Atama isteyen öğretmene:"O oy senin olsun"

Kodla Büyü
ergensoft' Alıntı:
Ya şöyle bir kanun mu var üniversite açtık mezunlarına iş vereceğiz diye. Yapmayın Allah aşkına her şey devlet değil.. Çıraklık yap, çobanlık yap , çiftçilik yap ama bilinçli yap. Okumuş insan illada devlette mi çalışacak.. kendini geliştir özel kurumda çalış kendi işini yap.. En azından çocuklarını bilinçli yetiştir. Üniversite bir şehrin ekonomisine katkıdır. Milletin geleceğine katkıdır.Okuyun.. okumadan boşta gezmektense okuyun boşta gezin...

bu yazdıklarım şakaydı falan deyin de girdiğim şoktan çıkabileyim.

Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi diyen manken gibi oldu. :lol:

akp ye oy verenler, sanırım inatla bu partinin alternatifi yok savunmasıyla oy vermeye devam edecekler

bu protestoyu yapan kişinin atanmış bir öğretmen olduğunu ifade etmiş Şamil Tayyar ! Buyrun burdan yakın. Bence buradaki protestodan çok provakasyona kokuyor !

ergensoft' Alıntı:
Ya şöyle bir kanun mu var üniversite açtık mezunlarına iş vereceğiz diye. Yapmayın Allah aşkına her şey devlet değil.. Çıraklık yap, çobanlık yap , çiftçilik yap ama bilinçli yap. Okumuş insan illada devlette mi çalışacak.. kendini geliştir özel kurumda çalış kendi işini yap.. En azından çocuklarını bilinçli yetiştir. Üniversite bir şehrin ekonomisine katkıdır. Milletin geleceğine katkıdır.Okuyun.. okumadan boşta gezmektense okuyun boşta gezin...
anlıyoruzki okumamışıda devlette iş buluyor...

Arkadaşlar zaten adamlar kömür yardımı ,yeşil kart sakat yardımı, çiftçiye dağıtılan destekleme adı altındaki yardımlar,beyaz eşya yardım....bunlarla zaten %50 ulaşıyorlar yapacak birşey yok tabi istediği lafı eder
padişahım sen çok yaşa

hafta sonu sınav görevi vardı çıkışta verilen ücretlerin lisetesini gördüm
polis:60 tl
hizmetli 60:tl
Müdür:42
Müdür yardımcısı 42
öğretmen 42
herhangi bi sınavın yürümesi için en büyük sorumluluk sahibi öğretmen ama en az ücreti alan yine Öğretmene verilen değer açısından küçük bi örnek gerisini siz hesap edin...

volkankey' Alıntı:
bugün atanamayan bir öğretmen, başbakana; "bir daha size oy-moy yok" deyince, başbakanlık korumaları ve polisler tarafından gözaltına alınmış...

‘hadi bir takla atta görelim gerçekten sevinmiş misin beni gördüğüne’

(idris naim şahin/taziye çadırı önünde bir vatandaşa)

‘bekarlık, nükleer santrallerden daha tehlikeli’

(taner yıldız/tsunami sonrası nükleer santraller konusunda açıklama yaparken)

‘potansiyelimizi görmek istediğimiz için dışarıdan yardım istemedik’

(beşir atalay/van depremi sonrası açıklama yapıyor)

’28 cenazenin 20′sinde yanık ve ezilme yok, acı çekmediklerini ve fizik olarak da güzel öldüklerini rahatlıkla söyleyebilirim’

(ömer dinçer/zonguldak maden ocağı patlamasında hayatını kaybeden 28 işçi için açıklama yapıyor)

‘et fiyatları refahtan dolayı yüksek’

(mehdi eker/et zamlarını değerlendirirken)

‘flört fuhuştur, feminizm sapıklıktır’

(cemil çiçek/gençlik, aile ve kadınlarla ilgili görüşlerini açıklarken)

‘türkiye’de kullanılan internet pahalı değil’

(binali yıldırım/internet fiyatlarının fazlalığı iddialarına karşı açıklama yaparken)

‘zamlar halkın sağlığı için’

(bülent arınç/zamlardan sonra gelen tepkilere cevaben)

‘bunlar zam değil, güncelleme’

(mehmet şimşek/sigara zamlarından sonra açıklama yaparken)

‘obezlere şişko denilsin’

(recep akdağ/aklınca milleti uyandırmaya çalışırken)

‘koskoca sarayda oturuyorsunuz, hiç gel dediğiniz yok’

(idris naim şahin/deprem çadırları ziyaretinde)

‘iletişim fakültesinden mezun olan herkes gazeteci mi oluyor’

(ömer dinçer/eğitim fakültesi mezunlarının atama istemeleri üzerine)

kısaca, ‘bekleme yapmayın sayın öğretmenler, öğretmenlik okudunuz diye inadım inat, illa öğretmen olacağım diye tutturmayın, devleti zora sokmayın.. gidin manav olun, ne alırsan bir milyoncu açın, hiçbirini yapamıyorsanız gidin bir şekilde bakan olun.. sanıyorum bakan olmanın tek bir şartı var, o da vasıfsız olmak…

görüldüğü gibi !

birileri vermiş oy ...

yapacak bir şey yok !

saçmalama hakkını millet iradesiyle elde etti bu insanlar…

nasıl insanlar tarafından yönetilmek istiyorsak,

ve fikrimiz zikrimiz kime yakınsa onu seçer, başa getiririz…

buyurun sizin fikriniz de zikriniz de yukarıda örneklerde…

══════════════════════
Mehmet Tanrıverdi

:++: :++:
Aslında bunun gibi çok örnek var daha mesela geçenlerde bir bakanımız da kendisine heyecandan müdürüm diyen genç ve tecrübesiz bir meslektaşımıza "Sen bu kafayla anca öğretmen olursun zaten "demişti.
Ne kadar aşağılayıcı bir üsluptu.

Bu ülkede ayaklar baş başlar da ayak olmuş malesef yapacak bişey yok.

Bence atanamayan 250.000 öğretmen silahlanıp dağa çıksa, daha çok muhatap bulur, ilgi alaka görür ve belki bir gün istekleri gerçekleşir.

Erdoğan'ı kızdıran kişi bakın kim çıktı

Gaziantep 3’üncü Organize Sanayi Bölgesi’ndeki açılış sırasında kalabalık arasında bulunan 30 yaşlarında bir kişi "Öğretmenler Şubat’ta atama bekliyor" diye bağırdı. Bunu duyan Başbakan Erdoğan, "Kusura bakmayın. Ne söylediysek o olur, başkası olmaz" diye cevap verince aynı kişi, "Atama yoksa oy da yok" diye devam etti. Başbakan bu sözlere karşılık "Sağol o oy senin olsun. Biz böyle spekülasyonlara gelmeyiz. Al oyunu kendine sakla tamam. Sen vermen gereken yere ver. Bize kimin oy vereceği belli, bak burada görüyorsun. Sen kendine sakla" dedi. Bu diyaloğun ardından söz konusu şahıs polislerce salondan çıkarılarak gözaltına alındı.

Yaklaşık 2 saat süreyle gözaltında tutulan ve adı açıklanmayan kişinin bir devlet okulunda öğretmen olduğu eşinin ise atama beklediği, Başbakan’dan o nedenle atama isteğinde bulunduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan kişinin sorgusunun ardından, Cumhuriyet Savcısı tarafından suç unsuru oluşmadığı için resmi gözaltı işlemi yapılmadan serbest bırakıldığı bildirildi.

ŞAMİL TAYYAR TWITTER’DAN YAZDI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da Twitter hesabından gözaltına alınan kişinin öğretmen olduğunu doğrularken, "Başbakana ’atama istiyoruz yoksa sana oy yok’ diyen zat atanmış öğretmen çıktı, yani memur... Bir yakını varmış...Bazıları zat ifadesine takmış! Zat, kişi demek. Öğretmen başbakana posta koyacak, sen kişi bile diyemeyeceksin! Bu ne bağnazlıktır ya?" diye yazdı.

DHA

Müslüman ülkeleri demokrasi ve seçim için ölüyor;Erdoğan demokrasi değil de monarşik(saltanat sistemi).
Kabahat erdoğanın değil oy verip te %50 oy almasıdır.Bende olsam o kişiye daha ağır laflar ederdim.

herohamster' Alıntı:
ergensoft' Alıntı:
anlıyoruzki okumamışıda devlette iş buluyor...

