2012 Norm Fazlaları ANKARA

Kodla Büyü
eş durumu ve sağlık özürleri olanlar yırttık gibi tabi olan yüksek puanlı özürleri olmayanlar için kötü oldu
sariyildiz' Alıntı:
Arkadaşlar ankara il mem in sayfasında şöyle bir duyuru var:
İlimizde görevli norm fazlası branş öğretmenlerinin 1. Aşama yer değiştirme işlemleri tamamlanmıştır.
2. Aşama başvurularının başlaması ile birlikte aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç duyulmuştur.
Re’sen Atama Aşamasında;
1- Anadolu statüsündeki okullarımızda çalışan, yazılı sınav sonucuna göre atanmış öğretmenlerimizin atamaları, Anadolu statüsündeki okullara gerçekleştirilecektir.
2- Öğretmenlerimizin Eş ve Sağlık Özürleri, Engelli Öğretmen olarak atananların durumları yönetmelik gereği dikkate alınacaktır.
3-Aday öğretmenlerden norm fazlası olarak belirlenenlerin, tercihleri doğrultusunda ya da re’sen atamaları gerçekleştirilecektir.
4-Okul idareleri tarafından hatalı bilgi girişleri nedeniyle, norm fazlası konumuna düşen öğretmenlerimizin mağdur edilmemesi amacıyla, okul idarelerinden bu durumdaki öğretmenlerimizin isimlerinin bildirilmesi istenmiş ve bu durumda olan yaklaşık 250 öğretmenin ismi, norm fazlası öğretmen listesinden çıkartılmıştır. Bu nedenle de sitemizde yayınlanan Norm Fazlası Branş Öğretmenleri Ataması Bilgi Sorgu Ekranındaki sıralamalarda değişiklikler olmuştur.
Norm Fazlası olmadığı halde, norm fazlası olarak gösterilen bu 250 öğretmenimizin mağduriyetine sebep olan ilgililer hakkında gerekli yasal süreç başlatılmıştır.
5-Ataması gerçekleşen norm fazlası öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri hizmetin gereği, kamu yararı ve öğretmen ihtiyaçları da gözetilerek ilgili kurum ve ilçe milli eğitim müdürlükleri arasında koordine kurulmak suretiyle 2. Yarıyıl sonunda da gerçekleştirilebilecektir.
6-Sistemden kaynaklanan teknik aksaklıklar nedeniyle 2.aşama başvurularının 17/01/2013 tarihinde başlatılamadığından, son başvuru süresi 25/01/2013 tarihine kadar uzatılmıştır.

şimdi buda adaletsizlik olacak.eş durumu yada özürden dolayı gelmemiş yüksek puanlılar için haksızlık.resen atama hiç olmamalı

sariyildiz' Alıntı:
şimdi buda adaletsizlik olacak.eş durumu yada özürden dolayı gelmemiş yüksek puanlılar için haksızlık.resen atama hiç olmamalı
resen atama olmamalı özellikle özür gurubu olana hiç olmamalı

şu an sıralamada ilk 84 resenden yırtıyordu yeni düzenlemeye göre tahminim sıralamada ilk 65-70. olanlar yırtar

ben zaten buradaydım. eşim özür durumundan aynı ilçeye geldi. şimdi benim özür durumum varmış gibi sayılacak mı? yoksa benim mi özür durumundan gelmiş olmam gerekiyordu.

evet sanırım eş durumundan gelenleri kapsar. yani sizi değil eşinizi... siz ilk atamayla mı geldiniz?

