Atama isteyen öğretmene:"O oy senin olsun"

Kodla Büyü
format_01' Alıntı:
Sizinki sadece muhalefet. evet bende muhalefet ediyorum yeri geldiğinde ama sizinki olur olmaz herşeye muhalefet.

Keşke herkes her eğitim fakültesini bitiren hemen atanabilse ama konu bu değil. konu şubat ataması. Şubat ataması tamamen mantıksız. şubatta öğretmen gidiyor. yerine giren ücretlini görevine son veriliyor, yada verilecek derslere giren öğretmen değişiyor. çocuğun adaptasyonu , yeni bir öğretmenin kış ortasındaki öğretmenliğe alışma adabtasyonu daha bir çok kriter. Tek atama olsun ağustosta olsun ve düzenli olsun. ortada bir khk var ona rağmen geçen şubatta atama yaptılar tükürdüklerini yalayıp o yüzden atanamayan arkadaşlarda haklı olarak isyan ediyor. ama yapılmasın ve bundan sonra düzenli olsun. geçen şubatta atama yaptıkları için bu şubatta eş durumu yapmaları gerekir ama. stajyerliği kalkan arkadaşlara 1 dönem daha ailelerinden ayrı bırakıp eziyet etmek zulümdür.
Yani ücretli abuk subuk branşlardan gelen kişilerin ders vermesini doğru buluyorsunuz.
Geçenlerde şöyle bir yazı gördüm.
Ücretli doktor var mı?
Ücretli avukat var mı?
Ücretli mühendis var mı?
Ücretli hakim var mı?
Ücretli polis var mı?
Ücretli asker var mı?

Biraz akıllı olun mesleğinize sahip çıkın. Bu şunu gösteriyor demek ki bu ülkede en önemsenmeyen meslek öğretmenliktir bunu kabul edin.
Asıl branş öğretmeni beklerken ben ücretli öğretmenlikte hiçbir mantık bulamıyorum. Yok eğitim aksamasın yok öğrenci sürekli öğretmen değiştirmesin saçmalıklarını geçin.
Örneğin yeni sisteme göre sınıf öğretmeni atanacak bekletiliyor 1.sınıf öğrencileri ücretliye verildi. Diyor ki 1 sene ücretli okutsun eğer 1 sene ücretli okutursa ataması yapılacak olan 3 sene okutacak.
İkinci dönem atama yapılırsa 3,5 sene okutacak peki bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi?
Artık bu ücretli saçmalığının bitirilmesi gerekiyor. İhtiyaç varsa şubatta atamada olması gerekiyor. Eş durumunun kalkması zaten başlı başına bir zulümdür.

Re: Atama isteyen öğretmene:"O oy senin olsun"

Öğretmen ihtiyacı var ise günlük atama bile olur. Öğretmen açığı yok fazla var diyenleri ise Allah'a havale ediyorum.

hasari' Alıntı:
format_01' Alıntı:
Sizinki sadece muhalefet. evet bende muhalefet ediyorum yeri geldiğinde ama sizinki olur olmaz herşeye muhalefet.

Keşke herkes her eğitim fakültesini bitiren hemen atanabilse ama konu bu değil. konu şubat ataması. Şubat ataması tamamen mantıksız. şubatta öğretmen gidiyor. yerine giren ücretlini görevine son veriliyor, yada verilecek derslere giren öğretmen değişiyor. çocuğun adaptasyonu , yeni bir öğretmenin kış ortasındaki öğretmenliğe alışma adabtasyonu daha bir çok kriter. Tek atama olsun ağustosta olsun ve düzenli olsun. ortada bir khk var ona rağmen geçen şubatta atama yaptılar tükürdüklerini yalayıp o yüzden atanamayan arkadaşlarda haklı olarak isyan ediyor. ama yapılmasın ve bundan sonra düzenli olsun. geçen şubatta atama yaptıkları için bu şubatta eş durumu yapmaları gerekir ama. stajyerliği kalkan arkadaşlara 1 dönem daha ailelerinden ayrı bırakıp eziyet etmek zulümdür.
Yani ücretli abuk subuk branşlardan gelen kişilerin ders vermesini doğru buluyorsunuz.
Ücretli doktor var mı?
Ücretli avukat var mı?
Ücretli mühendis var mı?
Ücretli hakim var mı?
Ücretli polis var mı?
Ücretli asker var mı?

Biraz akıllı olun mesleğinize sahip çıkın. Bu şunu gösteriyor demek ki bu ülkede en önemsenmeyen meslek öğretmenliktir bunu kabul edin.
Asıl branş öğretmeni beklerken ben ücretli öğretmenlikte hiçbir mantık bulamıyorum. Yok eğitim aksamasın yok öğrenci sürekli öğretmen değiştirmesin saçmalıklarını geçin.
Örneğin yeni sisteme göre sınıf öğretmeni atanacak bekletiliyor 1.sınıf öğrencileri ücretliye verildi. Diyor ki 1 sene ücretli okutsun eğer 1 sene ücretli okutursa ataması yapılacak olan 3 sene okutacak.
İkinci dönem atama yapılırsa 3,5 sene okutacak peki bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi?
Artık bu ücretli saçmalığının bitirilmesi gerekiyor. İhtiyaç varsa şubatta atamada olması gerekiyor. Eş durumunun kalkması zaten başlı başına bir zulümdür.

Yani ücretli abuk subuk branşlardan gelen kişilerin ders vermesini doğru buluyorsunuz

Yazımda ki bu yorumu, senin çıkarabilmene hiç şaşırmadım hocam. bu yorumu çıkarabilip birde bana akıllı olun diyerek akıl vermeye çalışman bile ayrı bir komedi olmuş tabi :) ücretliliği savunuyor değilim aksine karşısındayım ama ücretli öğretmenlerin yüzde 90ı kendi branşındandır ve atanamayan öğretmenlerin meslek aşkını azda olsa dindirdiği zamanlardır ve emin ol 20-30 yıllık öğretmenlerin çoğundan daha kral öğretmenlik yapmaktadırlar. Bu yüzden ara dönemde öğretmen değiştirilmesine karşıyım(ücretliyi savunuyorum demek değildir bu bak tekrar açıklama gereği hissettim), idarecilik yapan birisi olarak öğrenci ve velilerdeki değişimi sıkıntıyı en iyi bilenlerdenim. sen bu yazımdan da istediğin yorumu çıkarabilirsin, tabi benim savunmadığım yorumlar :)

bunu önlemenin tek yolu tek atamadır işte bizde bundan bahsediyoruz.

format_01' Alıntı:
hasari' Alıntı:
format_01' Alıntı:

Ücretli doktor var mı?
Ücretli avukat var mı?
Ücretli mühendis var mı?
Ücretli hakim var mı?
Ücretli polis var mı?
Ücretli asker var mı?

Yani ücretli abuk subuk branşlardan gelen kişilerin ders vermesini doğru buluyorsunuz

Yazımda ki bu yorumu, senin çıkarabilmene hiç şaşırmadım hocam. bu yorumu çıkarabilip birde bana akıllı olun diyerek akıl vermeye çalışman bile ayrı bir komedi olmuş tabi :) ücretliliği savunuyor değilim aksine karşısındayım ama ücretli öğretmenlerin yüzde 90ı kendi branşındandır ve atanamayan öğretmenlerin meslek aşkını azda olsa dindirdiği zamanlardır ve emin ol 20-30 yıllık öğretmenlerin çoğundan daha kral öğretmenlik yapmaktadırlar. Bu yüzden ara dönemde öğretmen değiştirilmesine karşıyım(ücretliyi savunuyorum demek değildir bu bak tekrar açıklama gereği hissettim), idarecilik yapan birisi olarak öğrenci ve velilerdeki değişimi sıkıntıyı en iyi bilenlerdenim. sen bu yazımdan da istediğin yorumu çıkarabilirsin, tabi benim savunmadığım yorumlar :)

bunu önlemenin tek yolu tek atamadır işte bizde bundan bahsediyoruz.

