Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Alt coinler

Konu, 'Global Siteler (Facebook,Twitter,Youtube vs.)' kısmında btogretmeni34 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Tus

Tus Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam genellikle çoğu yatırımcı bu tarz hareketlerde, ellerindeki altcoinleri satıp bitcoine dönmek istiyorlar. Bu satış baskısı da altcoin fiyatlarında düşüşe sebep oluyor.

Fakat bu esnada kenarda duran bitcoinleri ile, düşüşe geçen altcoinlerden stok yapıp ortalığın sakinleşmesini beklemek de kullanılan bir başka strateji :)

2. seyduna

seyduna Seçkin Üye Seçkin Üye

Cevaptan önce "Çok Güzel bir yazı" olmuş . Eline sağlık...

3. ras

ras Aktif Üye

Hocam bilgiler için teşekkür ederim. Biraz kurcaladım az çok fikrim oluştu fakat ben direkt eth ile atl coinler aldım. 100 adet XLM, 15 İOTA, 300 TRX ve 40 adet de XRP aldım. Alım satım işlerinde alt coini satıp eth dönüştürmem sonrasında ise tekrar istediğimi almam gerekiyor sanırım. Oradaki BNB, BTC, ETH ve USDT ye dönüştürüp o şekilde alt coin alınabiliyor sanırım. Yani direkt IOTA yı XRP dönüştürme vs gibi bir işlem yok sanırım. Bakalım ufakta olsa bi yatırım yaptım amaç içinde bulunmak bişey getirse eyvallah getirmesede denedik olmadı deriz.:)

4. Tus

Tus Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynen hocam, IOTA'yı, XRP'ye dönüştürmek için, Iota satıp, elinize geçen eth ile Xrp almaktan başka şansınız yok. Bol şans hocam :)

ras bunu beğendi.
  5. btogretmeni34

btogretmeni34 Aktif Üye

Binance da islem yapiyorsaniz cok az da olsa bnb bulundurun. Islem uxretini bu sekilde yari yariya dusurmus olursunuz.

ras bunu beğendi.
  6. 0nursah

0nursah Seçkin Üye Seçkin Üye

1 şubatta faal hale gelecek olan upcoin.com üye olup anketi dolduran ve sosyal medya hesaplarını beğenen kişilere 500$ komisyon almama ücreti hediye ediyor. Binance gayet iyidir ama olur da bu borsayı kullanacak olursanız yapacağınız al-sat işlemlerinden alacakları komisyonun 500$ a kadar olan kısmını almayacaklar. Üye olun bir köşede dursun, özellikle binance ve kucoin gibi kendi coinini yaparsalar direk alın çünkü işlemlerde düşük komisyon ücreti aldığı için borsaların kendi coinleri sürekli yükseliyor. Binancenin coini bnb yi aldığımda 4.5 dolardı fiyatı, şu an 22 dolar, yine kucuin sharesi i 9.49 dan almıştım o da 18 dolar. Üye olun dursun bir kenarda derim. Paylaşımlarım bilgi verme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.
    upcoin.com

7. seyduna

Borsada eski ve kötü bir yatırımcı olarak Gördüğüm bitcoin in kısa vadede 7000dolar olması. Sonrasında aşağı mı kırar yukarı tepki mi verir yKsa yatay mı gider gelen haberlere bağlı. Ytd.

8. ras

ras Aktif Üye

9. ras

ras Aktif Üye

BNB ile alınacak altcoin sınırlı o nedenle uzun vadeli tutmak istediğim için eth ile alınabilen coinler aldım. yoksa bnb mantıklı.

10. ras

ras Aktif Üye

alt coin olarak sizin yatırım yaptıklarınız hangileri?

11. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

Poet için gelecek vadediyor diyorlar.İota yine gelecek vadeden bir proje olarak geçiyor. XRP yani ripple genel olarak yorumlar iyi gibi. Tron beni çok şaşırtan bir coin. Ama ben uzun vadede birşeyler yapabilir diye düşünüyorum. YTD

12. zerrax

zerrax Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar kimsenin sesi soluğu çıkmıyor..Altlar dip yaptı malum..şansımıza btc 200 günlük parabolünü bozdu..Hayırlısı artık panik yapıp satmayın aman :)

13. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

Bu süreçte panik yapıp pozisyonunu bozanlar batar gibi sanki

14. seyduna

Zarardan kar diye bir kavram var. Bırak satsın diplerde alır. Ki dip nedir???

15. her_dem

her_dem Süper Üye Süper Üye

ne oldu bilen var mı arkadaşlar. fiyatlar neden bu kadar düştü. daha da düşer mi. alım için fırsat mı yoksa daha da düşmesini beklemek mi lazım

16. seyduna

3_4 gün önce bir kaç alıntı yaptım haber. Çin, gkore den gelen haberler, Amerika'daki jpmo ve diğer 500 myrdolar lık yatırım yönlendiren ceosunun ve dünyanın 3.zengin vatandaşın btc ile ilgili açıklamaları. Anlayacağın pozisyon kapama vakti gelmişti. Şuan herkes elindeki malı basıyor piyasaya dip belli değil. Aldıkları coin leri piyasaya küçük yatırımcıya dağıtalı çok oldu. Elinde varsa istersen sat ama yoksa istersen bekle derim. Ama şunu bil ki en büyükler tavana ve tabana karar verir onlar ne zaman tamam derse düşüş yada yükseliş biter. Her haber bahanedir. Ya da bir bahane yaratırlar.
    http://www.borsagundem.com/haber/bitconi-cakildi/1268708

Son düzenleme: 16 Ocak 2018
  17. seyduna

bu haberler son dönemdeki en olumsuz haberlerdi geçen perşembe atmışım ve ..

18. Btrgs

Btrgs Aktif Üye

nereye girsek kurutuyoz ha
    alın terinden gayrısı yalan bize...

seyduna bunu beğendi.
  19. zerrax

zerrax Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar büyük artışlar öncesi böyle durumlar gayet normal..2 yıldır btc ile uğraşıyorum..şuan BTC 'nin %80 e tamamlandı..Ama piyasada gezen bunun sadece %12 si..Şu anki durumun en büyük nedeni altcoinlerin piyasada oluşturduğu hacim..Unutmamak gerekirki "Borsa sabredenlerle ,sabredemeyenlerin parasının yer değiştirdiği bir sistemdir." Şuanki durumu genel bir temizlik olarak nitelendirebiliriz ve de 7000 veya 30000 dolarları da görürse hiç şaşırmayın..Yatırımlarınızı ona göre yapın..

20. seyduna

sen ne yatırım yapıyorsun nasıl bir pozisyon aldın diyenlere elimde imkb kağıtları var ve yine suriyedeki belirsizlikler birbuçuk gündür belini büktü borsanın. Var mı konuyla ilgili düşüncesi olan? ne yapalım kapatalım mı pozisyonu.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal