2013 il dışı isteyecekler...

Kodla Büyü
arkadaslar buradaki bilgiler fikir verebilir ama kesin doğru kabul etmeyin!daha önce sorun yaşayan arkadaşlar olmuştu.izmir 96 puan

her sene puanım yükseliyor diye seviniyorum ama buradaki puanlara bakınca da moralim bozuluyor :)

arkadaşlar ben geçen sene il dışı tayin istedim ve buradaki puanlara ve tayin isteyeceklere bakarsanız büyük hayal kırıklığı yaşarsınız...ben 8 yıllık öğretmenim ve kendi kendime düşündüm zaten botenin ilk mezunlarındanım ve 113 puanım var dedim ve burada puanlarını açıklayanlar listesinde gerçektende gidebiliyordum ama listeler bir açıklandı aman allahım bu listelerden yazan sadece 124 puanlı bir arkadaş vardı o gitmişti...ve bir arkadaşım 161 puanım var demişti...hadi ordan olamaz bu puan dedik ve inanmadık eğer bu puanın varsa neden bu kadar yıl bekledin diye..ama gerçektende bu puana sahipmiş ve bu kadar yıl beklemiş..puanı yüksek olanlar buraya puanlarını yazmıyor ve sadece bekliyor. sakın buraya güvenipte umutlanmayın...bir diğer olay eğer her okula bir bote zorunluluğu gelmezsse 130 puandan düşük puan olanlar tayini akıllarının ucundan bile geçirmesin ben garanti ediyorum olmaz...( sizi üzmek istemem ama gerçek bu) ama eğer her okula bir bote normu açılırsa gözünüz aydın ve puanınızı dert etmeyin 50 bile yeter....bunları deneyimlerime dayanarak söylüuorum 4 yıl tayin istedim ve 4. yıl bir doğu görevinden başka bir doğu görevi olan yere anca gidebildim.......

145 puanla Bartın isteyeceğim, inşallah açık olur. Olmazsa eş durumuna kalacaz.

akif_van' Alıntı:
arkadaşlar ben geçen sene il dışı tayin istedim ve buradaki puanlara ve tayin isteyeceklere bakarsanız büyük hayal kırıklığı yaşarsınız...ben 8 yıllık öğretmenim ve kendi kendime düşündüm zaten botenin ilk mezunlarındanım ve 113 puanım var dedim ve burada puanlarını açıklayanlar listesinde gerçektende gidebiliyordum ama listeler bir açıklandı aman allahım bu listelerden yazan sadece 124 puanlı bir arkadaş vardı o gitmişti...ve bir arkadaşım 161 puanım var demişti...hadi ordan olamaz bu puan dedik ve inanmadık eğer bu puanın varsa neden bu kadar yıl bekledin diye..ama gerçektende bu puana sahipmiş ve bu kadar yıl beklemiş..puanı yüksek olanlar buraya puanlarını yazmıyor ve sadece bekliyor. sakın buraya güvenipte umutlanmayın...bir diğer olay eğer her okula bir bote zorunluluğu gelmezsse 130 puandan düşük puan olanlar tayini akıllarının ucundan bile geçirmesin ben garanti ediyorum olmaz...( sizi üzmek istemem ama gerçek bu) ama eğer her okula bir bote normu açılırsa gözünüz aydın ve puanınızı dert etmeyin 50 bile yeter....bunları deneyimlerime dayanarak söylüuorum 4 yıl tayin istedim ve 4. yıl bir doğu görevinden başka bir doğu görevi olan yere anca gidebildim.......
Haklısınız hocam. Ben tayinimin çıkacağından ümitli olduğumdan değil içimi dökmek için buraya yazdım. Bu siteyi takip etmeyen çok bilişimci var. Takip edenlerinde beklemede olduklarını tahmin ediyorum. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur.

Arkadaşlar bende istiyorum il dışı ama bir sorum olacak. Geçen dönem norm fazlası oldum ilçe içi atama istedim. Halk eğitime atandım. İl dışı isteyebilir miyim? TEF 60 puan

benim de puanım 119 olacak haziranda izmir düşünüyorum ama açılırsa tabi. her okula bir bt rehber öğretmen kadrosu verilmeden zor:(

kadro olmadan il ici yada disina gitmek imkansiza yakin zira bir kaci gecmez acilan okul sayisi. ya dersi cozecekler ya norm verecekler yada herkes cakili kalacak oldugu yerde

gzegen' Alıntı:
kadro olmadan il ici yada disina gitmek imkansiza yakin zira bir kaci gecmez acilan okul sayisi. ya dersi cozecekler ya norm verecekler yada herkes cakili kalacak oldugu yerde

ah be hocam 2013-2014 te kimse görevlendirme almassa bak nasıl kadro veriyorlar, ama işte bizde iş yok :?

145 Puanla (BÖTE) Bursa düşünüyorum geçen sene isteyemedik zaten bir yer açılmadı ama önceki sene tek tercih yapımıştım oda nasip olmadı bakalım bu sene ne olacak

88 bote balıkesir istiycem inşallah geçen yıl açılmadı. bu yıl açılırsa yazıcam

valla bu sene de az kontenjan açarlarsa istanbul anadolu yakası falan düşünebilirim...
hapis gibi kaldık yerimizde

arkadaşlar bu norm sorunu olduğu sürece il dışı kontenjanları büyük oranda çok az olabilir... :(

ercool35' Alıntı:
arkadaşlar bu norm sorunu olduğu sürece il dışı kontenjanları büyük oranda çok az olabilir... :(

ee ne olacak peki herkes emekli olana kadar olduğu yerde mi kalacak?
büyük bir haksızlık ve adaletsizlik var...

benim eşimin de tayini çıkacak bu haziranda. 7 tercih yaptık hepsi doğu. siirt,adıyaman,muş,tatvan,ığdır midyat ... ama benim tereddütlerim var.norm açık olmaz gibi geliyor.il emri diye de bişey yok.tedirginim baya

arkadaşlar izmir torbalı subaşı ortaokulu 2012 il dışına açıktı şubat eş durumu kontejyanları listesinde gördüm yine açıktı oraya bildiğim kadarıyla 2012 il dışında giden olmuştu bilen var mı bu okulu? gidene ne oldu ki yine açık göstermişlerrr

TEF mezunuyum. 70 puanla İstanbul'u yazacağım. Allah'tan hayırlısı bakalım.

tuis' Alıntı:
arkadaşlar izmir torbalı subaşı ortaokulu 2012 il dışına açıktı şubat eş durumu kontejyanları listesinde gördüm yine açıktı oraya bildiğim kadarıyla 2012 il dışında giden olmuştu bilen var mı bu okulu? gidene ne oldu ki yine açık göstermişlerrr

o okula il dışından gelen bendim. anadolu yeniden atamayla 2 dönem itibariyle başka bir okuldayım şuan o nedenle açık.

Aslında bu işte büyük bir sıkıntı var. Tahminim bütün illerde tayin isteyen öğretmenler vardır. Boş olan okulları geçin sadece tercih yapan öğretmenlerin yerlerini kendi aralarında değişseler bir çok kişinin işi görülür bu kadar sıkıntı da çıkmaz.bence bütün problem yer değiştirmede sadece boş okulların gösterilmesidir. mesela ben Gaziantep teyim ve Adıyamana gitmek istiyorum eminim Adıyamanda olupta Gaziantep e gelmek isteyen bir kişi vardır veyahut o kişinin gitmek istediği yerden Antep e gelmek isteyenlerin olması gibi. yerdeğiştirmede bunuda gözönüne alsalar problemler bir nebze olsun azalır. tabi bu benim görüşümdür.

Geri