Android cep tel önerisi olan var mı?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Şarzı çok giden 3G desteği olan ucuz bir telefon arıyorum. Bu özelliklerde öneriniz var mı arkadaşlar?

Re: Androit cep tel önerisi olan var mı?

hasari' Alıntı:
Şarzı çok giden 3G desteği olan ucuz bir telefon arıyorum. Bu özelliklerde öneriniz var mı arkadaşlar?

selam hasari hocam. bende 5 ay önce htc desire z aldım. cok memnunum. ama şarjı bu tarz telefonların pek uzun gitmez. benim telefon ilk aldığımda her akşam şarj ediyordum. ama öğrendikçe bazı gereksiz özellikleri kapadım bazı ayarlar yaptım. iki güne çıkardım. durum böyle. hepsinin 37 ekran televizyon gibi ekranı var. pili somuruyor. onun dışında tam bir bilgisayar. özellikle android olması google ile tam uyumlu çalışması harika. ben 880TL vermiştim. belki düşmüştür fiyatı. şimdiden hayırlı olsun.

aslında fiyat androidlere göre normal .tek olumsuz tarafı 158 mb dahili hafıza.şu an telefonuma bakıyorum 390mb kullanılan ram var diyor. ayrıca şarj konusunda da tatmin etmeyebilir.

hasari akıllı telefonlar inanılmaz pil tüketiyor. 1500 mah pilli lg gt 540 var şarj taş çatlasa 3 gün gidiyor... Samsungun o modelinin pili 2.5 gün ancak gider.

Ya işte geldiniz NOKİA ve symbian işletim sistemine
Akıllı android=Linux

nokia=symbian yaklaşık olark windows
Ne alaka şimdi.Nokia lar pil ömründe bir numara ,

agahyildiz' Alıntı:
hasari' Alıntı:

selam hasari hocam. bende 5 ay önce htc desire z aldım. cok memnunum. ama şarjı bu tarz telefonların pek uzun gitmez. benim telefon ilk aldığımda her akşam şarj ediyordum. ama öğrendikçe bazı gereksiz özellikleri kapadım bazı ayarlar yaptım. iki güne çıkardım. durum böyle. hepsinin 37 ekran televizyon gibi ekranı var. pili somuruyor. onun dışında tam bir bilgisayar. özellikle android olması google ile tam uyumlu çalışması harika. ben 880TL vermiştim. belki düşmüştür fiyatı. şimdiden hayırlı olsun.
selam dostum. Şu HTC ler güzelde çok para vermek istemiyorum benim için şuan gereksiz olur. :)

fbaltacioglu' Alıntı:
aslında fiyat androidlere göre normal .tek olumsuz tarafı 158 mb dahili hafıza.şu an telefonuma bakıyorum 390mb kullanılan ram var diyor. ayrıca şarj konusunda da tatmin etmeyebilir.
Konuşma süresi 11 saat diyor bir çok telefona göre çok iyi.

cemilelci' Alıntı:
hasari akıllı telefonlar inanılmaz pil tüketiyor. 1500 mah pilli lg gt 540 var şarj taş çatlasa 3 gün gidiyor... Samsungun o modelinin pili 2.5 gün ancak gider.
Dostum bekleme süresi 640 saat diyor ama bilemiyorum.

(Samsung Galaxy Ace S5830 )
Telefonda görüntülü konuşma yokmuş böyle bir telefona görüntülü konuşma eklenmez mi yaaa...

GRİNGO' Alıntı:
Akıllı android=Linux

Emperyalist güçlerin oyunu işte... :D

sadece konuşma amacıyla düşünüyorsanız doğru bakış açısı fakat bu tarz telefonların pilini %60 oranında ekran kullanıyor.Arkadaşa katılıyorum maksimum 2.5 gün gider.

hasari' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
Akıllı android=Linux

Emperyalist güçlerin oyunu işte... :D
E yani
Örneğin oğlum nokia telefona wi-fi modem yazılım yüklemiş.Telefonda internet paketi var.Salona telefonu 3-G olarak ayarlayıp şarda bırakıyor.wi-fi modem özelliğini açıyor.
İki laptop iki odadan wireless_LAN olarak aynı ağdan netteyiz ve dosya indirme hızı saniyede 160 kb bencede gayet yeterli.

hasari' Alıntı:
aabbovvv çok pahalıymış. :eek:

şu telefon güzel bir şeye benziyor fakat bana biraz pahalı geldi. :)
http://www.hepsiburada.com/Liste/samsun ... SAMS5830-B

galaxy ace, 4 gün önce aldım, f/p oranı yüksek bir telefon. android 2.3.3 gingerbead ile geliyor. özellikle beyazı çok şık. kutudan siyah kapakta çıktı. şimdilik bu şekilde kullanıp yakın zamanda root, rom olaylarına gireceğim. malum bilgisayarcı olunca biraz kurcalamak lazım. artık telefon olmaktan öte bu telefonlar tablet+telefon. uygun bir internet paketi almakta şart oldu. evde şimdilik wifi ile idare ediyoruz. eğer alacak olursan, bazı sitelerde ucuzdur ama distribütör garantisi olmayan, paralel ithalat yoluyla gelen ürünlerdir bunlar. hepsiburadadan gelen ürünler distribütör garantilidir. bende ordan aldım ama bugün teknosada aynı fiyata ama %10 wordpuan hediyesi olanını görünce biraz üzüldüm ama ellerinde kalmamış :) hafta sonu kampanyalarından yararlanıp biraz daha ucuza bulunabilir.

xperia dikkatimi çekti çokta inceledim ama bana pahalı geldi.
Galaxy ace de görüntülü konuşma olmayınca beni biraz soğuttu doğrusu...
@share_ hocam şarzı nasıl, iyi gidiyor mu test edebildin mi?

hasari' Alıntı:

üzerindeki şarjını bitirip tam şarj yaptım. 2 tam gün gitti. bu 2 gün içinde çok kere gps uydu bağlantısı, wifi bağlantısı, uygulama indirme gibi telefonun işlemcisini yoran dolayısıyla şarj tüketen uygulamalar var. sadece telefon olarak kullanılırsa 3-4 gün yetebilir ama o zaman akıllı telefon almanın anlamı kalmaz.bekleme süresinin batarya açıldıkça uzayacağını söyleyenler var, şuan 2 gün ortalama kullanımda. ama bilgisayarı bir kenara atıp foruma falan telden girersin 1 gün bile dayanmaz :) diğer akıllı telefon kullanıcılarının şarjlarının ne kadar gittiğini öğrenmek gerek ama akıllı telefonların genelinin şarjının az gittiği söylenmekte

share_' Alıntı:
hasari' Alıntı:

üzerindeki şarjını bitirip tam şarj yaptım. 2 tam gün gitti. bu 2 gün içinde çok kere gps uydu bağlantısı, wifi bağlantısı, uygulama indirme gibi telefonun işlemcisini yoran dolayısıyla şarj tüketen uygulamalar var. sadece telefon olarak kullanılırsa 3-4 gün yetebilir ama o zaman akıllı telefon almanın anlamı kalmaz.bekleme süresinin batarya açıldıkça uzayacağını söyleyenler var, şuan 2 gün ortalama kullanımda. ama bilgisayarı bir kenara atıp foruma falan telden girersin 1 gün bile dayanmaz :) diğer akıllı telefon kullanıcılarının şarjlarının ne kadar gittiğini öğrenmek gerek ama akıllı telefonların genelinin şarjının az gittiği söylenmekte
Anladım hocam sağol.

bende 1 haftadır samsung galaxy ace telefonu inceliyorum....andoid işletim sistemi ve ıphonea benzemesi çok hoş...
görüntülü konuşma daha yeternce hayatımıza girmedi ayrıca...
bende düşünüyorum aslında fiyatı 650tl acaba 500e falan düşermi yakınlarda

memo41' Alıntı:
bende 1 haftadır samsung galaxy ace telefonu inceliyorum....andoid işletim sistemi ve ıphonea benzemesi çok hoş...
görüntülü konuşma daha yeternce hayatımıza girmedi ayrıca...
bende düşünüyorum aslında fiyatı 650tl acaba 500e falan düşermi yakınlarda

galaxy acede 3g var ama veri bağlantısı için, görüntülü görüşme için değil. görüntülü görüşmeyi arka kameradan ücretsiz uygulamalar ile yaparsınız ama karşı tarafında akıllı telefon olması lazım. 500 e sanmıyorum ama çok uzun dönemde belki.

valla ne bileyim 650tl bana pahalı geldi samung galaxy ace için....

memo41' Alıntı:
valla ne bileyim 650tl bana pahalı geldi samung galaxy ace için....

ben galaxy s2 den döndüğüm için pahalı gelmedi :) ama o fiyata görüntü ve özellik olarak alabileceğiniz en iyi telefon. şuan çok satanlarda en tepede yanılmıyorsam. dokunmatiği çok hassas, basmatik değil :) ilk zamanlarda 800 liradan alanlar olmuş teli. aceleniz yoksa biraz bekleyebilirsiniz. s3 çıkacak deniyor belki fiyatları aşağı çeker bu durum. dolar kuruda önemli tabi.

valla samsung galaxy s2 ne o öyle...offfffff...hem kendisi hem fiatı...bunun sonu yok galiba...galaxy ace hoş telefon ama biraz düşmesini bekleyecem..şöyle 600tl falan olursa

samasung galaxy y s5360 fiyatı uygun androidli şık bir telefon ayrıca çok büyükde değil gayet kullanışlı ben aldım kullanıyorum memnunum.şarjı 1.5-2 gün gidiyor tavsiye ederim.

alırken galaxy ace ile bunun arasında kaldım ace ekran olarak daha kaliteli işlemci olarak daha zayıf birde acenin kamerası daha iyi onun dışında aynı sayılır.ama ben büyük telefonları pek sevmediğim için galaxy y tercih ettim boyutları hoş.

fenerligs' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-2-aylik-sifir-ayarinda-galaxy-s-plus-68941718/detay/

Hocam benim telefonum. İstersen anlaşırız.
Hocam bana tuzlu gelir size maliyeti yüksel olmuştur zarar etmeyin.

pckopat11' Alıntı:
hocam bir bak istersen ben de takip ediyorum bu tel hoşuma gitmişti özelllik ve performans çok iyi geldi ve şuan indirime girmiş
http://www.hepsiburada.com/Liste/samsun ... #Gorseller
Bu telefon fena değilmiş. Şuan ellerinde pembe kalmış. Aslında biraz daha uygun bir tel almak istiyorum.
Fiyatları inceledim deneyimli arkadaşlarda bu telefonların şarz sürelerinin kısa olduğunu belirtiyorlar.
Bilemiyorum bu telefon sevdasını erteleyebilirim.

hocam görüntülü konuşma android telefonların büyük kısmında yok.özellikle kısmen ucuz olanlarında.en ucuz görüntülü konuşma olan android telefon htc cha cha.onda da qwerty klavye ve dokunmatik ekran var.bilmem hoşunuza gidermi.vatan bilgisayarda dönem dönem 650 civarına düşüyor.ondan sonra da yine htc salsa var.daha sonrakiler zaten 1000 lira civarında.eğer qwerty klavye seviyorsanız cha cha olabilir.ben sahibinden.com dan 2.el alıyorum birkaç seferdir.yaklaşık 1 ay kullanılmış fiyatı bazen yarı fiyatına telefonlar oluyor.şimdiki kullandığım telefonu da 2 yıl kadar önce sıfır fiyatının yarısına almıştım. 15 günlük faturalı garantiliydi.ben daha çok bunu öneriyorum.tabi güvenilir insanları bulmak kaydıyla.kolay gelsin...

hakand77' Alıntı:
hocam görüntülü konuşma android telefonların büyük kısmında yok.özellikle kısmen ucuz olanlarında.en ucuz görüntülü konuşma olan android telefon htc cha cha.onda da qwerty klavye ve dokunmatik ekran var.bilmem hoşunuza gidermi.vatan bilgisayarda dönem dönem 650 civarına düşüyor.ondan sonra da yine htc salsa var.daha sonrakiler zaten 1000 lira civarında.eğer qwerty klavye seviyorsanız cha cha olabilir.ben sahibinden.com dan 2.el alıyorum birkaç seferdir.yaklaşık 1 ay kullanılmış fiyatı bazen yarı fiyatına telefonlar oluyor.şimdiki kullandığım telefonu da 2 yıl kadar önce sıfır fiyatının yarısına almıştım. 15 günlük faturalı garantiliydi.ben daha çok bunu öneriyorum.tabi güvenilir insanları bulmak kaydıyla.kolay gelsin...
Sağol hocam birde oraya bakalım o zaman.

Bende takipteyim hocam...
5-6 ay önce nokia c5-03 aldım. memnun değilim :( ... Allahtan tekno kask yaptırmıştım... Şimdi bir android deneyimi yaşamak istiyorum..
Bu arada şu nasıl?

Geri