Android cep tel önerisi olan var mı?

Kodla Büyü
Re: Androit cep tel önerisi olan var mı?

Hasari aslında telefonla neyapmak istediğin önemli kardeş . Bir flash player ve adobe air gibi uygulamlar istiyorsan f/p olayı biraz zor . Bende lg gt540 vardı garantiden p503 ile değiştirdiler iki telefonunda pil süresi iyi değil . 1 veya en fazla 1,5 gün ki 3g açtın mı bu baya düşer.Android telefon wifi whatsapp gmail bir kaç programı sürekli çalıştırıyor ve pil konusunda pek iyi değil . Telefon model mi istiyorsun :) ideos x5 al bak işine :)) yeni 2.3 güncellemesi official olarakda cıktı .

gökalp' Alıntı:
Bende takipteyim hocam...
5-6 ay önce nokia c5-03 aldım. memnun değilim :( ... Allahtan tekno kask yaptırmıştım... Şimdi bir android deneyimi yaşamak istiyorum..
Bu arada şu nasıl?
şuan en iyi bu model sanırım.

.Kaf-Kef.' Alıntı:
Hasari aslında telefonla neyapmak istediğin önemli kardeş . Bir flash player ve adobe air gibi uygulamlar istiyorsan f/p olayı biraz zor . Bende lg gt540 vardı garantiden p503 ile değiştirdiler iki telefonunda pil süresi iyi değil . 1 veya en fazla 1,5 gün ki 3g açtın mı bu baya düşer.Android telefon wifi whatsapp gmail bir kaç programı sürekli çalıştırıyor ve pil konusunda pek iyi değil . Telefon model mi istiyorsun :) ideos x5 al bak işine :)) yeni 2.3 güncellemesi official olarakda cıktı .
Seninde yorumunu beklemiyor değildim. :)
Dostum bu modeli sadece turcell mi dağıtıyor başka yerlerde bulunmuyor. Neyseki sahibinden sitesinde satanlar var.
http://www.sahibinden.com/cep-telefonu- ... =price_asc

Hasari kardeş tam bende dokunmatik akıllı telefon bakıyordumki bu syafayı gördüm. Şimdi bende son haberler şöyle.

1.Sony-Ericson Xperia Mini x10 telefonu çok hoşuma gidiyor. Fiyatı 650 TL ama gittigidiyora baktım 330TL'ye olan bile var. Çok az kullanılmış veya dışardan getirtilmiş. Tabi eğer onlardan alacaksan çok dikkat etmen lazım. Mesla aldıktan sonra onay vermeden imei numarasına bakman lazım. Pasaporda kayıt şuanda çok zorlaşmış haberin olsun. Bide orjinalmıdır değilmidir onu anlaman lazım. İlgini çekerse http://www.youtube.com/watch?v=hvyr84cJwkI&feature=fvst

2. Güzel haber Vodafone aylık 5 TL'ye htc veriyor daha yeni faceden arkadaştan duydum daha bakmadım yarın gidip bakmayı düşünüyorum. Bende senini gibi 500-650 TL vermek istemiyorum. Bana bir telefon için çok geliyor nerdeyse bilgisayar fiyatına.

Son olarak Sony-Ericson mini modeli çok hoşuma gitti teknosada görmüştüm. Sağ elime aldım 4 parmağımı birleştirdim uzunluğu 4parmağı geçmedi acayip hoşuma gitti. Ama tam karar vermedim yarın bakcağım.

boss2' Alıntı:
Hasari kardeş tam bende dokunmatik akıllı telefon bakıyordumki bu syafayı gördüm. Şimdi bende son haberler şöyle.

