2013 İller arası yer değiştirme - tek başlık

Kodla Büyü
zorunlu_ogrt' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/post1259790.html#p1259790

Arkadaşlar bilmem farkında mısınız ama; bu gerçekten çok önemli. Artık bir bilen çıksın n'olur! :|
26 tercih olayında suan personel.meb de listesi verilen okullardan boş kalanlar kastediliyor yoksa listede olmayan okullar değil.
Çünkü bakanlık illere kontenjan veriyor. Kontenjan dısına cıkılamıyor. Oyle veya boyle kontenjan dolmazsa 26 çalışır.
Tecrubeyle sabittir.

tercih yapıldıktan sonra mı onay süreci başlıyor, ne zamana kadar tercihi yapmış olmamız lazım?

birde anadolu öğretmen liseleri ve anadolu liselerini tercih edebili,yormuyuz bunların sınavı falan olmuyomuydu

tüm liseler anadolu oldu yada meslek lisesi oldu
o yüzden anadoluların bi önemi kalmadı tercih edebiliyosun yani :)

bende başka birşey sorayım başka konu başlığı açmamak için
kurumun mebbis şifresinden girdiğim zaman başvuru onay penceresinde il dışı tercihler için bölüm yok ne zaman olur
tercih sıramı değiştirmek istiyorumda. onun için mebbisten iptal etmem lazım.

ya ben birşey anlamadım teflilerin ankara listesinde sadece 16 okul mu var Bala Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
çamlıdere Kız Teknik ve Meslek Lisesi
güdül Hacı Mehmet Uçar Ortaokulu
Güdül Safiye Akdede Çok Programlı Lisesi
Haymana Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
haymana 12 Eylül Ortaokulu
haymana Kerpiç Ortaokulu

Kalecik Şehit Mehmet Yıldırım Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi
kızılcahamam Güvem Ortaokulu
nallıhan Hüsamettin Değirmenci Ortaokulu
nallıhan Sarıyar Ortaokulu
Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi
Şereflikoçhisar İbrahim Baltacı Ortaokulu
Şereflikoçhisar Çalören Ortaokulu
Şereflikoçhisar Toki Ortaokulu
Şereflikoçhisar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

bötellilerin tercihleri daha mı fazla anlamıyorum yaa lütfen biri yardım etsin

zergan47' Alıntı:
ya ben birşey anlamadım teflilerin ankara listesinde sadece 16 okul mu var Bala Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
çamlıdere Kız Teknik ve Meslek Lisesi
güdül Hacı Mehmet Uçar Ortaokulu
Güdül Safiye Akdede Çok Programlı Lisesi
Haymana Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
haymana 12 Eylül Ortaokulu
haymana Kerpiç Ortaokulu

Kalecik Şehit Mehmet Yıldırım Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi
kızılcahamam Güvem Ortaokulu
nallıhan Hüsamettin Değirmenci Ortaokulu
nallıhan Sarıyar Ortaokulu
Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi
Şereflikoçhisar İbrahim Baltacı Ortaokulu
Şereflikoçhisar Çalören Ortaokulu
Şereflikoçhisar Toki Ortaokulu
Şereflikoçhisar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

bötellilerin tercihleri daha mı fazla anlamıyorum yaa lütfen biri yardım etsin

Hocam zorunlu hizmet ile alakası olabilir mi?

bende başvurumu kaydet diye bir buton yok nerden kaydediyoruz başvuruları. sorun ne acaba explorerdan mı??

beyana dayalı bilgiler kısmında hangi yeri seçmemiz gerekiyor;

bu kısmı dolduran arkadaşlar yardım edebilir mi? ilde 1 sene sözleşmeli öğretmen olarak çalıştım da. emin olamadım nereyi seçmem gerektiği konusunda.

arkadaşlar eşimle aynı ilin birbirine yakın ilçelerine sadece birer tercih yapsak(zaten başka uygun açık görünmüyor) nasıl olur? illa aynı ilçe yazılması gereklimi? aynı il yazılsa yeterlimi?