format_01' Alıntı:

Yazımda ki bu yorumu, senin çıkarabilmene hiç şaşırmadım hocam. ücretliliği savunuyor değilim aksine karşısındayım ama ücretli öğretmenlerin yüzde 90ı kendi branşındandır ve atanamayan öğretmenlerin meslek aşkını azda olsa dindirdiği zamanlardır ve emin ol 20-30 yıllık öğretmenlerin çoğundan daha kral öğretmenlik yapmaktadırlar. Bu yüzden ara dönemde öğretmen değiştirilmesine karşıyım, idarecilik yapan birisi olarak öğrenci ve velilerdeki değişimi sıkıntıyı en iyi bilenlerdenim. sen bu yazımdan da istediğin yorumu çıkarabilirsin, tabi benim savunmadığım yorumlar :)
Sanırım eğitim camiasında sadece siz bulunuyorsunuz bizde bu işin içindeyiz kimlerin okullarımıza gelip ücretli öğretmenlik yaptığını ve hangi derslere girdiğini bilmiyor muyuz.
Meslek aşklarını dindirip sonra atamasını yapmamak dahamı iyi diyorsunuz. Eğer öğretmeni mesleğinden soğutmak istemiyorsanız onları istedikleri gibi atayın ve hakkettiği değeri gösterin. Ücretli öğretmenler okullarda ikinci sınıf öğretmen konumundalar idareler de bunu çok güzel kullanıyor. Bende idareciyim kullandım ve kullanmak istiyorum diyorsanız onu bilemiyorum. Öğretmen sirkülasyonunda bize çok iş çıkıyor diyorsanız o zaman bu idareciliği bırakmanızı önereceğim. Bunun dışında ücretlinin savunulur bir tarafı yok. Kaldık ki ücretli öğretmen görevlendirilmelerinde ilçede bir sürü dalavere dönüyor bununda farkında olmadığımızı sanmayın.

easytr' Alıntı:
şuan eğitim fakültesi son sınıfta okuyan en solcu öğrenciler bile başbakanın bu açıklamasına sevindiler bilginiz olsun.yani siz hala bu adamlar nasıl %54 oy alıyor demeyin, bu açıklama 1 kişiyi üzdü ise 5 kişiyi sevindirdi. hesap ortada. :D
Son sınıftakiler sanırım kendileri mezun olduktan sonra atama olsun istiyor saf çıkarcı bir düşünce. Bencilce olan bu davranışı kınadım bu gün istedikleri şey yarında kendileri atanamayınca başlarına gelecek.

hasari' Alıntı:
format_01' Alıntı:

Yazımda ki bu yorumu, senin çıkarabilmene hiç şaşırmadım hocam. ücretliliği savunuyor değilim aksine karşısındayım ama ücretli öğretmenlerin yüzde 90ı kendi branşındandır ve atanamayan öğretmenlerin meslek aşkını azda olsa dindirdiği zamanlardır ve emin ol 20-30 yıllık öğretmenlerin çoğundan daha kral öğretmenlik yapmaktadırlar. Bu yüzden ara dönemde öğretmen değiştirilmesine karşıyım, idarecilik yapan birisi olarak öğrenci ve velilerdeki değişimi sıkıntıyı en iyi bilenlerdenim. sen bu yazımdan da istediğin yorumu çıkarabilirsin, tabi benim savunmadığım yorumlar :)
Sanırım eğitim camiasında sadece siz bulunuyorsunuz bizde bu işin içindeyiz kimlerin okullarımıza gelip ücretli öğretmenlik yaptığını ve hangi derslere girdiğini bilmiyor muyuz.
Meslek aşklarını dindirip sonra atamasını yapmamak dahamı iyi diyorsunuz. Eğer öğretmeni mesleğinden soğutmak istemiyorsanız onları istedikleri gibi atayın ve hakkettiği değeri gösterin. Ücretli öğretmenler okullarda ikinci sınıf öğretmen konumundalar idareler de bunu çok güze kullanıyor. Bende idareciyim kullandım ve kullanmak istiyorum diyorsanız onu bilemiyorum. Öğretmen sirkülasyonunda bize çok iş çıkıyor diyorsanız o zaman bu idareciliği bırakmanızı önereceğim. Bunun dışında ücretlinin savunulur bir tarafı yok. Kaldık ki ücretli öğretmen görevlendirilmelerinde ilçede bir sürü dalavere dönüyor bununda farkında olmadığımızı sanmayın.

Beni hiç şaşırtmıyorsun hocam :) sen sadece muhalefetliğine devam et. sadece kendi bildiğinizin mükemmel olduğunu zannedin. hala abuk subup yorumlar türetmeye devam ediyorsun.
Milli eğitimde dönenleride bilirim , ücretliye yapılanlarıda. çok şükür okuluma gelen ücretli öğretmenler bunu hiç yaşamadı. bana idareciliği bırakın diye tavsiye ettiğin için teşekkür. senin yorumlarından doğru yolda olduğumu daha iyi anladım. ben eğitimi ve öğretimi düşünmem sebebi ile sirkilasyonun en aza inmesini ve bununda senede tek atama yapılmasının ile olabileceğini bahsederken sen tutmuş tam zıttını istediğimi iddia etmişsin.maşallah anlayışa bak :puhaha:

Tekrar söylüyorum sorun eğitim fakültesindeki öğrencilerin çokluğu, bizim hakedittiğimiz değeri alamamamız, eğitim öğretimin gidişatı filan değil. Konu senede tek atamanın yapılması gerektiği. Bu kadar.

easytr' Alıntı:
hasari' Alıntı:
easytr' Alıntı:
şuan eğitim fakültesi son sınıfta okuyan en solcu öğrenciler bile başbakanın bu açıklamasına sevindiler bilginiz olsun.yani siz hala bu adamlar nasıl %54 oy alıyor demeyin, bu açıklama 1 kişiyi üzdü ise 5 kişiyi sevindirdi. hesap ortada. :D
Son sınıftakiler sanırım kendileri mezun olduktan sonra atama olsun istiyor saf çıkarcı bir düşünce. Bencilce olan bu davranışı kınadım bu gün istedikleri şey yarında kendileri atanamayınca başlarına gelecek.

atama yapılacaksa sınav olur, sınav sonrası atama yapılır. daha henüz sınava girmemişsin, 50 bin atama tek seferde ağustosta yapılacak denmiş, kendine bir puan belirlemişsin. sonra şubatta atama yapılıyor ve 20 bin kadro uçuyor. bu çıkarcılık değildir. aksine şubatta atama isteyenlerin çoğu düşük puan nedeniyle atanamamış olanlar, ağustos atamasıyla puanları altta kalıp atanamayacağız diye bu beklenti.
Sınav geçerlilik süresini 1 yıla indirmeleri bunun hazırlığıydı zaten. Bir çok branştan çok düşük puanlara öğretmen alındı bu kalan kişiler muhtemelen en kötü 70 almış olan kişilerdir zaten. Sınavın gerçekten bir eleme aracı olduğunu düşünüyorsan haklısın ama öyle olmuyor melesef bir bölümde bakıyorsun adam 95 ile atamıyor diğerine bakıyorsun 36 ile atanıyor. Buda bir haksızlık değil mi? Zaten kpss de başlı başına bir saçmalık ama ona girmeyeceğim. :)

hasari' Alıntı:
easytr' Alıntı:
hasari' Alıntı:
easytr' Alıntı:

atama yapılacaksa sınav olur, sınav sonrası atama yapılır. daha henüz sınava girmemişsin, 50 bin atama tek seferde ağustosta yapılacak denmiş, kendine bir puan belirlemişsin. sonra şubatta atama yapılıyor ve 20 bin kadro uçuyor. bu çıkarcılık değildir. aksine şubatta atama isteyenlerin çoğu düşük puan nedeniyle atanamamış olanlar, ağustos atamasıyla puanları altta kalıp atanamayacağız diye bu beklenti.
Sınav geçerlilik süresini 1 yıla indirmeleri bunun hazırlığıydı zaten. Bir çok branştan çok düşük puanlara öğretmen alındı bu kalan kişiler muhtemelen en kötü 70 almış olan kişilerdir zaten. Sınavın gerçekten bir eleme aracı olduğunu düşünüyorsan haklısın ama öyle olmuyor melesef bir bölümde bakıyorsun adam 95 ile atamıyor diğerine bakıyorsun 36 ile atanıyor. Buda bir haksızlık değil mi? Zaten kpss de başlı başına bir saçmalık ama ona girmeyeceğim. :)

konu senede tek atama iken girmediğin tek konu oydu hocam gir onada gir haydi sana kolay gelsin :)

format_01' Alıntı:
Beni hiç şaşırtmıyorsun hocam :) sen sadece muhalefetliğine devam et. sadece kendi bildiğinizin mükemmel olduğunu zannedin. hala abuk subup yorumlar türetmeye devam ediyorsun.
Milli eğitimde dönenleride bilirim , ücretliye yapılanlarıda. çok şükür okuluma gelen ücretli öğretmenler bunu hiç yaşamadı. bana idareciliği bırakın diye tavsiye ettiğin için teşekkür. senin yorumlarından doğru yolda olduğumu daha iyi anladım. ben eğitimi ve öğretimi düşünmem sebebi ile sirkilasyonun en aza inmesini ve bununda senede tek atama yapılmasının ile olabileceğini bahsederken sen tutmuş tam zıttını istediğimi iddia etmişsin.maşallah anlayışa bak :puhaha:

Tekrar söylüyorum sorun eğitim fakültesindeki öğrencilerin çokluğu, bizim hakedittiğimiz değeri alamamamız, eğitim öğretimin gidişatı filan değil. Konu senede tek atamanın yapılması gerektiği. Bu kadar.
Biraz omurgalı ol be kardeşim kendi söylediklerinin arkasında bile durmuyorsun kalkmış benim söylediklerime abuk subuk diyorsun. En iyisini ben bilirim deyip aklın sıra bize gülüyorsun size neye güleceğiniz söylerdim ama seviye iyice düşürdüğünden seni kale almanın yanlış olduğunu gördüm. Ne diyeyim size hocam saygılar.

easytr' Alıntı:
dostum bir bölümün 35 puanla bir bölümün 95 puanla öğretmen alması ölçme değerlendirmesi sıralama olan sınavların tamamında geçerlidir. bu sadece kpss için geçerli değildir.. ben zamanında 80 ile bir ilin merkezine atandım, eğer bende 95 alcak olsa idim bakanlık öğretmene muhtaçken, ben işe muhtaçken yani seven ve sevilen birbirine aşıkken hasret sona ermezdi.
Hepimizin istediği zaten adil bir atama sistemi ama...ne zaman olur onu bilemiyorum. :)

genzo' Alıntı:
Senede 50 bin öğretmen alınıyor daha ne olsun. En fazla kadro öğretmenliğe veriliyor. Bu sayılar çok iyi sayılar. Planlama olsaydı mevcut öğretmen açığı kalmazdı. Geldiğim okuldan biliyorum sene 2008 de okulda 8 öğretmen açığı varken 2011 de 3 öğretmen fazlalığı ortaya çıkmıştı. Bu kadar öğretmeni alıp nereye yerleştirecekler. Kızdığım nokta bu kadar eğitim fakültesi neden açılıyor!

Hocam katılıyorum size. Bunun yerine ihtiyaç olan meslekler belirlense ve o mesleklere yönelik personel yetiştiren fakülteler açılsa çok daha yerinde olur. Burada da yine hükümetin-MEB'in-YÖK'ün eksiklikleri olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

yaza seçim olsaydı acaba atama olurmuydu olmazmıydı...cevap belli...maalesef arkadaşlar seçim yok

format_01' Alıntı:
konu senede tek atama iken girmediğin tek konu oydu hocam gir onada gir haydi sana kolay gelsin :)
Düz mantığına hayran kaldım.
Adam öldü, neden öldü? Öldü işte. Senin olayın bu anladıysan tabi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, 2002 yılında 76 olan Türkiye'deki üniversite sayısının, son 10 yılda 92 üniversite açılmasıyla 168'e ulaştığını söyledi.

:) sadece eğitim fakültesi sayısını bulamadım. 10 yılda 92 üniversite. 2002 de atama bekleyen öğretmen sayısı 70 bin.

şimdiki yaşananların sebebi bu yıllar arasında ülkeyi yönetenlerin bu konuda plansız programsız ve pek de becerikli olmamasıdır. Bir sorumlu varsa eğer o okula gidip okuyan, mezun olan atama bekleyen ve bunu dile getiren mezunlar öğrenciler değildir. Bunun planlamasını yapamayan yönetimdir. Üniversitelerin isimleriyle uğraşacaklarına atama bekleyen öğretmenlerin sayısını arttırmasalardı keşke. 10 sene geçmiş bırak mevcudu eritmeyi, neredeyse 5 e katlamışlar. kim ne derse desin, bu başarısızlıktır.

öğretmeni itibarsızlaştırmada bizim ülke gibisi yok.. nedir bu kardeşim yaa.. "Öğretmenlik" artık kutsallıktan çıktı.. başbakanı da olsa cumhurbaşkanı da olsa, çöpçüsü de olsa bir zamanlar herkes öğretmenin elinden geçmiştir.. o yüzden eğitimcilere öğretmenlerimize sahip çıkmak geleceğimize çocuklarımıza sahip çıkmakla eş değer..

üniversitelerin kendi rant ve çıkarları yüzünden bir dünya öğretmenlik bölümü açıldı.. şimdi açıkta bekleyen onbinlerce öğretmen şubatta atama beklemesin de ne yapsın?

bir taraftan üniversiteler kontenjanını artırır, diğer taraftan şubatta yapılan atamalar kaldırılır..! sonra da oy kavgası yapılır..! ne güzel ülkemiz yaa...

Eşim 10 yıldan beri atanmıyor.Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni .Belki 50 bin alıyorlar son bir yıldır ama hep dalevere ile bir tane iki yıllık dahi ilahiyat mezununu boşta gösterin, yanlış anlamayın ilahiyatlar ve imam hatipler baş tacı ama bir zamanlar onlara yapılanları şimdi bunlar diğer bıranşlara yapıyorlar.Diğer bıranşın kontenjanını düşürüp din vb artırıyorlar.Hakkaniyet yok işte burada.Napim her gün bed(dua) etmekten başka elimden de bir şey gelmiyor. 10 yılda ayda ek dersle 2000 TL toplamda 270 bin TL zarar.İlk yıllar ülkem düzelsin olur zahar demiştim.Çünkü başbakan hizmete geldiğinde 3 yıl istemişti.Sadece ben eşim psikolojik yıkımı değil minicik yavrumdan da helallik dilenmek zorundalar ki asla hakkım helal değil bunu bile bile çıkar için bakanın yanlış uygulamalarına destek verene kontenjanları isteği gibi ayarlayana.Tabi imanı olan için bu söyldiğim

Allah atanamayan ya da iş bulamayan tüm üni mezunlarına yardım etsin başka da bişey demiyorum.

ogretmenokan' Alıntı:
Eşim 10 yıldan beri atanmıyor.Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni .Belki 50 bin alıyorlar son bir yıldır ama hep dalevere ile bir tane iki yıllık dahi ilahiyat mezununu boşta gösterin, yanlış anlamayın ilahiyatlar ve imam hatipler baş tacı ama bir zamanlar onlara yapılanları şimdi bunlar diğer bıranşlara yapıyorlar.Diğer bıranşın kontenjanını düşürüp din vb artırıyorlar.Hakkaniyet yok işte burada.Napim her gün bed(dua) etmekten başka elimden de bir şey gelmiyor. 10 yılda ayda ek dersle 2000 TL toplamda 270 bin TL zarar.İlk yıllar ülkem düzelsin olur zahar demiştim.Çünkü başbakan hizmete geldiğinde 3 yıl istemişti.Sadece ben eşim psikolojik yıkımı değil minicik yavrumdan da helallik dilenmek zorundalar ki asla hakkım helal değil bunu bile bile çıkar için bakanın yanlış uygulamalarına destek verene kontenjanları isteği gibi ayarlayana.Tabi imanı olan için bu söyldiğim
Çıkarı olanlar adaleti bir kenara iti veriyor birileri çıkıp birde bu durumu savunuyor.

kendini o ataması yapılmayan öğretmenin yerine koyamayıp sıfır empatiyle yorum yapınca, çeşitli yorumcuklar çıkıyor işte ortaya... milletçe her konuda empati sıkıntısı çekmekteyiz....

Herşeyi bir kenera bırakın atamasını da atamamasını da,
ANLAMADIĞIM TEK ŞEY,
Öğretmenlere bu kadar hakaret eden, itibarsızlaştıran bir devletin başbakanı.
Bunları görmemek için bilmiyorum nasıl olmak gerekiyor.
Ama öğretmenlerden bazıları ısrarla bunlar hiç olmamış gibi davranıyor.
Ben bu tarz kişilerle çok kötü konuşurum kimse alınmasın...

Ben sokaktaki insanın;
"öğretmenler çalışmıyor , az çalışıyor, yatıyor demesine hiç kızmıyorum sonuna kadar haklılar"

devletin en üstündekiler her öğretmen konusunda bu şekilde söylüyor ne olacak ki..

atanamayan arkadaşlar oyunuzu da alın gidin. sizin oyunuzu istemiyor adam. ona oy veren sürü belli, sayılı. Dışardan kaynak yapmayın.

omd' Alıntı:
atanamayan arkadaşlar oyunuzu da alın gidin. sizin oyunuzu istemiyor adam. ona oy veren sürü belli, sayılı. Dışardan kaynak yapmayın.

Hani 75 milyonu kucaklıyordu...
Hani birdik
Hani eşittik,

Bizler o zaman okullarda böyle davranalım arkadaşlar
Öğrenciler yaramazlık, saygısızlık yaptıklarında sana ihtiyacımız yok ne yaparsan yap diye gönderelim gitsin.
Böyle bir şey olabilir mi.

G. Orwell'in 1945'te yayınlanan Animal Farm (Hayvan Çiftliği) adlı kitabını bilen bilir. Sonunda şöyle bir ifade geçer: "tüm hayvanlar eşittir bazıları daha eşittir" anlayana :p

başbakanı bu tavrından dolayı alkışlıyorum öncelikle :alkis: :alkis: niçin derseniz bu nasıl bir zihniyettir hakkını aramak yerine kalkıp bu tarz çıkarcı yaklaşarak atanmayı bekleyen bi öğretmen olabilirmi utandım ben bu şekilde bir meslektaşım olduğu için..kendi çocuğum olsa vermem böle öğretmene zihniyeti bu olanın ne çocuk yetiştirirki...bugün biz öğretmenler bu şekilde yerlerde sürünüyorsak bu şekilde bir zihniyet var olduğu içindir buda unutulmasın...

800bin ogretmen,atanamayan 250bin ogretmen,universiteden gelecek ogretmen.ciddi ciddi oy

omd' Alıntı:
G. Orwell'in 1945'te yayınlanan Animal Farm (Hayvan Çiftliği) adlı kitabını bilen bilir. Sonunda şöyle bir ifade geçer: "tüm hayvanlar eşittir bazıları daha eşittir" anlayana :p
ömer hocama +10 puan :). güzel şeyler okuyorsun. 1984 ü de tavsiye ederim.

Dağa taşa üniversite açarsan mezunlardan biride gelir sana lafı çakar işte..
Ben üniversiteye girmek için ne kadar emek verdim ve ne kadar puan aldım birde şimdiki puanlara bakın arkadaşlar.. Resmen devlet öğrencileri, öğrencilerde kendilerini kandırıyor.. :x

Geri