1.Sony-Ericson Xperia Mini x10 telefonu çok hoşuma gidiyor. Fiyatı 650 TL ama gittigidiyora baktım 330TL'ye olan bile var. Çok az kullanılmış veya dışardan getirtilmiş. Tabi eğer onlardan alacaksan çok dikkat etmen lazım. Mesla aldıktan sonra onay vermeden imei numarasına bakman lazım. Pasaporda kayıt şuanda çok zorlaşmış haberin olsun. Bide orjinalmıdır değilmidir onu anlaman lazım. İlgini çekerse http://www.youtube.com/watch?v=hvyr84cJwkI&feature=fvst

2. Güzel haber Vodafone aylık 5 TL'ye htc veriyor daha yeni faceden arkadaştan duydum daha bakmadım yarın gidip bakmayı düşünüyorum. Bende senini gibi 500-650 TL vermek istemiyorum. Bana bir telefon için çok geliyor nerdeyse bilgisayar fiyatına.

Son olarak Sony-Ericson mini modeli çok hoşuma gitti teknosada görmüştüm. Sağ elime aldım 4 parmağımı birleştirdim uzunluğu 4parmağı geçmedi acayip hoşuma gitti. Ama tam karar vermedim yarın bakcağım.
Dostum bu paraya birde kaçak telefon alırsak tümden biteriz. Ben biraz bekleyeceğim sanırım ama siz aldığınız modeli ve kaça aldığınızı buraya yazarsanız sevinirim.
Xperia'ya da baktım sanırım görüntülü konuşması yoktu. Birde şarz süresi çok kısaydı. Açıkçası şarz olayı beni çok düşündürüyor.
Vodafondan da yeni ayrıldım artık Vodafone ile uğraşamam.

hocam gt 540 a öyle kalite bir custom rom çıkardılar ki telefon neredeyse uçacak :) 10 sn de uydu buluyor. Çok hızlı açılıyor. Şarj 2-3 gün civarı, sitelerdeki flash içerikler de açılıyor çok gelişti çook...

Küçük tavsiyelerim...
Android alacak olan hemen root yapacak ki telefonu verimli kullansın... System de yüklü gelen silinemeyen ve ram yiyen uygulamaları teli root yapıp silivereceksin... Bir de Android kullanacaklara tavsiyem Launcher Pro yu Ana Launcher olarak kullanmaları... XDA Developers sitesi Android telefon kullanacaklar için çok güzel bir kaynak site...

.Kaf-Kef.' Alıntı:

cemilelci' Alıntı:
Küçük tavsiyelerim...
Android alacak olan hemen root yapacak ki telefonu verimli kullansın... System de yüklü gelen silinemeyen ve ram yiyen uygulamaları teli root yapıp silivereceksin... Bir de Android kullanacaklara tavsiyem Launcher Pro yu Ana Launcher olarak kullanmaları... XDA Developers sitesi Android telefon kullanacaklar için çok güzel bir kaynak site...
cemil hocam root işlemi yapınca telefondaki bilgiler, rehber, programlar silinir mi? format gibi bişeymidir bu root olayı? yoksa bios update gibi bişey mi?
Ben de LG P503 var. İlk aldığımda anlamadan bişeyler yükledim, rehberim silindi ve turkcell kullanmamama rağmen turkcelle ilgili birçok program eklendi. Silinmiyor, açılışta turkcelin logosu görünüyor. Tekrar güzel bir format istiyorum ama turkcelsiz bir yükleme dosyası bulabilir miyim acaba?

Hasari hocam ne alırsan bende ondan alacağım arada yaz buraya :) 1 kez telefonum çalındı, ablam üniversite mezuniyet hediyesi diye maaşının yarısını verip almıştı, ondan sonra aldığım pahalı bir telefonda açık kalan bir pencereden giren yağmur suyuyla haşat oldu. Şimdi renksiz, görüntüsüz, kamerasız kısaca sadece mesaj atan ve konuşturan 100liralık bir telefonum var şeytan dürtüyor yeni birşey al diye. Bi sefer daha şeytana uyayım ben en iyisi :lol:

Galaxy ace hoşuma gitmiyor değil :)

Tavsiyeler için tşkler arkadaşlar önerilen modeller üstünde yoğunlaştım ama henüz karar vermedim.
@beskaza hocam işte bu telefon dediğimde alacağım aldığım modeli de buraya yazarım.

Hasari hocam Merhaba. Ben geçenlerde eşime Samsung Galaxy S5670 Fit aldım. Çok memnunuz. Normal fiyatı 650 civarında ama Gittigidiyor'da bir telefoncudan 430 TL'ye aldık. Telefon yurtdışı kayıtlı ve orjinal kutusu yok. Başka da bir kusuru yok. Gayet şık, tıkır tıkır çalışıyor. Kapanma sorununa garanti veriyorlar, zaten adamın telefonu, işyeri adresi de var bir sıkıntı olursa. Anneme de yurtdışı kayıtlı bir telefon almıştım, hiç sorun çıkmadı. Tavsiye ederim bu şekilde telefonları. Fiyatları bayağı bir uygun oluyor. " http://profil.gittigidiyor.com/hizli-gonderi " Adama mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. Bu arada sanırım Ali Döşlü ile tanışıyorsunuz, benim 4 yıllık ev arkadaşımdır kendisi:)

Hocam root işlemi yapınca telefonun sistem dosyalarına müdahale edebiliyorsun. Tek işlevi bu. Androidlerde aslında telefon rehberi, mesajlaşma vs de birer uygulamadır. Root olunca artık sistemde yüklü uygulamalara müdahale edebilirsin. İstersen rehber uygulamasını silebilirsin mesela... Şöyle söyleyeyim genelde calendar diye bir uygulama yüklü oluyor ve sürekli 4-5 mb ram yiyor. Haliyle telefonun pili çabuk tükeniyor. Calendar da sistemde yüklü olduğundan ne silebiliyorsun ne de durdurabiliyorsun. Root olursan rootuninstaller diye bir uygulama var istediğin uygulamayı dondurabiliyorsun veya kaldırabiliyorsun, sistem veya sonradan yükleme fark etmez... Böylelikle telefon optimize edilmiş oluyor. Bende gt 540 var LG memo ve calendar diye iki uygulama sistemde yüklü gelmişti. İkisi sürekli 10 mb ram yüyordu. İkisini de dondurdum.

mystreous' Alıntı:
cemilelci' Alıntı:
Küçük tavsiyelerim...
cemil hocam root işlemi yapınca telefondaki bilgiler, rehber, programlar silinir mi? format gibi bişeymidir bu root olayı? yoksa bios update gibi bişey mi?
Ben de LG P503 var. İlk aldığımda anlamadan bişeyler yükledim, rehberim silindi ve turkcell kullanmamama rağmen turkcelle ilgili birçok program eklendi. Silinmiyor, açılışta turkcelin logosu görünüyor. Tekrar güzel bir format istiyorum ama turkcelsiz bir yükleme dosyası bulabilir miyim acaba?

mystreous' Alıntı:
Tekrar güzel bir format istiyorum ama turkcelsiz bir yükleme dosyası bulabilir miyim acaba?

Ben custom rom kullanıyorum. Sizdeki telefona da mutlaka custom rom çıkartmışlardır. Lg yazılım güncellemesinde iyi değil. Gt 540 normalde android 1.6 ydı.

