2023 maaş zam beklentisi

Kodla Büyü
Valla öyle doluyum ki ,1. Si 40 yaşında adamları biz emekli edeceğiz, finansmanı biz sağlayacağız ama bizler 60 i bekleyeceğiz. 2. Devlet kendisi yeniden değerleme oranını yüzde 122 olarak belirlemiş, ama enflasyonu yüzde 64 ,bize reva görülen yüzde 25.. hakkımı gaspedenlere buna dolaylı da olsa yola açanlara da haram zıkkım olsun.
Daha ne kadar ekmek o kadar köfte.vasifsiz çocuk bakıcılari bile 12 13 bun TL alıyor be..
İmza

Valla öyle doluyum ki ,1. Si 40 yaşında adamları biz emekli edeceğiz, finansmanı biz sağlayacağız ama bizler 60 i bekleyeceğiz. 2. Devlet kendisi yeniden değerleme oranını yüzde 122 olarak belirlemiş, ama enflasyonu yüzde 64 ,bize reva görülen yüzde 25.. hakkımı gaspedenlere buna dolaylı da olsa yola açanlara da haram zıkkım olsun.
Daha ne kadar ekmek o kadar köfte.vasifsiz çocuk bakıcılari bile 12 13 bun TL alıyor be..
Çok doluyuz hocam, oy vermek de yol açmaktır. Sen söyle kime verelim oyumuzu, kim verir hak edene hakkını

Çok doluyuz hocam, oy vermek de yol açmaktır. Sen söyle kime verelim oyumuzu, kim verir hak edene hakkını
Bana mi düşer kime oy vereceğinizi söylemek, okumuş, belirli yere gelmiş insanlarsınız ,kendi hür iradenizle, mantığınız ve vicdanınızla kararınızı verin,bana ne. Herkes kendini bağlar.

Her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır.​

Atatürk.​

Bunu da unutmamalı tabi.

Bana mi düşer kime oy vereceğinizi söylemek, okumuş, belirli yere gelmiş insanlarsınız ,kendi hür iradenizle, mantığınız ve vicdanınızla kararınızı verin,bana ne. Herkes kendini bağlar.

Her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır.​

Atatürk.​

Bunu da unutmamalı tabi.
Hocam dolaylı da olsa hakkımı gasp edenler diyerek zıkkımı layık gördüğünüz insanlarla; belli yere gelmiş, hür ve vicdanıyla oy kullanan insanlar aynı insanlar mı? Haram zıkkım karıştırmadan önce Atatürk'ün insanların demokratik tercihlerine saygıyla ilgili sözlerine de bakmanızı tavsiye ederim.

Birçok arkadaşın tahmini tutmuş.
Bence devleti yönetenlerin amacı da bu zaten. Herkes devlet memuru olmak istemesin diye uğraşıyorlar adeta. Memurluğun cazibesini bitirmeye çalışıyorlar sanki. Sendikalar da bu ücret dengesizliğine ses çıkarabilecek teşkilatlar değil çünkü onları da nasıl yaptılarsa kontrol altına aldılar.

"Devlet kapısına kimse göz dikmesin." demeye getiriyorlar. Yıllarca %2.5, %3.5 oranında harçlık gibi komik zamları boşa vermediler. Birden yapmadılar belki ama yavaş yavaş kamu personeli cazibesini bitirdiler.

Hele Öğretmen kim ki? 15 saat çalışarak maaş alan bir memur. Çok şey beklemiyorum ben. Bence siz de beklemeyin. Bu sendikalarla da ahirette görüşelim artık.

Allah'ın da bir hesabı vardır muhakkak. Allah'ı kendime vekil tayin ediyorum. Sendikalar artık memurun değil, devletin vekili. Yani onlardan bir iş çıkmayacak.

Asgari ücreti özel sektör verdiği için devlet muslukları ardına kadar açar ama memura devlet vereceği için musluklar o kadar da açık olmaz. Akmasa da damlıyor diye şükür demeye mecbur kalabiliriz. Tabi bunların hepsi şimdilik yorum. Artık Ocak ayında göreceğiz. Belki de ters köşe yapıp bizi yanıltabilirler de. Ama bu düşük bir ihtimal bana göre.

Gelecek rakam belli
%8 toplu sözleşme
Geçen altı ayın enflasyon farkı
Seneye temmuz zamından düşülecek 3-5 puan refah payı.
Herşey dahil %25 civarı geleceğini düşünüyorum.

Seçim olması bir şeyi değiştirmez. Memur oyu stabildir. Oy depoları belli:
Asgari ücretliler,
Sosyal yardımlarla geçinenler,
Torpille kamuda işe girenler- ihale alanlar ve aileleri,
Vatandaşlık verilen milyonlarca kaçak
+
Üstüne EYT yasası geçerse 58-60 yaşını beklemeden 10- 15 yıl önceden emekli olabilecek 1.5-2 milyon kişiyi ekleyin.

Memur ve ailelerine göre çok daha oy potansiyeli yüksek kitleye yatırım yapılıyor.

25-30 fazlasını zannetmiyorum.
Asgari ücrette 7.750-8200 civarı

Kendi adıma maaşa gelecek zam en fazla %25-30 aralığında olacaktır; zaten uzmanlıktan 2000 TL gelecek diye düşünür ağa babalar; gel gelelim göreve yeni başlamış dağ başında ki öğretmenin maaşı ancak 11- 12 bin TL falan olur gibi; hiç bir ek imkan yok; lojman yok ; yemek yok, ulaşım yok... diğer taraftan 1 arkadaş yazmış; asıl oy deposu ASGARİ ücretli kesim; ve asgari ücret için minimum 8000 TL beklentim var ki bu rakam 9000 TL bile olabilir.
Son vuruşu yapıp kendi kitlesinin gönlünden taht kursa yeter; orta sınıfı düşünen falan yok.
Bu saatten sonra zaten maaş 20.000 TL net olsa bile yine de alım gücümüz 6- 7 yıl önceki seviyeyi yakalayamaz.
Kendi okulumda 3-4 yıl önce karı koca öğretmen arkadaşlar 0km. corolla-civic-megane hatta kadjar bile alabiliyorken; şimdi elimizdekilere bir şey olmasa-bozulmasa diye dua ediyoruz.
Şu saydığım araçların sıfır Km.leri 800 - 900 BİN TL civarında; almak imkansız!

%8+%10 enflasyon farkı toplam %18, hadi bir de temmuzda kısacakları %2 refah payı toplam %20'den fazla zam alabileceğimizi, hatta %40 %50 zam olabileceğini ciddi ciddi inanarak söyleyenleri ağzım açık şekilde okudum 😏

Asgari ücret maaş zam oranının altında kalır tahminen yüzde 25 bekliyorum. Bu oran bizi sahada aşağı çekecek pandemide okulların tatil olduğu gün 1200 dolar maaş alırken 500 dolara kadar düştük .

%9 refah payı...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir ustaya yapacağı işin hakkının yarısını verirsen usta hem malzemeden hem işçilikten kısar. Ama bizim vicdanımız var. Çocuklar bizim çocuklarımız. Onların değil. Öfkeliyim öfkeliyiz sabretmeye çalışıyorum bu devran da döner elbet. İnşallah ekonomide yaptıklarını sandıkta da yapmazlar.

Anlaşılan uzmanlık tazminatının da bir şekilde üzerine yatılacak. Hiç öyle 1500-2000 fark beklemeyin

bir şükür diyip, linç mi yesem acaba? 😁

orta direk kalmadı, memlekette
eyt memura yüklendi

muhtemelen ebs yüzde50 refah payı aldık diyecek.
(16küsür puanın yarısı kadar refah payı verildi malum 16 x %50 = 8 den)

arkadaşlar mevcut zammın üzerine yüzde 50 refah payını kaptık hadi yine iyiyiz. olan oldu bundan sonra gerek asgari ücretin yansıması zamlar gelecek gerekse eyt maliyeti nedeniyle zamlar gelecek bakalim subat ocaktan, mart ise subattan daha mı iyi olacak

Gerçekten bu kadar düşük beklemiyordum...okurken gecemiz gündüz gunduzumuz gece oldu...her durumda ülkemize faydamız olsun dedik...hep çocuklarımız kalkinsin ilerlesin vatana hayırlı olsun dedik...reva görülene bak....yaşıtlarım meslek lisesinden eyt ile emekli oluyor su an...ben de o ara kitapların arasında boguluyordum

Kendiniz yazmışsınız. Hep diyorum bu millete bu yönetim çok fazla. Kredi çek git altın dolar al ve hükümete küfret. Sonrada şöyle böyle...

Neyse ki ahir zamanda olduğumuz bilinci biraz teselli veriyor. Türk devleti artık vazifeli bir devlettir, zaten gelişmeler o minvalde yürüyor. Yoksa şımaran bu milleti ne verirsen ver memnun edemezsin. Edep, saygı, sevgi, iktisat, kanaat vb. güzel hasletler tükenmek üzere. Parası olanlar daha çok şikayet ediyor...

İleriki yıllarda devletimiz futbol tabiriyle kontra atağa kalkacak, müthiş gelişmeler kısa sürede gerçekleşecek (ön sözler yazıldı görüyorsunuz). Zaten insanlığın ve müslümanların helakıda azgınlıktan yani varlıktan kaynaklanacak. 100 yıldır Dünyayı sömüren düzenin yerini adil dağıtım yapan Türk devleti alacak. Müthiş bir refah ve sonrası azgınlık dönemi ve kaçınılmaz son...
Zam oranı açıklandı umarım artık refah içinde yaşarsın.Tek millet, tek bayrak , tek vatan.Ezanlar susmayacak, bayrak inmeyecek ;)

Kuşa taksan ters uçurtacak beyne sahip bazı muhalefete hala oy vererek bu millete alternatif çözüm diye iteleyenlerin hakkı oy vermeyenlere geçmiyor mu sanıyorsunuz...

Kuşa taksan ters uçurtacak beyne sahip bazı muhalefete hala oy vererek bu millete alternatif çözüm diye iteleyenlerin hakkı oy vermeyenlere geçmiyor mu sanıyorsunuz...
Onu ancak iktidara gelip beceremediklerinde söyleyebilirsiniz. İş beyisizliğe gelirse iktidarda da azımsanmayacak sayıda var onlardan .Biz öyle durumda oy vermemesini de biliriz. Şu anki iktidarın artık yönetemediği apaçık ortada.

Burada hükümeti savunmak için saçmalamaya yada muhalefeti savunmak için karşı tarafa saldırmaya gerek yok. Zam alacaklar çok iyi aldılar biz öğretmenler hangi sendika gelirse gelsin bazı partilerin arka kapısı olduğu gerçeği bize hep bunu yasatacak

Hükümet diyorki memurluğu bitiriyorum, sıradanlaştırıyorum. Aslında bunu bi anda yapmadı yıldan yıla yaptı. Kurumları özelleştirdi, taşeron sistemi yaygınlaştırıldı, memurların yerini ücretli çalışan kesim aldı.
Tahminim bir sonraki adım 657'nin kalkması olacaktır.

Son düzenleme:
Onu ancak iktidara gelip beceremediklerinde söyleyebilirsiniz. İş beyisizliğe gelirse iktidarda da azımsanmayacak sayıda var onlardan .Biz öyle durumda oy vermemesini de biliriz. Şu anki iktidarın artık yönetemediği apaçık ortada.
Kutsal! demokrasi sizin dediğinizi çözer, işine gelmeyen hak hukuk helal zıkkım kombosu yapıp ardından Atatürk süveteri giyiyor.

TÜİK, ÖSYM gibi devletin kritik kurumları yalan ve hırsızlıklarla anılır oldu. Ülkede bu kurumlara güvenen bir Allah'ın kulu kalmadı. Aralık ayı enflasyonunu %1 gösterirken hiç mi vicdanları sızlamadı. Tamam yukarıdan baskı geliyor, tamam görevden alınma korkusu var ama 3 günlük dünyada insan biraz onurlu cesaretli olur.

Hükümete zaten herhangi birşey demeyeceğim, 5 ay sonra halk büyük tokat atmazsa bugünleri mumla ararız.

Geri