için uygulanmasının çözüm getirmeyeceğini belirttik. Şuanda tek korkum bizim durgunlaştırdığımız suya bir taş atıp ortalığı karıştırmanız çünkü geçen sene 3 adet kendini bilmezin sebebine 131 kişi mağdur oldu.

Şimdi öncelikle Formatör ÖĞRETMENLER ile ilgili görüş ve çözüm önerisi yazmak Bilgisayar ve Sınav Hizmetlerinin alanına giren bir iştir ve o yazı zaten yazıldı,

formatör ÖĞRETMENLER aslında diğer görevledirmelere de emsal etşkil etmektedir. Çünkü Bakan Bey Feshanede ki toplantıda görevlendirmeleri bitirin dememiştir "öğretmenleri okuldan almayın derslerine girsinler sonra görevlendirin" demiştir ki bu tam olarak Formatör ÖĞRETMENLERİN görevlendirme türüdür.

scorpion25
Sen bu saatten sonra meb de mantıkmı arıyosun mantıklı olsa 12000 öğretmeni olan bilişim dersini kaldırmaz 4 ve 5. sınıflardan kaldırmasaydı zaten çoğumuzun umrumda olmazdı formatörlük olmuş olmamış. Naapacakmış bu kadar formatörü mebin çok umrunda oldugunu mu sanıyosun. Sana şu kadarını söyleyim rezillik çekiceksin sadece sen değil tabi hepimiz ders bulursak gireceğiz bulamazsak bu sefer müdürüyle müdür yard uğraş maaş karşılıgı okulda dur hocam veya başka saçmalıklar söyleyecekler vs. bunlar olamayacak şeyler değil yaşayyıp görcez..
o zaman insanları rahat bırakta yaşayıp görsünler

fatal' Alıntı:
scorpion25
o zaman insanları rahat bırakta yaşayıp görsünler
Rahat rahat bekle o zaman..

Bencede neyin planını yapıyoruzki bekleyelim görelim. İnsanın başına herşey Allah tan gelir. vanda deprem olacağını bilseler orda olurlarmıydı. hayırlısı diyelim. bekleyelim. devlet seni kullanmayı bilmiyorsa bu devletin ayıbıdır.

faruk8542' Alıntı:
Bencede neyin planını yapıyoruzki bekleyelim görelim. İnsanın başına herşey Allah tan gelir. vanda deprem olacağını bilseler orda olurlarmıydı. hayırlısı diyelim. bekleyelim. devlet seni kullanmayı bilmiyorsa bu devletin ayıbıdır.
o zaman bu dünyada hiçbirşey için çabalama. nasılsa herşey Allah'tan gelir

Bütün BT Öğretmenleri norm fazlası olmadıkça bizden cacık olmaz. Arkadaş "borçlarım var moral bozmayın" diyor ya ben evleniyorum haftaya 30000 de bende var ama bi baktım formatör olamıyorum. Niye? Okulum yapılıyormuş ben misafirmişim vs. 8 saat dersle formatör olamadan öyle kaldım. sadece 1550 lira maaş alıyorum hazirandan beri. Ama arkadaşın başına gelmediği için" felaket tellalığı yapmayın" diyor. Bence bu bana dokumayan yılan kimi sokarsa soksun ile aynı şey. O yüzden sizler için bişeyler yapmaya değmez. Herkes kendi bacağından bundan sonra.

ist_koord hocam düğün ne zaman?

mfk' Alıntı:
Bütün BT Öğretmenleri norm fazlası olmadıkça bizden cacık olmaz. Arkadaş "borçlarım var moral bozmayın" diyor ya ben evleniyorum haftaya 30000 de bende var ama bi baktım formatör olamıyorum. Niye? Okulum yapılıyormuş ben misafirmişim vs. 8 saat dersle formatör olamadan öyle kaldım. sadece 1550 lira maaş alıyorum hazirandan beri. Ama arkadaşın başına gelmediği için" felaket tellalığı yapmayın" diyor. Bence bu bana dokumayan yılan kimi sokarsa soksun ile aynı şey. O yüzden sizler için bişeyler yapmaya değmez. Herkes kendi bacağından bundan sonra.

Bazen bende zümre için aynısını düşünüyorum ama o zaman bu görevlendirmeyi kabul etmemin bir manası kalmıyor. Ben iki sene evvel bu görevi aldığımda zümre için artı ne yapabilirsem onu yapıcam dedim ve onun için kabul ettim il merkezine gelmeyi. Yoksa daha önce ev ile iş arası minibüsle 15 dakikaydı şimdi iki vesaitle en kısa 45 dakika. Ama hayırlısı ile Ocakta bitiyor görevlendirmem Vali Bey yenilemezse bende kurumuma dönücem ve seninle aynı şeyi düşünüyor olacağım o zaman hocam.

Düğün değil hocam nikah 20'sinde hayırlısı ile nihayete erdireceğiz, senin içinde Allah hayırlı bir çıkar yol versin borç ödemek/borçlu olmak nedir bilirim çünkü.

kendi kadrosu dışında görevlendirilen öğretmen,müdür,mdüryard,şube müdürü vesaire gibi kendi kadrosunun bulunduğu kurum dışında birilerinin görevlendirilmesine engel olmaya çalışıyor bakanlık.bizler zaten kendi okulumuz bünyesindeyiz.ortalığı bulandırmanın anlamı olmadığını dşünüyorum.sakin olalım biraz

ist_koord' Alıntı:
mfk' Alıntı:

Bazen bende zümre için aynısını düşünüyorum ama o zaman bu görevlendirmeyi kabul etmemin bir manası kalmıyor. Ben iki sene evvel bu görevi aldığımda zümre için artı ne yapabilirsem onu yapıcam dedim ve onun için kabul ettim il merkezine gelmeyi. Yoksa daha önce ev ile iş arası minibüsle 15 dakikaydı şimdi iki vesaitle en kısa 45 dakika. Ama hayırlısı ile Ocakta bitiyor görevlendirmem Vali Bey yenilemezse bende kurumuma dönücem ve seninle aynı şeyi düşünüyor olacağım o zaman hocam.

Düğün değil hocam nikah 20'sinde hayırlısı ile nihayete erdireceğiz, senin içinde Allah hayırlı bir çıkar yol versin borç ödemek/borçlu olmak nedir bilirim çünkü.

Ben de 20 sinde evleniyorum o yüzden sordum hocam. :) Allah mutlu mesut etsin.

fatal' Alıntı:
mfk hocam sen çalışan biriyle evleniyosun galiba

Sanırım "1550 lirayla bu kadar borcun altına girmeye gözünüz yemezdi yoksa" demeye getiriyorsunuz. Evet karımın maaşına güvendiğim için 550 lira ek dersi alamadığıma bu kadar takılıyorum!

Geri