teion' Alıntı:
Hasari hocam Merhaba. Ben geçenlerde eşime Samsung Galaxy S5670 Fit aldım. Çok memnunuz. Normal fiyatı 650 civarında ama Gittigidiyor'da bir telefoncudan 430 TL'ye aldık. Telefon yurtdışı kayıtlı ve orjinal kutusu yok. Başka da bir kusuru yok. Gayet şık, tıkır tıkır çalışıyor. Kapanma sorununa garanti veriyorlar, zaten adamın telefonu, işyeri adresi de var bir sıkıntı olursa. Anneme de yurtdışı kayıtlı bir telefon almıştım, hiç sorun çıkmadı. Tavsiye ederim bu şekilde telefonları. Fiyatları bayağı bir uygun oluyor. " http://profil.gittigidiyor.com/hizli-gonderi " Adama mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. Bu arada sanırım Ali Döşlü ile tanışıyorsunuz, benim 4 yıllık ev arkadaşımdır kendisi:)
Telefonun şuan ki değeri 550 TL civarıymış önerdiğin profile baktım şuan satışta ürünü yokmuş. Aslında böyle telefonlar hiç güvenmiyorum ama bakalım...
Ali kardeşim yakın dostumdur. Her aradığımda vay kardeşim nerelerdesin hiç aramıyorsun der ama asıl aramayan kendisidir. :D

cemilelci' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
Tekrar güzel bir format istiyorum ama turkcelsiz bir yükleme dosyası bulabilir miyim acaba?

Ben custom rom kullanıyorum. Sizdeki telefona da mutlaka custom rom çıkartmışlardır. Lg yazılım güncellemesinde iyi değil. Gt 540 normalde android 1.6 ydı.

gt540 güzel bir telefon custum rom konusunda belki o kadar çok rom olan bi telefon yok hatta 2 güne bir cıktığı günler oldu. Ama destek sıfır artık o room bu rom denemekten bana gına gelmiştir. .Zaten anakart yandı :D sonunda . p 503 ile değişim oldu hocam p503 avrupada p500 olarak satılıyor ve 2.3.3 romanya 20g diye romu yükleme fırsatınız var ama ben memnun kalmadım turkcell roma döndüm . SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse programı ile rootladım teleefonu ve rootuninstalleer ile turkcell ıvır zıvırları sildim . Bence arada cok performans farkı yok sonuca arm 600 mhz işlemci.

Ben de android arayışındayım ama marka konusunda kararım samsung olacağı için seçeneklerim;
Samsung Galaxy Ace , Samsung Galaxy Gio , Samsung Galaxy Y üçlüsünden birisi olur diye düşünüyorum. En ağır basan şekil olarak iphone'u anımsatan ve seviye olarak daha yukarıda kalan ACE olur diye düşünüyorum... Size de onu tavsiye edebilirim. Ace kullanıcısı fazla olduğu için ilerleyen zamanlarda rom çıkartılması bakımından firma üzerinde baskı kurmaya yarar diye düşünüyorum....

hocam nolursa olsun vereceğiniz paranın değmesi lazım bence.bende birkaç aya kadar telefonumu değiştireceğim.galaxy ace gerçekten güzel telefon.ancak görüntülü konuşma olmaması çok saçam olmuş.malum 5-6 yıl önce çıkan telefonlarda bile var.tabi benim gibi öncelikleriniz arasında değilse sorun yok.ama 650 lira civarı o telefona vereceksem 100 lira daha koyar htc salsa alırdım ki düşündüğüm modellerden bir tanesi.ama bu kadar parayı vereceksek iyi araştırmak lazım derim.şarj konusu benzer zaten.birbirlerine göre çok farkları yok.ortalama 1,5-2 gün ancak gider.bu da o ekran boyutlarına ve uygulamalara göre normal bence...

schumix' Alıntı:
Ben de android arayışındayım ama marka konusunda kararım samsung olacağı için seçeneklerim;
Samsung Galaxy Ace , Samsung Galaxy Gio , Samsung Galaxy Y üçlüsünden birisi olur diye düşünüyorum. En ağır basan şekil olarak iphone'u anımsatan ve seviye olarak daha yukarıda kalan ACE olur diye düşünüyorum... Size de onu tavsiye edebilirim. Ace kullanıcısı fazla olduğu için ilerleyen zamanlarda rom çıkartılması bakımından firma üzerinde baskı kurmaya yarar diye düşünüyorum....
Bende lacağım. Ancak samsunga hiç bulaşmayın derim hocam ses berbat. Kullandığım ve gördüğüm her samsungda ya donma sorunu var yada ses problemi var.

technolog' Alıntı:
schumix' Alıntı:
Bende lacağım. Ancak samsunga hiç bulaşmayın derim hocam ses berbat. Kullandığım ve gördüğüm her samsungda ya donma sorunu var yada ses problemi var.

