2023 maaş zam beklentisi

Kodla Büyü
20 yıldır çalışıyorum 9.300 tl alıyorum,
yahu 8.500 tl almış arkadaşım.
:mad: :mad:
Benim de 15. yılım. Böyle giderse öğretmenliği bırakırım diye düşünüyorum.
Tek maaş, alım gücü kalmamış. Bize gelince devlet muslukları kapatıyor...
Simit satsak daha çok kazanırım. Ticarete atılırım...

Son düzenleme:
Benim de 15. yılım. Böyle giderse öğretmenliği bırakırım diye düşünüyorum.
Tek maaş, alım gücü kalmamış. Bize gelince devlet muslukları kapatıyor...
Simit satsak daha çok kazanırım. Ticarete atılırım...
Hocam simitçi olmak öyle kolay değil Trabzon'da simitciler fena kazanıyorlar fena öyle böyle değil yedirmezler kimseye

Hocam simitçi olmak öyle kolay değil Trabzon'da simitciler fena kazanıyorlar fena öyle böyle değil yedirmezler kimseye
doğru, malesef simitçilik paket çiğköfte mendil çakmak bıçak vs bilimum seyyar satılabilen işlerin çok işlek yerlerde değnekçileri vardır siz
sahaya çıktığınız an oranın kaymağını yiyene haber verirler gelip tezgahınızı dağıtır giderler.

Asgari ücret 20 Aralık’ta belli olacağına göre memur zammını belirlemek için 3 Ocak’a kadar iki haftalık süre var:

Bakan Bilgin: "Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız."

AA

2016 da 2.5 maaşa bir pcx motosiklet alıyorduk. Şimdi 8.5 maaşa alabiliyoruz. %300 den fazla küçüldük. 2016 ya geri dönsek. O zamanın asgari ücretini verseler şimdiden daha iyi geçiniriz. Özel sektörde çalışan arkadaşlarım benimle aynı alıyorlardı 2016 da şimdi benim 3 katım alıyorlar. 1990 li yıllara döndük. O dönem öğretmen ek işte yapıyordu şimdi ensesinde veli. Herkes açık pesinde. Performans delisi olmuş bütün idareler. Adam ekonomik olarak bitmiş halen bazıları deli gibi sanki ülkeyi kurtaracak gibi çalıştırma gayretinde. Bu böyle nere gider ekonomi bozuldukca para vermiyorsun madem yönetici görevi olmayanlarlar için ek işinde önünü ac. Yöneticilere açma açarsan onlara ihaleler onların kendilerine hizmet eder. Hal böyleyken kimse yöneticide olmak istemez zaten ne geldiyse başımıza siyasetçi yönetici yüzünden gelmedi mi?

• Beğen
Tepkiler: mse
gariban derken! hocam biz de o gruptayız. ha tabii atadan dededen kalmış miras yada çok kazandıran bir ticaretinizvarsa o başka...

Ahaber öğretmen maaşını 20bin TL ne zaman gösterir acaba.

40 yıllık 1/1 derecede
Başöğretmen,
Eş çalışmıyor
3 çocuk
Sendika parası

Biraz da kendileri üstüne koyup öğretmen maaşını 20 bin gösterirler Ocak başında.

Ahaber öğretmen maaşını 20bin TL ne zaman gösterir acaba.

40 yıllık 1/1 derecede
Başöğretmen,
Eş çalışmıyor
3 çocuk
Sendika parası

Biraz da kendileri üstüne koyup öğretmen maaşını 20 bin gösterirler Ocak başında.
Yakında bütün öğretmenleri karı-koca öğretmen varsayıp en üst maaşı 2 ile çarpıp öğretmenlerin evine giren para diye verecekler, asıl bundan korkuyorum.

Son düzenleme:
Arkdaşlar herkes var olan sorunu dile getirmiş evet ortada büyük bir sorun var alım gücümüş düştü mevcut enflasyonlara göre maaşımız çok az...Peki bu sorunun çözümü için kimse birşey yazmamış herkes kendini tekrar ediyor. 1 milyonun üzerinde öğretmen var türkiye de ama en boş sesi çıkmayan grupta biziz heralde. eminim bu eleştirileri yapan arkadaşlarımın çoğu eğitim birsenlidir. Adamlar öğretmen maaşını asgari ücrete eşitlediler sen de gidip bunlara destek olarak sendikalarına katılıyorsun ya da istifa etmiyorsun... Bence topluca biraraya gelip ülke genelinde sesimizi çıkaracak bir etkinlik yapmalıyız mting gösteri vs..ben böyle düşünüyorum..

Memurların sendikası kadar işe yaramayan bir sendika daha yoktur. Her zaman patronun yanında sendika mı olur. Utanmasalar var olan maaştan kısacaklar.

Arkdaşlar herkes var olan sorunu dile getirmiş evet ortada büyük bir sorun var alım gücümüş düştü mevcut enflasyonlara göre maaşımız çok az...Peki bu sorunun çözümü için kimse birşey yazmamış herkes kendini tekrar ediyor. 1 milyonun üzerinde öğretmen var türkiye de ama en boş sesi çıkmayan grupta biziz heralde. eminim bu eleştirileri yapan arkadaşlarımın çoğu eğitim birsenlidir. Adamlar öğretmen maaşını asgari ücrete eşitlediler sen de gidip bunlara destek olarak sendikalarına katılıyorsun ya da istifa etmiyorsun... Bence topluca biraraya gelip ülke genelinde sesimizi çıkaracak bir etkinlik yapmalıyız mting gösteri vs..ben böyle düşünüyorum..
Tüm sendikalar kapatılıp Öğretmen Odası kurulmalıdır. Tarzlarını sevmesem de Tabip Odası Mühendisler Odası çatır çatır alıyor istediklerini...

Aile hekimi maaşlarının sessiz sedasız 50 bin TL ye yükseltildiğini biliyor muydunuz. Bakalım bize kaç kuruş verecekler.

Aile hekimi maaşlarının sessiz sedasız 50 bin TL ye yükseltildiğini biliyor muydunuz. Bakalım bize kaç kuruş verecekler.
Onu göstere göstere yapılar da akademisyenlerinki sessiz sedasız oldu.bize zırnık yok tabi uzmanlıkla bir parmak bal çaldılar bazılarına herkese mal edecekler

Bu rakam sadece maaş mı yoksa kurum kira+diğer giderler var öı?. Aile hekimlerinin ödenekleri maaşa ekleniyor ve tuttukları bina dahil tüm ödemeleri kendileri yapıyorlar. o yüzden 5-6 aile hekimi bir yere gelip binma kiralıyorlar. Bu kast edilen maaşın içinde bunlar da var diye biliyorum. Eğer var ise 50000 TL az bile

Geri