şu konuda açıklık yok aslında..resen atama olduğunda aynı dönemde tekrar tayin isteme hakkı olacak mı?şimdi telefonla arayıp o konuda soru sorsak belki madde ekleyebilirler..çünkü tüm bu maddeler onlara sorulan sorulara cevap niteliğinde

duygudogan' Alıntı:
şu konuda açıklık yok aslında..resen atama olduğunda aynı dönemde tekrar tayin isteme hakkı olacak mı?şimdi telefonla arayıp o konuda soru sorsak belki madde ekleyebilirler..çünkü tüm bu maddeler onlara sorulan sorulara cevap niteliğinde
bu soruya o yazıda cevap vermezler

normal şartlarda resen olduğu için aynı dönemde tayin isteyebilirsiniz

Duyurunun 5.maddesine bakılırsa atamalar yapıldıktan sonra 2. dönem sonuna kadar kendi okulumuzda kalabiliriz.

eş durumu özrü olanlar resen atanamaz demiyor ki yönetmelik dikkate alınacak diyor... o yönetmelik herkese ayrı işliyor ama :!:

bilerzen' Alıntı:
eş durumu özrü olanlar resen atanamaz demiyor ki yönetmelik dikkate alınacak diyor... o yönetmelik herkese ayrı işliyor ama :!:
en azından yenimahallede eş özür olan bir adamı haymanaya atayamazlar da mamağa atarlar
ilçede olanlar daha şanslı polatlıdaki adamı polatlıda okul açık değilse haymanaya yollayamazlar

ben tercih yapmayı düşünmüyorum zaten okulların hepsi çok uzak risk alıcam :cry:
tercih yapacak olan var mı??

bilerzen' Alıntı:
evet sanırım eş durumundan gelenleri kapsar. yani sizi değil eşinizi... siz ilk atamayla mı geldiniz?

hayır hocam isteğe bağlı gelmiştim geçen sene. ne kadar saçma. ben değil eşim eş özründen gelince benim eş durumum olmuyor mu yani. o zaman uzağa gidebilirim. eşimde eş özrü ile geldiği yerde eşsiz kalır artık. bana mahkeme yolları gözüküyor.

dün il mem'e dilekçemi verdim zaten. yönetmeliği uygulayın norm fazlası olmamam gerekiyor diye. artık cevaplara ve durumlara göre davamı açacağım.

bir de heralde yaza kadar ilişik kesmeyebileceğiz. bu en azından biraz iyi haber.

Summer_06' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

hayır hocam isteğe bağlı gelmiştim geçen sene. ne kadar saçma. ben değil eşim eş özründen gelince benim eş durumum olmuyor mu yani. o zaman uzağa gidebilirim. eşimde eş özrü ile geldiği yerde eşsiz kalır artık. bana mahkeme yolları gözüküyor.

dün il mem'e dilekçemi verdim zaten. yönetmeliği uygulayın norm fazlası olmamam gerekiyor diye. artık cevaplara ve durumlara göre davamı açacağım.

bir de heralde yaza kadar ilişik kesmeyebileceğiz. bu en azından biraz iyi haber.
norm fazlası olmamanızla ilgili nasıl bir dilekçe verdiniz hocam??acaba bizdemi versek?

arkadaşlar bazı sorulara cevap aldım onları aktarayım.

Eş özrü olanlar merkez ilçeler dışına resen atanmayacakmış.
ataması yapılan kişiler için eğitim öğretim, okulun durumu vb durumlar göz önüne alınarak gerekli gördükleri kişileri 2. dönem sonunda ilişiklerini kesebilecekmiş.Yani bu 5. madde herkes için değil, bazı ballı kesimler için gecerli.

valla aklıma gelen can alıcı sorular bunlardı.

herşey çorba oldu ya. bu ne karışık bi atama dönemi.kafam allak bullak.

arkadaşlar yukarıda verdiğim linkten resmi yazılara ulaşabilirsiniz. ancak başka bir ile göre olduğu için değiştirilmesi gerekiyor ilk baştaki resmi yazı numaralarının. ankara için ben aşağıdaki şekilde hazırladım.

Ekli dosyalar

• Dilekçem.rar
    8.8 KB · Görüntüleme: 47
Summer_06' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

yani öyle birşeyin içindeyiz ki kabus gibi... bu ne biçim iş diyen diyene..

en son duyduğum şey şu: bir böte mezunu arkadaş ilk aşamada korkusundan tercih yapmış ve ATANAMAMIŞ.. atama açıklandıktan bir kaç gün sonra onun üstündeki atanan kişinin ataması iptal edilmiş ve bu arkadaşa sıra gelmiş ve atanmış.... :!: bu oluyorsa herşey olur.....

duygudum' Alıntı:
peki okulda dilekçeye ek birşey yaptılar mı? ilçe ve ilde nereye verdiniz?

hocam bu dilekçenin yanında okula da dilekçe yazdım. "norm fazlası olduğuma ilişkin il m.e.m'ne hitaben yazdığım dilekçe ektedir. gönderilmesini arz ederim " diye.okul gelen evrak kısmına kaydediyor. okul aynı şekilde "okulumuz bt öğretmeni .......'in dilekçesi ektedir. İl m.e.m'e gönderilmesini arz ederim" diye üst yazı yazdı ilçe mem'e.

ilçe mem'de gelen evrak kısmına kayıt ettiriyorsun dilekçeyi. onlar da bir üst yazı yazıyor il mem'e. yönlendiriyorlar zaten. gerekli kişiler imzalıyor. sonra il mem'e gene evrak kayıta veriyorsunuz. size evrak takip numarası veriyorlar. o kadar.

galiba yasal olarak 1 ay içinde cevap vermeleri gerekiyor. (tam süreyi bilmiyorum.) cevap gelmezse olumsuz cevap gelmiş sayılıyor.ya da olumsuz cevap verirlerse gene bir süresi var, yaklaşık bir ay (gene tam bilmiyorum şuan. ) içinde dava açabiliyorsunuz.

ben başvurdum. şansımı deneyeceğim.

genelgede "Yapılan değişiklikle Bilgi Teknolojisi (BT) sınıflarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla bu eğitim kurumlarımıza öğretmen norm kadrosu verilmesine imkân sağlanmıştır.” ben uygulanması gerektiğini düşünüyorum. hala ders sayımıza göre normumuz belirleniyor.

ben de yazdım dilekçeyi müdür bey okulda olmadığı için imzalatamadım yarın ben de elden ilçe ve ile teslim edeceğim bir umut....

bilerzen' Alıntı:
Summer_06' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

yani öyle birşeyin içindeyiz ki kabus gibi... bu ne biçim iş diyen diyene..

en son duyduğum şey şu: bir böte mezunu arkadaş ilk aşamada korkusundan tercih yapmış ve ATANAMAMIŞ.. atama açıklandıktan bir kaç gün sonra onun üstündeki atanan kişinin ataması iptal edilmiş ve bu arkadaşa sıra gelmiş ve atanmış.... :!: bu oluyorsa herşey olur.....

heralde yakacık'a atanan arkadaş. doğru hocam herşey oluyor. res'en atama olmaması lazım. isteyen tercih yapsın, ama res'en korkusuyla değil, isteyerek. başkasını mağdur etmeye gerek yok... ama anlayan da yok tabii bunu. hayırlısı...

arkadaşlar bu tercih sayfasında diğer arkadaşların tercih bölümü açılıyor benimki açılmıyor. hata veriyor. sizin tercih sayfalarınız açılıyormu. durum nedir.

cyberyahya' Alıntı:
arkadaşlar bu tercih sayfasında diğer arkadaşların tercih bölümü açılıyor benimki açılmıyor. hata veriyor. sizin tercih sayfalarınız açılıyormu. durum nedir.
Evet şu an benimki de açılmıyor, diğer hocanın ki açılıyor.

arkadaşlar merhaba.. ben çankaya ilçesindeyim. kadrom anadolu. anadolu kadrosunda ihtiyaç olan 4 okul listelenmiş. 3ü çubuk, biri altındağ.
ilden birilerine ulaştım. anadolu kadrolarını, re'sen atamada sadece boş kalan anadolu kadrolarına atayabiliriz demişler. son yayınlanan yazıda da buna benzer bir açıklama var.bu konuda bilgisi olan varmı acaba ?

Geri