2023 maaş zam beklentisi

Kodla Büyü
Lafım meclisten dışarı ama bence asgari ücrete eşitlenmeli. Bir seminere gittim öğretmen arkadaşlar vardı. Kusura bakmayın ama fakirlik akıyordu. Ne güzel bir kıyafet ne bir güzel görünüş bildiğin işçi gibi arda baktım sohbet ediyorlar. kulak misafiri oldum. Biri diyor devlet cok para veriyor. daha çok verirse batarmış. Bizim gözümüz doymazmış. utandım yeminle iğrendim

Lafım meclisten dışarı ama bence asgari ücrete eşitlenmeli. Bir seminere gittim öğretmen arkadaşlar vardı. Kusura bakmayın ama fakirlik akıyordu. Ne güzel bir kıyafet ne bir güzel görünüş bildiğin işçi gibi arda baktım sohbet ediyorlar. kulak misafiri oldum. Biri diyor devlet cok para veriyor. daha çok verirse batarmış. Bizim gözümüz doymazmış. utandım yeminle iğrendim
çok mantıklı ! hatta bizim maaslardan da biraz kesinti yapıp asgari ücretli çalışanlara versinler

Ağzı olan konuşuyor işte. Bu gibi tipleri ciddiye almaya değmez. Kraldan çok kralcı diye bunlara denir işte. Doktora verince batmıyor, hakime verince batmıyor, askere verince batmıyor, akademisyene verince batmıyor bu devlet de öğretmene verince mi batıyor.

Hocam boşver, her konuşanı dinlemek şart değil. Fakirlik sadece para azlığı ile değil başka şeylerin azlığı ile de oluyormuş işte. Bunu görüyoruz bu gibi tiplerden.

Demek ki bu tipler yüzünden bizim meslek hep onur kaybediyor. Yazık. Bir duruşu, bir ağırlığı olmayan, seviyesiz basit tipler bunlar. Onları ciddiye alarak kendi seviyemizi de düşürmüş oluruz bence. Böylelerini görmezden gelmek en güzeli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
En fazla yüzde 20 olur. Asgari ücrette en az yüzde 50 olur. Göreve yeni başlayan öğretmen birkaç seneye asgari ücret ile eşit olur. Yıl 2015 yeni başlayan öğretmen 2350, asgari ücret 950 yaklaşık 2.5 katı...şimdi hesabı siz yapın...bu arada Devletimiz asgari ücrete daha çok versin. Sadece bu süreçte biz onlar kadar zam alamadık...

Enseyi karartmamak lazım. Kariyer sınavı yapılacağı zaman da, çoğu kimse kazanmayı ummuyordu. Ama girenlerin neredeyse tamamı kazandı.
Nedense bazı arkadaşlar, "ısrarla"; Öğretmen maaşının, asgari ücrete eşitlenmesini dillendiriyor. Kendimizin, bize verdiği zararı; hiç kimse vermiyor.

Enseyi karartmamak lazım. Kariyer sınavı yapılacağı zaman da, çoğu kimse kazanmayı ummuyordu. Ama girenlerin neredeyse tamamı kazandı.
Nedense bazı arkadaşlar, "ısrarla"; Öğretmen maaşının, asgari ücrete eşitlenmesini dillendiriyor. Kendimizin, bize verdiği zararı; hiç kimse vermiyor.
Hocama katılıyorum.

Dünyada olabilecek her bir olay için misal aleminde sayısız ihtimal uyur. Siz ağzınızdan çıkardığınız sözlerle o ihtimalleri uyandırırsınız. Güzel kelimeler söyleyin ki güzel ihtimaller uyansın. İnsanın kaderine müdahalesi buradadır, der Mevlana.

Biz de ağzımızdan güzel sözler çıkaralım ki güzel ihtimalleri uyandıralım. Mesela %100 zam olacak. 😁

Belkide oransal olarak asgari ücrete daha fazla zam verildiğindendir

2022 başında güzel zam aldıkta ne oldu ki? buhar oldu gitti.. her sene aynı hayaller bu sene peki farklı mı olucak :).. baştan alıcaz güzel diyeceğiz , belki de geçen senekinden daha çabuk eriyip gidecek..
ocak ayında zam gelecek bakın size hesap çıkartayım..
1. Arabanın sigortası .. 3000 olur bence
2. Arabamın kaskosu ... 6000 en az
3. Arabanın yıllık bakımı..4000
4. Mtv (2023 te katmerliymiş) 3.000
16000 tl sadece ocak ayı ödemem .. sadece arabanın
daha gelmeden göremeden uçuyor...
Hocam daha bir kaç hafta önce kaskoyu 8 bine yaptırdım. Önceki kaskodan %30 indrimli olmasına rağmen.Bence sizin 6 lı rakamlar en son basamak indirimi olanlar için geçerli.

En fazla yüzde 20 olur. Asgari ücrette en az yüzde 50 olur. Göreve yeni başlayan öğretmen birkaç seneye asgari ücret ile eşit olur. Yıl 2015 yeni başlayan öğretmen 2350, asgari ücret 950 yaklaşık 2.5 katı...şimdi hesabı siz yapın...bu arada Devletimiz asgari ücrete daha çok versin. Sadece bu süreçte biz onlar kadar zam alamadık...
Bundan sonra asgari ücrete eşitlenirsek zam oranımız da artar :) Yüzde 50 de bize verirler

Maliye Bakanı Nurettin Nebati: “asgari ücretliye de memura da emekliye de ne verilse haklarıdır. fakir fukaraya vermek bereket getirir.”

