2012 Norm Fazlaları ANKARA

Kodla Büyü
elf.krc' Alıntı:
duygudogan' Alıntı:
AZ ÖNCE YİNE İL MİLLİ EĞİTİM BRANŞ ATAMA İLE GÖRÜŞTÜM..
SORDUĞUM SORULARIN CEVABI ŞU ŞEKİLDE:
1)TERCİH SÜRESİ HAKKINDA BUGÜN BİLGİ VERİLECEKMİŞ..
2)BÖTE Lİ OLAN MESLEK LİSESİNİ TERCİH EDEMEZMİŞ(BENDE 1 MESLEK LİSESİ GÖRÜNDÜĞÜ İÇİN SORMUŞTUM)
3)RESEN ATAMAYLA İLGİLİ BİR GELİŞME YOKMUŞ,ARALIK AYINDA YAYINLANAN YÖNETMELİK GEÇERLİYMİŞ,ORDA TÜM SORULARIMIZA CEVAP VARMIŞ
4)RESEN ATANIRSAK AYNI DÖNEM TERCİH YAPABİLİRMİYİZ DİYE SORDUĞUMDA BU ZAMANA KADAR OLDU AMA BUNDAN SONRA NE OLUR BİLEMEYİZ DEDİLER..

ANLADIM Kİ..HER AN HER ŞEY OLABİLİR...YAPAMAZLAR DEDİKLERİMİZ HEP OLDU..UMARIM HAYIRLISI OLUR..
hocam ulaşabildiğiniz tel numarasını yazabilir misiniz yarın tercihlerin son günü ve ben yarın doğum iznine ayrılıyorum tercih yapmasam ne olur acaba???? ile ulaşabilsem sormak istiyorum ama ulaşamadım
şöyle oluyıormuş doğum izni bir yıldan uzunsa ilçeye çekiliyormuşsun ama kısaysa tercih yapmak zorundaymışsın resen atama ile atanabilirmişim, resen atama ilgili yeni bi bilgi yokmuşşş

duygudogan' Alıntı:
2)BÖTE Lİ OLAN MESLEK LİSESİNİ TERCİH EDEMEZMİŞ(BENDE 1 MESLEK LİSESİ GÖRÜNDÜĞÜ İÇİN SORMUŞTUM)
3)RESEN ATAMAYLA İLGİLİ BİR GELİŞME YOKMUŞ,ARALIK AYINDA YAYINLANAN YÖNETMELİK GEÇERLİYMİŞ,ORDA TÜM SORULARIMIZA CEVAP VARMIŞ
4)RESEN ATANIRSAK AYNI DÖNEM TERCİH YAPABİLİRMİYİZ DİYE SORDUĞUMDA BU ZAMANA KADAR OLDU AMA BUNDAN SONRA NE OLUR BİLEMEYİZ DEDİLER..

ANLADIM Kİ..HER AN HER ŞEY OLABİLİR...YAPAMAZLAR DEDİKLERİMİZ HEP OLDU..UMARIM HAYIRLISI OLUR..

sendikamla görüştüm çok büyük ihtimal resen atayacaklar hatta kendi eşi de norm fazlasıymış ankarada

ankara meb aslında yapmak istemiyormuş ama bakanlık mart ayına kadar norm fazlalarını atayın dediği için korkuyorlarmış mecburi yapacaklarmış dediğim gibi ile kalsa yapmayacaklarmış ama bakanlığımız sağolsun adamlar sorumluluk almak istemiyorlarmış

normalde 1 hafta süre verilmişti ama pazartesi açıklandığı için 3 gün kaybımız var bununla ilgili uzatma söz konusumu diye sorduğumda o cevabı verdiler..

_miracle_' Alıntı:
elf.krc' Alıntı:
duygudogan' Alıntı:

hocam ulaşabildiğiniz tel numarasını yazabilir misiniz yarın tercihlerin son günü ve ben yarın doğum iznine ayrılıyorum tercih yapmasam ne olur acaba???? ile ulaşabilsem sormak istiyorum ama ulaşamadım

duygudogan hocam;

yazmıştınız ama yarın tercihlerin son gunu diyor hocam ??? Tercih takvimi hakkında bilgisi olan var mı?

hocam yarın son gün ben az önce konuşurken yarın son gün tercih yapmak zorundamıyım falan dedim teldeki kişi yarın son gün değil demedi :S

elf.krc' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:
elf.krc' Alıntı:
duygudogan' Alıntı:

duygudogan hocam;

yazmıştınız ama yarın tercihlerin son gunu diyor hocam ??? Tercih takvimi hakkında bilgisi olan var mı?

hocam yarın son gün ben az önce konuşurken yarın son gün tercih yapmak zorundamıyım falan dedim teldeki kişi yarın son gün değil demedi :S
herhangi bir şey söledimi?

doğum iznim bir yıldan kısa ysa tercih yapmak zorunda olduğumu söyledi onun dışında resen atamayla ilgili yeni bir bilginin olmadığını söylediiiiii

ogretmen006' Alıntı:
duygudogan' Alıntı:

sendikamla görüştüm çok büyük ihtimal resen atayacaklar hatta kendi eşi de norm fazlasıymış ankarada

ankara meb aslında yapmak istemiyormuş ama bakanlık mart ayına kadar norm fazlalarını atayın dediği için korkuyorlarmış mecburi yapacaklarmış dediğim gibi ile kalsa yapmayacaklarmış ama bakanlığımız sağolsun adamlar sorumluluk almak istemiyorlarmış
hatta görüştüğüm kişi bu konuyla ilgi direk salih kapusuz ve bakan yardımcısı orhan erdemle görüştüklerini durumu anlatıklarını söyledi ama bu konuda bakanlığın kararlı olduğunu söylemişler içimiz kararmsın bana söylenen bu

malesef bize kadro verilmedikçe ve ya derslerimiz seçmeliden çıkmadıkça ki(bu çok zor) bu sorun çözülmez

arkadaşlar bize kadro verilmesi için dilekçe vermemiz lazım. ya yönetmelikteki hakkımızı istemek suç mu? asıl onların yönetmeliği ve genelgeyi uygulamaması suç değil mi?

öylede hocam yarın tercihlerin son günü dilekçe için sanırım biraz geç kalındı, peki tercih yapacakmısınız yapacaksanız yine puan ve okul sıralaması yapmaya başlasak?
benim puan 53 ilk olarak altındağ ve sonra mamaktaki okulları yazacam galiba

YENİMAHALLEDEN ÇIKAN YERLERE KM HESABI YAPTIM:) HAYMANA 91 KM İLE REKOR KIRDI:) SİNİRDEN AĞLASAM MI GÜLSEM Mİ ...

arkadasşlar il branş atama bölümünü aradım,

* 2. aşama son tercih gunu ne zaman diye sordum, en erken cuma gunu dedi.
* merkez ilçelerden, çevre ilçelere atama yapılabilir mi diye sordum, bilmediğini, kurul toplanıp karar vereceğini söyledi. Özellikle sordum,örneğin yenimahalleden haymanaya atama yapılabilir mi diye kurul toplantısı sonrası belli olur dedi.

ne kadar guvenilirse artık.. yine de paylaşayım sizinle

ben tef liyim puanım 64 sıram 74 tü sanırım teflilerin arasında kaçıncıyım bilmiyorum tercih edecek pek bi yer kalmadı ne yapacağım bilmiyorum

_miracle_' Alıntı:
arkadasşlar il branş atama bölümünü aradım,

* 2. aşama son tercih gunu ne zaman diye sordum, en erken cuma gunu dedi.
* merkez ilçelerden, çevre ilçelere atama yapılabilir mi diye sordum, bilmediğini, kurul toplanıp karar vereceğini söyledi. Özellikle sordum,örneğin yenimahalleden haymanaya atama yapılabilir mi diye kurul toplantısı sonrası belli olur dedi.

ne kadar guvenilirse artık.. yine de paylaşayım sizinle

hocam benim de aklımı kurcalayan sorular bunlar. cevap bulamasanız da arayıp sormanız iyi olmuş.

ayrıca merkez ilçeden çevre ilçeye neden atama yapıyorlar :verymad: güdül haymana kalecik!
her gün 80+80=160 km gidip gelmek kolay mı? o ilçelere taşınsak eşim merkeze gidip gelecek. bu ne saçma iştir :verymad: :verymad: :verymad:

arkadaşlar bu sıralamada acaba kaç tane tef li arkadaşımız var? çünkü onlar bütün okulları yazabiliyorlar

puani en dusukler arasndasnz durumunuz kritik es durumunuz varsa mahkemeyle resenden kurtulablrsnz,bana sira gelirse ki şu durumda gelmemesi lazim ben oyle yapicam

ben de özür durumuyla gelenlerin geri dönme şansının oldugunu düşünüyorum ama zaten ankarada ki dusuk puanlılar hep özür durumundan gelmiştir. yüksek puana sahip kişi kendi puanıyla gelmiştir zaten ankaraya yıllar sonra, onun da korkmasına gerek yok zaten...

ilk atamaya kolay kolay açmıyorlar ki. Özür durumuyla kabul ettiler merkez ilçelere, şimdi de "aaa senin puanın düşükmüş git bakalım çevrede ne kadar acık varsa" diyorlar... Resmen rezil ettiler Özür durumuyla gelenleri!!!

benim bulunduğum okulda bilgisayardan anlayan bir Allah ın kulu yok. 11 saat dersim var. ben bu okul için gereksiz miyim şimdi? zaten merkezin dışında. bu ne saçmalıktır. :verymad:

30-40-50 km uzağa göndersinler anlarım. ama 80-90 km ne demektir ya! hergün nasıl gidip gelinir?

artık Türkiye' de olan hiç bir şeye şaşıramıyorum ben!!

bu mantıksızlığı, bu adaletsizliği, göz göre göre yapılan bu yanlışlıkları hiç kimsenin görmemesi anlamaması çok .......,........,.......,.... oraya koyacak kelime bulamadımm..... :(

şimdi napıyoruz.:?: o kadar konuş tartış elde var sıfır..çok üzücü çok vahim..Ankara da açılan okulların hiçbiri gidilebilir mesafelerde değil..dün ben mamak ve altındağ civarında gezindim..

Arkadaşlar ankara il mem in sayfasında şöyle bir duyuru var:
İlimizde görevli norm fazlası branş öğretmenlerinin 1. Aşama yer değiştirme işlemleri tamamlanmıştır.
2. Aşama başvurularının başlaması ile birlikte aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç duyulmuştur.
Re’sen Atama Aşamasında;
1- Anadolu statüsündeki okullarımızda çalışan, yazılı sınav sonucuna göre atanmış öğretmenlerimizin atamaları, Anadolu statüsündeki okullara gerçekleştirilecektir.
2- Öğretmenlerimizin Eş ve Sağlık Özürleri, Engelli Öğretmen olarak atananların durumları yönetmelik gereği dikkate alınacaktır.
3-Aday öğretmenlerden norm fazlası olarak belirlenenlerin, tercihleri doğrultusunda ya da re’sen atamaları gerçekleştirilecektir.
4-Okul idareleri tarafından hatalı bilgi girişleri nedeniyle, norm fazlası konumuna düşen öğretmenlerimizin mağdur edilmemesi amacıyla, okul idarelerinden bu durumdaki öğretmenlerimizin isimlerinin bildirilmesi istenmiş ve bu durumda olan yaklaşık 250 öğretmenin ismi, norm fazlası öğretmen listesinden çıkartılmıştır. Bu nedenle de sitemizde yayınlanan Norm Fazlası Branş Öğretmenleri Ataması Bilgi Sorgu Ekranındaki sıralamalarda değişiklikler olmuştur.
Norm Fazlası olmadığı halde, norm fazlası olarak gösterilen bu 250 öğretmenimizin mağduriyetine sebep olan ilgililer hakkında gerekli yasal süreç başlatılmıştır.
5-Ataması gerçekleşen norm fazlası öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri hizmetin gereği, kamu yararı ve öğretmen ihtiyaçları da gözetilerek ilgili kurum ve ilçe milli eğitim müdürlükleri arasında koordine kurulmak suretiyle 2. Yarıyıl sonunda da gerçekleştirilebilecektir.
6-Sistemden kaynaklanan teknik aksaklıklar nedeniyle 2.aşama başvurularının 17/01/2013 tarihinde başlatılamadığından, son başvuru süresi 25/01/2013 tarihine kadar uzatılmıştır.

Geri