2023 maaş zam beklentisi

Kodla Büyü
Cumhurbaşkanı
MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI konusunda

– Geçtiğimiz haftalarda kamu görevlilerinin ek göstergeden sözleşmelilerin kadroya geçirilmesine kadar anlayışla çözüme kavuşturduk. Memur ve emekli maaşlarında yapılacak artış oranlarını da bu şekilde tespit edeceğiz.

Son birkaç yıldır yediğimiz dayağın haddi hesabı kalmadı :D Bu sefer ezilmesek ne olacak hocam. Pestili geçti halimiz :D
Bu süreç öğretmenlere öğretmenlik dışında her işi yapmayı öğretti. Faydalı yönünden bakalım. Herkes borsa uzmanı, kripto uzmanı, emlak uzmanı, ikinci el oto alım satım uzmanı, ek işle gelir elde etme uzmanı oldu. 🥸

Asgari ücret 8500 tl, en düşük memur 10.000 tl, en düşük emekli maaşı 5.000 tl olur. Öğretmen 9/1 11.000 tl alır. Hayaldi gerçek oldu. Çok oku az kazan dönemi hayırlı olsun.
Asgari ücret 8500 oldu, tebrikler, doğru tahmin. Diğerler tahminleriniz tutmaz inşallah :)

Cumhurbaşkanı
MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI konusunda

– Geçtiğimiz haftalarda kamu görevlilerinin ek göstergeden sözleşmelilerin kadroya geçirilmesine kadar anlayışla çözüme kavuşturduk. Memur ve emekli maaşlarında yapılacak artış oranlarını da bu şekilde tespit edeceğiz.

ben de bunu gördüm, sonra da izledim. ama 3600 ek göstergeyi de artış olarak hesaplayıp sunacaklarını düşündüm nedense

Asgari ücret 2022 Ocak'ta 4253 liraydı %100 zamla 8506 lira oldu. Eğer bize de aynı tarifeyi uygun görürlerse ki aynı memlekette yaşıyoruz, enflasyon herkese aynı vuruyor.

Ocak 2022'de 1/4 derece öğretmen maaşı 8668 miş. %100 de bize verdiğini düşünürsek 17336 lira hayırlı uğurlu olsun :D

Asgari ücrette %54,66 zam yapıldı ama bakalım memurlara kaç yapılacak? Gözümde yok yapılsın, asgari ücret elbette yüksek olsun. Çalışanlar yüksek gelire sahip olsun isterim. Ama herkese en azından aynı oranda artış yapılmalı. Memur dediğin adam gurbet ellerde kiralarda yaşıyor ve en önemlisi eğitimli, elemeden geçmiş (Üniversite sınavı, KPSS). Bunların hiç mi ayrıcalığı olmasın arkadaşlar?

Düşük oranda zam yapılması bu yüzden insana gerçekten dokunuyor.

Eğer düşük verilirse zam, buna sebep olan her kim varsa Allah'a havale ediyorum. Elinden gelen bir şey olduğu halde kılını kıpırdatmayan ya da bir şey yapmayan her kim varsa kendi menfaatinden de mahrum kalsın. Niyeti her neyse önce kendine dönsün. Bize yaşatılmak istenen ne varsa, Allah misliyle önce kendilerine yaşatsın.

Bu yazdıklarım beddua değildir. Herkese niyetinin karşılığını almasını diliyorum. Yani ilahi adaleti temenni ediyorum.

Memurlar iş bırakma eylemleri yapmadıkça haklarını alamazlar. Peki memur asgari ücretle eşitlenen maaşlarına gerçekten ses çıkarır mı? Ben o yönde hiç bir hareket göremiyorum. Ayrıca asgari ücretli kanunen her işi yapabilir. Bir çok işi yasal yapabilir. Ama memur hiç bir iş yapamaz. Hem asgari ücret seviyesinde maaş alacaksın ama asgari ücretlinin haklarının da hiç biri sende olmayacak. Tam devlet kölesi halindesin. Asgari ücretli bağımsız sen tam kölesin. Devletimiz bize memurlara karşı iyice acımasız hale geldi ne yazikki. Acilen asgari ücretliye verdiği Aralık zammını aynı şekilde biz memurlara da yansıtmalı. Çünkü biz vasıfsız işçi değiliz. Sorumluluk verilen sorumluluklarına göre iş akışının düzgün sürmesini sağlayan emekçileriz.