Yorum Yok!!

“Dar gelirli” demek istemiştir belki:

Asgari ücret zammına ilişkin açıklamalar gelmeye devam ederken Ekonomi Gazetesi’ne konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati asgari ücret zammının enflasyon üzerindeki etkisine değinerek, “Asgari ücret artışı temmuz ayı ile birlikte yüzde 95’i buldu. Bu yılı yüzde 65 enflasyonla geride bırakacağız. Dolayısıyla asgari ücret artışı enflasyona 30 puan fark atmış olacak. Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir. Asgari ücretin enflasyonu fazla tetiklemesine yol açacak bir adım da atılmasa iyi olur” dedi.

“Dar gelirli” demek istemiştir belki:

Asgari ücret zammına ilişkin açıklamalar gelmeye devam ederken Ekonomi Gazetesi’ne konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati asgari ücret zammının enflasyon üzerindeki etkisine değinerek, “Asgari ücret artışı temmuz ayı ile birlikte yüzde 95’i buldu. Bu yılı yüzde 65 enflasyonla geride bırakacağız. Dolayısıyla asgari ücret artışı enflasyona 30 puan fark atmış olacak. Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir. Asgari ücretin enflasyonu fazla tetiklemesine yol açacak bir adım da atılmasa iyi olur” dedi.
Dar gelirli veya fakir fukara dediysen insanca yaşatacak zammı da vereceksin bu kesime. Hiç kıvırmadan!!!

Arkadaşlar. isterlerse %100 zam olsun maaşlara. Herkes, şarkütericisi, kasabı, manavı, bakkalı,sanayicisi zam yapmak için pusuda bekliyor. verilecek olan zamlar bunlara gidecek. yani aslında ne zam yapsınlar ne de diğer ürünlere zam gelsin!

Arkadaşlar. isterlerse %100 zam olsun maaşlara. Herkes, şarkütericisi, kasabı, manavı, bakkalı,sanayicisi zam yapmak için pusuda bekliyor. verilecek olan zamlar bunlara gidecek. yani aslında ne zam yapsınlar ne de diğer ürünlere zam gelsin!
Böyle iyiyiz diyorsun yani... Eşi çalışanların, geçim durumu nasıldır bilmiyorum ama; tek çalışanlar sıkıntıda... İyileştirme şart, Hem de, mümkünse okkalı bir iyileştirme...

Ergün hocam tabiki böyle iyiyiz demiyorum ama verilecek olan zam 1 ay sonra pul olacak onu diyorum. öncelikle enflasyonun bitirilmesi gerekiyor. yoksa tabiki zam yapılsın. ayrıca biliyorsunuz üniversite mezunu olupta devlette çalışanlar arasında en düşük maaş biz öğretmenlerin.

çok mantıklı ! hatta bizim maaslardan da biraz kesinti yapıp asgari ücretli çalışanlara versinler
evet maaş falan verilmemeli elektrik su doğalgaz internet faturasını devlet otomatik ödemeli mahalle fırınından günde 5 ekmek istihkak hakkı verilmeli aylık 1 kg den erzak yardımı yetkililerce memurlara imza karşılığı teslim edilmeli para, maaş oda neyki ne gerek var hava pedafaaa su pedaffaaaa (?)

• Beğen
Tepkiler: omd
Benim duam biraz daha farklı hocam.

Hem iyi bir zam yapsınlar hem de diğer ürünlere zam gelmesin. Allah için çok kolay sonuçta. Bence duayı tam yapmak lazım. Allah C.C. "isteyin!" diyor. Niye daha fazlasını istemeyelim ki?

Ben Allah'tan istiyorum, devletten değil. Ama Allah istediğimi devlet eliyle veriyor o ayrı konu.

Beni duyduğuna inandığım bir tek Allah'ım var benim. Devletin duymasını beklersek işim var. Sendikalar sağolsun, derdimizi anında ulaştırıyor. Artık nasıl ulaştırıyorlarsa istediklerimiz hiç olmuyor.

şu an için ekonomik sıkıntı çektiğim için ailem dağılmak üzere ailem dağılırsada canınız cehenneme yüzde 500 zam versenizde boş maalesef cebimde 50 lira kalmış durumda 2-3 gün bu parayla geçinecem

Arkadaşlar bu saatten sonra herkes kendi bireysel kurtuluş çabasını vermek zorunda. Zamla, zamcıkla boyumuz uzamayacak o belli. Finansal özgürlük yolunda araştırma yapıp mümkün olan en kısa sürede önce mali dengeleri düzeltmeye sonra da yatırım yapmaya başlamamız lazım. Önce parayı mayalatmayı sonra da yavrulatmayı öğrenmeliyiz.

Normalde hem maas hemde ekdersten kesinti yapiliyordu 1 ocak 2022 den once. Yeni sistemde sadece maastan kesildigi icin herkesin dikkatini cekti. Aslinda her yil olan sey idi.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri