Abdülhamit han'ın Latin Alfabesine Geçme Teşebbüsü

Kodla Büyü
1460070_850000145050075_777019965893888187_n.jpg

http://www.pressturk.com/guncel/haber/1 ... gidin.html
Allah, mısıroğlu'na ve şürekâsına biraz akıl, biraz da fikir versin :!:

Bir de Müslümanız derler. Müslümanlıkta insanlara ve inandıkları değerlere hakaret etmek mi var! Üstad Kadir Mısıroğluymuş hah...

osmanlıda olmayan bir mahkemenin olmayan kayıtlarına dayanara, yine o belgede osmanlıda olmayan genelevi kurumunun var olduğunu iddia ederek Atatürkün annesine genel ev kadını diyen bu şerefsiz aynı zamanda mehmet akif e de bir konferansında serseri demiş ve insanların elinden zor kurtarılmıştır.Koskoca başbakanlık osmanlı arşivine bir kez olsun girmeden -ki o arşiv belgelerini okuyabilmek için arapça,farsça ve bu ikisinin karışımından oluşan adına osmanlı türkçesi denen türkçeyi çok iyi bilmek gerekir- resmi bir belge dahi okuyamadığı için de belge gösteremeden konuşan bakırköy ruh ve snir hastalıkları hastanesi çıkışlı bir ruh hastasıdır...Tek sermayesi vardır o da cumhuriyet ve atatürke sövmektir bu sayede ingilizler tarafından ihya edilmiştir..

kadir mısıroğlu kendisini tarihçi sanıyor ama hiç bir bilimsel taarfı yok hikaye anlatmakla tarih anlatılmaz. elinde belgesi olmayan tarihçi olur mu? tarih dedikodularla anlatılmaz.

şapka devrimine karşı çıkan bir adam neden şapka takıyor?
kılık kıyafete karşı çıkan bir adam neden kravat takıyor
tayyip erdoğana oy vermek imandandır demek bir insanın imanı ile dalga geçmek değilmidir?
mısıroğlunun cumhuriyetle alıp veremediği ney? geçmişte yoklukla bir bir mücadele yapılmış ve cumhuriyet kurulmuştur. peki şimdikler ne yapıyor?
keşke esaret altında kalsaydıkta cumhuriyet kurulmasaydı diyen biz zata inanmamızı beklemeyin.

mısıroğlu tarihçiyse ilber ortaylıyı nereye koyacağız.
atatürkü hataları olabilir ama atatürk e hakaret etmek mısıroğluna ne kazandırıyor. bunun anlattıklarına inan çocuklar bile güler. ben falan yere gittim şu oldu, filan yere gittim şöyle oldu, bir adam gördüm şöyle böyleydi. bu tarih dersi mi?
Atatürk bizim için şahıstan öte bir semboldür. Atatürk bu milletin topyekün mücadelesinin bir sembolüdür.

“Erdoğan’ı Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanlığı’na ben ikna ettim” diyen... “ABD’nin Irak’ı işgal etmesine AKP’nin destek vermesi konusunda ne diyorsunuz?” sorusuna, “Ankara’ya gittim, ABD’ye destek vermesi için Tayyip’le bir saat konuştum” diyen... Mehmet Akif’e, “Pezevenk” diyebilen Kadir Mısıroğlu daha nice pisliğine tüy dikip, “10 Kasım’da, saat 9’u 5 geçe kenefe gidin. Husumetinizi, hissiyatınızı diri tutun!” afişi hazırlatmış ve bunu da internet sayfasında yayımlanış...

Lağıma benzer ağızlarıyla ortalığı kokutanlar ve ondan hiç hazzetmeyenler, isteseniz de, istemeseniz de siz Atatürk’ün Haçlılardan kurtardığı bir Türkiye’nin ekmeğini yiyor, suyunu içiyor, onun kurduğu devletin makamlarında oturuyor, onun açtığı mecliste milyarlarca lira maaş alıyorsunuz.
Atatürk Peygamber değildi. Kimine göre hiçbir kusuru yoktur, kimine göre az kimine göre pek çok hataları vardır.

Bırakınız Kurtuluş Savaşını verip bu millete hürriyet ve bir vatan armağan etmesini... Onun kırık kaburga kemikleri ile Çanakkale’de Anafartalar Grup Komutanlığı’na doktorların ısrarlarına rağmen koşması, yolda sıtmaya yakalanıp cepheye giderken attan düşmesi, kusacak kadar ağırlaşmasına rağmen görevi devralıp o müthiş savunmayı yapması nerede, sizin öksürünce rapor alıp, sesiniz kısılınca devlet hizmetini aksatmanız nerede!...