Ben, asgari ücret zammı kadar memura zam istiyoruz bunun için iş bırakma eylemi yapıyoruz diyen ilk sendikaya geçicem. Bu tip cesaretli sendiklara da üye kazandırmak için çalışacam. Böylece bu tarz eylemlere kendi çapımda destek verecem. Bir memur olarak başka yapacak bişeyimiz yok.

Bu süreç öğretmenlere öğretmenlik dışında her işi yapmayı öğretti. Faydalı yönünden bakalım. Herkes borsa uzmanı, kripto uzmanı, emlak uzmanı, ikinci el oto alım satım uzmanı, ek işle gelir elde etme uzmanı oldu. 🥸
Ayrıca bu süreçte şunu da öğrendik: maaş kadar çalışır, maaş kadar öğrenciyle ilgilenirim. Fazlası için kendimi kasmam. Çünkü benim derdim geçinmek. Eğitimi neyleyim....

Çalışma bakanı Vedat Bilgin, hazine ve maliye bakanlığının çalışanların vergi dilimleri ile ilgili bir çalışma yaptığını açıkladı

Acaba vergi dilimleri çok mu artacak yoksa kesinti oranı mı azalacak?

Çalışma bakanı Vedat Bilgin, hazine ve maliye bakanlığının çalışanların vergi dilimleri ile ilgili bir çalışma yaptığını açıkladı

Acaba vergi dilimleri çok mu artacak yoksa kesinti oranı mı azalacak?
Kariyer mariyer iç edecek bir formül yine bulurlar. Bize gelince kaşıkla verdiklerini kepçe ile geri alırlar. TV lere çıkardıkları şaklabanlarda %18 deyip sinirimizi zıplatıyorlar. Ortalık zevzek dolu.

"MALİYE BAKANLIĞI VERGİ DİLİMLERİ İÇİN ÇALIŞMA YAPIYOR"

Maliye Bakanımızla talepleri birlikte değerlendirdik. Vergide dilimleri için çalışma yapılıyor.. Maliye Bakanımız bunu açıkladığı zaman çok önemli etkisi olacak. Kamu çalışanların ücretlerini çok rahatlatacak. 'Ocak ayında aldığımız maaşı neden Temmuz'da alamıyoruz' eleştirileri ortadan kalkacak.

Vergi dilimi etkisi 500 tl. Vergi dilimi muhabbeti ile 500 tl ile mi kandiracaklar bizi. Birde inş diyorsunuz adamlar 500 tl ile kandirirmiyiz hesabı yapıyor. Herkes yan ödeme mi alıyor ek ders mi alıyor. Maaşa etkisi 500 bilemedin 600 tl olsun. Maaşla geçiriyoruz biz. 2 3 yerden ek ödeme alanlar için fayda getirir bizim gibi maaşa talim edenlere kazık girer yine.

Vergi dilimi etkisi 500 tl. Vergi dilimi muhabbeti ile 500 tl ile mi kandiracaklar bizi. Birde inş diyorsunuz adamlar 500 tl ile kandirirmiyiz hesabı yapıyor. Herkes yan ödeme mi alıyor ek ders mi alıyor. Maaşa etkisi 500 bilemedin 600 tl olsun. Maaşla geçiriyoruz biz. 2 3 yerden ek ödeme alanlar için fayda getirir bizim gibi maaşa talim edenlere kazık girer yine.

Kandıramazlar, kanmayın!
Ama düzeltsinler. Yoksa yıllık hesap yaparsan çok zararımız oluyor.

Ben memurların vergi dilimine karşıyım. Sabit olmalı. Çok çalışana çok vergi !?

Asgari ücreti özel sektör verdiği için devlet muslukları ardına kadar açar ama memura devlet vereceği için musluklar o kadar da açık olmaz. Akmasa da damlıyor diye şükür demeye mecbur kalabiliriz. Tabi bunların hepsi şimdilik yorum. Artık Ocak ayında göreceğiz. Belki de ters köşe yapıp bizi yanıltabilirler de. Ama bu düşük bir ihtimal bana göre.
Daha önce hiç olumlu ters köşe gördünüz mü Hocam

Geri