2024 il dışı ATAMA ( Haziran )

Kodla Büyü
açık yer olmadıktan sonra 5. yi de yapsa bir anlamı yok artık.
ders saatlerini düşürdüler sonrası kitlediler herkesi. İyi yerlerde olanlar emekliliğe kadar kıpırdamaz :D

Değerli hocalarım sizce 2. il disinda öğretmenlerin talebi karşılanır mı ? Ne düşünüyorsunuz

Değerli hocalarım sizce 2. il disinda öğretmenlerin talebi karşılanır mı ? Ne düşünüyorsunuz

Yönetmeliğe göre iller arası tayinde, illerin branşlardaki doluluk oranına kontenjan verildiği için Haziran ayındaki tayinlerden çok fayda farklı olmaz.

bu sene özür grubuna az açılır. ilçe il emride yapmazlar bence. seçim falanda yok yakında

369 puanım var. Ahmetliyi yazarım sadece
Salihli'de 9 norm fazlası var Ahmetli dolu. İl dışından yer açılmadığını görmüşşünüzdür Manisada.sadece 2 yer vardı. Yer olsa istifa edip öğretmenliğe gececem zaten:) ders saati artmadıktan sonra kimse kımıldayamaz zaten...10 kerede il dışı yapsalar bizim bıranş dipte benim düşüncem

Salihli'de 9 norm fazlası var Ahmetli dolu. İl dışından yer açılmadığını görmüşşünüzdür Manisada.sadece 2 yer vardı. Yer olsa istifa edip öğretmenliğe gececem zaten:) ders saati artmadıktan sonra kimse kımıldayamaz zaten...10 kerede il dışı yapsalar bizim bıranş dipte benim düşüncem
Hocam başka türlü gelemeyeceğim manisaya. Bir yerden başlamak lazım. Sonrq Allah kerim diyeceğiz

bu sene 1000 okula bilgisayar sınıfı kurulma projesi var . ihaleler bitti. malzemeler gelmeye başladı.bircok okul da sınıf olmadığı icin 7 ve 8 lerde ders seçilmiyordu norm olmuyordu. muhtemelen 7 ve 8 lerde artik seçilir ve seneye daha çok norm olur diye tahmin ediyorum. ayrıca bu sınıf kurulumlarindan sonra ileri zamanlarda 7 ve 8 lerde özellikle yapay zeka dersinin zorunlu olacağını tahmin ediyorum. şuan yapay zeka ile ilgili cok fazla içerik üretiliyor ve meb de buna önem veriyor.

yapay zekaya mebin önem verdiğini nerden biliyorsun derseniz . bizzat çalışmalarda yer aldığım için biliyorum. ileride norm olayının artma ihtimali ise sadece öngörü. şuan birçok okula 31 aralıka kadar pc lab kurulumu yapılacak. yapay zekaya meb için önemli hale geliyor. burdan sizde çıkarımda bulunabilirsiniz. belki 2000 li yıllardaki o popülarite tekrar artar bizim derste. o yıllardaki kadar olmasada şuankinden daha iyi olabilir.

Öğretmen eşlerden biri tercih yapsa ve A ilçesine atansa, diğer eş A ilçesinde açık okul olmasına rağmen ildışı atamasında hiç tercih yapmasa ve mazeret tayininde aynı ilin B ilçesinde açık okul varsa gidebilir mi? Yoksa isteğe bağlı ildışı atamada tercih yapması zorunlu mu?

bir gözlemim; sanki ikinci il dışı bazı kişilere yarayacak gibi, ilk ildışı atama ile zor güç o ile son sıralardan girenler üzülmez, inşallah.

Öğretmen eşlerden biri tercih yapsa ve A ilçesine atansa, diğer eş A ilçesinde açık okul olmasına rağmen ildışı atamasında hiç tercih yapmasa ve mazeret tayininde aynı ilin B ilçesinde açık okul varsa gidebilir mi? Yoksa isteğe bağlı ildışı atamada tercih yapması zorunlu mu?
Bu konuda fikri olan yok mu?

2side öğretmen EŞLER;
İL DIŞI ZAMANI: 1. kişi tayin isteyebilir, 2. kişi tayin istemeyebilir. 1. Kişi tayini çıkarsa ilişik kesmez ÖZÜR tayinlerini bekler.
ÖZÜR ZAMANI: 2. kişi eşinin gittiği İLe tayin isteyebilir (kimse neden İLDIŞI tayin istemedin diye sormaz). çıkmaz ise veya 2. kişi tercih yapmaz ise 1. kişi İL DIŞI atamasını iptal edebilir.

Geri