Atama isteyen öğretmene:"O oy senin olsun"

Kodla Büyü

andariel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ATAMA İSTEYEN ÖĞRETMENE: O OY SENİN OLSUN

Başbakan, yanındaki bakanlarla tesisin açılış kurdelesini keserken kalabalık arasında atanamayan öğretmen olduğu öne sürülen bir kişi "Şubatta atama bekliyoruz" diye bağırdı. Bunun üzerine Başbakan, "Kusura bakmayın. Biz bir şey söylediysek olur. Ne söylediysek o olur. Başkası olmaz" yanıtını verdi. Aynı kişinin "Size oy yok" demesi üzerine Başbakan, "Sağol, o oy senin olsun. Biz öyle spekülasyonlara girmeyiz. Al onu kendine sakla. Tamam kendine sakla. Gereken yere ver. Bize kimin oy vereceği belli" dedi. Polisler kimliği açıklanmayan protestocu öğretmen ile yanındaki bir kişiyi, kalabalık arasında gözaltına alıp götürdü.

http://haber.mynet.com/onumuzu-kesmeye- ... -politika/

yakışır kasımpaşa lı padişahımıza, senin neyine atama hakkı istemek!

Senede 50 bin öğretmen alınıyor daha ne olsun. En fazla kadro öğretmenliğe veriliyor. Bu sayılar çok iyi sayılar. Planlama olsaydı mevcut öğretmen açığı kalmazdı. Geldiğim okuldan biliyorum sene 2008 de okulda 8 öğretmen açığı varken 2011 de 3 öğretmen fazlalığı ortaya çıkmıştı. Bu kadar öğretmeni alıp nereye yerleştirecekler. Kızdığım nokta bu kadar eğitim fakültesi neden açılıyor!

genzo' Alıntı:
Senede 50 bin öğretmen alınıyor daha ne olsun. En fazla kadro öğretmenliğe veriliyor. Bu sayılar çok iyi sayılar. Planlama olsaydı mevcut öğretmen açığı kalmazdı. Geldiğim okuldan biliyorum sene 2008 de okulda 8 öğretmen açığı varken 2011 de 3 öğretmen fazlalığı ortaya çıkmıştı. Bu kadar öğretmeni alıp nereye yerleştirecekler. Kızdığım nokta bu kadar eğitim fakültesi neden açılıyor!
Eleştirmek için sormuyorum hocam yanlış anlamayın sadece merakımdan. Binbir emek ve güçlükle üniversitenizi bitirip senelerce atama bekleyen ve atanamayan öğretmen siz olsaydınız nasıl düşünürdünüz acaba :?:

haksızlık oluyor diye yılda tek atama (ağustos döneminde) yönetmelik çıktı.. o günden beri hiç uygulanmadı. şubatta atama isteyen, daha önce adamlar alım yok demesine rağmen bunu yapması yanlış.. senin oyun senin olsun ......yerleştir demesi toptan yanlış.. levent kırca ile fatih altaylının atışması gibi olmuş.. bu yüzden bu haberi sanki hiç olmamış gibi düşünebiliriz.

bu kadar atama bekleyen kişiyi birden alamayacağız demeleri normal. Bir yılda 250bin öğretmen ataması yapılması imkansız gibi birşey. Yani önümüzdeki yıla muhakkak aktarılacak bu problem. Peki on yıldan beri niçin bu kadar öğretmen adayı mezun ediliyor? Hiç bakılmıyor mu bizim şu kadar öğretmen ihtiyacımız olacak, o zaman bu kadar öğretmenlik bölümüne öğrenci alalım diye.

genzo' Alıntı:
hocam iyi diyorsun da, ülkenin her yerinde öğretmen fazlalığı mı var zannediyorsun. doğuda güneydoğuda bir sürü açık var. ayrıca son 10 yılda kaç bin öğretmen alınmış(sözleşme kadroya geçirme oyununa takılmayarak gerçek rakamlarla), kaç bin emekli olmuş. bildiğim kadarıyla 60 bini geçmiyor fazladan alınan. emekli olanın yerine öğretmen almak gerekiyor tabi de bunda övünülecek bişey yok. ben atandım, eşim atandı(6. senede). bu stresi, ertelenmiş planları, evdeki huzursuzluğu ve aileye yansımalarını çok iyi biliyorum. herkes bir kere geliyor üç günlük dünyaya, zehir etmeye gerek yok.

10 yılda neler değişmiş. Mekan ve kişi aynı ama sözler çok farklı.
Başbakan 2002 yılında Gaziantep’te: “Yahu bir sürü bölüm öğretmenimiz boşta geziyor. Resim öğretmeni matematiğe, Müzik öğretmeni Beden Eğitimi dersine giriyor niye öğretmen ihtiyacı var. Ama bakın ki işe bunlar bir de sınavla öğretmen alıyor. O zaman niye okutuyorsun bu öğrencileri yazık değil mi?! Öğretmen almıyorum de. Bu evlatlarım okumasın boşuna. Ama biz iktidar olunca inşallah boşta öğretmen adayı olmayacak.
http://www.kamudanhaber.com/atanamayan- ... e,782.html

Tüm mezunları atamaları mümkün olmayabilir ama 2003 ten itibaren eğitim fakültelerinin kontenjanları, mezun sayısı ve ihtiyaçlar göz önüne alınarak baştan düzenlenseydi bugün böyle bir sorun olmayacaktı. Her ile bir üniversite kurmak akademik personel olabilen as sayıda şanslı kişi dışında işşsiz sayısını katlamaktan başka işe yaramadı.

Allah cc atanamayan arkadaşlara sabır versin. Öğretmenlik bitiren herkes öğretmen olur inşallah. Allah cc kimseyi işsiz güçsüz bırakmasın. Ben de çok bekledim atanmak için çok sıkıntılı günlerdi. Fakat gerçekler de ortada bu kadar kişinin atanması çok zor.
Öğretmen açığı azaldı son beş seneye göre. Ben doğudan geldim. Bulunduğum ilçede öğretmen açığı varken sonra azalıp öğretmen fazlalığı oluştu. Gözlemlerim bu. Ama büyükşehirlerdeki durumu pek bilmiyorum.

benim şaşırdığım o öğretmeni daha kafir ilan eden olmamış forumda hayret yani şak şakçılar olurdu bu tür konularda ne olursa olsun kendi fikirlerini savunurlardı haydi yine başlayın o atanamayan arkadasın yerine kendinizi koymadan sallayın idamını isteyin onun meydan sizin

fahrican' Alıntı:
10 yılda neler değişmiş. Mekan ve kişi aynı ama sözler çok farklı.
Başbakan 2002 yılında Gaziantep’te: “Yahu bir sürü bölüm öğretmenimiz boşta geziyor. Resim öğretmeni matematiğe, Müzik öğretmeni Beden Eğitimi dersine giriyor niye öğretmen ihtiyacı var. Ama bakın ki işe bunlar bir de sınavla öğretmen alıyor. O zaman niye okutuyorsun bu öğrencileri yazık değil mi?! Öğretmen almıyorum de. Bu evlatlarım okumasın boşuna. Ama biz iktidar olunca inşallah boşta öğretmen adayı olmayacak.
http://www.kamudanhaber.com/atanamayan- ... e,782.html

Tüm mezunları atamaları mümkün olmayabilir ama 2003 ten itibaren eğitim fakültelerinin kontenjanları, mezun sayısı ve ihtiyaçlar göz önüne alınarak baştan düzenlenseydi bugün böyle bir sorun olmayacaktı. Her ile bir üniversite kurmak akademik personel olabilen as sayıda şanslı kişi dışında işşsiz sayısını katlamaktan başka işe yaramadı.

Gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı tayyibin.

Bize az bile, öğretmen atanmasın hatta biz görevdekilierinde maaşı düşürülsün. Başbakanın oy beklediği kesim belli atanan öğretmenler. Nasılsa bizim tuzumuz kuru, şükredip veririz. Yılda 30.000 alınır, sonra onlarda herşeyi unutup oy vermeye başlarlar. Ohhh altta kalanın canı çıksın. Ama daha duuuuuuur, bize az bile bunlar...

Sizinki sadece muhalefet. evet bende muhalefet ediyorum yeri geldiğinde ama sizinki olur olmaz herşeye muhalefet.

Keşke herkes her eğitim fakültesini bitiren hemen atanabilse ama konu bu değil. konu şubat ataması. Şubat ataması tamamen mantıksız. şubatta öğretmen gidiyor. yerine giren ücretlini görevine son veriliyor, yada verilecek derslere giren öğretmen değişiyor. çocuğun adaptasyonu , yeni bir öğretmenin kış ortasındaki öğretmenliğe alışma adabtasyonu daha bir çok kriter. Tek atama olsun ağustosta olsun ve düzenli olsun. ortada bir khk var ona rağmen geçen şubatta atama yaptılar tükürdüklerini yalayıp o yüzden atanamayan arkadaşlarda haklı olarak isyan ediyor. ama yapılmasın ve bundan sonra düzenli olsun. geçen şubatta atama yaptıkları için bu şubatta eş durumu yapmaları gerekir ama. stajyerliği kalkan arkadaşlara 1 dönem daha ailelerinden ayrı bırakıp eziyet etmek zulümdür.

uysalhalil33' Alıntı:
benim şaşırdığım o öğretmeni daha kafir ilan eden olmamış forumda hayret yani şak şakçılar olurdu bu tür konularda ne olursa olsun kendi fikirlerini savunurlardı haydi yine başlayın o atanamayan arkadasın yerine kendinizi koymadan sallayın idamını isteyin onun meydan sizin

forumu sık sık takip ediyorum. sizin muhalefetliğiniz olsun olmasın kimse bu forumda kafir ilan edilmedi. aksine dini hassasiyetleri olan arkadaşlar daha ılımlı, dine zıt olan insanlar daha isyankardı. ben hiç rastlamadım bir tane konu varmı kafir ilan edilen söyleyinde bende bileyim.

bir şeyin değeri sayısının azlığından ileri gelir. adamlar herşeyi mahvettikleri gibi üniversiteleride mahvettiler. üniversite demek bilimsel araştırma ve gelişim yapılan yer demektir. her şehire ün. açmakla övünüyorlar ya çok komikler. açtıkları kurumların liseden hiçbir farkı yok. hiçbir istihdam planı yapılmadan açılan bu kurumlar sayesinde ortalık 25 yaşına gelmiş, elinde hiçbir zanaatı olmayan, olsada bu ülkede istihdamı olmayan insanlarla doldu. ha şöyle istihdam edilenlerde öncelikler değişti. belli cemaatlere üye ol, ne bildiğin önemli değil.
tüm türkiyeyi kucaklıyoruz diyen birinin, bize kimlerin oy verdiği belli demesi garip, ha bide şunu söyleyeyim aynı mitingde malum şahsın diğer partileri sadece belli kesimlerin partisi olmakla suçladığınıda biliniz.

5-6yıl sonra ülkede üniversite mezunu işsiz sayımızı görün..mesele üniversite açmak değil yeğen bunları nasıl iş hayatına entegre edeceğiz...
ha bu arada öğretmen adayı arkadaş hakkını istemiş

şu an kayserinin göbeğinde bir sürü amcam merkezde görev yapıyor.Emekli olmuyorlar.Kitapçıda,bizim apartmanda konuşuyorum merkezde 22 senedir çalışıyorlar.Bu insanlara eğer yol verilirse iyi olmaz mı?Durumları iyi zevk icabı öğretmenlik yapıyorlar bizde 3 senedir sabah 5 akşam 18.Bu gidişle 3 sene daha köye gideceğim herhalde

emekli olacaklara iyi şartlar sağlansın yer açılır.Bana da 15 seneyi doldurunca erken emekli olma hakkı verilsin ben de yer açayım yeni kardeşlerime.

Geri