Tercihlerimi kayıt ediyorum fakat yazdır seçeneği çıkmıyor arkadaşlar. Okulumu aradım onaylamalarıiçin onlarda göremiyorlarsistemden atama istediğimi bilgisi olan varsa yardım lütfen.

atasoybote' Alıntı:
Tercihlerimi kayıt ediyorum fakat yazdır seçeneği çıkmıyor arkadaşlar. Okulumu aradım onaylamalarıiçin onlarda göremiyorlarsistemden atama istediğimi bilgisi olan varsa yardım lütfen.
okula gidip imza atma zorunluluğu yok değilmi
tercih yapmamız yeterli

Arkadaşlar 2010 Ocakta kadrolu atatndığım okulda 2 yıldır 6.5.2010 yönetmeliğine göre tayin isteyebiliyordum.(geçen yıl asker öğretmenlik yaptım)Bu yıl klavuzdan o ibareyi çıkarmışlar.
"1.12. 06.05.2010 tarihinde yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer
Değiştirme Yönetmeliği ile yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre zorunlu
çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere ikinci ve üçüncü hizmet bölgesine dâhil
iller ile birinci hizmet bölgesine dâhil illerin (D) ve (E) ilçelerindeki eğitim kurumlarında,
a) 06.05.2010 tarihi itibarıyla kadrolu olarak görev yapan öğretmenler,
b) 06.05.2010 tarihi itibarıyla sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerden 632 sayılı
Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kadrolu öğretmenliğe atananlar,
c) 06.05.2010 tarihi itibarıyla sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerden KPSS puanı
ile kadrolu öğretmenliğe atananlardan adaylığı kaldırılmış olanlar
bulundukları illerdeki zorunlu çalışma sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına ve fiilen
üç yıl görev yapmış olma şartına bakılmaksızın 06.05.2010 tarihinde çalıştıkları hizmet
bölgelerinde hâlen görev yapmakta olmaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda
bulunabileceklerdir."

yardımcı olursanız cok sevinirim.

ben az once kaydettim tek tercih yapmistim okulu da aradim. artik gün icinde onay gelirse problem yok. gelmezse bi ararsin 3-4 gibi dediler. tamam dedim. hadi hayirlisi. bendede yazdir cikmadi sayfayi pdf olarak kaydettim.

hacounter' Alıntı:
atasoybote' Alıntı:
okula gidip imza atma zorunluluğu yok değilmi
tercih yapmamız yeterli
değerlihocam öle bi zorunluluk yok eğer çıkarsa gidip imzalıyosunuz ilişiği keserken

gzegen' Alıntı:
ben az once kaydettim tek tercih yapmistim okulu da aradim. artik gün icinde onay gelirse problem yok. gelmezse bi ararsin 3-4 gibi dediler. tamam dedim. hadi hayirlisi. bendede yazdir cikmadi sayfayi pdf olarak kaydettim.
zaten size yazdır çıkmaz hocam okul onaylarken çıktı alıyo hocam hatta onayladıktan sonra istediği zamanda alabiliyo

atasoybote' Alıntı:
hocam başvuru onaylama sisteminde problem vardı bugün çözüldü artık onaylayabiliyorlar ve ayrıca ildışı isterken siz çıktı almyosunuz okul onayladığında alıyo hatta onayladıktan sonra istediği zaman çıktı alabiliyor hocam yani yazdır çıkmadığı için telaşlanmayın

arkadaşlar bir sorum olacak samsun havza da ki ticaret meslek lisesini aradım meslek derslerine giremeyeceğimi söyledi bende öyle biliyordum ama teyit etmek için sizlere de soruyorum okul isminde teknik yazmıyor ama değişen bir şey yok sanırım :?

tanju5574' Alıntı:
arkadaşlar bir sorum olacak samsun havza da ki ticaret meslek lisesini aradım meslek derslerine giremeyeceğimi söyledi bende öyle biliyordum ama teyit etmek için sizlere de soruyorum okul isminde teknik yazmıyor ama değişen bir şey yok sanırım :?
önemli olan teknikden ziyade meslek lisesi yazmasi okul adinda ticaret meslek endüstri meslek gibi

gzegen' Alıntı:
tanju5574' Alıntı:
önemli olan teknikden ziyade meslek lisesi yazmasi okul adinda ticaret meslek endüstri meslek gibi

anladımmm yani bir umut benim kisisi :oops:

Geri