Atatürk düşmanlığı olan biri, Türk milletinin ve İslâm kardeşliğinin de en büyük düşmanıdır. Haçlı seferlerini başlatan Papa dirilip. bugünkü Türkiye’nin başına geçse ilk işi Atatürk düşmanlığı olurdu.
Çünkü geride oğul, kız bırakmamasına ve ölümünün üzerinden 76 yıl geçmesine rağmen bu topraklarda Atatürk’ü sevenlerin oranı onu sevmeyenlerin oranından çoktur. Bu milleti “Atatürk ve karşıtları” olarak bölmek demek, Türk’ü Türk’e, Müslüman’ı Müslüman’a kırdırmanın en kolay, en kestirme, en masrafsız yoludur...

Amma şunu da kabul edelim ki Haçlı seferini düzenleyen papazlar bile o milletin değer verdiği şahıslara kadın pazarlayıcısı sıfatı olan “Pezevenk” diyecek ve 9’u 5 geçe kenefe gidin önerisinde bulunacak kadar süflileşemezlerdi...

Balkanlardan Libya sahillerine, Filistin’den Kocatepe’ye ömrü cephelerde geçmiş bir insanı küçümseyenler bir şiir okuduğu için birkaç gün cezaevinde krallar gibi ağırlanmasından kahramanlık öyküleri çıkarsın ve bunun bedeli olarak bin odalı sarayları ona layık görsün...
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/atatu ... 2587yy.htm
ağzına sağlık, HASAN DEMİR :alkis:

Nasılda herkes kadir mısıroğlunu tanıyormuş. Bırakın lagalugayı adamın belgelerini, belgelerle çürütün.
Aslında bu kadir mısıroğlu meseleside değil. Zaten Söylediği bir çok sey o günlerin meclis tutanaklarından. Madem bu kardar güveniyorsunuz tüm açıklığıyla anlatılsın da o günlerde ne olmuş ne bitmiş herkes bilsin. İnsanlarda kendileri karar versin neyin iyi neyin kötü olduğuna.

xodeda' Alıntı:
Nasılda herkes kadir mısıroğlunu tanıyormuş. Bırakın lagalugayı adamın belgelerini, belgelerle çürütün.
Aslında bu kadir mısıroğlu meseleside değil. Zaten Söylediği bir çok sey o günlerin meclis tutanaklarından. Madem bu kardar güveniyorsunuz tüm açıklığıyla anlatılsın da o günlerde ne olmuş ne bitmiş herkes bilsin. İnsanlarda kendileri karar versin neyin iyi neyin kötü olduğuna.

bütün gerçekler anlatılsın belgeler kimin elinde görelim. tarih resmi belgelere dayandırılmadığı sürece dedikodudan ibarettir. ne olursa olsun yinede geçmişe kimsenin küfür etmeye hakkı yoktur. kadir mısıroğlunun elinde ne belge varmış bizde bilelim.

Adam hakkında bir bilgin yok madem önce araştır. Bi bak belgeleri neymiş ondan sonra eleştir. Anlaşılıdıki tamamen
sizin düşüncenizden değil diye atıp tutmuşsun.
Ha kendine gelince resmi belge istiyorsun ki fazlasıyla var o ayrı konu ama sen bu adama iftira atmak için adamı sevmeyen gazetelerde çıkan haberleri belge sayıyorsun. Komiksin

xodeda' Alıntı:
Adam hakkında bir bilgin yok madem önce araştır. Bi bak belgeleri neymiş ondan sonra eleştir. Anlaşılıdıki tamamen
sizin düşüncenizden değil diye atıp tutmuşsun.
Ha kendine gelince resmi belge istiyorsun ki fazlasıyla var o ayrı konu ama sen bu adama iftira atmak için adamı sevmeyen gazetelerde çıkan haberleri belge sayıyorsun. Komiksin

adamı iyi tanırım yıllardır ne yalan dolan söylediğinide iyi bilirim. adamın elinde bir belge ile konuştuğunu gördün mü? yalan dolan. adamın sabıkasında sıkıntı var.bir adam kalkıpta tayyibe oy vermek imandandır diyorsa bu adamın söylediği hiç bir şeye itibar edilmez. sadece bu lafı bile yetmez mi? ortadaoğuda kan ağlarken bop projesini destekleyen birisinden bahsediyoruz.

Arkadaşım dinlediğine emin misin. Bir çok konuşmasında meclis tutanaklarından okuduğunu söylüyorum. Herhalde sen meclis tutanaklarını belgeden saymıyorsun. O günlerde adamlar kimsenin kendilerinden hesap sorsmayacağını bildiklerinden saklamamışlar bile yaptıklarını açıkça söylemişler. Ama bu günkü çağdaş gericiler onlar kadar bile cesaretli değil. Onlar adına onları koruyorlar kraldan çok kralcılık budur.

xodeda' Alıntı:
Arkadaşım dinlediğine emin misin. Bir çok konuşmasında meclis tutanaklarından okuduğunu söylüyorum. Herhalde sen meclis tutanaklarını belgeden saymıyorsun. O günlerde adamlar kimsenin kendilerinden hesap sorsmayacağını bildiklerinden saklamamışlar bile yaptıklarını açıkça söylemişler. Ama bu günkü çağdaş gericiler onlar kadar bile cesaretli değil. Onlar adına onları koruyorlar kraldan çok kralcılık budur.

tarihte yapılan yanlışlıklar vardır olmasıda normaldir. o dönemin şartlarında sadece meclis tutanaklarına bakılarak değerlendirilmez. yada meclis tutanaklarının istediğin tarafını okuyarak millete yalan yanlış bilgi verilmez. siz mehmet akife serseri diyecek kadar seviyesizleşiyorsanız. o tarihçi sizin olsun bize bu adamı ısıtıp ısıtıp sunmayın. kılavuzu karga olanın....

basit argümanlarala insaları gerici deyip durmayın biz ilerici olacaksak bu kadir mısıroğluyla olmaz. kafasına fes takarak osmanlıcılık oynanmaz. siz geçmişe küfredeceğinize şimdi ne yapıyorsunuz onu sorgulayın. şeriatçı takınan kadir mısıroğlu tayyibin mısıra gittiğinde bırakın şeriatı laikliğe geçin dediğinde mısıroğlu kafasını hangi kuma gömüyordu. geçmişe küfür etmekle osmanlı gerigelmez.

Düzen sizi tam istediği şekle sokmuş. Sizin burnunuz tamda o yazdığınız........ nın içinde.

Tartışmaya hiç gerek yok. Allah ahirette sizi sevdiklerinizle buluştursun.

AKADEMİA' Alıntı:
Bu yazının gerçek olup olmadığını nasıl denetleyebiliriz?

http://www.memurpostasi.com/ahmet-ozer- ... -1551h.htm

bende aşağıdaki gibi birşey buldum. aşağıdaki yorumlara ve yazılara bakılırsa asılsız bir iddia. çünkü hiçbir somut belge yok. kitabı okuyanlar, bahsedilen sözlerin kitabın hiçbir yerinde geçmiyor diyorlar.
aksini ispat edebilen olursa haber versin. iftira edenin günahı boynuna.

http://www.genelarsiv.com/egitim/ismet- ... e-223.html

alıntıyı güya inönü'nün hatıralar'ından yapıyorlar ama bilgi yayınevi tarafından yayınlanan "ismet inönü, hatıralar"ın harf devrimi'yle ilgili bölümünde (s.483-486) böyle bir "parça" yok. bu mürteci islamcılar anadan doğma sahtekâr! inönü, adını verdiğim yerde, şunları yazıyor:

"harf inkilabı okuma yazma kolaylığına bağlanamaz. okuma yazma kolaylığı enver paşa'yı tahrik eden sebeplerdir. ama, harf inkilabının bizde tesiri ve büyük faydası, kültür değişmesini kolaylaştırmasıdır. ister istemez arap kültüründen koptuk. arap kültürünün ve arap dilinin tesiri hakkında, yeni nesiller bizim kadar fikir edinemezler. bir misal olarak söylemek isterim: benim çocukluğumda kültür sahibi adamlar, türk dilinin kifayetsizliğinden, eksikliğinden meyus olarak bahsederlerdi ve bunun için cemiyet içinde hem türk diye bir millet olarak araptan ayrılığı kaldırmalıydık, hem de sağlam bir dile kavuşmak maksadıyla arapçayı kabul etmeliydik, derlerdi. yani vaktiyle devleti kurarken ve türk dilini yaparken arap dilini kabul etmek doğru olacaktı, görüşünü hararetle savunurlardı. // anadolu'da ilk türk devletini kuranların hepsi türk beyi olarak devlet başına geçmişler ve milli hususiyetlerini muhafaza etmişlerdir. sonra osmanlılar devrinde, edebiyat vesilesiyle dil ihtiyacı genişledikçe sanatı arap dili üzerinde işlemek hevesi milli kültürü zayıflatmıştır. bizim devrimizde latin harflerine geçmek türk dilini ve milli kültürü kurtarmak için esaslı bir etken olmuştur." (s.485)

Yaklaşık 1 sene Arapça kursuna gittim Kuran-ı kerim'i okuduğumda anlayabileyim diye
(Dil öğrenmeye yatkınlığım olduğunu düşünüyorum, İngilizcem fena değildir)
Gelin görün ki Arapça çook zor geldi bana. Sayıların bile dişisi erkeği var. Gerçekten İngilizce çerezmiş dedim.
Ki Osmanlıca'nın Arapça'nın harekesiz hali olduğunu söylüyorlar ve Farsça da varmış içinde.
Öğrenmek isteyenlere kolay gelsin diyorum sadece...

Geri