Herkesi okutalım devlete dairesinde işe koyalım diye 12 yıla çıkarıldı, her ile üniversite açıldı.. .. Bütün bu yoruma karşı cevaplar yazanlar bumu yani sizlerin düşüncesi.. Okuduk devlet iş vermek, kadro vermek zorunda mantığımı.. Sizlere de ben pes diyorum yani.. Millet okusun daha çok insan üniversite bitirsin.. Yaptığı işi bilinçli yapsın.... Sizde durumun farkısındasınız ama herşeye muhalefet mantığı devrede....

volkankey' Alıntı:
bugün atanamayan bir öğretmen, başbakana; "bir daha size oy-moy yok" deyince, başbakanlık korumaları ve polisler tarafından gözaltına alınmış...

‘hadi bir takla atta görelim gerçekten sevinmiş misin beni gördüğüne’

(idris naim şahin/taziye çadırı önünde bir vatandaşa)

‘bekarlık, nükleer santrallerden daha tehlikeli’

(taner yıldız/tsunami sonrası nükleer santraller konusunda açıklama yaparken)

‘potansiyelimizi görmek istediğimiz için dışarıdan yardım istemedik’

(beşir atalay/van depremi sonrası açıklama yapıyor)

’28 cenazenin 20′sinde yanık ve ezilme yok, acı çekmediklerini ve fizik olarak da güzel öldüklerini rahatlıkla söyleyebilirim’

(ömer dinçer/zonguldak maden ocağı patlamasında hayatını kaybeden 28 işçi için açıklama yapıyor)

‘et fiyatları refahtan dolayı yüksek’

(mehdi eker/et zamlarını değerlendirirken)

‘flört fuhuştur, feminizm sapıklıktır’

(cemil çiçek/gençlik, aile ve kadınlarla ilgili görüşlerini açıklarken)

‘türkiye’de kullanılan internet pahalı değil’

(binali yıldırım/internet fiyatlarının fazlalığı iddialarına karşı açıklama yaparken)

‘zamlar halkın sağlığı için’

(bülent arınç/zamlardan sonra gelen tepkilere cevaben)

‘bunlar zam değil, güncelleme’

(mehmet şimşek/sigara zamlarından sonra açıklama yaparken)

‘obezlere şişko denilsin’

(recep akdağ/aklınca milleti uyandırmaya çalışırken)

‘koskoca sarayda oturuyorsunuz, hiç gel dediğiniz yok’

(idris naim şahin/deprem çadırları ziyaretinde)

‘iletişim fakültesinden mezun olan herkes gazeteci mi oluyor’

(ömer dinçer/eğitim fakültesi mezunlarının atama istemeleri üzerine)

kısaca, ‘bekleme yapmayın sayın öğretmenler, öğretmenlik okudunuz diye inadım inat, illa öğretmen olacağım diye tutturmayın, devleti zora sokmayın.. gidin manav olun, ne alırsan bir milyoncu açın, hiçbirini yapamıyorsanız gidin bir şekilde bakan olun.. sanıyorum bakan olmanın tek bir şartı var, o da vasıfsız olmak…

görüldüğü gibi !

birileri vermiş oy ...

yapacak bir şey yok !

saçmalama hakkını millet iradesiyle elde etti bu insanlar…

nasıl insanlar tarafından yönetilmek istiyorsak,

ve fikrimiz zikrimiz kime yakınsa onu seçer, başa getiririz…

buyurun sizin fikriniz de zikriniz de yukarıda örneklerde…

══════════════════════
Mehmet Tanrıverdi

:alkis:

Kosovali' Alıntı:

Gaziantep 3’üncü Organize Sanayi Bölgesi’ndeki açılış sırasında kalabalık arasında bulunan 30 yaşlarında bir kişi "Öğretmenler Şubat’ta atama bekliyor" diye bağırdı. Bunu duyan Başbakan Erdoğan, "Kusura bakmayın. Ne söylediysek o olur, başkası olmaz" diye cevap verince aynı kişi, "Atama yoksa oy da yok" diye devam etti. Başbakan bu sözlere karşılık "Sağol o oy senin olsun. Biz böyle spekülasyonlara gelmeyiz. Al oyunu kendine sakla tamam. Sen vermen gereken yere ver. Bize kimin oy vereceği belli, bak burada görüyorsun. Sen kendine sakla" dedi. Bu diyaloğun ardından söz konusu şahıs polislerce salondan çıkarılarak gözaltına alındı.

Yaklaşık 2 saat süreyle gözaltında tutulan ve adı açıklanmayan kişinin bir devlet okulunda öğretmen olduğu eşinin ise atama beklediği, Başbakan’dan o nedenle atama isteğinde bulunduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan kişinin sorgusunun ardından, Cumhuriyet Savcısı tarafından suç unsuru oluşmadığı için resmi gözaltı işlemi yapılmadan serbest bırakıldığı bildirildi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da Twitter hesabından gözaltına alınan kişinin öğretmen olduğunu doğrularken, "Başbakana ’atama istiyoruz yoksa sana oy yok’ diyen zat atanmış öğretmen çıktı, yani memur... Bir yakını varmış...Bazıları zat ifadesine takmış! Zat, kişi demek. Öğretmen başbakana posta koyacak, sen kişi bile diyemeyeceksin! Bu ne bağnazlıktır ya?" diye yazdı.

DHA

"...öğretmen olduğu eşinin ise atama beklediği..."

Yani?

Kim çıkmış?

Anlayamadım.

Hem diyelim ki öğretmen ve eşi de atama beklemiyor, bunu dile getirmek, tepkisini göstermek yine hakkı.

İktidara gelmeden önceki Erdugan'ın atama bekleyen öğretmen adayları ile ilgili konuşmalarını arayın, bulun, izleyin.

Bir de %50 oy almış, 3. dönem tek başına iktidar olan Erdugan'ın söylediklerine ve tarzına bakın.

Kim çıkmışsa çıkmış lannn Tayyar demezseniz, başbakan babanızın oğludur.

chp li vekil güzel söylemiş "millete ekmekten tasarruf edin derken kendisi cumaya bile helikopterle gidiyor"

Kosovali' Alıntı:

DHA

"yuh artık. nasıl eşi için atama ister. nasıl koskoocaaa başbaka sana oy yok der. oysa ki başbakan oraya Allah tarafından gökten indi. sen kimsin de ona oy vermiyorsun. kimsin sen. senin haddine mi düşmüş. başbakan nasıl da koymuş cevabı. Helal olsun. bize oy verecek belli demiş. yoksa sen kimsin de atama istiyosun. atama yoksa oy yok diyorsun. bizim gibi müthiş harika süper adil demokratik öğretmenler olduğu sürece senin gibi pis öğretmenler yok olacak." [/i akepeli arkadaşların genel görüşü böyle. utanmadan böyle bir haberi sırf tayyip erdoğanı belki haklı çıkarır diye buraya koymayı da deniyorlar. ne oldu. adam ajan mı çıktı. provakatif mi çıktı. cehepeli mehepe li ortalık karıştırmak için gelen biri mi çıktı. hiç biri. adam karısının neden atanmadığını sordu. ters cevap alınca da aynı şekilde karşılık verdi. sonra ne oldu. akepeliler çıktı. sırf partizanlık yüzünden meslektaşlarına demediklerini bırakmadı. ayıp yazık günah. sizin gibiler yüzünden mesleğimden soğuyorum. bu kadar da taraflı olmayın. hakkını arayanı değil onu bu hale getirenleri eleştirin. düşene bir tekme biz vuruyoruz.

Tamamen bir tiyatro oynandı.
Bizde izledik tabi bundan kimin ne ders aldığı önemli...

Normal bir olay olsaydı diyaloglar bu kadar yaşanmazdı. Konuşan kişi daha 2 kelimesinde kaldırırlardı polisler oradan...
diyaloglardaki seçim oy konuşmaları hazırlanmış....
adam 2 saat sonra serbest kalıyor...

one minutes ten sonraki güzel senaryolardan biri....

Bu işten karlı çıkacak kişi kim acaba?

pasha34' Alıntı:
Tamamen bir tiyatro oynandı.
Bizde izledik tabi bundan kimin ne ders aldığı önemli...

Normal bir olay olsaydı diyaloglar bu kadar yaşanmazdı. Konuşan kişi daha 2 kelimesinde kaldırırlardı polisler oradan...
diyaloglardaki seçim oy konuşmaları hazırlanmış....
adam 2 saat sonra serbest kalıyor...

one minutes ten sonraki güzel senaryolardan biri....

Bu işten karlı çıkacak kişi kim acaba?
hocam haklısın aslında hep düzmece senaryolarla aklını almıyorlar mı halkımızın hep böyle oldu geldikleri günden beri

yusufcuk51' Alıntı:
hafta sonu sınav görevi vardı çıkışta verilen ücretlerin lisetesini gördüm
polis:60 tl
hizmetli 60:tl
Müdür:42
Müdür yardımcısı 42
öğretmen 42
herhangi bi sınavın yürümesi için en büyük sorumluluk sahibi öğretmen ama en az ücreti alan yine Öğretmene verilen değer açısından küçük bi örnek gerisini siz hesap edin...