Hocam 2 yıldır Samsung Star kullanıyorum , herhangi bir sorun yaşamadığım için Samsung dan devam etmeyi düşünüyorum... Bu söylediğiniz problemleri hiç yaşamadım. Teknoloji şans işi belki bana denk gelmemiştir bilmiyorum... Ama Ace denedim , kullanan arkadaşlarım var dokunmatk, ekran kalitesi ve hızı beni tatmin etti... Ayrıca teknik servisleri de çok yaygın ve kaliteli, nokia'dan sonra en yaygın servis ağına sahip. Nokia tercih etmeyeceğim için tercihim samsung olur...

Dediğim gibi galaxy serisi arasında kalmıştım ama vermişken 50-100 fazla verip kalitelisini almak gerek...

schumix' Alıntı:
technolog' Alıntı:
schumix' Alıntı:

Hocam 2 yıldır Samsung Star kullanıyorum , herhangi bir sorun yaşamadığım için Samsung dan devam etmeyi düşünüyorum... Bu söylediğiniz problemleri hiç yaşamadım. Teknoloji şans işi belki bana denk gelmemiştir bilmiyorum... Ama Ace denedim , kullanan arkadaşlarım var dokunmatk, ekran kalitesi ve hızı beni tatmin etti... Ayrıca teknik servisleri de çok yaygın ve kaliteli, nokia'dan sonra en yaygın servis ağına sahip. Nokia tercih etmeyeceğim için tercihim samsung olur...

Dediğim gibi galaxy serisi arasında kalmıştım ama vermişken 50-100 fazla verip kalitelisini almak gerek...
Hepsiburadadan almıştım samsungu. Sıfır telefonu servis haşat etti. Benden söylemesi samsungda ses sorununu defalarca yaşayıp tövbe ettim. Size denk gelmemiş olmasına sevindim kendi adıma.
Şu an HTC veya Sony ericon düşünüp Hasari hocamın ve diğer arkadaşların seçimlerini yamasını bekliyorum. :) Aslında küçük bir kamera(Kaza bela durumunda) ses kalitesi ve uzuuuuu satj süresi bana yeter.

şuan kullanıdığım telefon şu üç senedir başına gelmeyen kalmadı ama tıkır tıkır çalışıyor. Şarzı da hala bir hafta gidiyor. Yeni alacağım telefonlar beni bu konuda tatmin etmeyecektir bundan korkuyorum.

Ekli dosyalar

• SAMSUNG-B130-00.jpg
    SAMSUNG-B130-00.jpg
    33.2 KB · Görüntüleme: 768

Androidli telefon alacaksanız demektir ki telefondan internet kullancaksınız. O zaman arkadaşlar şarj olayını çok takmayın bence. usb'den şarj oluyor zaten bu telefonlar, şarj girişleri artık standart oldu adaptör bulma sorunu da yok, zaten şarj süreleri de kısa.
Arka planda veri alan uygulamalarınız mutlaka olacaktır 1-1,5 gün şarj ancak dayanır.
En dikkat edilecek konu da firma official güncellemeleri zamanında çıkarıyor mu , en çokta buna dikkat edilmeli.

samsung 5830 şu an ideal görünüyor, 800mhz işlemci var, led flash var fotoda güzel ama kamerası o kadar kaliteli değil, 3.5 ekran var abartacak kadar kaliteli değil ama kötü de değil, @Kaf-Kef kadar kurcalamazsanız eğer hayrını görürsünüz :) Arkadaşa aldık mutlu mesud kullanıyor.

İnternet kullanmayacağım diyorsanız zaten androide gerek yok, nokia ile devam.
Kıyaslamalar için bir bakın derim http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilasti ... -Nokia-603

Bende http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/vodafone-945.php kullanıyorum ama artık kesmiyor :) Önümüz ya tablet yada S2.

the_korsan' Alıntı:
Androidli telefon alacaksanız demektir ki telefondan internet kullancaksınız. O zaman arkadaşlar şarj olayını çok takmayın bence. usb'den şarj oluyor zaten bu telefonlar, şarj girişleri artık standart oldu adaptör bulma sorunu da yok, zaten şarj süreleri de kısa.
Arka planda veri alan uygulamalarınız mutlaka olacaktır 1-1,5 gün şarj ancak dayanır.
En dikkat edilecek konu da firma official güncellemeleri zamanında çıkarıyor mu , en çokta buna dikkat edilmeli.

samsung 5830 şu an ideal görünüyor, 800mhz işlemci var, led flash var fotoda güzel ama kamerası o kadar kaliteli değil, 3.5 ekran var abartacak kadar kaliteli değil ama kötü de değil, @Kaf-Kef kadar kurcalamazsanız eğer hayrını görürsünüz :) Arkadaşa aldık mutlu mesud kullanıyor.

İnternet kullanmayacağım diyorsanız zaten androide gerek yok, nokia ile devam.
Kıyaslamalar için bir bakın derim http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilasti ... -Nokia-603

Bende http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/vodafone-945.php kullanıyorum ama artık kesmiyor :) Önümüz ya tablet yada S2.
Hocam samsung demede ne dersen de yeminim var :D
Hasari hala karar veremedi sanırım.

tamer hocam siz htc'ye geçin, samsung'u hasariya alalım, hasari şanslıdır iyisi çıkar :)

the_korsan' Alıntı:
tamer hocam siz htc'ye geçin, samsung'u hasariya alalım, hasari şanslıdır iyisi çıkar :)
Oturup ağlar walla benden söylemesi. :mrgreen: Ben tavsiye etmem gerisi kişinin tasarrufudur.
Htc düşünüyorum ama Şarjdan o kadar bıktım ki bir hafta falan gitse diyorum ama bu tür telefonlarda mümkün değil.
Şu an elime blackberry touch var halini görseniz içler acısı. Yere düşmekten sarj olmaktan nerdeyse infilak edecek kendi kendine.
Sarjı uzun giden şık bir telefon arıyorum bir haftadır bakalım bulabilecekmiyim.
Hasariyi bekliyorum samsung hariç ne alırsa birinci önceliğim olur walla. :)
Bu arada telefoncu bir arkadaş ericsson için ses kalitesi çok güzel ve sarjı uzun gidiyor dedi.

hocam diğer özelliklerini övmüyorum sadece 3g+ özelliği yeter istediğim yerde internete girebiliyorum 330tl gibi

Ekli dosyalar

• ded3b774.jpg
    ded3b774.jpg
    19.9 KB · Görüntüleme: 764

HTC ler güzel denk gelirse alınabilir. Nokia önceliğim yok hatta Nokialara hiç bakmadığımı söyleyebilirim. Samsungların tasarımları hoşuma gidiyor. Sony-Ericsson Xperia lar güzel. Bir çok güzel telefon var ama bana adroidli telefonlar çok pahalı geliyor.
Bu kadar paraya yazık diyorum. Fiyatı düşen bir ürün bakacağım biraz beklemekte fayda var. Ya da android olmasını es geçip uygun bir telefon alacağız. :)

samsung 5620 monte ile pdf okuyabiliyorum word excel uygulaması var mı

Androidlerin bir çoğunda görüntülü konuşma yok. Buna anlam verebilen var mı?

hocam ne düşünüyorsun al bi iphone kurtul işte :)

Geri