:alkis:

bizim halkımız mazoşist ve böyle yönetilmeyi hakediyoruz yapacak bişey yok...

millete koyun diyenlere sesleniyorum. haklısınız. cahiliye döneminde yaşıyoruz. kimse birşey bilmiyor. en iyisini sizler biliyorsunuz..insanların fikirlerine saygı duyuyorsunuz.. bizi aydınlattığınız için müteşekkiriz..iyi ki varsınız. varsınız da gerçekleri gösterdiniz :mrgreen:

hocam kusura bakmayın ancak "Atama yoksa oy da yok" demek;

+ bana 3000 TL ver muhtar sana ailemin oyunu vereyim diyen köyümdeki Ali Çavuş tan farkı olmayan kişidir..

Not : sonuç olarak Muhtar o Ali Çavuş a 3000 TL vermiştir, ancak Ali Çavuş kapalı oy usulü ile oyunu yine Muhtara vermemiştir..

Tayyip bey'in böyle bir karakteri ol(a)mayan milyonlarca seçmeni vardır. böyle tekil tepkilere hiç aldırmaz.(Nokta)

Kosovali' Alıntı:

DHA

AKPlilere göre iki insan türü var. %54 ve diğerleri.
makarna kömür alanlar ve diğerleri
milletvekili, partili sayesinde bir yerlere gelenler ve diğerleri
hükümete yalaka olanlar ve diğerleri

çok şükür ki diğerlerindenim...

Internet' Alıntı:
hocam kusura bakmayın ancak "Atama yoksa oy da yok" demek;

+ bana 3000 TL ver muhtar sana ailemin oyunu vereyim diyen köyümdeki Ali Çavuş tan farkı olmayan kişidir..

Not : sonuç olarak Muhtar o Ali Çavuş a 3000 TL vermiştir, ancak Ali Çavuş kapalı oy usulü ile oyunu yine Muhtara vermemiştir..

Tayyip bey'in böyle bir karakteri ol(a)mayan milyonlarca seçmeni vardır. böyle tekil tepkilere hiç aldırmaz.(Nokta)

Size Tayyip beyin bağıra bağıra söylediği bir sözü hatırlatırım. "Ben herkesin başbakanıyım herkesi kucaklıyorum" Bilmem hatırladınız mı?

Siz hatırlamazsınız..

bence oy yok demekle saf çıkarcı bir durum yok. Hükümet planmamasını iyi yapsaydı, işini iyi yapsaydı o adam atanacaktı. ee işini iyi yapmayan birilerine oy vermemek en normal olan bişey.

easytr' Alıntı:
kılıçdaroğlu iktidarda olsa, yılda bir kere öğretmen alımı yapılacak deseler ve aynı öğretmen adayı bu şekilde protesto etse emin olun kılıçdaroğluda aynı şeyi söylemek isterdi ama yutkunur söyleyemezdi.tıpa yemezdi özetle. zaten şimdiye kadar hep bu oldu ülkede. halka başka bişey söylendi, vaatler verildi ama tersi yapıldı.ama erdoğan ne demek istiyorsa açık açık söyledi, haksızlığa haksız dedi her yerde. erdoğanın farkı bu, lafını esirgemiyor, ne demiş adam, yılda bir kez karar aldık, öyle uygulayacağız diyor özetle. bunun üzerine size oy yok diyene öyle cevap verilir ki son derece açık, samimi bir cevap. bize oy verecek adam menfaati uyuşmuyor diye oy vermezse verecek olanın menfaatiyle işi yok diyor, orda ince mesaj var anlayana.işte erdoğan onun için lider. işte erdoğanı halk onun için seviyor.

şuan eğitim fakültesi son sınıfta okuyan en solcu öğrenciler bile başbakanın bu açıklamasına sevindiler bilginiz olsun.yani siz hala bu adamlar nasıl %54 oy alıyor demeyin, bu açıklama 1 kişiyi üzdü ise 5 kişiyi sevindirdi. hesap ortada.

Çok doğru söylüyorsun o zaman senin mantığına göre Eğitim bir sen' e geçenlerin hepsi menfaatleri doğrultusunda geçmemiş mi oluyor sayın hocam

Geri